صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
Like Tree21تشکر

موضوع: لنز نیکون

كاربر همراه maziyarsh آواتار ها
    تشکر کرده
    763

پیش فرض لنز نیکون

با سلام خدمت دوستان گرامی

من می خواستم ببینم لنزهای دستی قدیمی (اونهایی که AF نیستن) به دوربین های جدید دیجیتال می خورند؟؟؟

مثلا nikkor 50 mm f1.2 به دوربین nikon D300 می خوره

با تشکر مازیار
    mohammady تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    127

پیش فرض پاسخ: لنز نیکون

نقل قول نوشته اصلی توسط maziyarsh نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان گرامی

من می خواستم ببینم لنزهای دستی قدیمی (اونهایی که AF نیستن) به دوربین های جدید دیجیتال می خورند؟؟؟

مثلا nikkor 50 mm f1.2 به دوربین nikon D300 می خوره

با تشکر مازیار
    بله فکر کنم همه لنزها میخورن، برای اطلاعات بیشتر باید دفترچه دوربین رو مطالعه کنین.
    mohammady تشکر می‌کند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

لنز قدیمی Nikkor 50 f1.2‌ جزو لنزهای AI-S است که می‌تواند با D300استفاده شود. اما فقط در حالت فوکوس دستی و فقط در مدهای M و A . یعنی مدهای P و S کار نخواهند کرد.
    maziyarsh، rezafh، AslanAslan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر جديد moj54 آواتار ها
    تشکر کرده
    66

سلام دوستان و اساتید
    من تازه به جمع شما دوستان عزیز وارد شده ام و واقعا از خواندن مطالب این سایت لذت بردم و خیلی چیزها یاد گرفتم و از گردانندگان این سایت واقعا ممنون و سپاسگذارم که مطالب آن برای افراد مثل من بسیار بسیار مفید وآموزنده است حال دوسوال دارم که در صورت امکان دوستان پاسخ داده یا لینک مرتبط با آن را معرفی کنند
    1- پس از مطالعه فروم ها با بودجه حدود 1/5milتصمیم به خرید NIKON D90گرفتم با توجه به علاقه عکاسی جهت طبیعت و پرتره در درجه اول و ما کروگرافی در درجه دوم با اهمیت داشتن بهترین کیفیت عکس از لحاظ میانگین مواردابزاری تاثیر گذار بر کیفیت و مواردی که با پردازش قابل رفع نبوده یا بسیار زمان بر هستند بعبارتی بهترین خرید با این بودجه کدام ترکیب را پیشنهاد می کنید؟
    a)d90+l8-70 nikkor b)d90+lenz18-105vr nikkor c)d90+lenz18-200vr nikkor
    همچنین بین دو مورد اول کدام ترجیح دارد؟
    2-در برخی از موارد محصولاتی که جهت اروپا ساخته می شوند از کیفیت بهتری برخوردارند به نظر شما من از ایران تهیه کنم یا اروپا؟

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

نقل قول نوشته اصلی توسط moj54 نمایش پست ها
    سلام دوستان و اساتید
    من تازه به جمع شما دوستان عزیز وارد شده ام و واقعا از خواندن مطالب این سایت لذت بردم و خیلی چیزها یاد گرفتم و از گردانندگان این سایت واقعا ممنون و سپاسگذارم که مطالب آن برای افراد مثل من بسیار بسیار مفید وآموزنده است حال دوسوال دارم که در صورت امکان دوستان پاسخ داده یا لینک مرتبط با آن را معرفی کنند
    1- پس از مطالعه فروم ها با بودجه حدود 1/5milتصمیم به خرید NIKON D90گرفتم با توجه به علاقه عکاسی جهت طبیعت و پرتره در درجه اول و ما کروگرافی در درجه دوم با اهمیت داشتن بهترین کیفیت عکس از لحاظ میانگین مواردابزاری تاثیر گذار بر کیفیت و مواردی که با پردازش قابل رفع نبوده یا بسیار زمان بر هستند بعبارتی بهترین خرید با این بودجه کدام ترکیب را پیشنهاد می کنید؟
    a)d90+l8-70 nikkor b)d90+lenz18-105vr nikkor c)d90+lenz18-200vr nikkor
    همچنین بین دو مورد اول کدام ترجیح دارد؟
    2-در برخی از موارد محصولاتی که جهت اروپا ساخته می شوند از کیفیت بهتری برخوردارند به نظر شما من از ایران تهیه کنم یا اروپا؟
    سلام دویت عزیز

ورودتون رو به تالار گفتگوی عکاسی تبریک میگم

نیکون دی90 با توجه به کاربرد شما و بودجه ای که دارین فکر کنم بهترین انتخاب باشه :) (اگه عزیزان ایراد نگیرند)
    اما برای لنز کیت خودش یعنی 18-105 فکر کنم بهتر باشه (با توجه به قیمت و کیفیتش) که میتونه کار شما رو راه بندازه برای پرتره و طبیعت (مگر اینکه به تله نیاز داشته باشید که در اینصورت هم لنز 18-200 گران هست و با بودجه ی شما مطابقت نداره ) .
    اما برای کار ماکرو اگر میتونید یک لنز ماکرو بگیرید وگرنه این لنزها بدرد ماکرو نمیخورند . پیشنهاد مورد علاقه ی خود من لنز سیگما 70 میلیمتر هست که لنز بسیار خوبی هست (اما فکر کنم بازم یکم بودجه کم بیارین )
    کیت دی90 با بیمه و گارانتی حدود 1.200 هست و لنز سیگما 70 اگر اشتباه نکنم 350-400 تومن (البته ناگفته نماند که شما چیزهای دیگه مثل مموری و کیف و .. هم نیاز دارید )

اما در مورد خرید از اروپا . قطعا کیفیت دوربینی که شما از اروپا میخرید با همان دوربین در ایران تفاوتی ندارد پس خرید بستگی به شما داره
    فکر کنم قیمت بهترین ملاک برای خرید باشه . یعنی قیمتها رو مقایسه کنید و هرکدام بصرفه تر بود اون رو تهیه کنید :)

موفق باشید
    Kaveh Ghobadi، moj54 و Benygh تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

تشکر کرده
    66

جناب آقای rezafh ممنون از توجه وپاسخ شما
    در واقع در یک کلام منظور من این است اگر بتوانم با خرید لنز و بدنه جداگانه وهزینه کردن حدو د300-400تومان بیشتر لنز بهتری داشته باشم:biggrin:
    در ضمن اگر میشه لطف کنید بگید راهنمایی در سایت جهت نحوه ارسال پیام در فروم ها و ایجاد موضوع جدید و نحوه ارسال پیام خصوصی برای افراد خاص و ..... وجود دارد یا خیر؟ :confused:

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

نقل قول نوشته اصلی توسط moj54 نمایش پست ها
    جناب آقای rezafh ممنون از توجه وپاسخ شما
    در واقع در یک کلام منظور من این است اگر بتوانم با خرید لنز و بدنه جداگانه وهزینه کردن حدو د300-400تومان بیشتر لنز بهتری داشته باشم:biggrin:
    در ضمن اگر میشه لطف کنید بگید راهنمایی در سایت جهت نحوه ارسال پیام در فروم ها و ایجاد موضوع جدید و نحوه ارسال پیام خصوصی برای افراد خاص و ..... وجود دارد یا خیر؟ :confused:
    سلام

ببینید لنز 18-105 یک لنز خوب و همه کاره هست (تقریبا) و برای استفاده عکاس عادی و استفاده های عمومی رنج خوبی داره
    فقط برای ماکرو گرافی نمیشه ازش استفاده کرد . پس شما نیاز به یک لنز مارو دارید و من 70 سیگما رو پیشنهاد دادم که هم برای ماکرو و هم برای پرتره لنز بسیار خوبی هست و دیافراگم تقریبا بازی داره (لنز سریعی هست) نسبت به 18-105
    حالا شما مختارید که تصمیم بگیرید

مثل اینکه شما گزینه ی "دریافت ایمیل از جانب سایر اعضا" رو در تنظیماتتون انتخاب نکردید و نمیشه بهتون پیام خصوصی فرستاد

به این لینک مراجعه کنید :
    http://www.akkasee.com/forum/profile.php?do=editoptions

و اون قسمت رو تیک بزنید
    moj54 تشکر می‌کند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

تشکر کرده
    66

okخیلی ممنون برای ماکرو حتما لنزی که پیشنهاد دادید می خرم ولی فکر می کردم طبق اطلاعات فروم ها لنز 18-70 و18 200 بدون در نظر گرفتن بحث تفاوت رنج آنها از کیفیت بهتری در ساخت و .... برخوردارند وحرفه ای تری هستند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

لنز دیگری که می‌توانید به آن فکر کنید، لنز AF-S DX NIKKOR 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR است. که هم مجهز به لرزش گیر است، هم کیفیت اپتیک خوبی دارد و هم دامنه خوبی را فراهم می کند. اختلاف قیمت آن با لنز کیت هم حدود 300-400 باید باشد.

Kaveh Ghobadi، rezafh، KHAKSAR و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    66

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    لنز دیگری که می‌توانید به آن فکر کنید، لنز AF-S DX NIKKOR 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR است. که هم مجهز به لرزش گیر است، هم کیفیت اپتیک خوبی دارد و هم دامنه خوبی را فراهم می کند. اختلاف قیمت آن با لنز کیت هم حدود 300-400 باید باشد.

از پاسخ شما ممنون جناب آقای روشن از مقالت شما خیلی استفاده کردم لنزی که معرفی کردید تقریبا قیمتی نزدیک به 200-18 vr nikkor دارد بنظر شما قوت آن در حدی هست که از رنج بلندتر وتعاریفی که در موردش شده گذشت و 85-16را انتخاب کرد؟
    مجتبی زینل زادگان
    NIKON D7000 , NIKON LENS : 50 mm F:1.8 , 70-300 VR
    ,TAMRON 60 mm macro ,FLASH : NIKON R1C1 Macro Flash,

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین