نمایش نتایج : از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
Like Tree1تشکر
  • 1 Post By amehrshad

موضوع: فرق لنز نیکون ژاپنی با چینی؟

كاربر جديد mmft آواتار ها
    تشکر کرده
    8

Question فرق لنز نیکون ژاپنی با چینی؟

سلام به دوستان عزیز

من بعد از مدتها تحقیق تصمیم گرفتم لنز ماکروی 105 نیکون رو برم بخرم که توی چند تا تماس متوجه شدم که گویا ما شانس نداریم و هروقت میخوایم یک کاری بکنیم باید یک اما و اگر توش بیاد ...
    گویا این لنز 2 مدل چینی و ژاپنی داره ... توی فلیکر یکی کامنت داده بود که مدل ژاپنیش یکم سنگینتر از مدل چینیش هست و یکم خشک تر هست ... هفته پیش قیمت مدل چینیش رو 900 تومن دادن ... قیمت مدل ژاپنیش هم 950 تومن . البته اگه جایی خوش قیمت تر سراغ داشتین مطمئن باشه معرفی کنین بهم.

خلاصه اینکه شما شنیدین همچین چیزی؟ گویا لنز چینی جدیدتر در اومده و ورژنش جدیدتره ... ولی ژاپنیش گرونتره و فقط بحث کشور سازنده نیست .. ما که نفهمیدیم فرقشونو دقیقا . اگر اطلاع دقیق از این 2 تا لنز دارید بگید ...
    Nikon D90 + 18-105

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

بعید میدونم فرقی تو کارایی داشته باشند فرقش اینه تو چین کارگر ساعتی ۱۰ سنت گرفته لنز و بسته تو ژاپن ۵ دلار من باشم ارزون تر رو میخرم

كاربر جديد mmft آواتار ها
    تشکر کرده
    8

ممنون از پاسخ ... آخه گویا از سال 2010 دیگه لنز 105 توی ژاپن تولید نمیشه و فقط چینیه ... من برام 50 تومن زیاد فرقی نداره و میخوام ژاپنی بخرم ولی میگم شاید چینیش عیبش کمتر باشه و تغییری نسبت به ژاپنیش کرده باشه آخه گویا وزنش کمتر از ژاپنیشه ... کسی اگر هر 2 رو دیده و تست کرده و خبر داره لطفا خبر بده چون هیچ جا محتوای فارسی راجع به این موضوع پیدا نکردم
    Nikon D90 + 18-105

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

سلام
    من بعد از روزها تلاش موفق شدم ساخت ژاپن رو در کمال ناامیدی تو عکسباران 950 تومن بخرم
    یه دونه دیگه هم داشت...،
    چقدم لنز معرکه ایه...
    دارم دیوونه میشم...
    هیچ جا دیگه نیست من همه جارو زیرو رو کردم....

نقل قول نوشته اصلی توسط mmft نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز

من بعد از مدتها تحقیق تصمیم گرفتم لنز ماکروی 105 نیکون رو برم بخرم که توی چند تا تماس متوجه شدم که گویا ما شانس نداریم و هروقت میخوایم یک کاری بکنیم باید یک اما و اگر توش بیاد ...
    گویا این لنز 2 مدل چینی و ژاپنی داره ... توی فلیکر یکی کامنت داده بود که مدل ژاپنیش یکم سنگینتر از مدل چینیش هست و یکم خشک تر هست ... هفته پیش قیمت مدل چینیش رو 900 تومن دادن ... قیمت مدل ژاپنیش هم 950 تومن . البته اگه جایی خوش قیمت تر سراغ داشتین مطمئن باشه معرفی کنین بهم.

خلاصه اینکه شما شنیدین همچین چیزی؟ گویا لنز چینی جدیدتر در اومده و ورژنش جدیدتره ... ولی ژاپنیش گرونتره و فقط بحث کشور سازنده نیست .. ما که نفهمیدیم فرقشونو دقیقا . اگر اطلاع دقیق از این 2 تا لنز دارید بگید ...
    ویرایش توسط amehrshad : Tuesday 23 November 2010 در ساعت 11:28
    king4 تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    139

تو نرمال 1.8 چینی و ژاپنی اختلاف کیفیت وقیمت محسوسی دارند
    البته ژاپنیش سری AF هستش و چینی اش سری AF-D است که اولی تو بازار صد تومن گرونتره...