صفحه 720 از 735 نخستنخست ... 220 620 670 710 716 717 718 719 720 721 722 723 724 730 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,191 تا 7,200 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad_sh نمایش پست ها
    خیلی خیلی متشکرم دوست من لطف کردی
    پس اینطور که من متوجه شدم تعرفه مشخص و ثابتی وجود نداره
    نمیدونم امکانش هست یا نه اما ممکنه اگر تا حالا از عکاسی درآمدی کسب کردین یه مثال هم بزنید ؟ مثلا یک عکسی رو با این شرایط و تجهیزات و فلان و فلان انقدر فروختم !؟
    برای مثال من عکسهای زیادی از تهران دارم اما نمیدونم چطور میتونم روش قیمت تعیین کنم یا برای شروع کار با کسی یا شرکتی از چه قیمتی شروع کنم که هم معقول باشه هم منصفانه ؟
    معمولا سازمان هایی که اینجور عکس هارو بخوان یه جشنواره ای چیزی برگزار میکنن هزاران فریم عکس همراه با حق نشرش بدست میارن. بهتره شانستون رو توی جشنواره ها و مسابقات امتحان کنید یا آشنا داشته باشید
    ahmad_sh تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad_sh نمایش پست ها
    خیلی خیلی متشکرم دوست من لطف کردی
    پس اینطور که من متوجه شدم تعرفه مشخص و ثابتی وجود نداره
    نمیدونم امکانش هست یا نه اما ممکنه اگر تا حالا از عکاسی درآمدی کسب کردین یه مثال هم بزنید ؟ مثلا یک عکسی رو با این شرایط و تجهیزات و فلان و فلان انقدر فروختم !؟
    برای مثال من عکسهای زیادی از تهران دارم اما نمیدونم چطور میتونم روش قیمت تعیین کنم یا برای شروع کار با کسی یا شرکتی از چه قیمتی شروع کنم که هم معقول باشه هم منصفانه ؟
    خواهش میکنم
    تعرفه مشخص وجود داره که از طرف اتحادیه یا ارشاد یا ... اعلام میشه ولی کمتر عکاسی بهش توجه میکنه.بعضی ها برای جلب مشتری ارزونتر میگیرن و بعضی ها هم که اسم و رسمی دارن بیشتر میگیرن.
    من خودم عکس از فریمی ۳ هزار تومن گرفتم ( که مایه آبروریزیه یه عکاسه ) تا پروزه ای برای سایت و کاتالوگ تبلیغاتی که حدود فریمی ۲۰۰ هزار تومن برام افتاد.
    شاید مهمترین عامل همون توافق اولیه باشه که برمیگرده به شناخت شما از مشتری و جیبش و همچنین رزومه کاری شما.
    اگر چند نمونه کار خوب در چنته داشته باشید و به مشتری ارائه بدید و بتونید نظرش رو جلب کنید و تجربه و مهارت لازم رو برای اجرای پروژه داشته باشید دستتون برای مذاکره بازتره.
    البته من شغلم عکاسی نیست و صادقانه بگم تا بحال درامدی ازین راه نداشتم.یعنی دریافتی خیلی خیلی کمتر از هزینه هایی بوده که برای عکاسی کردم.
    اگر قصد دارید به صورت تجاری اینکارو انجام بدید باید با کسانی که شغلشون عکاسی هست صحبت کنید چون یکی مثل من که زندگیش ازین راه اداره نمیشه ممکنه از یه کاری خوشش بیاد بخواد انجام بده و خیلی ارزون بگیره و برعکس یه کاری رو نخواد انجام بده ولی مشتری طالب باشه و به همین خاطر پیشنهاد بالا بدم چون راستش برام مهم نیست که مشتری قبول بکنه یا نه.
    و نکته آخر اینکه خیلی سخته عکاسی هم هنرمون باشه هم محل کسب درامد برای زندگی.چون معدود افرادی هستن که حسن شهرتی دارن و اتلیه ای و ... و به اندازه هنرشون میتونن از مشتری پول بگیرن ولی در حالت عادی واسه افراد عادی گاهی مشتری ها یه درخواست ها و انتظارهایی در مورد قیمت دارن که خود من احساس میکنم با انجام دادنش ارزش کارم میاد پایین و قبول نمیکنم.

ببخشید طولانی شد
    Nima Sadigh، naghli و ahmad_sh تشکر می‌کنند.

كاربر همراه ahmad_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    814

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    معمولا سازمان هایی که اینجور عکس هارو بخوان یه جشنواره ای چیزی برگزار میکنن هزاران فریم عکس همراه با حق نشرش بدست میارن. بهتره شانستون رو توی جشنواره ها و مسابقات امتحان کنید یا آشنا داشته باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    خواهش میکنم
    تعرفه مشخص وجود داره که از طرف اتحادیه یا ارشاد یا ... اعلام میشه ولی کمتر عکاسی بهش توجه میکنه.بعضی ها برای جلب مشتری ارزونتر میگیرن و بعضی ها هم که اسم و رسمی دارن بیشتر میگیرن.
    من خودم عکس از فریمی ۳ هزار تومن گرفتم ( که مایه آبروریزیه یه عکاسه ) تا پروزه ای برای سایت و کاتالوگ تبلیغاتی که حدود فریمی ۲۰۰ هزار تومن برام افتاد.
    شاید مهمترین عامل همون توافق اولیه باشه که برمیگرده به شناخت شما از مشتری و جیبش و همچنین رزومه کاری شما.
    اگر چند نمونه کار خوب در چنته داشته باشید و به مشتری ارائه بدید و بتونید نظرش رو جلب کنید و تجربه و مهارت لازم رو برای اجرای پروژه داشته باشید دستتون برای مذاکره بازتره.
    البته من شغلم عکاسی نیست و صادقانه بگم تا بحال درامدی ازین راه نداشتم.یعنی دریافتی خیلی خیلی کمتر از هزینه هایی بوده که برای عکاسی کردم.
    اگر قصد دارید به صورت تجاری اینکارو انجام بدید باید با کسانی که شغلشون عکاسی هست صحبت کنید چون یکی مثل من که زندگیش ازین راه اداره نمیشه ممکنه از یه کاری خوشش بیاد بخواد انجام بده و خیلی ارزون بگیره و برعکس یه کاری رو نخواد انجام بده ولی مشتری طالب باشه و به همین خاطر پیشنهاد بالا بدم چون راستش برام مهم نیست که مشتری قبول بکنه یا نه.
    و نکته آخر اینکه خیلی سخته عکاسی هم هنرمون باشه هم محل کسب درامد برای زندگی.چون معدود افرادی هستن که حسن شهرتی دارن و اتلیه ای و ... و به اندازه هنرشون میتونن از مشتری پول بگیرن ولی در حالت عادی واسه افراد عادی گاهی مشتری ها یه درخواست ها و انتظارهایی در مورد قیمت دارن که خود من احساس میکنم با انجام دادنش ارزش کارم میاد پایین و قبول نمیکنم.

ببخشید طولانی شد
    بی نهایت متشکرم از هر دوی شما دوستان عزیزم نکات بسیار مفید و کاربردی بود خیلی ممنونم
    DELL و hadi1363 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    672

ما میخوایم فوکال لنت یک عکس رو بدون اطلاعات اگزیف عکس یا نمای یک فیلم متوجه بشیم

سوال اینه آیا فقط میشه براثر تجربه شخصی حدس زد یا متدی برای این کار وجود داره

(مثلا" اگزیف نداره و طرف هم به ما نمیگه یا شخصی بهش دسترسی نداریم)

ممنون
    ویرایش توسط ashimashi : Sunday 5 November 2017 در ساعت 22:28

------------------------------------------
    { یاعلی }

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط ashimashi نمایش پست ها
    ما میخوایم فوکال لنت یک عکس رو بدون اطلاعات اگزیف عکس یا نمای یک فیلم متوجه بشیم

سوال اینه آیا فقط میشه براثر تجربه شخصی حدس زد یا متدی برای این کار وجود داره

(مثلا" اگزیف نداره و طرف هم به ما نمیگه یا شخصی بهش دسترسی نداریم)

ممنون
    روش خاصی وجود نداره و همینطوری گفتن هم خطای زیادی داره مگر در موارد خیلی خاصی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    672

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    روش خاصی وجود نداره و همینطوری گفتن هم خطای زیادی داره مگر در موارد خیلی خاصی
    من دیدم عکاسای حرفه ای حدود لنز رو میتونن در خیلی عکسها تخمین بزنن
    منم منظورم بیشتر حدودی بود نه دقیق مثلا" با یک میل احتمال اشتباه

------------------------------------------
    { یاعلی }

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط ashimashi نمایش پست ها
    من دیدم عکاسای حرفه ای حدود لنز رو میتونن در خیلی عکسها تخمین بزنن
    منم منظورم بیشتر حدودی بود نه دقیق مثلا" با یک میل احتمال اشتباه
    همینطوری حدودی گفتن کار سختی نیست و نیاز به تخصص خاصی نداره. 4تا فاکتور در نظر گرفته بشه میشه حدودی گفت

كاربر همراه ahmad_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    814

مدتی هستش یه موضوعی ذهنم رو مشغول کرده و اون اینکه ما با چه میزان روشنایی مانیتور به عکسی نگاه میکنیم و آیا استانداری وجود داره یا خیر ؟ مثلا من وقتی روشنایی مانیتور خودم رو تا نصفه کم میکنم کنتراست عکس رو خیلی تغییر میده و شادوها بیش از حد تیره میشن ولی وقتی تا آخر روشن باشه مشکلی در قسمتهای شادو نمیبینم . درسته که مانیتور همیشه باید کالیبر باشه اما تکلیف بیننده ها چیه ؟ هر کسی که عکس رو میبینه مانیتورش کالیبر نیست ! کسایی که با گوشی عکس میبینن وضعیتشون به چه شکل هست ؟
    BRAD و filtrmiltr تشکر می‌کنند.

كاربر همراه BRAD آواتار ها
    تشکر کرده
    645

دوستان امروز چندتا عکس long exposure دیدم که از خیابون گرفته شده بود، ولی نور ساختمونها و چراغ خیابونها ستاره‌ای نشده بودن. دلیلش چیه؟
    ال سی دی دوربین با کیفیت‌ترین ال سی دی دنیاست!

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط BRAD نمایش پست ها
    دوستان امروز چندتا عکس long exposure دیدم که از خیابون گرفته شده بود، ولی نور ساختمونها و چراغ خیابونها ستاره‌ای نشده بودن. دلیلش چیه؟

ستاره ای شدن نورها ربطی به لانگ اکسپوژر ندارد.باید از دیفارگمهای بسته برای عکاسی استفاده کرد.
    عکسی که شما دیده اید احتمالا با دیافراگم بسته عکاسی نشده که برای عکاسی شب معمول است.
    BRAD تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram