نمایش نتایج : از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: دو سوال مهم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض دو سوال مهم

یک روز عکسی در بخش گالری دیدم و به آن منفی 3 امتیاز دادم. در توضیحات عکس نوشتم که این عکس کاردستی است و اتفاقا کاردستی زیبایی است و من خیلی هم از آن کاردستی خوشم آمد. ولی آن را به عنوان عکس قبول نداشتم. به همین دلیل و بر اساس جدول امتیاز دهی به آن عکس منفی 3 امتیاز دادم. جدول امتیاز دهی میگوید -3 یعنی عكس از هر نظر نامناسب و غير قابل قبول است.

این امتیاز و این دلیل نظر شخصی من است.

داستان اینجوری ادامه پیدا کرد. که صاحب عکس به یکی از عکسهای من در حالت شبه غرض ورزانه که امیدوارم اینطور نباشد به من امتیاز -2 دادن که باز طبق جدول امتیاز دهی یعنی دارای اشكالات تكنيكی جدی و بديهی است.

تا اینجای کار هیچ ایرادی ندارد. نه ناراحت شدم و نه جوابی دادم چون این هم نظر شخصی ایشان بود و کاملاً قابل احترام. ولی جایی گفته بودند که : باز عكس من یه حرفی واسه گفتن داشت !!! ولی هر چی به این عكس نگاه می كنم چیزی نمی فهمم .

دوست دیگری مداخله کرده بودند و توضیحاتی در این رابطه داده بودند که در عین حالیکه از خیلی از قسمتها مطلبشان استفاده کردم ولی چند جایش هم جای بحث دارد. کل این داستان را به دو دسته تقسیم کردم. یک دسته را در این تاپیک مطرح میکنم و قسمت دیگر را که شاید خیلی ربطی به عکاسی نداشته باشد در تاپیکی دیگر.

حالا میخواهم ادامه این جریان را با چند سوال ادامه دهم :
    1- آیا نفهمیدن یک عکس دلیل بد بودن عکس است؟
    2-آیا تمام عکسها باید حرفی برای گفتن داشته باشند و پیامی بدهند؟ یک عکس نمیتواند صرفاً به لحاظ فرم و رنگ و نور و با مسائل زیبایی شناسی دیگر ارزشمند باشد؟

من نه میخاهم از عکسم دفاع کنم و نه میخواهم کسی را بکوبم. نه فقط میخواهم با این دو سوال که برای شروع مطرح کردم بحثی را باز کنم و آن را به سمت نقد عکس که جایش واقعآٌ در همه جا خالی است بکشانم.
    لطفاً شروع کنید.

كاربر همراه sprants آواتار ها
    تشکر کرده
    311

پیش فرض پاسخ: دو سوال مهم

آخه پسر خوب آدم اولین پستش رو با این همه گله و شکایت شروع می کنه ؟! :biggrin:

من نه میخاهم از عکسم دفاع کنم و نه میخواهم کسی را بکوبم. نه فقط میخواهم با این دو سوال که برای شروع مطرح کردم بحثی را باز کنم و آن را به سمت نقد عکس که جایش واقعآٌ در همه جا خالی است بکشانم.
    لطفاً شروع کنید.
    آره ... حالا این شد یه چیزی . منم کاملا موافقم . نقد عکس بحث خیلی جالبی میشه اما یک مسئله ای که هست شما بیا توی همین تاپیک های متعددی که دوستان در مورد نظر دهی و عکس هاشون باز کردن یه سرچی بکن جواب همه این سوالات رو پیدا می کنی. اساتیدی که این جا عکسی رو نقد میکنند ... پست هاشوا رو بخون . دوستان فعال فروم و ... . اونوقت متوجه میشی که یه هنرمند چطور حرفه ای و مودبانه نقد میکنه و طرف هم با جون و دل می پذیره و نتیجه میشه رفع اشکالات ودر نهایت یک عکس خوب و عالی .