صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
Like Tree17تشکر

موضوع: غبار داخل لنز EF-S 17-55mm f/2.8 USM IS

كاربر آشنا rebel آواتار ها
    تشکر کرده
    1442

پیش فرض غبار داخل لنز EF-S 17-55mm f/2.8 USM IS

سلام
    من برای خرید یک لنز استاندارد 17-55 کنون رو انتخواب کردم اما در بعضی ریویو ها و فرم ها از مشکل رفتن آسون گرد و خاک داخل لنز صحبت کردند(the-digital-picture_ SLRGear):( می خواستم بدونم روی عکس وکارکرد لنز چه قدر تاثیر داره ؟

یک سوال دیگه قیمتش چقدره ؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

پیش فرض پاسخ: غبار داخل لنز EF-S 17-55mm f/2.8 USM IS

كاملا درسته........من هم به چند نفر از دوستان از این مدل لنز داده بودم كه تعدادی از همین مسئله شكایت كرده بودند.......
    اما لنز بسیار شارپی است.....قیمتش هم حدود1100000 تومان است.

بستگی به میزان گرد و غبار داره.....اگر مقدارش زیاد باشه در بعضی از قسمتهای عکس و در زمانی که دیافراگم خیلی بسته باشه.....دانه های سیاه رنگی دیده میشه......

می توانید با هزینه کمتر..........یعنی 440000 تومان لنز سیگمای 18-50 ماکرو تهیه کنید.....هم ماکروی بسیار خوبی داره و هم مشکل Ca که در لنزهای قدیمی بوده در این لنز کاملا برطرف شده.
    showan، rebel، smn و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود قدیری

كاربر همراه showan آواتار ها
    تشکر کرده
    302

لنز من هم دقیقا همین مشکل رو داره ، روزهای اول تا یک غبار میدیدم حسابی عصبانی میشدم که یک لنز 1000 دلاری چرا باید اینطور باشه! اما به مرور چند تا دیگه هم اضافه شد و حساسیت من هم کمتر ، شاید بزرگترینش در حد چیزی کمتر از 0.1 میلیمتر باشه ، که تا حالا در دیافهای بسته هم تاثیری روی عکس ازش ندیدم، و شکر خدا از حد 4، 5 تا هم دیگه بیشتر نشده ، اما از هر نظر این لنز برای من ایده آله!
    می توانید با هزینه کمتر..........یعنی 440000 تومان لنز سیگمای 18-50 ماکرو تهیه کنید
    مسعود جان پیرو پیام تهدید آمیزی که فرستادی ، فکر کنم میخوای این لنزم رو هم مثل 17-40 بایکوت کنی !!:::big grin::: ای آدلف قدیری !
    rebel تشکر می‌کند.
    سعید نقشبندی

تشکر کرده
    1442

تشکر .
    ویرایش توسط rebel : Thursday 15 November 2007 در ساعت 20:24 دلیل: دیگه
    canon 350D & 7D & 18-55 & 17-55

تشکر کرده
    1442

روش تمیز کردن گرد خاک داخل لنز.
    من که میترسم بازش کنم:confused:

کد:
    http://www.pbase.com/rcicala/1755_is_surgery
    قبل از تمیز کردن (یکی منم همین شکلی شده)

بعد تمیز کردن

canon 350D & 7D & 18-55 & 17-55

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام :

درسته dust problem باگِ این لنز به حساب میآد. اما گزارشی كه به canon شده اونو تو كیفیت عكس چندان موثر نمیدونه ( تو لابراتوار canon تست كرده) راستش من اومدم بازش كنم چون مجبور بودم هر سری نرم افزاری اینكارو بكنم . ولی یه جایی خوندم كسایی كه این لنز رو دارن sensor dust رو با lens dust اشتباه نگیرن وقتی چك كردم دیدم حق با اونه و با وجودی كه لنزمو باز نكردم. بعد از sensor cleaning دیگه dust تو عكسام نیست!!!

البته احتیاط كنید پاك كردن سنسور كار هر كسی نیست...............

روش تست اینه رو f 22 با 55 میلیمتر از یه دیوار سفید عكس بگیرید یا از آسمون تعدادشو میبینید

بعد از اینكه مشكلتون حل شد همیشه اینو مد نظر داشته باشید live view رو تر جیحاً استفاده نكنید. در ثانی حتی المقدور تو محیطی كه dust هست zoom in zoom out نكنید چون احتمال هست از قسمتی كه لنز به دوربین وصله dust به درون دوربین بره بخاطره f2.8 مجبور شدن بارل رو بزرگ بگیرن كه همین تو zoom in zoom out مكش شدید ایجاد میكنه و بخاطر اینكه seal assembly لنز خوب tight نیست مكش انجام میشه........... و بعد اون مسایل بالا پیش میآد

اما با همه اینها لنز خوبیه اینم بگم كه طبق تست های مختلف شارپ ترین عكسارو رو f4 میگیره

مطالب جدیدتری دارید بگید ممنون میشم
    rebel و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

با سلام.
    آیا استفاده از UV Filter روی دهانه این لنز باعث جلوگیری ورود گرد و غبار به داخل لنز میشه؟
    یا اکثر غبار ورودی Lens barrel وارد میشه؟
    تو یک فروم خارجی راجع به این موضوع نوشته بودند ولی کسی نتیجه گیری نتونسته بود انجام بده.
    می خواستم بدونم دوستان و اساتید آیا تجربه ای داشتن.
    متشکرم.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    با سلام.
    آیا استفاده از UV Filter روی دهانه این لنز باعث جلوگیری ورود گرد و غبار به داخل لنز میشه؟
    یا اکثر غبار ورودی Lens barrel وارد میشه؟
    تو یک فروم خارجی راجع به این موضوع نوشته بودند ولی کسی نتیجه گیری نتونسته بود انجام بده.
    می خواستم بدونم دوستان و اساتید آیا تجربه ای داشتن.
    متشکرم.
    والله چند فرضیه وجود دارد!

اول اینکه این داستان در یک سری خاص دیده شده است و نه در همه لنز ها .لنز های بدون اشکال زیادی هم بوده اند که هیچ وقت مشکل نداشته اند اما لنز های فراوانی هم بوده اند که مشکل داشته اند.پس می توان نتیجه گرفت که بگیر و نگیر دارد و ممکن است شانس شما بزند و یک نسخه خوبش گیرتان بیاید.شماره سریال خاصی منتشر نشد که اینها مشکل دارند.

دوم اینکه UV می تواند مفید باشد و اثرات را کمتر کند اما گرد و غبار بیشتر از بین درز لنز در هنگام واید تله شدنLens barrel وارد می شود.

اما به نظرم تا مدتی و اگر خوب نگهداری شود مشکلی ندارد.
    farhad44 و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

من حدود شش ماهي اين لنز را داشتم و مشكل گرد و غبار نداشتم ( البته 6 ماه عكاسي من در حد 15 روز عكاس ساير دوستانه چون من عكس كم مي گيرم).

دو منفذ ورود غبار وجود دارد. 20 تا 30 درصد از جلوي لنز ( كه با فيلتر حل مي شود) و 70 تا 80 در صد از درزهاي رينگ لنز. تجربه اي را كه دوستان در اختيار من قرار دادند و تجربيات خودم را كه به كار بستم و باعث شد مشكلي نداشته باشم عرض مي كنم.

1- Zoom In و Zoom Out سريع نكنيد چون اين لنز، لنز سنگين و بزرگي است و با توجه به f/2.8 دهانه ي قطوري دارد ( كلا لنز زيبايي است ! ) و به علت بزرگي در اثر مكش(فشار منفي) ايجاد شده در حركت سريع حلقه ي زوم در داخل لنز ممكن است گرد و غبار را به داخل بكشد. حركت دادن بطئي و آرام حلقه ها كارساز خواهد بود.

2- من هر بار كه لنز را خارج از منزل مورد استفاده قرار مي دادم بعدش بدنه ي لنز را با استفاده از يك برس موي اسبي مخصوص كه روي جاروبرقي مي بستم با احتياط و با حركت رو به بيرون جارو مي كردم كه ذرات غبار روي بدنه حذف شوند و در حركت هاي بعدي داخل لنز نشوند.

كلا لنز بسيار با كيفيت و شارپي است ولي متاسفانه نسخه ي من مشكلاتي داشت كه مجبور شدم پسش بدهم .
    Kaveh Ghobadi، Amin Zarif، QashQai و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

كلا لنز بسيار با كيفيت و شارپي است ولي متاسفانه نسخه ي من مشكلاتي داشت كه مجبور شدم پسش بدهم .
    سپاس از پاسخ شما

می تونم بدونم چه مشکلاتی داشت؟
    نوید حسینیان | پیوسته

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین