صفحه 667 از 735 نخستنخست ... 167 567 617 657 663 664 665 666 667 668 669 670 671 677 717 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,661 تا 6,670 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

مقایسه دو تصویر با شرایط نوری متفاوت و بدتر از آن دو عکس متفاوت کار اشتباهی است

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    درود
    تصاویر آپلود شد...کراپ 100% فایل خام
    بدنه 7100
    منتظر نظرات و راهنمایی های دوستان عزیز
    12800
    فایل پیوست 74910
    4000
    فایل پیوست 74911

با راهنمایی دوستان عزیز دارم به این نتیجه میرسم که بعضا عکسهایی که ایزو پایین تری داشتن،نور کمتری هم رسیده بهشون که باعث نویز زیاد شدن
    سلام
    به نظرم آنچه قبلاً‌عرض كردم در اين نمونه ها مشاهد مي شود: نور كم باعث SNR‌ (نسبت سيگنال به نويز) پائين مي شود نتيجتاً با افزايش ايزو (كه باعث تقويت كل ورودي ها اعم از سيگنال و نويز مي شود)، نويزها (كه نسبت به سيگنال ها زياد هستن) هم تقويت مي شوند كه حاصل آن نويز زياد در تصوير است. اگز نور زياد باشد، نسبت SNR هم زياد مي شود و با افزايش ايزو شاهد افزايش چشمگير نويز نخواهيم بود.
    ارادت
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Sunday 7 February 2016 در ساعت 14:04

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

سلام مجدد

با تشکر از دوستان عزیز که راهنمایی کردن
    پس با این شرایط که من تا حالا متوجه شدم این بهتره که بجای استفاده از ایزو کم که در جای کم نور باعث افزایش سیگنال ها نسبت به نویز بشه بشه،بهتره که از ایزوی بالاتر استفاده کنیم تا سیگنال ها کاهش پیدا کنه
    فقط برام این سوال شده که در تصویری که بنده ارسال کردم سیگنال کدومه و نویز کدومه؟...اصولا تا اونجایی که بنده اطلاع دارم سیگنال ها در تصویر به صورت برفک به وجود میان

ارادتمند
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

تشکر کرده
    20782

سلام مجدد

با تشکر از دوستان عزیز که راهنمایی کردن
    پس با این شرایط که من تا حالا متوجه شدم این بهتره که بجای استفاده از ایزو کم که در جای کم نور باعث افزایش سیگنال ها نسبت به نویز بشه بشه،بهتره که از ایزوی بالاتر استفاده کنیم تا سیگنال ها کاهش پیدا کنه
    فقط برام این سوال شده که در تصویری که بنده ارسال کردم سیگنال کدومه و نویز کدومه؟...اصولا تا اونجایی که بنده اطلاع دارم سیگنال ها در تصویر به صورت برفک به وجود میان

ارادتمند
    سلام
    تا چائي كه مي دانم، نويز همان برفك هائي است كه در عكس ديده مي شوند (هم سياه و سفيد و هم رنگي)، سيگنال هم همان تصويري است كه سنسور بايستي ضبط كند. در واقع سيگنالها اطلاعات واقعي است كه بايستي ضبط شود، نويز هم اطلاعات زائد و ناخواسته اي است كه بنا به علل مختلف به وجود مي آيد و در نتيجه (در اينجا تصوير) اختلال ايجاد مي كند.
    نتيجه گيري هم چندان به نظرم درست نيست. براي ثبت تصوير با روشنائي مناسب سه مولفه مدت زمان نوردهي (سرعت شاتر)، مقدار باز بودن روزنه لنز (اپرچر يا ديافراگم) و ايزو تاثير دارند. در جائي كه نور كم است شما يا بايد از اپرچر باز (لنزهاي سريع و عموماً گران قيمت) استفاده كنيد، يا زمان نوردهي را زياد كنيد (سرعت كم شاتر و استفاده از سه پايه) يا ايزو را زياد كنيد. در موقعيتي كه شما بوديد به نظرم استفاده از سه پايه منتفي بوده و لنز با اپرچر خلي باز هم نداشته ايد پس ناچار به استفاده از ايزو زياد بوده ايد. توضيحات داده شده در پست قبلي فقط براي مشخص شدن دليل نويز كمتر در عكسي بود كه با ايزو بيشتر ثبت شده بود.
    در جائي كه نور كم است به نظرم تنها راه‌هاي نويزي نشدن تصوير، يكي استفاده از ايزو كم و سرعت شاتر پائين (استفاده از سه پايه) است و ديگري استفاده از ايزو بالا، عكاسي پياپي و متد نويزگيري Image Averaging.
    ضمناً‌ به نظر من نمونه عكس هائي كه ارائه كرديد چندان هم نويزي نيست و با نويزگيري مناسب مي توان به نتيجه قابل قبولي رسيد
    ارادت
    amir.komeily تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    تا چائي كه مي دانم، نويز همان برفك هائي است كه در عكس ديده مي شوند (هم سياه و سفيد و هم رنگي)، سيگنال هم همان تصويري است كه سنسور بايستي ضبط كند. در واقع سيگنالها اطلاعات واقعي است كه بايستي ضبط شود، نويز هم اطلاعات زائد و ناخواسته اي است كه بنا به علل مختلف به وجود مي آيد و در نتيجه (در اينجا تصوير) اختلال ايجاد مي كند.
    نتيجه گيري هم چندان به نظرم درست نيست. براي ثبت تصوير با روشنائي مناسب سه مولفه مدت زمان نوردهي (سرعت شاتر)، مقدار باز بودن روزنه لنز (اپرچر يا ديافراگم) و ايزو تاثير دارند. در جائي كه نور كم است شما يا بايد از اپرچر باز (لنزهاي سريع و عموماً گران قيمت) استفاده كنيد، يا زمان نوردهي را زياد كنيد (سرعت كم شاتر و استفاده از سه پايه) يا ايزو را زياد كنيد. در موقعيتي كه شما بوديد به نظرم استفاده از سه پايه منتفي بوده و لنز با اپرچر خلي باز هم نداشته ايد پس ناچار به استفاده از ايزو زياد بوده ايد. توضيحات داده شده در پست قبلي فقط براي مشخص شدن دليل نويز كمتر در عكسي بود كه با ايزو بيشتر ثبت شده بود.
    در جائي كه نور كم است به نظرم تنها راه‌هاي نويزي نشدن تصوير، يكي استفاده از ايزو كم و سرعت شاتر پائين (استفاده از سه پايه) است و ديگري استفاده از ايزو بالا، عكاسي پياپي و متد نويزگيري Image Averaging.
    ضمناً‌ به نظر من نمونه عكس هائي كه ارائه كرديد چندان هم نويزي نيست و با نويزگيري مناسب مي توان به نتيجه قابل قبولي رسيد
    ارادت
    درود
    در واقع چیزی که به چشم دیده میشه،چه سیگنال باشه و یا چه نویز باشه همشون رو به چشم نویز میبینیم و اینکه از کدوم نوع باشه بسته به نوع و شرایط عکاسی هستش که تجربه ای برای بنده شد تا به این مسئله ازین به بعد بیشتر توجه کنم
    علت عدم استفاده از سه پایه موقعیت مکانی بوده و با شرایطی که وجود داشته امکانش برام مقدور نبوده...لنز با اپرچر باز هم موجود نبوده و اینکه سرعت کمتر از 1/50 هم صد در صد دوچار تار شدن تصویر میشد(تا 1/50 رو تونستم رو دست کنترل کنم)
    عکاسی پیاپی و روش آقای شهبازی هم پاسخگو بوده که در اون موقعیت به ذهنم نرسیده و آنچنان هم مهم نبوده چون واقعا از خروجی ها راضی هستم و با توجه به حساسیت های بالایی که استفاده کردم خروجی کاملا منو راضی نگه داشته
    علت مطرح کردن این مسئله هم روشن کردن قضیه بود که خیلی برام گنگ بوده و با لطف شما و دوستان عزیز این مسئله هم برام روشن شد و خروجی هم با یه نویزگیری ساده و شاید بدون نویزگیری برای بایگانی شخصی کاملا مناسب خواهد بود.

ارادتمند
    Dariush Chegini و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    Instagram

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

خیلی ساده و خلاصه: نویز در نواحی تیره تر بیشتر از نواحی روشن هست.

Untitled-1dwqdq.jpg
    به همین ترتیب نویز در عکسهای تیره تر بیشتر از عکسهای روشن هست.
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

تشکر کرده
    20782

درود
    در واقع چیزی که به چشم دیده میشه،چه سیگنال باشه و یا چه نویز باشه همشون رو به چشم نویز میبینیم ....

ارادتمند[/B]
    سلام
    بحث طویل شد، فقط جهت روشن تر شدن موضوع: برای مثال در نمونه عکس شما، شیرو خورشید سیگنال است، بافت برفکی روی تصویر، نویز.
    ارادت
    mohammad.baruji تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2206

سلام
    بحث طویل شد، فقط جهت روشن تر شدن موضوع: برای مثال در نمونه عکس شما، شیرو خورشید سیگنال است، بافت برفکی روی تصویر، نویز.
    ارادت
    سلام مجدد
    جناب چگینی با این شرایط ، نرم افزاری برای جدا سازی و رفع سیگنال و نویز بصورت مجزا وجود نداره؟
    یا راهی در فتوشاپ..چون بعضا عکسهایی هم هستش که در ایزو های بسیار پایین،سیگنال دار هستن که کمی آزار دهنده هستش
    Instagram

تشکر کرده
    20782

سلام مجدد
    جناب چگینی با این شرایط ، نرم افزاری برای جدا سازی و رفع سیگنال و نویز بصورت مجزا وجود نداره؟
    یا راهی در فتوشاپ..چون بعضا عکسهایی هم هستش که در ایزو های بسیار پایین،سیگنال دار هستن که کمی آزار دهنده هستش
    نرم افزارهای تخصصی نویزگیری مثل Noise Ninja یا DFine یا Noiseware تا حد زیادی قادر به تفکیک نویز از سوژه اصلی هستند.
    به نظرم در خصوص سیگنال و نویز من نتوانستم منظورم را درست برسانم. سیگنال بخش مفید تصویر است، چرا می خواهید آن را حذف کنید؟ فرض کنید از یک درخت عکس گرفته اید، سیگنال همان تصویر درخت است. نویز هم که مشخص است چیست.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Sunday 7 February 2016 در ساعت 19:55
    amir.komeily، M.smaelnedjad و aghyool تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2206

نرم افزارهای تخصصی نویزگیری مثل Noise Ninja یا DFine یا Noiseware تا حد زیادی قادر به تفکیک نویز از سوژه اصلی هستند.
    به نظرم در خصوص سیگنال و نویز من نتوانستم منظورم را درست برسانم. سیگنال بخش مفید تصویر است، چرا می خواهید آن را حذف کنید؟ فرض کنید از یک درخت عکس گرفته اید، سیگنال همان تصویر درخت است. نویز هم که مشخص است چیست.
    بله
    تصورم اشتباه بود
    سیگنال همون اطلاعاتی که از سنسور باید ذخیره بشه هستش و نویز هم اطلاعات زائد که در تصویر به صورت دونه های ریز رنگی به وجود میاد که باعث افت کیفیت تصویر میشود
    ممنون از بابت اطلاعات خوب و مفید شما جناب چگینی عزیز

ارادتمند
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    Instagram