نمایش نتایج : از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: USB port

كاربر همراه eksir آواتار ها
    تشکر کرده
    557

Exclamation USB port

براي من يه سوال پيش اومده من اگه بخوام يه دوربين ديجيتال بخرم که با پورت usb2 به کامپيوتر متصل ميشه در صورتي که mainboard کامپيوتر من پورت usb1 داره .... من بايد چيکار کنم ؟؟؟...بايد mainboard رو عوض کنم ؟ يا اينکه پورت usb1 رو هم اين دوربين ها حمايت ميکنن؟
    راستي D-link چيه؟
    محسن مظهری

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

خوب حتما نیاز نداره یا دوربین رو یه چیز دیگه بخرین یا اینکه مینبرد رو عوض کنی شما میتونی یه کارت Usb بگیرید که Usb2 رو هم ساپورت میکنه و به سلوت مادربردتون وصل کنید و دوربین رو به اون همین.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

تا جایی که من خبر دارم USB 2 به USB 1 هم وصل میشه و مشکلی نداره... ولی سرعتش خوب کم میشه....
    و اما بهترین راه خرید card reader هست.... که حتی میتونه همیشه همراهتون باشه....
    قیمتش هم حدود 10 تا 15 هزارتومانه...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

سلام
    درسته USB1 با USB2 کاملا سازگاره. فقط نکته اینه که USB1 سرعت 12 مگابیت در ثانیه داره.
    ولی یک مساله اینجاهست که کارتهای حافظه مختلفی که توی دوربین های دیجیتال استفاده می شوند (مثل CF , SD, XD,...)
    در حال حاضر سرعتهای پایینتری برای خواندن و نوشتن دارند.(من یک کارت CF با مارک Lexar دارم که سرعتش 80X
    12 مگابایت در ثانیه می باشد. این کارت سریعترین کارت موجود در بازار بود) بنابراین می توان گفت که استفاده از تکنولوژی USB2 در واقع یک آینده نگری روی این دوربینها است. البته یک نکته دیگه هم هست و اون اینکه بدلیل قدیمی شدن USB1 برای تولید کنندگان به صرفه نیست که از آن استفاده کنند.

راستی USB2 از نظر تءوری 480 مگابیت در ثانیه سرعت داره!
    ویرایش توسط Amin : Friday 18 February 2005 در ساعت 23:18

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

راستی یادم رفت Dlink اسم یک شرکتی هست که تجهیزات کامپیوتری (بیشتر در حوزه شبکه) تولید می کنه..البته کیفیت متوسطی داره و بیشتر محصولاتش رو تو چین تولید می کنه.
    همینجا بگم که خیلی از دوربینهای فیلم برداری دیجیتال و بعضی از دوربینهای عکاسی حرفه ای دیجیتال یک
    پورتی دارند به اسم FireWire که با استاندارد IEEE1394 تا چهارصد مگابیت در ثانیه Transfer Rate داره.
    روی خیلی از کامپیوتر های Laptop این پورت هست که احتیاج به کابل مخصوص خودش داره. این تکنولوژی از USB2
    قدیمی تره و به تدریج جاش رو داره از دست می ده.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

البته firewire‌ يا IEEE1394 كاربرد اصليش در digital video است كه اونجا USB چندان كاربردي ندارد. انتقال ويديو هاي حجيم روي كامپيوتر و نيز كنترل دوربين از كامپيوتر براي اديت، از كاربردهاي مهمش است.
    در دوربينهاي ديجيتال هم كاربرد مهمش استفاده از هاردهاي اكسترنال firewire‌ براي بك آپ سريع از عكسهاي ديجيتال است.
    IEEE1394b هم كه جديد است و سرعتش 800 مگابيت در ثانيه و يا 50 مگابايت در ثانيه است كه دوبرابر IEEE1394‌ است
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan