صفحه 395 از 433 نخستنخست ... 295 345 385 391 392 393 394 395 396 397 398 399 405 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,941 تا 3,950 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    304

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    قصد خرید Nikkor F/1.8 35mm AFS رو دارم
    اخه بحث فقط این نیست
    وقتی لرزشگیر فقط ده تا بیست هزار تومن اضافه میکنه به قیمت لنز
    حتی اگه موجب بشه فقط بشه یه مرحله شاتراسپید پایینتر استفاده کرد بازم کلی ارزش داره
    داشتن لرزشگیر به خصوص تو شب خیلی خوبه حتی تو این فاصله کانونی، من با این لنز 1/30 توی شب عکس میگیرم خوبه، ولی 1/50 بهتره، در حالی که اگر لرزشگیر بود، دیافراگم رو بیشتر میبستم و با سرعت پایینتر خیلی جاها عکس میگرفتم، البته اگر سوژه حرکت داشته باشه دیگه مجبورید سرعت رو بالا ببرید(اگر قصد نداشته باشید تار بشه)، تفاوت ده بیست تومن نیست، تنها 35 لرزشگیر دار که میشناسم تمرونه که بالای دو میلیونه. اگر دوربینتون دامنه ایزو خوبی داره نگران نباشید.

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

http://www.btobey.com/nikon/nikon-35...hp#performance
    چرا انقدر تفاوت آخه

دوستان سوال آخر اینکه با توجه به روی کار اومدن سیستم جدید فوکس AFP احتمالش هست که نیکون لنز های پرایم جدیدی با این سیستم فوکس و شارپنس بهتر عرضه کنه ؟

تشکر کرده
    248

گویا بعد از تولید 18-55 ها با موتور AFP و کوچک تر ، سبک تر و شارپ تر
    لنز های 70-300 با موتور AFP هم به زودی قراره ریلیز بشن
    Nikon AF-P DX Nikkor 70-300mm f/4.5-6.3G ED lens leaked online | Nikon Rumors

والا ازونجا ک من خیلی شانس دارم میترسم این 35mm رو بخرم و فرداش با موتور aFP بیاد و شارپ تر :D
    منتظر پاسخ متخصصین

تشکر کرده
    248

دوستان من لنز 35 رو خریداری کردم اما اصلا راضی نیستم !!
    فوکسش خیلی خیلی کند و ضعیفه و خیلی خیلی خیلی صدا میده !!
    انگار یه لنز کاملا بی کیفیت در مقایسه با لنز 18-55 کیتی که داشتم در دست گرفتم
    از لحاظ شارپنس هم عکس های 18-55 از لحاظ رنگ بندی و جزئیات بهتر به نظر میرسن!
    برای چی اینجوریه؟؟
    حتی حلقه ی فوکس که میچرخونم خیلی خیلی بد و زبر و صدادار میچرخه
    یعنی انقدر بین AF-P که دارم و AF-S تفاوت بود!!
    با حساب این صدای عجیب فوکسش عمرا به درد فیلمبرداری بخوره
    اصلا انگار به یه سطح زبر داری سمباده میکشی این چه صداییه! لنز AF-P کیتم کاملا بی صدا بود
    حتی رو شاتراسپید 100 هم عکس هاش احتمال تار شدن رو دارن
    خیلی خیلی تو ذوقم خورده تاحالا

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

برای چی اینجوریه؟؟
    اصلا انگار به یه سطح زبر داری سمباده میکشی این چه صداییه! لنز AF-P کیتم کاملا بی صدا بود
    فوکوس کند ؟ تو چه حالتی ؟ مد فوکوس دوربینتون رو چه حالتیه ؟ یک لنز بی کیفیت ؟ در برابر 18-55 ؟ رو چه فاصله ای ؟ تو چه دیافراگمی ؟ بر چه اساسی ؟ تو چه شرایطی ؟
    رو jpeg خود دوربین یا خروجی ؟ raw بعد از پروسس ؟
    حلقه ی فوکوس بد و زیر والا تو اینی که من دارم اینجوری نیست خیلی هم نرمه و سر و صدا هم نداره
    صدای فوکوس تو لنز های af-s همیشه بوده و تو سری af-p این قضیه برطرف شده یعنی تنها موردی که با قاطعیت میشه گفت لنز شما به این لنز برتری داره ولی کلا احتمال تار بودن و یا ضعف شارپنس و اینجور موارد تو قامت این لنز نمیگنجه با ارزش تر از این حرفاست در مورد شارپنس تقریبا هیچ لنزی تو بازترین حالت دیافراگم شارپ ترین تصویرش رو نمیده بهتره دیاف رو بیشتر ببندید
    یه موردی هم هست شاید خیلی از دوستان تجربه کرده باشن وقتی تجربه ی زیادی تو استفاده از لنز های با دیافراگم باز نداریم اون اوایل عکاسی تو این حالت و اون عمق میدان یکم چالش برانگیزه و کم کم مسئله جا میفته
    Aier تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر همراه AliM89 آواتار ها
    تشکر کرده
    179

برای چی اینجوریه؟؟
    سلام

دوست عزیز شما مدل AF-S این لنز رو تهیه کردید دیگه؟

یکم صدا طبیعی است، اما اگه به قول خودتان خیلی خیلی خیلی صدا میده که خب حتما به گارانتی مراجعه کنید!

در مورد شارپنس هم که فرمودید این لنز از 18-55 کمتر است یه نمونه عکس بذارید. (در نور کافی مثل نور آفتاب و از یک سوژه ثابت)

اما در کل عکاسی در F1.8 محدوده کمتری را نسبت به 18-55 به شما فوکوس میدهد.

عکس زیر از سایت kenrockwell است: (F1.8 سرعت 1/125)

DSC_7362-1200.jpg

با جناب خزان خط رو خط شد. با تشکر از ایشون
    خزان و Aier تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    فوکوس کند ؟ تو چه حالتی ؟ مد فوکوس دوربینتون رو چه حالتیه ؟ یک لنز بی کیفیت ؟ در برابر 18-55 ؟ رو چه فاصله ای ؟ تو چه دیافراگمی ؟ بر چه اساسی ؟ تو چه شرایطی ؟
    رو jpeg خود دوربین یا خروجی ؟ raw بعد از پروسس ؟
    حلقه ی فوکوس بد و زیر والا تو اینی که من دارم اینجوری نیست خیلی هم نرمه و سر و صدا هم نداره
    صدای فوکوس تو لنز های af-s همیشه بوده و تو سری af-p این قضیه برطرف شده یعنی تنها موردی که با قاطعیت میشه گفت لنز شما به این لنز برتری داره ولی کلا احتمال تار بودن و یا ضعف شارپنس و اینجور موارد تو قامت این لنز نمیگنجه با ارزش تر از این حرفاست در مورد شارپنس تقریبا هیچ لنزی تو بازترین حالت دیافراگم شارپ ترین تصویرش رو نمیده بهتره دیاف رو بیشتر ببندید
    یه موردی هم هست شاید خیلی از دوستان تجربه کرده باشن وقتی تجربه ی زیادی تو استفاده از لنز های با دیافراگم باز نداریم اون اوایل عکاسی تو این حالت و اون عمق میدان یکم چالش برانگیزه و کم کم مسئله جا میفته
    حالت عکسبرداری که منیوال و حالت فوکس هم Af-a هست ، اشتباهه یا درست ؟ تفاوت این حالت با حالت AF-S و AF-C رو نمیدونم
    من هردو لنز رو گذاشتم روی پایه ثابت هم روی اپرچر 1.8 و هم 3.5 و هم 5.6 مقایسه کردم توی فاصله 3 متر و شارپنس 18-55 بهتر بود، البته روی JPG و بالاترین رزولیشن
    ازون بدتر که 18-55 تمام شات هاش خوب هستن یعنی ده تا شات پشت هم بگیری هم مثل هم ، اما 35 ، پنج تا شات بگیرم، یکی یا دوتاش واضحن و بقیه تار حتی روی پایه
    حلقه ی فوکس افتضاح میچرخه! اصلا قابل مقایسه با 18-55 خودم نیست
    این فیلم از صدای چرخش حلقه http://up.vbiran.ir/uploads/47531472..._VIDEO0004.zip
    صدایی که موقع فوکس میکنه ازین صدا هم بدتره

پ.ن ، من از تمام مارک های لنز 35 کاملا آگاهم واگه ندیده بودم که توی هزاران فروم ایرانی و خارجی چقدر ازش تعریف کردن اصلا نمیخریدم! اما چیزی که هست و الان ازش دلسردم به خاطر افت هاش نسبت به لنز 18-55 خودمه ، خصوصا حلقه ی فوکس که وقتی میچرخونم حس میکنم اسباب بازی دستمه
    ویرایش توسط Aier : Wednesday 24 August 2016 در ساعت 10:28

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

حالت عکسبرداری که منیوال و حالت فوکس هم Af-a هست ، اشتباهه یا درست ؟ تفاوت این حالت با حالت AF-S و AF-C رو نمیدونم
    من هردو لنز رو گذاشتم روی پایه ثابت هم روی اپرچر 1.8 و هم 3.5 و هم 5.6 مقایسه کردم توی فاصله 3 متر و شارپنس 18-55 بهتر بود، البته روی JPG و بالاترین رزولیشن
    ازون بدتر که 18-55 تمام شات هاش خوب هستن یعنی ده تا شات پشت هم بگیری هم مثل هم ، اما 35 ، پنج تا شات بگیرم، یکی یا دوتاش واضحن و بقیه تار حتی روی پایه
    این فیلم از صدای چرخش حلقه http://up.vbiran.ir/uploads/47531472..._VIDEO0004.zip

پ.ن ، من از تمام مارک های لنز 35 کاملا آگاهم واگه ندیده بودم که توی هزاران فروم ایرانی و خارجی چقدر ازش تعریف کردن اصلا نمیخریدم! اما چیزی که هست و الان ازش دلسردم به خاطر افت هاش نسبت به لنز 18-55 خودمه ، خصوصا حلقه ی فوکس که وقتی میچرخونم حس میکنم اسباب بازی دستمه
    نمونه عکسها رو آپ می کردید بهتر بود. احتمالا بدنه شما نیاز به تنظیم داره(مشکل فوکوس).
    Aier تشکر می‌کند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

تو حالت کلی :
    af-c برای سوژه های متحرک
    af-s برای سوژه های ثابت
    af-a هم چیزی بین این دو
    والا من با 18-55 جدید کار نکردم ولی با 35 زیاد کار کردم اتفاقا حلقه فوکوس خیلی نرمه ! لنز دیگه ای تست کنید شاید مورد از لنز باشه در مورد کیفیت تصویر هم همزمان از این لنز 18-135 قدیمی نیکون 18-55 - 55-200 -50 1.8 - 18-140 استفاده کردم از ترکیبی ها بهتر بود همیشه
    درمورد تاری هم بگم با این لنز راحت میشه تا 1/20 روی دست عکاسی کرد من حداقل اینکارو با بدنه D200 انجام دادم و بدنه d200 خیلی سنگین وزنه شما احتمالا با تمرین بیشتر جا میفته براتون نبود لرزشگیر تو این لنز و لنز های مشابه هیچ وقت مشکلی ایجاد نکرده
    من هم 50 دارم هم 24 که هیچکدوم لرزشگیر ندارن!
    Aier و H@M!D تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    تو حالت کلی :
    af-c برای سوژه های متحرک
    af-s برای سوژه های ثابت
    af-a هم چیزی بین این دو
    والا من با 18-55 جدید کار نکردم ولی با 35 زیاد کار کردم اتفاقا حلقه فوکوس خیلی نرمه ! لنز دیگه ای تست کنید شاید مورد از لنز باشه در مورد کیفیت تصویر هم همزمان از این لنز 18-135 قدیمی نیکون 18-55 - 55-200 -50 1.8 - 18-140 استفاده کردم از ترکیبی ها بهتر بود همیشه
    درمورد تاری هم بگم با این لنز راحت میشه تا 1/20 روی دست عکاسی کرد من حداقل اینکارو با بدنه D200 انجام دادم و بدنه d200 خیلی سنگین وزنه شما احتمالا با تمرین بیشتر جا میفته براتون نبود لرزشگیر تو این لنز و لنز های مشابه هیچ وقت مشکلی ایجاد نکرده
    من هم 50 دارم هم 24 که هیچکدوم لرزشگیر ندارن!
    بله درست میگین کم کم دارم به نبود لرزشگیر عادت میکنم و عکسا شارپ میشن، قبلا خوشی زیر دلم زده بود با هرپوزیشنی عکس میگرفتم الان دیگه باید گارد بگیرم :)) اما واقعا کمبود لرزشگیر احساس میشه خیلی میتونست کمک کنه
    لنز 18-55 AFP خیلی خیلی با نمونه قدیمی AFS تفاوت داره، حتمی تستش کنید
    من الان دوتا مشکل دارم با لنز،
    اول همون حلقه فوکس که انگار اسکاچ داره کشیده میشه به جایی وقتی میچرخه
    لطفا ویدیو رو با دقت ببینید اگه مال شما اینجوری نیست برای گارانتی اقدام کنم!
    دوم یه صدای تق تقی حین فوکس میکنه، صدای جلو عقب رفتن رو نمیگم، یه صدایی مثل صدای اتصالی دو سیم!
    ویرایش توسط Aier : Wednesday 24 August 2016 در ساعت 11:22