صفحه 245 از 285 نخستنخست ... 145 195 235 241 242 243 244 245 246 247 248 249 255 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,441 تا 2,450 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

قابل توجه آقای آقامیرزایی، عکس زیر با استفاده از بعضی تکنیک های همون ویدیو که گفتم ادیت شده. جهت اطلاع وضعیت آسمون از نظر غبار و آلودگی نوری بسیار بد بود...
    البته من هم خیلی وقت نگذاشتم برای ادیت.
    دوربین: کنون 1100 دی
    لنز: توکینا 11-16 در فوکال 11
    ایزو: 1600
    شاتر: 25 ثانیه
    ادیت در فوتوشاپ

resized04_forum.jpg

تصویر اصلی:

IMG_4556_forum.jpg
    Fereidoon تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    مصطفی جان، لنز اولی که فرمودید دهانه اش از 4.5 شروع میشه و کلا به درد کار ما نمیخوره!
    لنز دوم هم فیش آی هست نه اولتراواید و اون هم از دهانه 4 شروع میشه.
    اینا اصلاقابل مقایسه با دهانه 2.8 نیست. دیگه خودتون بهتر میدونید این قضیه رو.
    درود
    بنده فقط خواستم خدمتتون عرض کنم فوکال معادل 14 سامیانگ در فول فریم وجود داره و بحثی در مورد دیافراگم ندارم! هرچند بنظرم با استفاده از Sky Tracker و لنزی مثل 16-8 سیگما واقعا کارهای عجیبی می شه کرد.
    از طرفی همانطور که شما هم واقف هستید سامیانگ متاسفانه در صد تخم مرغ شانسی بالایی داره و نمی شه گفت همشون عالی هستند.
    با این توضیحات بنده شخصا ترجیح می دهم از لنزی مثل 50 f1.8 با قیمت بسیار مناسب به روش پانوراما (علی رغم سختی و مشکلات ترکیب تصاویر) کار کنم تا خودم را به دست لنزی بسپارم که قیمتی میلیونی داره ولی قابل اطمینان نیست!
    نمی دونم با مشکل لنز برخورد داشتید یا نه! اولین لنز بنده 200-18 سیگما بوده که در فوکال 80 اصولا نمی دانست فوکوس یعنی چه همیشه تصویرش فلو بود. اوایل عیب را گردن خودم می انداختم تا اینکه در رویو ها به این نکته پی بردم که کلا باید قید این فوکال را بزنم. حالا در نظر بگیرید موردی مشابه برای یک لنز مثل سامیانگ 14 پیش بیاد فرای بحث قیمت بالاش، بماند که واردکنندگان نسبتا محترم از بدو ورود لنز های این شرکت قیمت های نجومی براشون ارائه داده اند.
    ارادتمند
    ata_m3، Dariush Chegini و MohammadH تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    بنده فقط خواستم خدمتتون عرض کنم فوکال معادل 14 سامیانگ در فول فریم وجود داره و بحثی در مورد دیافراگم ندارم! هرچند بنظرم با استفاده از Sky Tracker و لنزی مثل 16-8 سیگما واقعا کارهای عجیبی می شه کرد.
    از طرفی همانطور که شما هم واقف هستید سامیانگ متاسفانه در صد تخم مرغ شانسی بالایی داره و نمی شه گفت همشون عالی هستند.
    با این توضیحات بنده شخصا ترجیح می دهم از لنزی مثل 50 f1.8 با قیمت بسیار مناسب به روش پانوراما (علی رغم سختی و مشکلات ترکیب تصاویر) کار کنم تا خودم را به دست لنزی بسپارم که قیمتی میلیونی داره ولی قابل اطمینان نیست!
    نمی دونم با مشکل لنز برخورد داشتید یا نه! اولین لنز بنده 200-18 سیگما بوده که در فوکال 80 اصولا نمی دانست فوکوس یعنی چه همیشه تصویرش فلو بود. اوایل عیب را گردن خودم می انداختم تا اینکه در رویو ها به این نکته پی بردم که کلا باید قید این فوکال را بزنم. حالا در نظر بگیرید موردی مشابه برای یک لنز مثل سامیانگ 14 پیش بیاد فرای بحث قیمت بالاش، بماند که واردکنندگان نسبتا محترم از بدو ورود لنز های این شرکت قیمت های نجومی براشون ارائه داده اند.
    ارادتمند
    همیشه برایم جالب و سوال برانگیز بوده و حالا با خواندن نوشته شما مجددا این سوال برایم مطرح شد که با توجه به تغییر مکان کهکشان و ستاره ها، و با توجه به اینکه به نوردهی طولانی مدت احتیاج است، تصاویر پانورامای آسمان شب و کهکشان چگونه ثبت میشوند؟
    msh2200 و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    محمّد حسین کشاورز
    Canon 6D & 600D+18-55 IS II+70-200 f/4 L+Tokina 11-16 f/2.8 II
    Sigma DG-610 & Yongnuo 560 III & IV

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadH نمایش پست ها
    همیشه برایم جالب و سوال برانگیز بوده و حالا با خواندن نوشته شما مجددا این سوال برایم مطرح شد که با توجه به تغییر مکان کهکشان و ستاره ها، و با توجه به اینکه به نوردهی طولانی مدت احتیاج است، تصاویر پانورامای آسمان شب و کهکشان چگونه ثبت میشوند؟
    درود
    ثبت تصاویر کار سختی نیست! یکی کردن تصاویر سخته!
    شما با یک نوردهی مناسب هر چند فریم که می خواهید می توانید ثبت کنید فقط نکته قابل توجه این هست که باید منظره زمینی (اگر بیشتر از یک شات هست) پشت سر هم تهیه شود تا Pilot تصاویر آسمان قرار گیرد.
    بعنوان مثال یک تصویر پانوراهای 9 تایی را در نظر بگیرید.
    3 تای اول مربوط به منظره است
    3 تای دوم ترکیبی از کادر سه تصویر اول (با OverLap ای حدود 1/3 کادر قبل که ستاره ها در آن مشخص ثبت شود)
    3 تای سوم از آسمان
    و به همین ترتیب تا...
    حالا تصاویر را با نرم افزار باهم ترکیب می کنید! چون تصویر آسمان هست و معمولا شباهت ستاره ها با هم زیاد، این بخش کمی وقت گیر می باشد و باید به دقت ستاره ها انتخاب شود و در نهایت تصویر را یکپارچه می کنید.
    در خصوص نوردهی هم مشکلی وجود نداره! شما با یک نوردهی و تنظیمات نوری همه تصاویر را ثبت می کنید.
    این روش عمومی هست!
    ممکنه در صورت داشتن سه پایه موتور دار هم بتوانید نتایج به مراتب بهتری ثبت کنید ولی اصول اگر سه پایه باشه با لنز های فوق وایدی که در پست های قبلی زدم به راحتی می توانید هر تصویری را ثبت کنید.
    در ضمن بابت عدم ارسال مجدد روش پردازش عکسی که قبلا پیام خصوصی کردید عذرخواهی می کنم! لطفا تصویر پردازش نشده را مجددا ارسال کنید تا با توضیحات براتون فایل متی را بفرستم. تصویر JPG هم کافیه.
    ارادتمند
    MohammadH، amir.komeily و S_Mahdi تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

...
    لطفا تصویر پردازش نشده را مجددا ارسال کنید تا با توضیحات براتون فایل متی را بفرستم. تصویر JPG هم کافیه.
    ارادتمند
    همینجا هم ارسال کنی مصطفی جان، جای دوری نمیره ممنونت میشیم.
    ما هم استفاده میبریم
    سپاس

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    همینجا هم ارسال کنی مصطفی جان، جای دوری نمیره ممنونت میشیم.
    ما هم استفاده میبریم
    سپاس
    ترسم از اینکه از حوصله جمع خارج بشه!
    با این حال تصویرش را بفرستید باشه بنده در خدمتم (تصویر پردازش نشده شخصی ندارم)
    ارادتمند
    amir.komeily تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

درود
    پیرو صحبتی که با جناب rasoul2014 داشتیم در خصوص عملکرد لنز 600-150 تامرون در عکاسی نجومی، ضمن هماهنگی که با یکی از دوستان داشتیم فرصتی پیش آمد تا این لنز را بر روی برخی اجرام آسمان تست کنیم!
    از مجموعه تست های انجام شده در حال حاضر تصویر کهکشان آندرومدا آماده شده که جهت مشاهده دوستان آپ می شود.
    جا داره از دوست خوبم جناب آقای عسگری کمال تشکر را ابراز کنم که مقره خودشون را برای انجام این تست در اختیار بنده قرار دادند.
    تصاویر دیگه ای هم ثبت شده که انشااله پس از پردازش آپ خواهد شد.
    K_NMT، Fereidoon، nejadi و 27 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

درود
    پیرو صحبتی که با جناب rasoul2014 داشتیم در خصوص عملکرد لنز 600-150 تامرون در عکاسی نجومی، ضمن هماهنگی که با یکی از دوستان داشتیم فرصتی پیش آمد تا این لنز را بر روی برخی اجرام آسمان تست کنیم!
    از مجموعه تست های انجام شده در حال حاضر تصویر کهکشان آندرومدا آماده شده که جهت مشاهده دوستان آپ می شود.
    جا داره از دوست خوبم جناب آقای عسگری کمال تشکر را ابراز کنم که مقره خودشون را برای انجام این تست در اختیار بنده قرار دادند.
    تصاویر دیگه ای هم ثبت شده که انشااله پس از پردازش آپ خواهد شد.
    مصطفی جان ثبت بسیار زیبایی شده. لطف می کنید یه توضیح اجمالی درباره نحوه ثبت و تجهیزات مورد استفاده بدید؟

با تشکر.
    msh2200، Marefat، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    مصطفی جان ثبت بسیار زیبایی شده. لطف می کنید یه توضیح اجمالی درباره نحوه ثبت و تجهیزات مورد استفاده بدید؟

با تشکر.
    درود
    اطلاعات را فعلا بصورت خیلی جزئی ارائه می دم انشااله اگر شرایط فراهم بشه بصورت مفصل در جایی دیگه خدمتتون اطلاعات تکمیلی را می دم
    این تصویر به کمک مقره EQ6 ثبت شده
    لنز 600-150 در فوکال 600
    Apreture: F/6.3
    Shutter Speed: 118s
    ISO: 1600 (برای کاهش نویز نشد از ISO 3200 استفاده کنم)
    حاصل ترکیب 4 فریم مجزا (مجموع نوردهی: حدود 7 دقیقه)
    و در نهایت ترکیب و پردازش بوسیله فتوشاب که البته این بخشش هم خیلی مفصله و هم همانطور که عرض کردم انشااله بصورت مجزا در محل مناسبی ارائه خواهد شد.
    ارادتمند
    Fereidoon، nejadi، MahBaz و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

درود
    اطلاعات را فعلا بصورت خیلی جزئی ارائه می دم انشااله اگر شرایط فراهم بشه بصورت مفصل در جایی دیگه خدمتتون اطلاعات تکمیلی را می دم
    این تصویر به کمک مقره EQ6 ثبت شده
    لنز 600-150 در فوکال 600
    Apreture: F/6.3
    Shutter Speed: 118s
    ISO: 1600 (برای کاهش نویز نشد از ISO 3200 استفاده کنم)
    حاصل ترکیب 4 فریم مجزا (مجموع نوردهی: حدود 7 دقیقه)
    و در نهایت ترکیب و پردازش بوسیله فتوشاب که البته این بخشش هم خیلی مفصله و هم همانطور که عرض کردم انشااله بصورت مجزا در محل مناسبی ارائه خواهد شد.
    ارادتمند
    درود مصطفی جان. تبریک میگم که اینقدر زود موفق شدید. به نظرم با توجه به زمان اندک نوردهی و دهانه کاملا باز لنز، ثبت خیلی خوبی شده و کیفیت قابل توجهی دارد. اینطور که معلوم است میشود روی این لنز برای ثبت عکس اجرام اعماق آسمان حساب کرد. فکر کنم از الان دارید برای مقر پس انداز می کنید!
    موفق باشید دوست عزیز
    msh2200 تشکر می‌کند.