نمایش نتایج : از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
Like Tree9تشکر
  • 1 Post By dppictuer
  • 2 Post By Amin.Zallaghi
  • 1 Post By akbar-agha
  • 3 Post By ata_m3
  • 2 Post By siosha

موضوع: حداکثر زمان روشن ماندن DSLR ها چقدره ؟

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

Exclamation حداکثر زمان روشن ماندن DSLR ها چقدره ؟

مدتی است موضوعی ذهنمو به خودش درگیر کرده ، یک دی اس ال ار د زمان استندبای چه بخشهاییش روشنه و آیا این برای سنسورش ضرر داره ؟‌البته برحسب اتفاق چندباری شده که دوربین یا فلاش اسپید لایتم چند روزی رو حالت استند بای موندن و اتفاقی براشون نیافتاده و حتی شارژ چشمگیری هم از دست ندادند . این سوال برام زمانی مطرح شد که تنظیمات اینترنال تایمر دی اس ال ار های نیکون رو دیدم که به نوعی میشه تنظیمش کرد که روزها به عکاسی در فواصل زمانی خاص مشغول باشه . در کل دوتا سوال دارم دوربینهای دی اس ال ار در حالت استند بای چقدر دوام باطری دارن (بر فرض سالم بودن باطری و استفاده از منوی تایم لپس با فاصله زمانی مثلا نیم ساعته برای عکاسی) و دوم آیا این استند بای بودن به سنسور آسیبی میزنه ؟ و از عمر اون می کاهد ؟ مرسی از دوستان .
    siosha تشکر می‌کند.
    Nikon D750 & D7200 - Tamron 24-70 f2.8 di vc - NIKKOR 50mm f/1.8G - Sigma 10-20 f4,5.6 - Nikon Sb800,Sb700,Godox TT685N - Lowepro Inverse 200 AW - Lowepro runner 450 aw - Gopro 4Black - Dji Osmo

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط dppictuer نمایش پست ها
    مدتی است موضوعی ذهنمو به خودش درگیر کرده ، یک دی اس ال ار د زمان استندبای چه بخشهاییش روشنه و آیا این برای سنسورش ضرر داره ؟‌البته برحسب اتفاق چندباری شده که دوربین یا فلاش اسپید لایتم چند روزی رو حالت استند بای موندن و اتفاقی براشون نیافتاده و حتی شارژ چشمگیری هم از دست ندادند . این سوال برام زمانی مطرح شد که تنظیمات اینترنال تایمر دی اس ال ار های نیکون رو دیدم که به نوعی میشه تنظیمش کرد که روزها به عکاسی در فواصل زمانی خاص مشغول باشه . در کل دوتا سوال دارم دوربینهای دی اس ال ار در حالت استند بای چقدر دوام باطری دارن (بر فرض سالم بودن باطری و استفاده از منوی تایم لپس با فاصله زمانی مثلا نیم ساعته برای عکاسی) و دوم آیا این استند بای بودن به سنسور آسیبی میزنه ؟ و از عمر اون می کاهد ؟ مرسی از دوستان .
    درود. در غیر از حالت لایو ویو، سنسور عملا بیکار و یا به نوعی خاموش هست. و همچنین سیستم های نورسنج و فوکوس هم با فشردن دکمه شاتر، فقط به مدت محدودی فعال میشن و دوباره غیر فعال. فکر نمیکنم مورد خاصی برای دوربین پیش بیاد.
    dppictuer و siosha تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر آشنا akbar-agha آواتار ها
    تشکر کرده
    68

یه تجربه ای هم من دارم از این مورد که احتمالا فقط رو دوربین هایی که magic lantern رو شون نصبه پیش بیاد. با باز موندن در باطری- مموری کارد دروبین 1100D ، بعد از یک هفته باتری کاملا خالی شده بود. اونم در حالتی که دوربین خاموش بود.
    dppictuer تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط dppictuer نمایش پست ها
    درود،

دست عزیز حالت استند بای یا آماده به کار، هیچ گونه آسیبی به دوربین و سایر قطعات الکترونیکی نمیزنه. در این حالت دوریین در حالت نیمه خاموش قرار داره.
    dppictuer، Dariush Chegini و siosha تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

روشن بودن بطور قطع از عمر برخی قطعات کم میکند ولی آنقدر ناچیز است که تقریبا نزدیک 0 میباشد
    این موضوع برای خود من که فراموشکارم خیلی اتفاق میافتد و شما تنها نیستید
    بطور معمول اگر از دوربین به مدت طولانی استفاده نمیکنید باتری را خارج کنید البته چندان مهم نیست ولی کمک میکند دوربین را روشن رها نکنید
    dppictuer و alichoopa تشکر می‌کنند.

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    روشن بودن بطور قطع از عمر برخی قطعات کم میکند ولی آنقدر ناچیز است که تقریبا نزدیک 0 میباشد
    این موضوع برای خود من که فراموشکارم خیلی اتفاق میافتد و شما تنها نیستید
    بطور معمول اگر از دوربین به مدت طولانی استفاده نمیکنید باتری را خارج کنید البته چندان مهم نیست ولی کمک میکند دوربین را روشن رها نکنید
    دوست خوبم دوربین خیلی استفاده نمیکنم ازش !!! فقط روزی دو یا سه بار باطریش شارژ میشه :) . مرسی از راهنماییت درست میگید خودمم حدسم همین بود البته خودمم تجربشو داشتم اما میخواستم بدونم مرجعی یا مطلبی هست (چون من پیدا نکردم) که در موردش نوشته باشه یا مثلا بگه برای عکاسی تایم لپس از یک پروژه عمرانی دوربین کلا چند روز تو حالت استند بای کار میکنه . فک کنم مجبور بشم در نهایت خودم تست کنم این موضوع رو . مرسی از همه دوستان
    Nikon D750 & D7200 - Tamron 24-70 f2.8 di vc - NIKKOR 50mm f/1.8G - Sigma 10-20 f4,5.6 - Nikon Sb800,Sb700,Godox TT685N - Lowepro Inverse 200 AW - Lowepro runner 450 aw - Gopro 4Black - Dji Osmo