صفحه 5 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 57
Like Tree156تشکر

موضوع: Sigma APO 180mm f/2.8 EX DG OS Macro HSM

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

دوستان اطلاع دقیقی از ورود این لنز به بازار ندارند؟
    تا به امروز فکر 105 ماکرو نیکون بودم اما این 180 میلیمتر واقعاً من را وسوسه کرده است
    انشاالله قیمت مناسبی داشته باشد و فضایی نباشد

كاربر جديد bigsupernova آواتار ها
    تشکر کرده
    13

دوستان به نظر بنده باید منتظر بود و تست ها و خروجی این لنز را پس از عرضه به بازار دید ! به شخصه به عنوان کسی که چند سالی است به طور جدی ماکروگرافی می کنم ارزشمندترین لنزهای ماکرو همانا لنزهای با فاصله کانونی 150 میلیمتر به بالا هستند. در این میان در برند نیکون لنز 200 میلیمتر و در کنون لنز 180 میلیمتر و در سیگما لنز 150 و در تامرون لنز 180 همگی جزو بهترین لنزهای ماکرو دنیا هستند !
    لنز 180 سیگما نسخه قبلی یه مقدار مشکل CA داره که برای یک لنز ماکرو کمی عجیب و نامتعارف هست به همین دلیل اگر لنز جدید این عیب رو نداشته باشه قطعا لنز ارزشمندی خواهد بود ! البته مطمئنا قیمت بسیار بالایی داره !
    من به شخصه لنز 180 تامرون رو برای ماکرو حشرات ترجیح میدم به چند دلیل یکی قیمت بسیار مناسب اون (حدود 700 دلار) و دیگری شارپنس و رزولوشن بالا و CA بسیار کم که همه اینها نشان از یک اپتیک خیلی خوب با قیمت مناسب هست !
    لنز 150 سیگما هم می شه گفت یکی از شارپ ترین لنزهای ماکرو دنسایت و انتخاب خیلی خوبیه !

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

قیمت این لنر از سوی سیگما 1.700 دلار اعلام گردید.
    Kaveh Ghobadi، yaghoobi، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

خیلی گرونه.بیشتر از 1500 دلار واقعا زور داره پول دادن جای سیگما.حالا حتی اگه خوب هم باشه!فکر میکردم با فروش 100 مم خودم و یک مقداری افزایش بودجه دیگه نهایتا 400-2.300 بخرمش ولی الان دیگه سخت شد قضیه! مثل اینکه فعلا باید دو دستی 100 مم رو بچسبم.امیدوارم مثل همیشه یک تخفیف اساسی از طرف سیگما شاهد باشیم.
    فکر کنید با اون سایز 86 فیلتر یک یو وی مرغوب هم بخوای براش بخری کلا چند در میاد!!
    yaghoobi، M.Mobin، iman mehr و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

همان موقع عرضه هم بنده گفته بودم که قیمت اش زیر 1500 نخواهد بود و حالا 1700 اعلام شده.

اما آن روز ها که روز های خوش تری بود تا این روز ها 1700 دلار چیزی در حدود 2 میلیون تومان می شد و الان ( کمتر از چند ماه ) همان 1700 دلار در دیار کفر همان 1700 دلار است و در این دیار ! دیار ما 1700 دلار آن زمان شده حدود 3500 تومان رایج.برای ثبت در تاریخ که ممکن است چند ماه دیگر 1700 آن زمان تبدیل شود به 8 تا 10 میلیون تومان.

اما ....عقیل جان به نظرم کسی که 100 مم سری L را دارد واقعا برایش سخت خواهد بود که آن قابلیت ها و رزلوشن و شارپنس را در لنز دیگری پیدا کند ! تقریبا نزدیک به محال است ! 100 سری ال کانن شاهکاری است و همین چند روز پیش در جایی عرض می کردم که این لنز یکی از برترین لنز های این چند سال اخیر (حداقل 5 سال اخیر ) است که کانن معرفی کرده است.

حیف است آن لنز را از دست بدهید.
    yaghoobi، Fereidoon، Malekzadeh و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

والله کاوه جان در اون زمان های خوش مطمئن بودم میتونم هر دو رو داشته باشم.اما الان با این قیمت های سر سام آور فعلی و نجومی آینده کلا از سرم بیرون کردم!
    100 مم ال که قطعا شاهکاریست برای خودش و واقعا اپتیک و هندلینگ عالی داره.که برای من واقعا مهمه.100 رو حتما نگه میدارم.ولی برای ماکروی بلند هم باید فکری بکنم.توی منطقه ما نزدیک شدن به حشرات واقعا سخته...خیلی سخته...نزدیک شدن به بعضی پروانه ها که تقریبا محاله!!! به همین دلیل یک لنز بلند با ام اف دی 50 سانتی واقعا کارگشاست.منتظر میمونیم ببینیم در آینده چه اتفاقی میافته.اگر کنون یک محصول مشابه معرفی کنه و با همین حدود قیمت و یا حتی کمی گرانتر دست کم اینقدر فشار نمیاد بهم
    شده 85-15 رو بفروشم مم 100 رو نگه میدارم.کاش کنون یک 200 مم اف 2.8 معرفی میکرد! اونوقت اگه 2000 دلار هم بود میگفتیم کنونه این اواخر هم گرون فروش تر شده!
    البته 105 جدید هم در ابتدا قیمت خنده داری داشت که الان خیلی خیلی کمتر شده.
    باید منتظر تست های خروجی این لنز هم بود.105 و 150 جدید واقعا خوب بودند...
    yaghoobi، illidan و a.g g.a تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

دوستان عزیز کسی تجربه کار با این لنز را دارد؟
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

دوستان عزیز کسی تجربه کار با این لنز را دارد؟ ممنون میشم راهنماییم کنید، فرق این لنز به لحاظ کیفیت با سری بدون لرزش گیرش خیلی زیاده؟ عمق میدان این لنز در مقایسه با 105 نیکون خیلی کمتره؟ مورد استفاده برای ماکروی حشرات
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    دوستان عزیز کسی تجربه کار با این لنز را دارد؟ ممنون میشم راهنماییم کنید، فرق این لنز به لحاظ کیفیت با سری بدون لرزش گیرش خیلی زیاده؟ عمق میدان این لنز در مقایسه با 105 نیکون خیلی کمتره؟ مورد استفاده برای ماکروی حشرات
    این لنز بدون شک برترین تله ماکروی دنیاست
    تفاوت اپتیکی آن با 180 کنون و 180 قدیمی سیگما تقریبا هیچ است و تنها حسن این لنز داشتن لرزشگیر است که در تله ماکروها به دلیل استفاده خاص این لنزها برای یوزر حرفه ای چندان کارآمد نیست چراکه این لنزها عموما روی سه پایه استفاده میشوند اما در استفاده های غیرماکرو این لرزشگیر بسیار کارآمد است
    در رابطه با عمق میدان تله ماکرو باید عرض کنم که خروجی این لنزها بسیار عالی است طوری که با وجود عمق میدا بسیار خوب روی سوژه پسزمینه عکس بسیار محو میشود و یکی از بهترین محاسن تله ماکرو هاست.
    msh2200، Saadat، reza-ngg و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    این لنز بدون شک برترین تله ماکروی دنیاست
    تفاوت اپتیکی آن با 180 کنون و 180 قدیمی سیگما تقریبا هیچ است و تنها حسن این لنز داشتن لرزشگیر است که در تله ماکروها به دلیل استفاده خاص این لنزها برای یوزر حرفه ای چندان کارآمد نیست چراکه این لنزها عموما روی سه پایه استفاده میشوند اما در استفاده های غیرماکرو این لرزشگیر بسیار کارآمد است
    در رابطه با عمق میدان تله ماکرو باید عرض کنم که خروجی این لنزها بسیار عالی است طوری که با وجود عمق میدا بسیار خوب روی سوژه پسزمینه عکس بسیار محو میشود و یکی از بهترین محاسن تله ماکرو هاست.
    درود
    تشکر از توضیحاتتون جناب شهبازی.
    در مورد تفاوت فاصله تا سوژه در لنزهای 105، 150 و 180 وضعیت چطوریه؟
    مثلا اگر لنز 105 باشه چقدر می شه از سوژه فاصله داشت و در مورد لنز 180 چطور خواهد بود.
    بنده قصد تهیه لنز ماکرو دارم ولی واقعیتش تو فوکال لنز کمی مردد شدم! مثلا فرق 90 تامرون و 105 برای نزدیکی به سوژه چقدره؟
    ارادتمند
    shahbazi تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 5 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین