نمایش نتایج : از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: مشکل با دوربين300x Canon

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

پیش فرض مشکل با دوربين300x Canon

من به تازگي يک دوربين کانن 300x در ميرداماد خريدم و دوربين قبلي من Canon t50 بود الان مشکلي که با اين دوربین جديدم دارم کيفيت عکسهای آن نسبت به دوربين قديمي ام هست.

من همه تنظيمات اعم از Iso و سرعت شاتر و دهانه ديافراگم برای نوردهی را رعايت کرده بودم اما زماني که رفتم چاپ شده عکسام رو گرفتم کيفيت عکس معادل کيفيت عکس با دوربينهای غير SLR و در حد دوربينهای اسباب بازي بود

نوع فیلمم هم Konica ISO 100 بود که با همین فيلم با دوربين قديمیم عکسهاي با کيفيتی داشتم

حالت تصاوير چاپ شده با دوربين جديدم به صورت تقريبا تار و با رنگهاي غير طبيعی و دارای brightnessبالا هست

احتمالات زير به نظرم رسيد که نميدونم کداميک از این موارد باشه :

1- این دوربين با همين کيفيت عکساش هسنتد و به پاي دوربين هاي قديمي کانن نميرسن

2- اشکال از چاپخانه بوده و عکسها را بد چاپ کرده

3- اشکال از فيلم بوده (که با وجود استفاده از دو حلقه این مورد بعيد به نطر ميرسد)

4- دوربين اشکال سخت افزاري دارد و بايد تعميير شود

5- تنظيمات ديگري به غير از فوکوس و دهانه دیافراگم و سرعت شاتر و مقدار ISO فيلم وجود دارد که به درستي تنظِم نشده

6- بد شانسي

از اساتيد که در اين زمينه اطلاعات دارن لطفا منو راهنمايي کنيد .

با تشکر فراوان

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

پیش فرض پاسخ: مشکل با دوربين300x Canon

اگر تصویر تار چاپ شده احتمالا focus نبوده. سعی کن چند حلقه بیشتر باهاش عکس بگیری، اگر امکان داره از لنز های بهتر استفاده نمائید و غیره. دوربین فیلمی فقط یک جعبه تاریک هست.
    درست بودن شرایط نورسنجی و ... را هم کنترل فرمائید.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha
    اگر تصویر تار چاپ شده احتمالا focus نبوده. سعی کن چند حلقه بیشتر باهاش عکس بگیری، اگر امکان داره از لنز های بهتر استفاده نمائید و غیره. دوربین فیلمی فقط یک جعبه تاریک هست.
    درست بودن شرایط نورسنجی و ... را هم کنترل فرمائید.
    با تشکر از پاسخ سریعتان
    اما اين دوربين هم حالت AUto فوکوس ميکند هم حالت دستي که من بيشتر اوقات روی حالت Autoگذاشتم

در مورد لنزش هم لنز فابريک هستش Canon Ef 28-90

در مورد نور هم البته اگر درست تنظيم نباشد در روی LCD آن عدد شدت نور را به صورت چشمک زن در میاره

که من هميشه طوری اندازه دیافراگم را تنظيم کردم که برای نور خطا ندهد اکثر عکسها را با بازترين دهانه ديافراگم و سریعترين سرعت شاتر گرفتم شايد اشتباه من این بوده

البته من تعداد عکس با حداقل اندازه دهانه ديافراگم و سرعت شاتر کم گرفتم که يا ظاهر نشد یا با پس زمينه بد رنگ و زرد چاپ شده بود

اینها را که گفتم حداقل یا حداکثر دهانه ديافراگم و سرعت کم يا زياد شاتر در رنج مجاز آن مانور دادم نه در رنجي که دورّبين خطا دهد.

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

مد نورسنجي خود را كنترل كنيد. اين دوربين ها داراي چند مد نورسنجي از جمله نقطه اي، ماتريسي و مركزي هستند كه در حالت عادي بايد نورسنجي شما در حالت ماتريسي باشد. در حالت نقطه‌اي در صورت تيره تر بودن سوژه از بكگراند، اوراكسپوز شدن زمينه و عكس عادي است. ضمنا استفاده از بازترين ديافراگم عمق ميدان شما را كاهش مي دهد كه خود مي تواند عاملي براي تار شدن بيشتر نقاط عكس باشد. قاعدتا نبايد مشكل خاصي باشد و با هر دوربيني مدتي طول مي كشد تا ترفندها و روش استفاده صحيح از آن بدست آيد.

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

دوست عزيز
    همونطور كه از امضاي من پيداست، من هم همين دوربين رو دارم و يكسالي هست كه استفاده ميكنم. بسيار از اين دوربين راضي هستم و هنوز از همون لنز كيت استفاده ميكنم.
    چيزي كه در اين سري دوربينها نسبت به مدلهاي قديمي تغيير كرده همون سرعت و دقت فوكوس اتوماتيك و دقت نورسنجي و پروسسورهاي نرم افزاري هست. منتظر معجزه در عكسهاي اين دوربين نباشيد!
    درصد بالايي از كيفيت تصوير به كيفيت لنز مربوط ميشود كه ربطي به دوربين شما ندارد.
    با توجه به توضيحات شما،به احتمال بسيار قوي مشكل از فيلم (تاريخ گذشته) و چاپ بوده است. نخسوزن چاپ!
    من عكسهايي با اين دوربين دارم با همين لنز و همان تنظيمات كه بسيار خوب هستند.
    به نظر من، نكته اساسي، نوع نورسنجي هست و نبايد انتظار داشت كه اين دوربين، در تمامي شرايط بصورت اتوماتيك نورسنجي كاملا مناسب را انجام دهد.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط K_NMT
    دوست عزيز
    همونطور كه از امضاي من پيداست، من هم همين دوربين رو دارم و يكسالي هست كه استفاده ميكنم. بسيار از اين دوربين راضي هستم و هنوز از همون لنز كيت استفاده ميكنم.
    چيزي كه در اين سري دوربينها نسبت به مدلهاي قديمي تغيير كرده همون سرعت و دقت فوكوس اتوماتيك و دقت نورسنجي و پروسسورهاي نرم افزاري هست. منتظر معجزه در عكسهاي اين دوربين نباشيد!
    درصد بالايي از كيفيت تصوير به كيفيت لنز مربوط ميشود كه ربطي به دوربين شما ندارد.
    با توجه به توضيحات شما،به احتمال بسيار قوي مشكل از فيلم (تاريخ گذشته) و چاپ بوده است. نخسوزن چاپ!
    من عكسهايي با اين دوربين دارم با همين لنز و همان تنظيمات كه بسيار خوب هستند.
    به نظر من، نكته اساسي، نوع نورسنجي هست و نبايد انتظار داشت كه اين دوربين، در تمامي شرايط بصورت اتوماتيك نورسنجي كاملا مناسب را انجام دهد.
    با تشکر از تمامي دوستان

من ایندفعه فيلم خودم را نزد یک چاپخانه بهتر ميبرم شايد فرجی شد

همانطور که دوست عزيزم Forum Manager فرمودند من به مد نورسنجی توجه نکرده بودم شاید اين يکي از دلايل آن بوده

در هر صورت بعد از چاپ شدن عکساي جديدم حتما نتيجه آن را در همين تاپيک اعلام ميکنم.
    K_NMT عزيز شما از لنز ديگري غير لنزي که در جعبه دوربينتان بود استفاده ميکنيد یا با همون لنز تونستيد عکسهاي خوبي بگيريد؟

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط al_bozorgi
    با تشکر از تمامي دوستان

من ایندفعه فيلم خودم را نزد یک چاپخانه بهتر ميبرم شايد فرجی شد

همانطور که دوست عزيزم Forum Manager فرمودند من به مد نورسنجی توجه نکرده بودم شاید اين يکي از دلايل آن بوده

در هر صورت بعد از چاپ شدن عکساي جديدم حتما نتيجه آن را در همين تاپيک اعلام ميکنم.
    K_NMT عزيز شما از لنز ديگري غير لنزي که در جعبه دوربينتان بود استفاده ميکنيد یا با همون لنز تونستيد عکسهاي خوبي بگيريد؟
    دوست من
    در امضاي من نوع لنز قيد شده، همون لنز 90-28 كيت دوربين رو استفاده ميكنم.
    البته كيفيت خوب، براي هر كسي تعريفي داره ، ولي اگر بخواهيد كيفيت عكس اين دوربين با اين لنز رو با دوربين قبلي خودتون مقايسه كنيد، حتما راضي خواهيد بود.
    به هر حال، به نظر من كليد اصلي عكسهاي داراي نور و كيفيت مناسب، در كيفيت لنز و نحوه نورسنجي شماست. دوربين تنها با امكاناتي كه در اختيار شما قرار ميده، ميتونه كار رو راحت تر و لذت بخش كنه. همين!
    در مورد اين لنز، بايد بگم بدترين كيفيت رو در فاصله كانوني 28 و بهترين شارپنس رو در 50 و مخصوصا 70 ميليمتر داره. در بقيه فواصل كانوني خيلي معمولي هست و هر چه به 28 نزديك شوديد، اوضاع نااميد كننده ميشه!
    ولي من از كيفيت تصاويرش در 70 و 50 ميليمتر در چاپ قطع 15*10 راضي هستم.
    فعلا
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

با سلام خدمت دوستان عزيز

ببخشيد كه غيبت طولاني كردم و دير جواب ميدهم.

من فيلم جديدم را در يك جاي ديگه چاپ كردم كه كيفيت آن بسيار بالا بود البته هنوز هم ميگم كه به پاي دوربين قبليم نميرسه حالا جديدا من فيلم فوجي با ايسو 50 تهيه كردم كه نتايج آنرا هم اعلام خواهم كرد

نتيجه كلي از اين مطالب : جايي كه رفتم فيلم را چاپ كردم از رنگهاي مناسبي استفاده نكرده بود.

از دوست عزيزم K_nmt هم بخاطر نكته جالبي كه در مورد فاصله لنز فرمودند بسيار ممنونم.