صفحه 14 از 22 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 215
Like Tree313تشکر

موضوع: مناسب ترین دوربین دوچشمی برای سفر و تفریح

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    با بودجه ای که فرمودید انتخابتون محدود می شه و خیلی هم جالب نخواهد بود
    لذا من ترجیح می دهم اول مدل مناسب را به شما معرفی کنم و بعد به دنبال برند باشیم
    بنظر بنده برای کار شما دوربین هایی تو رنج 20X90 تا 25X100 خوبه!
    اگر کیفیت دوربین از نظر اپتیک بالا باشه می شود به 20X80 هم فکر کرد!
    اگر هم تخصصی تر و برای رویت هلال هم بخواهید کار کنید می توانید به 15X70 فکر کنید!

اما با توجه به بودجه شما فقط انتخاب بین دوربین های 15X70 خواهد بود که اگر قصد فعالیت جدی نجومی را دارید در آینده نچندان دور مجبور به تعویض خواهید شد.
    بنابراین پیشنهاد می کنم سقف هزیتون را تا حد خرید یک دوربین مثل 20X90 (حدود 750) افزایش دهید تا انتخاب نسبتا خوبی داشته باشید.
    البته دوربینهایی مثل 15x70 با قیمت هایی حدود 2 میلیون تومان هم هست! و از قدیم گفتند هرچقدر پول بدی ....

اون افراد خیلی شکر میل فرمودند.
    البته با استفاده از فیلتر می شود تغییراتی در سطح ماه و رنگهای آن و حتی تا حدود شارپی سطح ماه داد ولی برای رویت ماه با دوربین دوچشمی هیچ مشکلی برای چشم پیش نمیاد!
    البته اگر بتوانید در زمانهایی که ماه کامل است به روشی نور ورودی را کم کنید شرایط بهتر می شود و چشم نور کمتری دریافت می کند و در نتیجه کمتر اذیت می شود.
    ولی در مورد خورشید حتما باید از فیلتر مایلار استفاده کنید و در غیر این صورت خطر آسیب دیدن چشم حتمی خواهد بود.
    ارادتمند
    سپاسگذارم دوست گرامی

پس صبر میکنم تا بودجه کامل بشه بعد برای خرید یه دوربین خوب اقدام میکنم .
    حالا یه مشاوره دیگه میخوام . یه دوربین 2 چشمی برای طبیعت و گردشگری میخوام . ترجیحا تا 200-300 .
    چی پیشنهاد میدید ؟؟

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan_messi نمایش پست ها
    سپاسگذارم دوست گرامی

پس صبر میکنم تا بودجه کامل بشه بعد برای خرید یه دوربین خوب اقدام میکنم .
    حالا یه مشاوره دیگه میخوام . یه دوربین 2 چشمی برای طبیعت و گردشگری میخوام . ترجیحا تا 200-300 .
    چی پیشنهاد میدید ؟؟
    درود
    برای طبیعت و گردشگری ملاک مهم وزن و سبکی، راحتی استفاده، ابعاد و ... است که بنظر بنده باید در رنج های زیر دنبال مدل باشید
    مدلهای زیر به ترتیب و بر اساس وزن مناسب تر نوشته شده اند
    1- 8X40 یا 8X42
    2- 10X40 یا 10X42
    2- 7X50
    3- 10X50
    4- 10X60
    5- 12X60
    باز هم رنج قیمت بسیار متفاوته و یک جنس مناسب در این رده را از 200 هزار تومان تا 1.200 هزار تومان می توان تهیه کرد!
    من پیشنهادم این مدل هست
    Bushnell 10X42 البته یک مدلش قیمتی حدود 70 دلار داره که شاید بد نباشه!
    مارکهای دیگر مثل زاوارفسکی و یا ویکسن هم هستند ولی بنده قیمت دقیقی ازشون ندارم!
    البته یک زمانی یک مدل از سلسترون هم بود که اگر اشتباه نکنم 10X40بود با حدود قیمت 300 یا 400 هزار تومان که اون هم خوبه (البته اگر گیر بیاد)
    ارادتمند
    hosein1973، hanif azizzadeh، erfan_messi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد Newbi آواتار ها
    تشکر کرده
    4

سلام دوستان، من خیلی به نجوم و رصد آسمان و اجرام موجود در اون علاقه دارم اما هیچ اطلاعاتی در این مورد ندارم و کاملا آماتورم. قصد دارم برای شروع یه تلسکوپ یا دوربین چشمی بگیرم که کار کردن باهاش خیلی پیچیده نباشه و مناسب فرد تازه کاری مثل من باشه و در عین حال وضوح خوبی داشته باشه و بشه باهاش چیزهای جالبی که توی آسمان هست رو با دقت خوبی مشاهده کرد.

بودجه من حدودا 300 تا 500 هزارتومن هست، توی این رنج قیمت چه تلسکوپ یا دوربینی رو به من پیشنهاد می دید؟ در ضمن ممنون میشم اگه کتاب های مورد نیاز برای یاد گرفتن اصول اولیه رصد آسمان رو هم معرفی کنید.

با تشکر

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Newbi نمایش پست ها
    سلام دوستان، من خیلی به نجوم و رصد آسمان و اجرام موجود در اون علاقه دارم اما هیچ اطلاعاتی در این مورد ندارم و کاملا آماتورم. قصد دارم برای شروع یه تلسکوپ یا دوربین چشمی بگیرم که کار کردن باهاش خیلی پیچیده نباشه و مناسب فرد تازه کاری مثل من باشه و در عین حال وضوح خوبی داشته باشه و بشه باهاش چیزهای جالبی که توی آسمان هست رو با دقت خوبی مشاهده کرد.

بودجه من حدودا 300 تا 500 هزارتومن هست، توی این رنج قیمت چه تلسکوپ یا دوربینی رو به من پیشنهاد می دید؟ در ضمن ممنون میشم اگه کتاب های مورد نیاز برای یاد گرفتن اصول اولیه رصد آسمان رو هم معرفی کنید.

با تشکر
    درود
    به شما بعنوان یک عضو جدید خوشامد می گم!
    بعنوان یک پیشنهاد، حتما قبل از ارسال پست ها قوانین فروم را مطالعه بفرمایید و از ارسال پست در بخش های متنوع خودداری کنید چون این مسئله منجر به این می شود که در گرفتن جواب مناسب دچار مشکل شوید.
    اما اصل مطلب
    اصولا تلسکوپ برای کسایی که تازه دارند با نجوم آشنا می شوند پیشنهاد نمی شود!
    تلسکوپ فرای بحث انواع متنوع و قیمتش دارای نکاتی در استفاده است و کارکردن باهاش به راحتی دوربین دوچشمی نیست.
    برای شروع پیشنهاد بنده دوربین دوچشمی است!
    اگر برای صرفا برای نجومی می خواهید به فکر دوربین هایی مثل 20X80، 25X100، 20X110f باید باشید که در کنار این مدلها باید یک سه پایه هم که توان تحمل خوبی داشته باشه تهیه کنید که در این صورت باید به حدود 1 الی 1500 فکر کنید!
    اما اگر کاربرد دیگری هم از دوربین دوچشمی دارید می توانید به فکر دوربین هایی در رنج 15X70 باشید که در مدلهای اقتصادی قیمت پایینی دارند و با سه پایه حدود 800 تمام می شود.
    در کل اگر علاقتون به نجوم جدیه یا ابزار نخرید و یا اگر می خرید خوب بخرید!
    مسلما با این قیمت متوجه شدید که امکان تهیه تلسکوپ وجود نداره!

برای منابع آموزشی که می توانید کتاب صورت های فلکی آقای دالکی، نجوم به زبان ساده (مترجم یادم نیست) و کتاب راهنمای آسمان شب را تهیه کنید.
    ارادتمند
    hosein1973، Newbi و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد Newbi آواتار ها
    تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    به شما بعنوان یک عضو جدید خوشامد می گم!
    بعنوان یک پیشنهاد، حتما قبل از ارسال پست ها قوانین فروم را مطالعه بفرمایید و از ارسال پست در بخش های متنوع خودداری کنید چون این مسئله منجر به این می شود که در گرفتن جواب مناسب دچار مشکل شوید.
    اما اصل مطلب
    اصولا تلسکوپ برای کسایی که تازه دارند با نجوم آشنا می شوند پیشنهاد نمی شود!
    تلسکوپ فرای بحث انواع متنوع و قیمتش دارای نکاتی در استفاده است و کارکردن باهاش به راحتی دوربین دوچشمی نیست.
    برای شروع پیشنهاد بنده دوربین دوچشمی است!
    اگر برای صرفا برای نجومی می خواهید به فکر دوربین هایی مثل 20X80، 25X100، 20X110f باید باشید که در کنار این مدلها باید یک سه پایه هم که توان تحمل خوبی داشته باشه تهیه کنید که در این صورت باید به حدود 1 الی 1500 فکر کنید!
    اما اگر کاربرد دیگری هم از دوربین دوچشمی دارید می توانید به فکر دوربین هایی در رنج 15X70 باشید که در مدلهای اقتصادی قیمت پایینی دارند و با سه پایه حدود 800 تمام می شود.
    در کل اگر علاقتون به نجوم جدیه یا ابزار نخرید و یا اگر می خرید خوب بخرید!
    مسلما با این قیمت متوجه شدید که امکان تهیه تلسکوپ وجود نداره!

برای منابع آموزشی که می توانید کتاب صورت های فلکی آقای دالکی، نجوم به زبان ساده (مترجم یادم نیست) و کتاب راهنمای آسمان شب را تهیه کنید.
    ارادتمند
    بابت اینکه پاسخ دادید متشکرم، پس من ترجیح میدم دوربین دوچشمی تهیه کنم با این وضعیت. فقط یک سوال دیگه دارم اونم اینکه اگه بتونم بودجم رو تا 600 هزارتومن افزایش بدم میتونم یه مدل خوب تهیه کنم( بدون سه پایه ) که وضوح بالایی برای مشاهده اجرام آسمانی داشته باشه؟ ممنون میشم اگه مدل و برندش رو هم ذکر کنید.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Newbi نمایش پست ها
    بابت اینکه پاسخ دادید متشکرم، پس من ترجیح میدم دوربین دوچشمی تهیه کنم با این وضعیت. فقط یک سوال دیگه دارم اونم اینکه اگه بتونم بودجم رو تا 600 هزارتومن افزایش بدم میتونم یه مدل خوب تهیه کنم( بدون سه پایه ) که وضوح بالایی برای مشاهده اجرام آسمانی داشته باشه؟ ممنون میشم اگه مدل و برندش رو هم ذکر کنید.
    درود
    با 600 مدل ایده آلی قابل تهیه نیست بخصوص که احتمال عدم وجود محصول در حال حاضر در بازار ایران هم هست!
    ولی با این حال می توانید به دوربین هایی مثل 20X80 night sky و یا 20X90 IOI2 صاایران فکر کنید که من خودم نظرم بیشتر روی دومی هست با حدود قیمت 750-800
    این دوربین ها از نظر کیفیت در جایگاه خوبی هستند و بخصوص دومی که برای رویت هلال هم مناسب تر از اولی است

ارادتمند
    hosein1973، S_Mahdi، Newbi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

من یک کانن d750 گرفتم تو سایتم که راهنمای گردشگری هست استفاده میکنم .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

سلام، نیاز به راهنمائی برای تهیه دوربین دو چشمی دارم، به نظر شما چه دوربینی باید تهیه کنم تا یک شئ 20 در 10 رو در اتفاع یا فاصله 2000 متری با وضوح خوب هنگام روشنائی روز ببینم راستش از این دوربین برای طبیعت گردی و پرنده نگری درآسمان می خوام استفاده کنم، نظر شما راجع به مارک و نوع دوربین چیه مثلا 70*15 یا 50*10 چطوره و اصلا دوربین زوم دار بهتره مثلا 50*30-10. لطفا اگر اطلاعتی دارید راهنمائیم کنید

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Mortezaa نمایش پست ها
    سلام، نیاز به راهنمائی برای تهیه دوربین دو چشمی دارم، به نظر شما چه دوربینی باید تهیه کنم تا یک شئ 20 در 10 رو در اتفاع یا فاصله 2000 متری با وضوح خوب هنگام روشنائی روز ببینم راستش از این دوربین برای طبیعت گردی و پرنده نگری درآسمان می خوام استفاده کنم، نظر شما راجع به مارک و نوع دوربین چیه مثلا 70*15 یا 50*10 چطوره و اصلا دوربین زوم دار بهتره مثلا 50*30-10. لطفا اگر اطلاعتی دارید راهنمائیم کنید
    درود
    قبل از زدن پست ای کاش مطالب قبلی را مطالعه می کردید!
    خیلی از این مسائل داخل تاپیک قبلا مطرح شده!
    من فعلا به بحث در مورد بخش آخر سوالتون بسنده می کنم
    1- دوربین زوم اصلا و ابدا خریداری نکنید به دو دلیل
    1-1- کیفیت پایین در حالت زوم
    2-1- مشکلات ساختاری در خارج شدن از تنظیم و سختی تنظیم مجدد
    2- برای پرنده نگری و طبیعت گردی ابعادی عدسی شئی بزرگتر از 70 عملا بر روی دست نشدنیه و یا خیلی سخته و قبلش باید حتما به فکر بدن سازی باشید
    برای طبیعت گردی نهایتا به فکر همان 10X50 و باشید. گزینه های بهتر هم هستند مثل 10X40 با 8X40 اما از این ها مهمتر اینه که اصلا چقدر می خواهید هزینه کنید؟ و کارتان چقدر جدیه؟
    مثلا یک دوربین 10X50 را می توانید از 100 هزار تومان تا 8 میلیون تومان تهیه کنید و مطمئنا این اختلاف قیمت بخاطر گران فروشی نیست بلکه بخاطر کیفیت اپتیک و ساخته
    ارادتمند
    majid.sh، MohammadRanjbar و Mortezaa تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه mdei آواتار ها
    تشکر کرده
    165

نقل قول نوشته اصلی توسط Mortezaa نمایش پست ها
    تا اساتید پاسخ بدهند، بنده چند جمله عرض کنم:
    از دوربین زوم دار بپرهیزید. کیفیت مناسبی ندارند
    برای طبیعت گردی از دوربین سبکتری استفاده کنید(بزرگنمایی حداکثر10 و قطر عدسی حداکثر 40)
    ایضا سعی کنید از دوربین های بدون منشور (اسمشون رو فراموش کردم. از اینایی که شبیه لوله صاف هستن) استفاده کنید
    طرف دوربین های روسی هم نروید
    بقیش رو اساتید میگن ...
    (با اقا مصطفی خط رو خط شدیم)
    msh2200، MohammadRanjbar و Mortezaa تشکر می‌کنند.
    می شود هر شات، قدمی باشد به سوی خدا ...

صفحه 14 از 22 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... آخرینآخرین