نمایش نتایج : از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: هزینه گارانتی

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

پیش فرض هزینه گارانتی

آیا هزینه برای گارانتی دوربین دیجیتال در ایران لازم است؟
    من سفری به مالزی خواهم داشت آیا آنجا بازار دوربین قیمتهای مناسبتری دارند با توجه به اینکه گارانتی ایران ندارند؟
    کسی از قیمتهای به اصطلاح خیابانی آنجا اطلاعاتی دارد؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ME
    آیا هزینه برای گارانتی دوربین دیجیتال در ایران لازم است؟
    من سفری به مالزی خواهم داشت آیا آنجا بازار دوربین قیمتهای مناسبتری دارند با توجه به اینکه گارانتی ایران ندارند؟
    کسی از قیمتهای به اصطلاح خیابانی آنجا اطلاعاتی دارد؟
    سلام

من آبان ماه اونجا بودم و دنبال قیمت دوربین هایی که می خواستم گشتم. فرق زیادی با ایران نداشت. دقیقا یادمه که 300دی رو کلی جاها قیمت کردم بین 10-20 هزار تومان از ایران ارزانتر بود. همینطور هم 20دی که تقریبا هم قیمت ایران بود. این قیمتها رو من هم از نمایندگی های کانن گرفتم و هم از چندین جای مختلف توی بازارها.
    ولی اگر شما بخواهید laptop بخرید اونجا بهشته!! بین 200-400 هزار تومان از ایران ارزونتر! من یه Laptop آی بی ام خریدم 500 هزار تومان از مشابه اش تو ایران ارزونتر!!

و اما در مورد گارانتی. من فکر می کنم این یک ریسکی هست که شما با توجه به سودی که از خرید کردن خارج کشور می برید باید تقبل کنید. اگر قیمت دوربین در خارج از کشور اونقدر با داخل تفاوت نداره، خوب معقول به نظر نمیرسه.. ولی مثلا من دوربینم فقط گارانتی داخل امریکا داره ولی به خاطر اینکه خیلی ارزونتر از ایران برام تموم شده حاضر شدم این ریسک رو قبول کنم. البته یک نکته دیگه هم هست و اون اینکه گارانتی هایی که داخل کشور میدن، چقدر معتبره و اصولا اگه زمانی مشکلی پیش بیاد چطور سرویس میدن؟ مثلا می گن دوربین باید بره ژاپن هواش تازه شه سال دیگه بیاد!؟؟ یا اینکه یه دوربین موقتا به شما می دن و بعد از دو روز دوربینتون رو سالم تحویل میگیرید؟
    معمولا دوربینها کمتر قسمتهای الکترونیکش مشکل پیدا می کنه (اگه از اول مشکل نداشته باشه) ولی قسمتهای مکانیکی داستانش فرق می کنه، تو دوربینهای اس ال آر که قطعات مکانیکی بیشتری دارند کمی بیشتر باید فکر کرد...
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

امين جان خيلي ممنون از اطلاعات
    من هم حدس ميزدم كه اونجا براي دوربين زياد جاي مناسب نيست و فقط آمريكاست كه ارزونتر از همه جاست

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

موضوع گارانتی در ایران :
    قابل توجه دوستانی که احساس میکنند گارانتی در ایران معتبر است و هزینه بیشتری که نسبت به دوربینها در بازار پرداخت میکنند .
    ایا نمایندگیهای محترم شرکتهای دوربینهای عکاسی در ایران در صورت بروز مشگل دوربین شما را تعویض میکنند ؟
    جواب چنین است بعلت عدم وجود دستگاههای مخصوص و تعمیرکاران مجرب . دوربین شما به نمایندگیهای خارج از کشور مثلا
    سنگاپور و یا مالزی ارسال خواهد شد که تقریبا سه ماه طول خواهد کشید . من این تجربه تلخ را یک بار چشیده ام .
    به امید نمایندگیها نباشید .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ME
    امين جان خيلي ممنون از اطلاعات
    من هم حدس ميزدم كه اونجا براي دوربين زياد جاي مناسب نيست و فقط آمريكاست كه ارزونتر از همه جاست
    فقط یک نکته اینکه تو امریکا هم اگه شما برین تو مغازه و بخواهین دوربین بخرین فکر نکنید اونقدرا ارزونتره!! من قبل از اینکه دوربینم رو بخرم به چند تا از دوستام که امریکا بودن گفتم که از مغازه قیمت بگیرن.. اونا می گفتن بهترین قیمتی که برای 300دی با لنز کیت دارن 900 دلاره. ولی خوب قیمت رو اینترنت واقعا ارزونتر بود ولی خوب خریدش واقعا سختتره و مشکلات خودش رو داره.. توی قسمت اطلاع رسانی قیمت و ... توی یک پست با عنوان "تجربیات من در خرید دوربین Canon Digital" مفصلا توضیح داده ام این پروسه رو..
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]