نمایش نتایج : از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
Like Tree1تشکر
  • 1 Post By nima

موضوع: صداي اضافه در Ef 70 -300 Is

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض صداي اضافه در Ef 70 -300 Is

اساتيد گرامي من اخيرا يك لنر 300-70 با Is (ورشن جديد )گرفتم و قبلا سابقه كار با Is نداشتم .

وقتي شاتر را تانيمه فشار ميدهم با شروع به كار Is در ابتدا يك صداي غرغر خفيف ميشنوم و بعد با ادامه كار Is صداي چنداني وجود ندارد و دوباره وقتي Is متوقف ميشود همان صدا شنيده ميشود ميخواستم بدانم آيا اين صدا عادي است يا لنر من مشكل دارد؟ دوما اينكه در لنز هاي L مثل Is L 70-200 2.8 هم اين صدا وجود دارد يا نه؟

با تشكر از دوستان با تجربه اي كه جواب ميدهند .

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

پیش فرض پاسخ: صداي اضافه در Ef 70 -300 Is

تا جایی که من با این لنزها کار کردم چنین صدایی ندارن و یا مربوط به Is نیست.اصلا Is صدا نداره .این صدا صدای موتور Usm هست که اونهم باید خیلی خفیف شنیده شود.با چرخش دیستنس نامبر چنین صدایی به وجود میاد و آنهم طبیعی است.البته باید دید که صدای لنز شما تا چه حدی زیاد است.آی فقط با دقت و چسباندن گوش قابل شنود است؟
    آیا در جاهای ساکت به این صورت است؟
    مسعود قدیری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    203

من اين صدا را در دو لنز 135-28 و 300-70 (همان لنزي كه شما گرفتين ) دارم و فكر ميكنم طبيعي هم باشه .
    البته اين يه صداي خيلي خفيفي هست كه شما از خيلي نزديك مي تونيد آنرا حس كنيد ( بغير از زمان روشن وخاموش كردن Is ) و فكر كنم مربوط به حركت عدسي جبران كننده لرزش دست باشه

در مورد لنز هاي سري L مجهز به IS نيز نمي دانم آيا اين حالت وجود داره يا نه؟ دوست كمك كنند فكر كنم مفيد خواهد بود.
    ویرایش توسط arborhani : Sunday 16 April 2006 در ساعت 20:08

كاربر همراه showan آواتار ها
    تشکر کرده
    302

در مورد لنزهای سری L باید بگم من با 17-40 کار کردم ، صدا به واسطه موتور اولتراسونیک به قدری ناچیزه که به سختی شنیده میشه و در چند دهم ثانیه فوکوس میکنه البته فکر نمیکنم که در L هایی که Is دارند هم چنین صدایی معقول باشه
    سعید نقشبندی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

خیالتون راحت باشه اون صدا طبیعی هستش. 135-25 من هم زمانی که لرزه گیرش روشن باشه اون صدا رو میده البته اونقدر زیاد نیست فقط توی محیط های کم صدا میشه شنید زمانی که دکمه شاتر رو برای فوکوس نصفه فشار بدید و نگه دارید و دوربین رو تکون بدین این صدا به یه حالت دیگه ای هم شنیده میشه.البته بازم میگم اونقدر این صدا بلند نیستا.85-17 هم این صدا رو میده اما کمتر.
    Shamim تشکر می‌کند.
    Canon EOS 20D + EF-S 18-55 f/3.5-5.6 + Canon EF 75-300 IS USM + Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM + Sigma 70-200 F2.8 APO DG EX HSM

http://nima.fotopages.com/

نیما معصومی