صفحه 214 از 433 نخستنخست ... 114 164 204 210 211 212 213 214 215 216 217 218 224 264 314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,131 تا 2,140 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط iardavan نمایش پست ها
    سلام.یه مسافرت داشتم به شمال و با دوربین 700d canon و لنز کیت یه سری عکس گرفتم.عکسا اصلا شارپنس نداشتن و حتما باید زوم میکردی تا فلو کنی!در کل راضی کننده نبود برام.من به طبیعت و پرتره و نجوم علاقه دارم ولی تا بحال عکاسی نجومی نداشتم چون تنظیمات رو بلد نیستم.حالا تصمیم گرفتم یه لنز حدود 1.5 بگیرم.اگه هم کمتر چه بهتر.برا ژانره من چی پیشنهاد میدین؟ممنون میشم کمک کنید تا یه لنز با بودجه من بخوره بگیرم که پشیمون نشم از خریدش.
    درود
    خاطرم هست همان موقع خرید هم دوستان تاکید می کردند به فک خرید لنز 135-18 سری STM باشید.
    این کیت را تهیه فرمودید؟
    در خصوص لنز تا 1.5 هم برای کار منظره و نجوم بنده پیشنهادم به ترتیب این لیست هست
    1- Tokina 11-16 F/2.8 (البته شخصا با این لنز کار نکردم ولی جناب عطا تعاریف خوبی ازش داشتند که برای خریدش کمی وسوسه شدم)
    2- Tamron 17-50 F/2.8 (این لنز از نظر شارپی کیفیت خوبی داره و در حال حاضر ازش استفاده می کنم، Ca هم به خوبی کنترل شده)
    SHOK53، ata_m3 و iardavan تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    خاطرم هست همان موقع خرید هم دوستان تاکید می کردند به فک خرید لنز 135-18 سری STM باشید.
    این کیت را تهیه فرمودید؟
    1- Tokina 11-16 F/2.8 (البته شخصا با این لنز کار نکردم ولی جناب عطا تعاریف خوبی ازش داشتند که برای خریدش کمی وسوسه شدم)
    2- Tamron 17-50 F/2.8 (این لنز از نظر شارپی کیفیت خوبی داره و در حال حاضر ازش استفاده می کنم، Ca هم به خوبی کنترل شده)

در تکمیل فرمایش دوست عزیزم،

لنز توکینا لنز خوبیه مخصوصا اینکه واقعا شارپنس خیلی خوبی داره تنها موردی که اذیت میکنه وجود فلر و CA هست که اون هم تا حدودی قابل رفع هست.
    قیمت این لنز رو که من اردیبهشت پرسیده بودم 2.5 بود البته ورژن 2.

ورژن 2 اگه اشتباه نکنم حدود 500 هزار تومان از ورژن 1 گرانتر هست به دلیل وجود موتور فوکوس ( فقط در مانت نیکون) و اضافه شدن کوتینگهای جدید جهت رفع فلر و CA که ظاهرا این کوتینگ ها تاثیر گذار نبوده اند و اون مشکلات همچنان پا برجا هستند.

البته پدیده فلر در بعضی زوایای لنز نسبت به منبع نوری قوی رخ میده و همچنین CA در محیطهایی که کنتراست زیاد هست ظاهر میشه.

با توجه به اینکه قصد شما عکاسی نجومی هست و طبیعتا به خارج شهر و دور از محیطهایی با آلودگی نوری تشریف خواهید برد وجود این دو مشکل منتفیه چون نه محیطتون پرکنتراست هست و نه منبع نوری قوی در محیط وجود خواهد داشت. بنابراین این لنز برای عکاسی نجومی بسیار ایده آل هست.

نمونه عکسهای نجومی این لنز در مورد کهکشان راه شیری و رد ستارگان در اینترنت فراوان هست.

یه لنز سیگما 16-8 هم هست که با اینکه واید تر از 16-11 توکینا هست و شارپنسش تقریبا با توکینا برابری میکنه اما CA و فلر نداره و به دلیل اپرچر بسته برای عکاسی نجومی مناسب نیست و توکینا از این لحاظ برتر هست. ضمن اینکه برای این لنز سیگما هم باید از فیلترهای مربعی استفاده کنید.
    msh2200، SHOK53 و peacekeeper تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    132

درود
    این کیت را تهیه فرمودید؟
    مرسی مصطفی جان.نه لنز18-55stm دارم.این لنزها برا پرتره هم مناسبه؟قیمتشونو دارین دقیق چنده؟
    msh2200 و nili تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط iardavan نمایش پست ها
    مرسی مصطفی جان.نه لنز18-55stm دارم.این لنزها برا پرتره هم مناسبه؟قیمتشونو دارین دقیق چنده؟
    درود
    در پرتره بدلیل اینکه یکی از اهداف مهم محو کردن پس زمینه و ایجاد بوکه در پشت سوژه هست باید از دیافراگم باز استفاده بشه که متاسفانه این لنز بدلیل F بسته این امکان را بخوبی فراهم نمی کنه!
    مثلا باید به فکر تهیه 50mm F/1.8 یا 85mm F/1.8 باشید.
    قیمت لنزتون هم اگر اشتباه نکنم باید بین 400 الی 500 باشه چون ورژن قدیمیش حدود 350 هست
    SHOK53، ata_m3، nili و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    78

اساتید و دوستان عزیز سلام
    من برای کار پرتره میخوام لنز 15-85 با بادی 70D بخرم بزرگواری کنید راهنماییم کنید که آیا این لنز برای کار پرتره مناسب هست یا خیر و اگر پیشنهاد بهتری برای خرید لنز تا سقف 1.800.000 تومان دارید محبت کنید راهنماییم کنید
    در ضمن عموماً در محیط باز کار خواهم کرد
    پیشاپیش تشکر از راهنماییتون
    nili تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan.asg نمایش پست ها
    اساتید و دوستان عزیز سلام
    من برای کار پرتره میخوام لنز 15-85 با بادی 70D بخرم بزرگواری کنید راهنماییم کنید که آیا این لنز برای کار پرتره مناسب هست یا خیر و اگر پیشنهاد بهتری برای خرید لنز تا سقف 1.800.000 تومان دارید محبت کنید راهنماییم کنید
    در ضمن عموماً در محیط باز کار خواهم کرد
    پیشاپیش تشکر از راهنماییتون
    سلام بر شما

خیر مناسب نیست.به دلیل دیافراگم بسته در ۸۵ میلیمتر و همچنین بوکه زشتی که داره!!

همونطور که مصطفی عزیز در پست قبل اشاره کردن 50mm f/1.8 و 85mm f/1.8 مناسب هستند.اگر با فوکوس دستی مشکل ندارید samyang 85 f/1.4 هم خوب است.

موفق باشید
    msh2200، ata_m3، nili و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    66

سلام دوستان .من دیشب این سوالم رو ارسال کردم اما الان هرچی گشتم پست ارسالیم نبود
    با اجازه دوباره مطرح میکنم
    من فردا می خوام لنز 18-135 stm بخرم ایا به نکته خاصی برای خرید باید توجه کنم؟

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط nili نمایش پست ها
    سلام دوستان .من دیشب این سوالم رو ارسال کردم اما الان هرچی گشتم پست ارسالیم نبود
    با اجازه دوباره مطرح میکنم
    من فردا می خوام لنز 18-135 stm بخرم ایا به نکته خاصی برای خرید باید توجه کنم؟
    درود
    معمولا لنزهایی که هم بصورت کیت در بازار یافت می شوند و هم بصورت پک حساسیت خاص خودشان را دارند که بنده چند مورد را برای شما بیان خواهم کرد
    1- لنز مذکور اگر از روی یک کیت دارای لنز باز نشده باشد باید دارای جعبه باشد (در مدلهای قدیمی اینطور بود) پس اگر جعبه بر شما داده نشد می توانید بخاطر عدم وجود آن بدنبال تخفیف یا تحقیق برای تهیه لنز دارای جعبه باشید. (در ضمن سریال جعبه و لنز باید همخوانی داشته باشد)
    2- لنز را بعد از باز کردن و قبل از بستن روی دوربین از محل پیچ ها بررسی کنید تا جای باز شدن و یا قرار گرفتن پیچ گوشتی روی پیچ نباشد.
    3- اپتیک داخل لنز را چک بفرمایید تا فاقد گرد و غبار در سمت های داخلی لنز باشد. (اگر اثر گرد و غبار داخل لنز بود از فروشنده بخواهید تعویض انجام دهد و بهتره زیر بار تخفیف هم نروید چون لنز مشکوک به باز شدن هست)
    4- محل اتصال لنز به بدنه (مانت) را چک کنید جای خط زیاد روی مانت لنز نباشد (تشخیص این بخش در نور زیاد امکان پذیر است)
    5- سطح اپتیک بیرونی و داخلی لنز را چک کنید تا شکستگی، پریدگی یا ترک نداشته باشد.
    6- بدنه لنز را کنترل کنید تا فاقد ضربه و یا شکستگی باشد.
    7- لنز را روی دوربین ببندید (حتما این کار را بکنید) در دیاف های متفاوت دوربین را با دکمه FOV چک کنید و از سلامت عملکرد دیافراگم اطمینان حاصل کنید.
    8- فوکوس لنز را در نقاط مختلف فوکوس کنترل کنید تا مشکلی نداشته باشد و به اصطلاح گیج نزند
    9- در پایان چند تصویر را با استفاده از لنز روی دوربین ثبت کنید و در دوربین با زوم چک کنید و موارد غیر عادی مثل لکه های یکنواخت در یک فاصله کانونی را روی لنز چک کنید.
    10- از یک منبع نورانی (ترجیحا) خورشید تصویر بگیرید و کنترل کنید پراش نور در لنز ایجاد نشده باشد.

در پایان باید به این نکته اشاره کنم اگر از شرکت های معتبر خرید کنید که به نوعی گارانتی محصول را داشته باشند خیالتان راحت تر خواهد بود. ولی اگر از فروشندگان متفرقه خواستید خرید کنید، حتما به این نکات توجه کنید
    ارادتمند
    SHOK53، ata_m3، S_Mahdi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

امروز در حال بررسی لنز ها در سایت dxoبودم که به یک لنز مربوط به eos mبرخوردم ef-m11-22stmکه قیمت199$داشت که با توجه به نتایج این لنز قیمت بسیار خوبی دارد
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg m 1.JPG‏ (41.7 کیلو بایت, 92 بازدید)
    • نوع فایل: jpg m2.JPG‏ (48.7 کیلو بایت, 92 بازدید)
    • نوع فایل: jpg m33gre.JPG‏ (44.1 کیلو بایت, 92 بازدید)
    • نوع فایل: jpg m4.JPG‏ (43.0 کیلو بایت, 93 بازدید)
    • نوع فایل: jpg m5.JPG‏ (13.9 کیلو بایت, 91 بازدید)
    • نوع فایل: jpg m555.JPG‏ (23.5 کیلو بایت, 88 بازدید)
    ویرایش توسط Mh.Shahnazar : Tuesday 2 September 2014 در ساعت 00:36
    msh2200 و nili تشکر می‌کنند.
    شادیها وزیباییها را ثبت کن.شاید دیگر تکرار نشوند...

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

10- از یک منبع نورانی (ترجیحا) خورشید تصویر بگیرید و کنترل کنید پراش نور در لنز ایجاد نشده باشد.
    ارادتمند
    سلام
    ببخشید اگر از یک منبع نورانی مثل خوشید عکاسی کنیم به دوربین آسیب وارد نمیشه؟
    msh2200 تشکر می‌کند.
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram