صفحه 287 از 433 نخستنخست ... 187 237 277 283 284 285 286 287 288 289 290 291 297 337 387 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,861 تا 2,870 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    دوستان بهترین گزینه جایگزین 18-135 STM چی میتونه باشه؟
    دوربینم 60D هست و دو لنز 70-300 و 18-135 stm دارم و در صدد تهیه توکینا 11-16 هستم. میخوام برای 18-135 جایگزین شارپ تری پیدا کنم. البته فوکالش کاملاً متناسب هست اما از نظر شارپ بودن راضیم نکرد. ( شایدم من هنوز عکاس نشدم ! )
    لنز بهتری که اين رنج رو پوشش بده نيست
    15-85 خوبه اما تفاوت خيلی زياد نيست
    ميتونيد با 2 تا لنز اين رنج رو پوشش بديد مثلاً 17-55 +85 1.8 يا 100 2.0
    msh2200، SHOK53 و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    دوستان بهترین گزینه جایگزین 18-135 STM چی میتونه باشه؟
    دوربینم 60D هست و دو لنز 70-300 و 18-135 stm دارم و در صدد تهیه توکینا 11-16 هستم. میخوام برای 18-135 جایگزین شارپ تری پیدا کنم. البته فوکالش کاملاً متناسب هست اما از نظر شارپ بودن راضیم نکرد. ( شایدم من هنوز عکاس نشدم ! )
    درود
    همانطور که دوستان فرموند اگر مشکل بودجه ندارید می توانید به فکر تهی لنزهای زیر بجای 135-18 باشید
    1- 17-55 F/2.8 کنون
    2- 150-50 F/2.8 سیگما
    این ترکیب اگر قابل تهیه برای شما باشه بسیار عالیه
    بخصوص لنز 55-17 کنون که جزو لنزهای شارپ هست. البته اگر قصد کاهش هزینه را دارید می توانید به فکر تهیه 50-17 سیگما F/2.8 باشید
    ارادتمند
    SHOK53، ata_m3 و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    252

یه نکته ای که من تو این چند وقت بهش رسیدم اینه که نه اینجا بلکه تو فروم های به زبان انگلیسی ملاک سر شارپ بودن اون تحقیقات سنگینی هست که رو فلان گوشه ی فلان منظره تاریک داغون نچسب انجام میشه .. وگرنه سر اینکه سیگما عکسهای جالب تری میده یا کانن کسی بحثی نمیکنه... مثلا من خودم اینو ببینید
    https://pixelpeeper.com/lenses/?lens=13315
    عکسهاش بنظرتون بده؟ حالا بنظرتون کانن چی میخواد اضافه کنه رو این عکس؟ بنظرم ما خیلی وسواس داریم تو انتخابامون.. ممنون
    SHOK53، Amin.Zallaghi و Jalal Parsa تشکر می‌کنند.

كاربر همراه reza-ngg آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

دوستان عزیز
    میخواستم نظراتتونو جویا شم جهت اینکه این روزها که نزدیک کریسمس هستیم و جنس ها تخفیف خوبی دارند پیشنهادتون برای خرید لنز خوب و دارای ارزش چیه؟ مورد استفاده هم لندسکیپ و عکاسی نجومی و پرتره هستش.. دوربینمم canon 70 D .. ممنون
    سلام . برادر اینا هر کدوم یه لنز خاص میخواد . لنداسکیپ و عکاسی از کهکشان ها معمولا واید نیاز داره مثل 11-16 توکینا و 10-22 کانن و لنز جدید قیمت مناسب 10-18 اس تی ام کانن . برای عکاسی از مثلا ماه شما به لنز تله احتیاج داری. برای پرتره هم فوکال های معمولا بلندتر از 50 میلی متر و ترجیحا حدود 85
    SHOK53 و sina_el تشکر می‌کنند.
    رضا آدینه

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_el نمایش پست ها
    یه نکته ای که من تو این چند وقت بهش رسیدم اینه که نه اینجا بلکه تو فروم های به زبان انگلیسی ملاک سر شارپ بودن اون تحقیقات سنگینی هست که رو فلان گوشه ی فلان منظره تاریک داغون نچسب انجام میشه .. وگرنه سر اینکه سیگما عکسهای جالب تری میده یا کانن کسی بحثی نمیکنه... مثلا من خودم اینو ببینید
    عکسهاش بنظرتون بده؟ حالا بنظرتون کانن چی میخواد اضافه کنه رو این عکس؟ بنظرم ما خیلی وسواس داریم تو انتخابامون.. ممنون
    با نظر شما کاملا موافقم
    از بین لنزهایی هم که تا الان داشتم بهترین خروجی ها رو همیشه از لنزهای سیگما گرفتم
    همیشه بیشتر از اون چیزی که تو ریویو ها و ... نشون میدن برام کارایی داشتن.
    SHOK53 و doki تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    252

نقل قول نوشته اصلی توسط JPL1 نمایش پست ها
    با نظر شما کاملا موافقم
    از بین لنزهایی هم که تا الان داشتم بهترین خروجی ها رو همیشه از لنزهای سیگما گرفتم
    همیشه بیشتر از اون چیزی که تو ریویو ها و ... نشون میدن برام کارایی داشتن.
    ممنون دوست عزیز... یعنی این نقصه ها.. من خودم سر انتخاب لنز میام عکسها رو میبینم... میگم من اگه اینو داشته باشم میمونه مهارت... حالا دیگه این منم که باید خودمو به این عکسها برسونم چون چیزیه که صورت گرفته... بنظرم دوستان تو این بلبشویه اقتصادی باید cost_benefit انجام بدن. بنظرم این دوران هم سر میرسه و بعد ها میشه یه لنز خوب با قیمت بالا رو خرید. اما اینکه خودمونو محروم کنیم که پولامونو جمع کنیم تا حتما همون لنز رو بخریم بنظرم خودمونو از پیشرفت محروم کردیم. ببخشید زیاد حرف زدم
    Jalal Parsa تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    252

نقل قول نوشته اصلی توسط reza-ngg نمایش پست ها
    سلام . برادر اینا هر کدوم یه لنز خاص میخواد . لنداسکیپ و عکاسی از کهکشان ها معمولا واید نیاز داره مثل 11-16 توکینا و 10-22 کانن و لنز جدید قیمت مناسب 10-18 اس تی ام کانن . برای عکاسی از مثلا ماه شما به لنز تله احتیاج داری. برای پرتره هم فوکال های معمولا بلندتر از 50 میلی متر و ترجیحا حدود 85
    ممنون دوست خوبم... حرفتون صحیحه و اینها انتخاب های خودمم هستن اما منظورم از طرح این سوال برای اینه که یه سری از لنزها الان بیشتر تخفیف خوردن و ارزش هم دارن. یا یه سری وسایل جانبی.. منظورم این قسمته. بعنوان مثال میخواستم لنز 85 کانن رو از اونور بگم بخرن برام اما دیدم تو ایران دقیقا ارزونترم در میاد.
    reza-ngg تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_el نمایش پست ها
    درود
    صحبت سر کیفیت خروجی لنز در تهیه لنز در شرایط مالی یکسان و عملکرد فوکوس هست!
    بله همانطور که شما هم اشاره کردید بدون شک کسی سر کنون یا Third Partyخریدن وقتی محدودیت بودجه نیست صحبتی نداره!
    ولی زمانی که قراره با محدودیت بودجه اقدام به خرید کنید و در این بین چاره ای جز انتخاب از بین لنزهای Third Party ندارید بحث متفاوته!
    اینکه بین این سری لنزها کدام ارزش تهیه دارند بحثی غیر قابل اجتناب هست که بخشی از آن بر می گرده به شارپی لنز و بخشهای مهمتر شامل کیفیت بدنه، کیفیت اپتیک و سیستم فوکوس هست که قابل گذشت نیستند.
    شما ممکنه از لنزی که از طرف همه رد بشه خروجی کیفیت بالایی بگیرید و این مسئله با Post Proccessing شدنی هست ولی باید توجه داشت آیا با همین هزینه چیز بهتری می شد تهیه کرد یا نه؟

ممنون دوست عزیز... یعنی این نقصه ها.. من خودم سر انتخاب لنز میام عکسها رو میبینم... میگم من اگه اینو داشته باشم میمونه مهارت... حالا دیگه این منم که باید خودمو به این عکسها برسونم چون چیزیه که صورت گرفته... بنظرم دوستان تو این بلبشویه اقتصادی باید cost_benefit انجام بدن. بنظرم این دوران هم سر میرسه و بعد ها میشه یه لنز خوب با قیمت بالا رو خرید. اما اینکه خودمونو محروم کنیم که پولامونو جمع کنیم تا حتما همون لنز رو بخریم بنظرم خودمونو از پیشرفت محروم کردیم. ببخشید زیاد حرف زدم
    این مسئله هم شامل من و شماست که شاید از عکاسی درامد نداشته باشیم و به همین خاطر رقیبی سر راه خودمون نمی بینیم
    ولی دوستانی که دارند از این راه نان می خورند و یا آتلیه دارند بحثشون متفاوته!
    این دوستان مجبور هستند علی رغم گرانی ها برای رسیدن به کیفیت مطلوب اقدام به تهیه لنزهای گرانقیمت کنند که شاید به قول شما در این وضعیت بازار خیلی هم سخت باشه.
    ارادتمند
    SHOK53، peacekeeper و sina_el تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط SHOK53 نمایش پست ها
    با سلام
    بله متاسفانه خیلی بد فکوس میکرد , در تاپیک مربوطه تستهاشو گذاشته بودم ! حتی در سرعت 1/2500 چنتا عکس در شرایط کاملا تحت کنترل عکسم فکوس نبود, بناچار بیخیالش شدم.
    دوست عزيز آيا بدنه رو براي مشكل فوكوس تست كرده ايد. من تا موقعي كه يك 35 f1.8 نخريده بودم نمي دونستم بادي كه دارم كمي backfocus داره.
    msh2200 و SHOK53 تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    دوست عزيز آيا بدنه رو براي مشكل فوكوس تست كرده ايد. من تا موقعي كه يك 35 f1.8 نخريده بودم نمي دونستم بادي كه دارم كمي backfocus داره.
    با سلام
    با 18-135 این مشکلو نداشتم, با چارت فکوس هم مشکلم تایید شد که مربوط به لنزه ولی خب چاره ای برام نمونده بود جز استرداد اون!
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری