صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16
Like Tree4تشکر

موضوع: Fm3 Nikon

كاربر همراه
    تشکر کرده
    27

پیش فرض Fm3 Nikon

سلام.به نظر شما هزینه کردن برای خرید Fm3 اون هم با قیمت 600-700 هزار تومان(با لنز) کار درستی است؟وچرا؟
    و آیا با پیشرفت دیجیتال(بدون اینکه تعصب روی آنالوگ داشته باشیم) امکان داره یک روز (منظورم10-15 سال دیگه) فیلم یا امکانات چاپ دوربین 135 در دسترس نباشه؟
    behnamb تشکر می‌کند.

كاربر آشنا Mbayramnejad آواتار ها
    تشکر کرده
    77

دوست عزیز نمیدونم آخرین شماره مجله دوربین عکاسی رو خوندین یا نه... تو اون شماره مجله این دوربین (FM3a)خیلی جالب تحلیل شده ودر موردش توضیحاتی چاپ شده.... من نزدیک به شش ساله که با مدل قدیمی تر (FM2) کار میکنم و لازم نیست من ازش راضی باشم!, کل دنیا از اون بدنه راضی و اون رو یکی از بهترین دوربین های حرفه ای میدونن....
    اما در مورد FM3 , شما دو دوربین F3رویایی و FM2 ... رو کنار هم بذار و خوبی هاشون رو به اضافه امکانات عالی و فوقالعاده الکتریکی و مکانیکی رو یک بدنه سوار کن, اون دوربین اسمش Nikon FM3a هست!....

در مورد فراموش شدن آنالوگ و فیلم و ... نظر شخصی من اینه که هرگز این اتفاق رخ نخواهد داد...
    یه مثال : من یه عکاس آماتور و ذوق ورز و ... هستم, تمامی خوشی ها و لذت های دنیا رو با یک ساعت تو تاریکخونه بودن و چاپ و ظهور عکس و خیلی وقتها خرابکارهایی که معمولا لذتبخش هم هستش عوض نمیکنم,مطمعا هستم,
    حالا شما حساب کنید که چند نفر مثل من فقط تو کشور خودمون عکاس آماتور وجود داره, چند نفر عکاس حرفه ای که کار چاپ بلده , من الان نزدیک به 30هنرجوی عکاسی و 60دانشجوی هنر و ... رو تو تبریز آموزش میدم و آنالوگ مهمترین بحثمونه چون اونا میخوان از پایه شروع کنن, به نظر شما چند نفر از اونا مثل من در آینده هم ادامه میده,چند نفرشون به صورت حرفه ای و...و...
    الان خود من تو فکر خرید یه دوربین کوچیک و 8مگاپیکسلی دیجیتال هستم, برای کارهای معمولی و ... ولی هیچ وقت آنالوگ رو نمی تونم فراموش کنم....
    البته اگه نظراتم به نظرتون درست نبودن یه حرفه دیگه ست, ببخشید زیاد وقتتون رو گرفتم.

محسن بایرام نژاد

كاربر همراه
    تشکر کرده
    27

با تشکر از استاد عزیز که خیلی سریع وصریح پاسخ دادند. من یک canon G2 و canon FTb دارم.همانقدر که در دیجیتال دیدن عکس بعد از عکاسی برای من جالبه در انالوگ اینکه بعد از گرفتن عکس(تا چاپ نشه) نمیدونم چکار کردم!! خیلی برام جذابه.خوشحالم که من فقط اینطور فکر نمی کنم. پس در فکر FM3 nikon هستم.

با تشکر

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

واجب شد شماره آخر دوربین عکاسی رو بگیرم!
    اما !
    یه سوال که اگه میشه همینجا پاسخ بدین تا من اون مجله رو بگیم!
    Fm3a نسبت به F5 و F100 چه خصوصیت مثبتی داره؟
    و یا حتی نسبت به F80
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

واقعا اينقدر هزينه كردن براي همچين دوربيني - كه اتفاقا دوربين خوبي هم هست - منطقي نيست. چون ميتوان با اين مقدار پول انتخاب هاي منطقي تري داشت ، فكرش را بكنيد چقدر لنز الان در بازار موجود هست براي دوربيني كه ميخواهيد بخريد؟ چرا بايد همچين دوربيني خريد؟
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A
    واقعا اينقدر هزينه كردن براي همچين دوربيني - كه اتفاقا دوربين خوبي هم هست - منطقي نيست. چون ميتوان با اين مقدار پول انتخاب هاي منطقي تري داشت ، فكرش را بكنيد چقدر لنز الان در بازار موجود هست براي دوربيني كه ميخواهيد بخريد؟ چرا بايد همچين دوربيني خريد؟
    چند هست اين دوربين؟

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط arash E
    اون هم با قیمت 600-700 هزار تومان
    پوريا جان، ممنون از اين كه چند وقت يك بار اعلام ميكني كه به رسم پوريايي خودت وفاداري!
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

اوه اوه دوباره...كاشتم.
    باورتون ميشه 3بار اين تاپيك رو خوندم ولي نميدونم يا نديدم يا يادم رفته (:
    چه كنيم ديگه حواس پرتي يكي از مشخصه هاي بعضي از مردان آذر هستش...
    behnamb تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    27

FM3a با بدنه مشکی 520 هزار تومان با بدنه کروم 10-15 هزار تومان ارزانتر. کیف فابریکش حدود 70-80 هزار تومان!!
    لنز هم که قیمت خودش رو داره.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض nikonfm3

سلام
    nikon fm3 دوربین مکانیکی خوبی است.دوربینی است که در تمام شرایت جوی و با تمام اقلیمها سازگار است و اگر اشتباه نکنم در صورت نداشتن باطری هم کار می کند ( یکی از حسنهایش نسبت به مدلهای بیشرفته اش) لنزهای این مدلهای مکانیکی شاربنس بالایی دارند و......
    اما همیشه در نظر داشته باشید که هر وسیله عکاسی در اینده نزدیک چگونه به مدد شما می اید مثلا : شما می خواهید عکاس خبری شوید یعنی با کمترین هزینه بهترین بهره بری را داشته باشید .

جناب ارش بزرگترین حسن nikon fm3 مکانیکی بودنش است

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین