صفحه 198 از 433 نخستنخست ... 98 148 188 194 195 196 197 198 199 200 201 202 208 248 298 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,971 تا 1,980 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    در مورد تفاوت STM دوستمون خدمتتون فرمودن و همچنین جناب چگینی هم قبلا توضیحات کاملی در تاپیک سیستم فوکوس لنز ها (اگر اشتباه نکنم) فرموده بودند!
    اما در مورد لنز، اگر دنبال خرید یک سوپر زوم از سری مثل 200-18 هستید، بهتره یک دوربین بریج مثل SX50 جدا بخرید و یک دوربین مثل 650D با لنز معمولی جدا!
    شما با خرید یکی سوپر زوم (البته در حال حاضر! از آینده کسی خبر نداره!) در واقع کیفیت دوربین و سنسور 60D را فدای لنز می کنید!
    بنظر من اگر مشکل هزینه دارید بهتره یک بدنه ارزانتر مثل 700D به همراه لنز 135-18 STM تهیه کنید!
    اگر هم احساس می کنید به لنز تله نیاز دارید می توانید یک 650D با لنز 55-18 و یک لنز 300-70 تامرون تهیه بفرمایید!
    اما توجه داشته باشید که یک لنز مثل 300-70 به تنهایی کارتون را راه نمی اندازد و با توجه به اینکه تازه شروع به کار با بادی SLR می کنید خیلی زود دلزده می شوید!
    حالا باز هم انتخاب با خودتونه
    هر سه لنزی که گفتید در بین سری خودشون جزو بهترین ها هستند! ولی بنظر من بهتره فاصله کانونی لنزهاتون را در یک لنز خلاصه نکنید!

سلام
    ممنون از پاسختون
    بازم یک سری سوال پیش امده برام
    در عکسهای بین مدل STM و IS چه تفاوتی وجود دارد از نظر سخت افزاری و مکانیزم کاملا متوجه شدم ولی در مورد کیفیت عکسهای آیا تفاوت فاحش وجود دارد؟
    سوال بعدی اینکهه من دقیقا متوجه نشدم که چرا برای 60D لنز 200-18 راپیشنهاد نمکینید و چرا دوربین فدای لنز میشه؟
    همچنین در مورد لنز های سامیانگ Samyang 500mm f/8 Preset IF MC و Samyang 800mm MC IF f/8 Mirror هم سوال داشتم آیا مناسب هستش با توجه به قیمت مناسبی که دارند نسبت به لنزهای دیگه...
    این لنزهای تقریبا چند برار زوم دارند از 18-200 بگیرید تا تامرون 70-300 و ...
    یک لنز 18-55 داشتم اصلا راضی کننده نبود تقزیبا زوم 2 برار داشت

ممنون
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از پاسختون
    بازم یک سری سوال پیش امده برام
    در عکسهای بین مدل STM و IS چه تفاوتی وجود دارد از نظر سخت افزاری و مکانیزم کاملا متوجه شدم ولی در مورد کیفیت عکسهای آیا تفاوت فاحش وجود دارد؟
    سوال بعدی اینکهه من دقیقا متوجه نشدم که چرا برای 60D لنز 200-18 راپیشنهاد نمکینید و چرا دوربین فدای لنز میشه؟
    همچنین در مورد لنز های سامیانگ Samyang 500mm f/8 Preset IF MC و Samyang 800mm MC IF f/8 Mirror هم سوال داشتم آیا مناسب هستش با توجه به قیمت مناسبی که دارند نسبت به لنزهای دیگه...
    این لنزهای تقریبا چند برار زوم دارند از 18-200 بگیرید تا تامرون 70-300 و ...
    یک لنز 18-55 داشتم اصلا راضی کننده نبود تقزیبا زوم 2 برار داشت

ممنون
    درود

ببینید STM یک نوع سیستم فوکوسه و IS مخفف (image stabilizer) می باشد و کارش کنترل لرزش دسته!!

لنز 200-18 از نظر کیفیت اپتیکی کیفیت مناسبی برای دوربین 60D نداره (البته کار راه انداز هست ولی وقتی یک روز نمونه تصویرش را با یک لنز 200-70 (حتی کم کیفیت ترین لنز کنون) مقایسه کنید خودتون متوجه می شوید! اصولا این لنز در فاصله کانونی 100-18 کیفیت مطلوبی داره که به نظر من لنز 135-18 از این بهتر خواهد بود!

لنزهای سامیانگ دارای ساختار آینه ای هستند که از نظر کیفیت تصویر در سطح پایینی قرار دارند! (البته کلا لنز های آینه ای اینطور هستند!) و برای فعالیت های نجومی البته آن هم برای عکاسی از سیارات و ماه خوبه نه برای حیات وحش و ...

دوست عزیز اگر منظورتون از زوم بزرگنمایی هست، باید به این نکته توجه داشته باشید که این بزرگنمایی که بر اساس X اعلام می شود در لنزهای متفاوت تعریف خاصی داره!
    این عدد X از تقسیم بزرگترین فاصله کانونی به کوچکترین فاصله کانونی بدست می آید بعنوان مثال 55/18=3 و این عدد بیانگر بزرگنمایی لنز از حداقل فاصله کانونی تا حداکثر فاصله کانونی می باشد.
    برای بدست آوردن این به اصطلاح بزرگنمایی نسبت به چشم انسان باید حداکثر فاصله کانونی را بر عدد 50 (فاصله کانونی 50mm) تقسیم کنید! چون معمولا چشم انسان را برابر فاصله کانونی 50 تا 70 میلیمتر در نظر می گیرند!
    بنابراین این لنز 55-18 شما بزرگنمایی نسبت به چشم انسان نداره! (برای اطمینان می توانید در حالی که دروبین جلوی یکی از چشم های شماست، چشم دیگر را باز کنید و با دو چشم به سوژه نگاه کنید!)

در پایان هم باز تاکید می کنم، بنده هم زمان خرید دوربین تمام فکرم این بود که کل فاصله کانونی را با یک لنز و یکبار هزینه پوشش بدهم و ضرر کردم!حالا دیگه انتخاب با خود شماست!
    ویرایش توسط msh2200 : Wednesday 20 August 2014 در ساعت 14:24
    SHOK53، kiavash، ata_m3 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

درود

ببینید STM یک نوع سیستم فوکوسه و IS مخفف (Stablizer Sensor) می باشد و کارش کنترل لرزش دسته!!

لنز 200-18 از نظر کیفیت اپتیکی کیفیت مناسبی برای دوربین 60D نداره (البته کار راه انداز هست ولی وقتی یک روز نمونه تصویرش را با یک لنز 200-70 (حتی کم کیفیت ترین لنز کنون) مقایسه کنید خودتون متوجه می شوید! اصولا این لنز در فاصله کانونی 100-18 کیفیت مطلوبی داره که به نظر من لنز 135-18 از این بهتر خواهد بود!

لنزهای سامیانگ دارای ساختار آینه ای هستند که از نظر کیفیت تصویر در سطح پایینی قرار دارند! (البته کلا لنز های آینه ای اینطور هستند!) و برای فعالیت های نجومی البته آن هم برای عکاسی از سیارات و ماه خوبه نه برای حیات وحش و ...

دوست عزیز اگر منظورتون از زوم بزرگنمایی هست، باید به این نکته توجه داشته باشید که این بزرگنمایی که بر اساس X اعلام می شود در لنزهای متفاوت تعریف خاصی داره!
    این عدد X از تقسیم بزرگترین فاصله کانونی به کوچکترین فاصله کانونی بدست می آید بعنوان مثال 55/18=3 و این عدد بیانگر بزرگنمایی لنز از حداقل فاصله کانونی تا حداکثر فاصله کانونی می باشد.
    برای بدست آوردن این به اصطلاح بزرگنمایی نسبت به چشم انسان باید حداکثر فاصله کانونی را بر عدد 50 (فاصله کانونی 50mm) تقسیم کنید! چون معمولا چشم انسان را برابر فاصله کانونی 50 تا 70 میلیمتر در نظر می گیرند!
    بنابراین این لنز 55-18 شما بزرگنمایی نسبت به چشم انسان نداره! (برای اطمینان می توانید در حالی که دروبین جلوی یکی از چشم های شماست، چشم دیگر را باز کنید و با دو چشم به سوژه نگاه کنید!)

در پایان هم باز تاکید می کنم، بنده هم زمان خرید دوربین تمام فکرم این بود که کل فاصله کانونی را با یک لنز و یکبار هزینه پوشش بدهم و ضرر کردم!حالا دیگه انتخاب با خود شماست!
    مصطفی جان جسارتا IS مخفف Image Stabilizer می باشد.

ارادت.
    msh2200، SHOK53، ehsan1 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    مصطفی جان جسارتا IS مخفف Image Stabilizer می باشد.

ارادت.
    تشکر عذر خواهمی می کنم
    حق با شماست من دقت نکردم!
    ata_m3، ehsan1 و saman-r تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

روی دوربین 70D من میتونم هم از لنز های EF استفاده کنم و هم EF-S ؟
    خیلی از عکاسهای خوب رو دیدم که روی بدنه های کراپ از لنز های L استفاده میکنن.
    مشکلی که هست اینه که 18-135 STM با اینکه لنز خیلی خوبی هست از نظر فوکوس و بی صدا بودنش و همینطور برای فیلمبرداری، ولی در عکاسی تصاویر شارپی نداره. البته مهارت بنده هم در شارپ بودن عکسها موثر هست که نمیشه منکر مبتدی بودن خودم بشوم. ولی خوب به نظرم خروجی شارپی نمیده. همان داستانی که کیفیت عکسها خیلی به لنز مربوطه اینجا محسوسه.
    حالا به نظرم تا لنزم نو هست و فیلتر هم براش تهیه نکردم اگر بتونم ردش کنم و یه لنز خوب در همین فاصله کانونی بگیرم خیلی بهتر میشه.
    اگه یه لنز شارپ و با کیفیت بخوام که در رنج همین 18-135 باشه چی رو پیشنهاد میکنید ؟ بهتره از سری L انتخاب کنم ؟
    نظرتون در مورد لنز 24-105 L چیه ؟ و چقدر نسبت به این لنز خودم میتونه بهتر باشه ؟ روی بدنه 70D با اعمال ضریب تبدیل به چه فاصله ای میشه ؟
    حدود قیمتش 2.200 هست با جعبه سفید !

سوال دیگه که داشتم اینه که چرا لنز های پرایم اینقدر گرونن ؟ مثلا 50 میلیمتر 1.2 که لنز خیلی خوبی هم هست حدود 5 میلیونه
    مگر ساختار لنز های پرایم ساده تر نیست ؟

ویرایش توسط MEHRDAD.D : Thursday 21 August 2014 در ساعت 13:43 دلیل: اضافه کردن عکس
    Mehrdad Dehkordi
    Nikon D750+Sigma Art 85mm , Nikkor 24-120G ED

كاربر آشنا javadm123 آواتار ها
    تشکر کرده
    1002

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    مشکلی که هست اینه که 18-135 STM با اینکه لنز خیلی خوبی هست از نظر فوکوس و بی صدا بودنش و همینطور برای فیلمبرداری، ولی در عکاسی تصاویر شارپی نداره. البته مهارت بنده هم در شارپ بودن عکسها موثر هست که نمیشه منکر مبتدی بودن خودم بشوم. ولی خوب به نظرم خروجی شارپی نمیده. همان داستانی که کیفیت عکسها خیلی به لنز مربوطه اینجا محسوسه.
    حالا به نظرم تا لنزم نو هست و فیلتر هم براش تهیه نکردم اگر بتونم ردش کنم و یه لنز خوب در همین فاصله کانونی بگیرم خیلی بهتر میشه.
    اگه یه لنز شارپ و با کیفیت بخوام که در رنج همین 18-135 باشه چی رو پیشنهاد میکنید ؟ بهتره از سری L انتخاب کنم ؟
    نظرتون در مورد لنز 24-105 L چیه ؟ و چقدر نسبت به این لنز خودم میتونه بهتر باشه ؟ روی بدنه 70D با اعمال ضریب تبدیل به چه فاصله ای میشه ؟

سوال دیگه که داشتم اینه که چرا لنز های پرایم اینقدر گرونن ؟ مثلا 50 میلیمتر 1.2 که لنز خیلی خوبی هم هست حدود 5 میلیونه

با سلام
    تا اساتید عزیز بیان و نظر بدن آنچه که به نظر میرسه اینه که 24-105 بر روی بدنه شما باید رنج 38.4-168 میلیمتر رو پوشش بده . و داستان قیمت بالای لنز فیکس اشاره شده هم که برمیگردد به آن عدد f1.2 نازنین که طبیعتا مراحل ساخت را گرانتر و پیچیده تر میکند.

با تشکر
    msh2200 و MEHRDAD.D تشکر می‌کنند.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها

درود
    1. بله. بر روی بدنه محل اتصال لنز، به آن نقاط سفید و قرمز توجه بفرمائید.
    2. مشکل این لنز بر روی بدنه های کراپدار بنظرم بیشترین مورد همان فاصله کانونی آن است؛ که نه واید جالبی دارد و نه تله آنچنانی. نیازی به محاسبه ضریب ندارید، لنز خودتان را در 24 تا 105 م.م تست کنید و ببینید با این رنج کنار میاید یا نه؟ مثلا شما میخواهید بدانید استفاده از این لنز بر روی ف.ف چه کادری در مقایسه با کراپدار به شما میدهد که آنوقت میشه گفت معادل 15 تا 65.5 م.م در کراپدار است.
    3. شما با ارتقای لنز، میخواهید لنزی در زمره بهترین های کنون را داشته باشید، و همانطور که میدانید غالبا هر چه لنز فاصله کانونی بیشتری را پوشش بدهد، طبیعتا از کیفیت آنهم به همان مقدار کم میشود، لذا در صورتی که قصد ارتقا دارید نباید به فواصل واید تا تله(بلند) در یک لنز فکر کنید.(چنین لنزی در رده L سراغ ندارم)
    به عقیده من اختلاف فاحش نیست!! وزن بیشتر، ابعد بزرگتر و دهانه 77 م.م جهت فیلتر را هم مد نظر داشته باشید. و محسناتی من جمله روزنه ثابت و کیفیت ساخت بهتر که خودتان واقفید.
    مگر آنکه قصد تهیه ف.ف در آینده نزدیک دارید که آن بحثی است دگر.
    ارادتمند.
    msh2200، SHOK53 و MEHRDAD.D تشکر می‌کنند.

كاربر جديد Sir Pendar آواتار ها
    تشکر کرده
    15

سلام بر دوستان عزیز انجمن

بزرگواران چه تفاوتی میان لنز 18-200 نیکور با 18-200 سیگما است که اختلاف قیمت نسبتا زیادی را ایجاد کرده است؟

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Sir Pendar نمایش پست ها
    سلام بر دوستان عزیز انجمن

بزرگواران چه تفاوتی میان لنز 18-200 نیکور با 18-200 سیگما است که اختلاف قیمت نسبتا زیادی را ایجاد کرده است؟
    درود
    لنزهای سوپر زوم کلا کیفیت خوبی ندارند!
    لنزهای 200-18 نیکون تقریبا اولین سری لنزهای این رنج بودند و بعدش سیگما تولید 200-18 را انجام داد!
    من سابقه استفاده از 200-18 نیکور را ندارم ولی! سیگما واقعا افتضاحه! (در فاصله کانونی 80 که اصولا چیزی به نام فوکوس در لنز وجود نداره!) و از 135 تا 200 هم بهتره استفاده نکنید! (بخاطر افت کیفیت تصویر و دیاف بسته) فوکوس هم در شرایط نوری کم گیج می زنه!

در کل بجای 200-18 سیگما به نظر من 105-18 تهیه کنید بهتره!
    در مورد 200-18 نیکور هم بنظرم در دو ورژن عرضه شده بود که ورژن 2 خیلی بهتر بود!
    SHOK53، ata_m3، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

درود
    لنزهای سوپر زوم کلا کیفیت خوبی ندارند!
    لنزهای 200-18 نیکون تقریبا اولین سری لنزهای این رنج بودند و بعدش سیگما تولید 200-18 را انجام داد!
    من سابقه استفاده از 200-18 نیکور را ندارم ولی! سیگما واقعا افتضاحه! (در فاصله کانونی 80 که اصولا چیزی به نام فوکوس در لنز وجود نداره!) و از 135 تا 200 هم بهتره استفاده نکنید! (بخاطر افت کیفیت تصویر و دیاف بسته) فوکوس هم در شرایط نوری کم گیج می زنه!

در کل بجای 200-18 سیگما به نظر من 105-18 تهیه کنید بهتره!
    در مورد 200-18 نیکور هم بنظرم در دو ورژن عرضه شده بود که ورژن 2 خیلی بهتر بود!
    پیرو فرمایش دوست عزیزم، مساله افت کیفیت و شارپنس هم در لنز 200-18 نیکون هم وجود داشت. چه در ورژن VR و چه در ورژن VRII که ظاهرا کمی بهتر شده بود اما باز هم یه جای کار می لنگید!

کلا تا می تونید از لنزهای سوپر زوم فاصله بگیرید. همونطوری که دوستمون فرمودند، لنز 105-18 نیکون هم از نظر شارپنس و هم کیفیت تصویر از سیگما 200-18 و نیکون 200-18 بهتره و خرید اون توصیه میشه.
    msh2200، SHOK53، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.