صفحه 2 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 41
Like Tree79تشکر

موضوع: طرزاستفاده صحیح از باتری لپ‌تاپ

كاربر همراه Arash068 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

نقل قول نوشته اصلی توسط S. Neyshaburi نمایش پست ها
    از همه اینها مهمتر !!!!!

اگه برای مدتی نمیخواین از باطری استفاده کنین (حتی یک ماه) حتما قبلش باطری رو 100% شارژ کنید و از بدنه جدا کنید (باطری های لیتیومی)

باطری لپ تاپ من حدود 3 ساعت با استفاده کامل احتیاج به ریشارژ نداشت اما چشمتون روز بد نبینه شارژرم سوخت زمانی متوجه شدم فقط 7% شارژ واسش مونده بود شارژرش هم تا سفارش دادم رسید 45 تا 60 روز طول کشید الان حدود 10 دقیقه طول میکشه از 100% به 7% میرسه ولی حدود 15 دقیقه شارژ تا 3% نگه میداره
    دوست عزیز اشتباه نکنید اگر باتری ۱۰۰ درصد شارژ باشد و از لپتاپ جدا کنید خیلی احتمال اتصال کوتاه شدن سل های داخل باتری هستش و در اکثر مواقع کلا باتری میسوزه

آقای رفوگران اگر شما این کارو انجام دهید به شدت لپتاپتون سایکل شارژ میخوره و لپتاپ های دیگه هم مثل اپل نیستند که با ۱۰۰۰ تا خراب شن و خیلی زود تر از این حرفا از بین میروند و با این روش شما بعد از ۶ ماه باید ۱۰۰ برابر پول برق صرفه جویی شده رو بزارید و برید باتری بخرید
    در ضمن شما فکر میکنید اون انرژی ای که باتری میخواد برای لپتاپ شما تامین کنه رو باید از کجا بیاره اون هم برق رو میگیره و ذخیره میکنه دیگه
    شما مگه فکر کردین زمان مصرف مهمه ؟ اون جریانی که میکشه مهمه نه
    در ضمن مگه چقدر میخواد پول برق بیاد فکر میکنید مصرف لپتاپ نسبت به مصرف سایر وسایل چقدر هست؟
    nmroshan تشکر می‌کند.

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

اگه موقع استفاده باطری رو از لب تاپ جدا کنید در اثر نواسانات برق که تو ایران هم بسیار زیاده به جای باطری باید لب تاپ رو عوض کنید.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

نقل قول نوشته اصلی توسط Rofougaran نمایش پست ها
    یعنی میزان توان مصرفی لپ تاپ در حالت استفاده از برق شهر اونقدر کم هست که دوستان در محاسباتشون بهای برق مصرفی رو لحاظ نمی کنند؟

با یک سیکل شارژ کامل میشه حداقل 3 برابر بدون استفاده از برق و بدون هزینه از باتری استفاده کرد. یعنی به طور میانگین اگر به طور مرتب از باتری استفاده بشه میزان بهای برق مصرفی هم به همون نسبت کاهش پیدا میکنه.
    چنین چیزی امکان نداره لطفا شایعه پراکنی نکنید.
    به هر حال میزان توان مصرفی لپ تاپ ثابت است. اگر انرژی مورد نیاز برای تامین توان از برق گرفته بشه یا باتری مقدارش ثابته. باتری مثل یه ظرفه. مثل این می مونه که بگید آب رو جای اینکه از شیر بریزید تو لیوان بخورید، بریزید توی یک کاسه، بعد بریزید تو لیوان بخورید مصرف آب کم می شه!!!
    azarigh و AmirS تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

كاربر همراه azari kei آواتار ها
    تشکر کرده
    691

باتری لپتاپ بدبخت من نزدیک 6 ماه توی فریزر خوابیده و توی این 6 ماه فکر کنم زیر 100 ساعت لپتاپ خاموش بوده
    آخرین بار که از باتری استفاده کردم فکر کنم حدود 3 ربع کار کرد
    عمر باتری و لپتاپ یه چیزی حدود 9 سال هستش
    بهترین درصد شارژ برای نگهداری باتری 40٪ هستش
    این هم تجربه من

نقل قول نوشته اصلی توسط amparisay نمایش پست ها
    چنین چیزی امکان نداره لطفا شایعه پراکنی نکنید.
    به هر حال میزان توان مصرفی لپ تاپ ثابت است. اگر انرژی مورد نیاز برای تامین توان از برق گرفته بشه یا باتری مقدارش ثابته. باتری مثل یه ظرفه. مثل این می مونه که بگید آب رو جای اینکه از شیر بریزید تو لیوان بخورید، بریزید توی یک کاسه، بعد بریزید تو لیوان بخورید مصرف آب کم می شه!!!
    کاملا صحیح ٰ اینم اضافه کنم که راندمان 100٪ نیست / یعنی با روشی که Rofougaran گفتند بهای برق مصرفی بیشتر هم هست
    azarigh، AmirS و amparisay تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1389

نقل قول نوشته اصلی توسط S. Neyshaburi نمایش پست ها
    از همه اینها مهمتر !!!!!

اگه برای مدتی نمیخواین از باطری استفاده کنین (حتی یک ماه) حتما قبلش باطری رو 100% شارژ کنید و از بدنه جدا کنید (باطری های لیتیومی)

باطری لپ تاپ من حدود 3 ساعت با استفاده کامل احتیاج به ریشارژ نداشت اما چشمتون روز بد نبینه شارژرم سوخت زمانی متوجه شدم فقط 7% شارژ واسش مونده بود شارژرش هم تا سفارش دادم رسید 45 تا 60 روز طول کشید الان حدود 10 دقیقه طول میکشه از 100% به 7% میرسه ولی حدود 15 دقیقه شارژ تا 3% نگه میداره
    این هم اشتباه است. باتری لیتومی (چه لیتیوم پلیمر چه لیتیوم آیون) اگه تا 100 درصد شارژ بشن و نگه داری بشن حتما آسیب می بینند.
    hamed.asl تشکر می‌کند.
    امیرحسین

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

نقل قول نوشته اصلی توسط Rofougaran نمایش پست ها
    یعنی میزان توان مصرفی لپ تاپ در حالت استفاده از برق شهر اونقدر کم هست که دوستان در محاسباتشون بهای برق مصرفی رو لحاظ نمی کنند؟

با یک سیکل شارژ کامل میشه حداقل 3 برابر بدون استفاده از برق و بدون هزینه از باتری استفاده کرد. یعنی به طور میانگین اگر به طور مرتب از باتری استفاده بشه میزان بهای برق مصرفی هم به همون نسبت کاهش پیدا میکنه.
    سلام
    در واقع این طوری نیست. این فقط تصور شخصی است و اشتباه است. انرژی که از باطری بدست می آید هم قبلا از برق گرفته شده است و موقع مصرف با برق یا باطری لپ تاپ انرژی مصرفی خود را لازم دارد و این وابسته به حجم کاری لپ تاپ است و فرقی در برق یا باطری ندارد (مگر این که مثلا روشنائی مانیتور یا مدت محاقظ صفحه و ... در برق و باطری تنظیم مختلفی داشته باشد). به هر حال این موضوع تقریبا ربطی به پول برق ندارد.
    amparisay تشکر می‌کند.
    آذري

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1968

آف.ت:

بابک خان یه روز دیدی سر از قابلمه در میاره ها، از ما که گفتن...

اما ندیده بودم تا حالا کسی اینطوری نسخه تجویز کنه، منبع موسخ داری ؟

كاربر همراه Mohamad_Ali آواتار ها
    تشکر کرده
    5251

یه سوال:
    اینکه گفته میشه لپ تاپ روی فرش و این چیزا نباشه و الکترسیسته ساکن و صدمه زدن به cpu چه مقدار صحت داره؟

تشکر کرده
    1389

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_Ali نمایش پست ها
    یه سوال:
    اینکه گفته میشه لپ تاپ روی فرش و این چیزا نباشه و الکترسیسته ساکن و صدمه زدن به cpu چه مقدار صحت داره؟
    روی فرش بودن هم از لحاظ پرزهای فرش که به فن آسیب می زنند بد است، هم الکتریسیته ساکن که درست است. روی فرش و جاهای پر گرد و خاک نذاریدش، ترجیحا هر سال هم ببرید فن لپ تاپ رو بدید براتون تمیز کنند و خمیر سیلیکون روی سی پی یو و گرافیک و چیپست مادربرد بزنند براتون. می ارزه به افزایش عمر لپ تاپ.
    الکتریسیته ساکن هم درسته. ریسکش رو بالا می بره این کار، شما الان دستتون مقداری الکتریسیته ساکن داره وقتی تایپ می کنید که هیچ وقت هم ضرری نداره. ولی چون فرش خیلی منبع خوبیه برای تولید الکتریسیته ساکن، ریسکش رو بالا می برید. اگه گوشیتون رو ببرید جای درست و درمون برای تعمیر، گوشی رو که باز می کنند یه مچ بند به دستشونه که الکتریسیته ساکن دست رو بگیره، که به آی سی ها می خوان دست بزنن مشکلی نباشه. خودم بارها دست زدم بدون مچ بند و اتفاقی نیافتاده ها، اما اتفاق یک بار می افته.
    hamed.asl تشکر می‌کند.
    امیرحسین

تشکر کرده
    1389

نقل قول نوشته اصلی توسط rouzbeh_f نمایش پست ها
    آف.ت:

بابک خان یه روز دیدی سر از قابلمه در میاره ها، از ما که گفتن...

اما ندیده بودم تا حالا کسی اینطوری نسخه تجویز کنه، منبع موسخ داری ؟
    دشارژ درونی باتری در دمای پایین تر کمتر است.
    lاین از ویکیپدیا (نیازی هست ترجمه کنم؟!)
    A Standard (Cobalt) Li-ion cell that is full most of the time at 25 °C (77 °F) irreversibly loses approximately 20% capacity per year. Poor ventilation may increase temperatures, further shortening battery life. Loss rates vary by temperature: 6% loss at 0 °C (32 °F), 20% at 25 °C (77 °F), and 35% at 40 °C (104 °F). When stored at 40%–60% charge level, the capacity loss is reduced to 2%, 4%, and 15%, respectively.[50] In contrast, the calendar life of LiFePO4 cells is not affected by being kept at a high state of charge.[51]
    hamed.asl تشکر می‌کند.
    امیرحسین

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین