صفحه 65 از 83 نخستنخست ... 15 55 61 62 63 64 65 66 67 68 69 75 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 641 تا 650 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    cpu تو حالت عادی خيلی مصرف نميشه اما وقتی فيلتری رو اجرا ميکنيد يا توی acr فايل های اديت شده رو تبديل به جی پی جی ميکنيد به کار مياد
    ssd خوبه اما مشکل اصلی از رم که باعث ميشه hard پر بشه اگر به اندازه کافی رم داشته باشيد اينقدر از هارد مصرف نميشه
    رم رو 16 کنيد نبايد مشکل زيادی داشته باشيد در آينده ميتونيد يک ssd بگيريد من 120 دارم کافيه چون فقط سيستم عامل و برنامه های مخصوص مثل فوتوشاپ رو روش نصب کردم و کچ سيستم رو هم روی ssd تنظيم کردم و خيلی راضيم
    خیلی ممنون، همین کارو میکنم :)
    Majix تشکر می‌کند.

كاربر همراه Shadows آواتار ها
    تشکر کرده
    659

cpu تو حالت عادی خيلی مصرف نميشه اما وقتی فيلتری رو اجرا ميکنيد يا توی acr فايل های اديت شده رو تبديل به جی پی جی ميکنيد به کار مياد
    ssd خوبه اما مشکل اصلی از رم که باعث ميشه hard پر بشه اگر به اندازه کافی رم داشته باشيد اينقدر از هارد مصرف نميشه
    رم رو 16 کنيد نبايد مشکل زيادی داشته باشيد در آينده ميتونيد يک ssd بگيريد من 120 دارم کافيه چون فقط سيستم عامل و برنامه های مخصوص مثل فوتوشاپ رو روش نصب کردم و کچ سيستم رو هم روی ssd تنظيم کردم و خيلی راضيم
    من متوجه ارتباط رم با پر شدن هارد نشدم میشه توضیح بدین چطوریه رابطش

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط Shadows نمایش پست ها
    من متوجه ارتباط رم با پر شدن هارد نشدم میشه توضیح بدین چطوریه رابطش
    وقتی رم پر ميشه windows از هارد به عنوان رم استفاده ميکنه و اطلاعات رو اونجا مينويسه و ميخونه pagefile.sys
    که تو عکس زير ميبينيد از کجا ميشه تنظيمش کرد

مشکل اينه که سرعت هارد های عادی به نسبت رم خيلی کمتره و باعث ميشه اين عمل خوندن نوشتن به کندی انجام بشه
    اگر هارد اس اس دی باشه يا از فلش پر سرعت استفاده کنيد نتيجه بهتره اما باز هم به سرعت رم نيست چون رم روی باس پر سرعت سيستم ، اما IDE روی باس کم سرعت سيستم

Untitled-1.jpg
    Iman.sh تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

تشکر کرده
    659

وقتی رم پر ميشه windows از هارد به عنوان رم استفاده ميکنه و اطلاعات رو اونجا مينويسه و ميخونه pagefile.sys
    که تو عکس زير ميبينيد از کجا ميشه تنظيمش کرد

مشکل اينه که سرعت هارد های عادی به نسبت رم خيلی کمتره و باعث ميشه اين عمل خوندن نوشتن به کندی انجام بشه
    اگر هارد اس اس دی باشه يا از فلش پر سرعت استفاده کنيد نتيجه بهتره اما باز هم به سرعت رم نيست چون رم روی باس پر سرعت سيستم ، اما IDE روی باس کم سرعت سيستم

Untitled-1.jpg
    دوست گرامی شما نوشتید پر شدن هارد
    هاردهای امروزی همه 500 گیگ به بالا هستند
    اس اس دی هام 120 معموله
    حالا اگه page file بیاد 4 گیگ یا 8 گیگ استفاده کنه
    کجا هارد پر میشه؟ سوال بنده اینه وگرنه مفهوم Page file رو میدونم

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط Shadows نمایش پست ها
    دوست گرامی شما نوشتید پر شدن هارد
    هاردهای امروزی همه 500 گیگ به بالا هستند
    اس اس دی هام 120 معموله
    حالا اگه page file بیاد 4 گیگ یا 8 گیگ استفاده کنه
    کجا هارد پر میشه؟ سوال بنده اینه وگرنه مفهوم Page file رو میدونم
    سی پی یو با اینکه ضعیفه هیچ وقت زیاد استفاده نمیشه(جالبه که سی پی یو کم استفاده میشه) رمه که اونم بالای 50 درصد ندیدم اما رو هارد بد کش می کنه، یعنی 20 گیگ هارد خالی رو دیدم رسیده به 800 مگ که مجبور شدم نرم افزارو ببندم، البته با تغییر اسکرچ دیسک فکر کنم این مشکل پیش نیومد یا بهش دقت نکردم. پس اینجوری متوجه میشم که رمم به اندازه نیست و سیستم از رو هارد استفاده می کنه و واس همین کند میشه. ازونجایی که دو تا اسلاتم پره یا باید 4 ارو با 8 تعویض کنم یا ssd بیارم که اون مشکل پیش نیاد؟
    شما بهتره قبل اينکه مچ بگيری پست های قبلی رو بخونی
    اينکه hard شما 2 ترابايت هم باشه چيزی از مشکل اصلی کم نميکنه فقط شما بخاطر حجيم بودن هارد متوجه وجود مشکل نميشی ،
    بالا بودن سايز پيج فايل نشون ميده که رم سيستم کمه اين يه نشونست که اونايی که کارشون طراحی سيستم ازش استفاده ميکنند ، حالا تو ايران هرکی بقالی داشته سيستم هم جمع ميکنه تقصير من نيست
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

تشکر کرده
    659

شما بهتره قبل اينکه مچ بگيری پست های قبلی رو بخونی
    اينکه hard شما 2 ترابايت هم باشه چيزی از مشکل اصلی کم نميکنه فقط شما بخاطر حجيم بودن هارد متوجه وجود مشکل نميشی ،
    بالا بودن سايز پيج فايل نشون ميده که رم سيستم کمه اين يه نشونست که اونايی که کارشون طراحی سيستم ازش استفاده ميکنند ، حالا تو ايران هرکی بقالی داشته سيستم هم جمع ميکنه تقصير من نيست
    بحث مچ گیری نیست بحث اینکه مطلبی اشتباه منتقل نشه
    شما اگر جنبه بحث کردن ندارید بنویسید زیر پستاتون تا کسی نقل قول نگیره بهتون بر نخوره

كاربر همراه A.Fatemi آواتار ها
    تشکر کرده
    418

سلام
    اینکه فرمودین استوک یعنی آکبند اون اصلا وارد نیمشه؟ چون از معرفی خود کامپیوتر زمان زیادی نگذشته! حدود قیمت را هم اگر اطلاع دارید بفرمایید

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

دوستان من وقتی یه مقدار بر روی عکسهای خام با لایت روم کار می کنم سرعت لپ تاپم کاهش پیدا می کنه و برای اعمال تغییرات باید صبر کنم
    به خاطر همین می خوام یه سیستم کامل (کیس مانیتور موس کیبورد)
    منتهی چون شغلم عکاسی نیست و ازش پول در نمی آرم از یه طرف نمی خوام یه هزینه سنگین و بالا پرداخت کنم و از طرف دیگه هم نمی خوام انقدر کم هزینه کنم که نا معقول و بی فایده باشه
    سوال اصلیم اینه که یه به نظر شما چه رنج هزینه ای برای جمع کردن یه سیستم کامل صرفا جهت عکاسی معقول و مناسبه ؟2تا 3میلیون ؟3 تا 4میلیون ؟حدود 5 میلیون ؟.......

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط filtrmiltr نمایش پست ها
    دوستان من وقتی یه مقدار بر روی عکسهای خام با لایت روم کار می کنم سرعت لپ تاپم کاهش پیدا می کنه و برای اعمال تغییرات باید صبر کنم
    به خاطر همین می خوام یه سیستم کامل (کیس مانیتور موس کیبورد)
    منتهی چون شغلم عکاسی نیست و ازش پول در نمی آرم از یه طرف نمی خوام یه هزینه سنگین و بالا پرداخت کنم و از طرف دیگه هم نمی خوام انقدر کم هزینه کنم که نا معقول و بی فایده باشه
    سوال اصلیم اینه که یه به نظر شما چه رنج هزینه ای برای جمع کردن یه سیستم کامل صرفا جهت عکاسی معقول و مناسبه ؟2تا 3میلیون ؟3 تا 4میلیون ؟حدود 5 میلیون ؟.......
    هرچه بیشتر بهتر!
    اما برای کیس حدود 3 تا 3500 در نظر بگیرید و اگر انشاءالله قصد تهیه کردن کیس داشتید حتما از SSD در آن استفاده شده باشد چراکه عملکرد کلی دستگاه را چند برابر سریعتر میکند
    برای مانیتور هم بستگی به خودتان دارد اگر مانیتور خوب تهیه کنید که خوش کیفیت باشد و برای ویرایش مناسب باشد چیزی حدود 1200 به بالا باید هزینه کنید یا اینکه مثل بسیاری از دوستان و همچنین من از مانیتور های عادی استفاده کنید که حدود 370 تا 700 تومان قیمت دارن.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

من با «هرچی بیشتر بهتر !» ناموافقم
    وقتی کسی بارش اندازه پیکان وانت هست اگه بره کامیون ده چرخ بخره خب اشتباهه
    .
    باید با توجه به کاربری سیستم سطح پایین ،سطح متوسط ،سطح خوب و سطح حرفه ای تعیین کرد
    در ضمن به نظر من باید قطعات هم از نظر کارایی و هم قیمت در تراز هم باشند
    مثلا نمیشه یه سیستم یک میلیون و پانصدی جمع کرد ولی یه مانیتور هفت میلیونی براش خرید
    اگه بشه تناسبی بر قرار کرد خوبه
    مثلا بگیم سی تا سی و پنج درصد کل هزینه مانیتور معقوله
    یا مثلا مادر برد بیست تا سی درصد باشه خوبه و.....

صفحه 65 از 83 نخستنخست ... 15 55 61 62 63 64 65 66 67 68 69 75 ... آخرینآخرین