صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
Like Tree6تشکر

موضوع: مشاوره برای خرید دوربین تا 2 تومن

كاربر آشنا ali.phd71 آواتار ها
    تشکر کرده
    32

پیش فرض مشاوره برای خرید دوربین تا 2 تومن

با سلام خدمت دوستان
    خواهرم میخواد یه دوربین بخره برای عکس های خانوادگی و.. مبتدی هم هست
    اول قرار بود canon G7X mark ii بخره که گیر نیومد (برادرم نسل اول جی 7 ایکس داره) بنابراین پیشنهاد داددم یه دی اس ال بخره با یه سرچ کوچولو به Nikon D5300 رسیدم از د.ی.جی بنظرتون دوربین خوبیه ؟
    ایا پیشنهاد دیگه ای دارید؟ هر راهنمایی دارید ممنون میشم کمک کنید
    با تشکر فراوان

تشکر کرده
    32

نظرتون در مورد nikon D5500 چطوره برای یک مبدتی خوبه؟

5500 سه مدل داره یکی بدون لنز یکی مدل Nikon D5500 Kit 18-55 VRII Digital Camera و مدل دیگر
    Nikon D5500 kit 18-140 Digital Camera تفاوت اون دولنز با هم چیه؟
    بتظرتون کدوم رو بگیرم؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    با تشکر فراوان

كاربر همراه E.K.Studio آواتار ها
    تشکر کرده
    2166
    M.Nouri تشکر می‌کند.
    اسماعیل کارگر
    .::فَارَالتَّـنُّـور::.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.phd71 نمایش پست ها
    نظرتون در مورد nikon D5500 چطوره برای یک مبدتی خوبه؟

5500 سه مدل داره یکی بدون لنز یکی مدل Nikon D5500 Kit 18-55 VRII Digital Camera و مدل دیگر
    Nikon D5500 kit 18-140 Digital Camera تفاوت اون دولنز با هم چیه؟
    بتظرتون کدوم رو بگیرم؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    با تشکر فراوان
    سلام!
    از نیکونهای 5300 و 5500 نام بردید . جدای از بحث قیمتی، هر دو برای مبتدی ها خیلی خوب هستند. مخصوصا با لنز18-140 که کارآیی بیشتری در عکس های خانوادگی داره.
    اما با توجه به بزرگیشون و اینکه برای خواهرتون میخواهید، بهتره از نزدیک اونها رو امتحان کنند.
    اسم بردن از دوربینهای دیگه ممکنه مثل دفعه قبل سردرگمتون کنه. ولی کار با همرده های کنونی برای مبتدیان راحت تره.
    با توجه به اینکه برادرتون تجربه کار با کنون ظریف جی7 رو دارند، استفاده از مدلی مشابه اون شاید کار رو خیلی آسون کنه و اگه بیشتر دنبال باشید حتما پیدا می کنید.

نیکون5500 برتری های اندکی به 5300 داره که باید ببینید با توجه به تفاوت قیمتی براتون می صرفه یا نه. فکر کنم مهمترین تفاوتش همون صفحه نمایش لمسیش باشه.
    باتریش و کاهش نویزش هم اندکی برتره.

راستی! قرار بود در مطالب مربوط به کنون G7 تجربیات خودتون و چند نمونه عکس بگذارید که بنده همچنان در انتظارم!!!!

و دیگه اینکه، عاشق عکس پروفایلتون هستم. اصلا از دیدنش خسته نمیشم.
    موفق باشید!
    ali.phd71 و Pedram88 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.m نمایش پست ها
    سلام!
    از نیکونهای 5300 و 5500 نام بردید . جدای از بحث قیمتی، هر دو برای مبتدی ها خیلی خوب هستند. مخصوصا با لنز18-140 که کارآیی بیشتری در عکس های خانوادگی داره.
    اما با توجه به بزرگیشون و اینکه برای خواهرتون میخواهید، بهتره از نزدیک اونها رو امتحان کنند.
    اسم بردن از دوربینهای دیگه ممکنه مثل دفعه قبل سردرگمتون کنه. ولی کار با همرده های کنونی برای مبتدیان راحت تره.
    با توجه به اینکه برادرتون تجربه کار با کنون ظریف جی7 رو دارند، استفاده از مدلی مشابه اون شاید کار رو خیلی آسون کنه و اگه بیشتر دنبال باشید حتما پیدا می کنید.

نیکون5500 برتری های اندکی به 5300 داره که باید ببینید با توجه به تفاوت قیمتی براتون می صرفه یا نه. فکر کنم مهمترین تفاوتش همون صفحه نمایش لمسیش باشه.

راستی! قرار بود در مطالب مربوط به کنون G7 تجربیات خودتون و چند نمونه عکس بگذارید که بنده همچنان در انتظارم!!!!

موفق باشید!
    1.برای 5500 دو لنز بود میشه بگید تفاوتشون چیه ؟ بدون لنز چطوره؟

2.من توی دیجی یه مقایسه تصویر داشت بین دوربین کنون 700 و نیکون 5500 زدم واقعا نا امید شدم از نیکون خیلی بدتر بود؟جریان چیه؟

3.در مورد همرده های کنونی کدوما بهترن؟ و نیکون ها هم امکانت خوبیمثل وایفای دارن کلا مقایسه میکردم روی کاغذ نیکون بهتر بود و امکانات بیشتری داشت...

4.برادرم که استفادش صفر کیلومتر فقط دکمه ی عکس گرفتن رو به زور میشناسه مشابه جی 7 خیلی گشتیم ولی یه چی میخوایم که بهتر از اون باشه پاناسونیک بود که اصلا ایران نیست نسل دومش هم شدیدا خواستیم نیست اصلا دوبی هم عمده بود تکی نداد

5.قیمتش هم خیلی بیشتر نیست و ارزشش 5500 بیشتره

6.در مورد عکس جی 7 واقعا عالیه فقط فوکوسش گالهی یکم اذیت میکنه.... شما که حرفه ای هستی دقیق بگو چجور تست کنم حتما انجام میدم

و اینکه چون یه مسافرت در پیش داریم بخاطر همین یکم عجله برای انتخاب و خرید دارن. دقیق هم نمیدونن dslr یا کامپکت پیشرفته؟؟
    راستی مودهای اتوامتیک این دوربینا چطورن؟ نیاز به تنطیمات خواص دارن؟

قربان شما خیلی لطف دارید ممنون از راهنمایی هاتون لطفا بیشتر مشرورت بدید

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

سلام!

موفق باشید!

سلام مجدد!

البته، به این دلیل از قیمت چیزی نگفتم که یادمه دفعه قبل هم بعد از مدتی تحقیق راضی شدید که با اختصاص هزینه بالاتر از چیزی که در ابتدا پرسیده بودید، کنون جی 7 رو بخرید که مطمئنا رضایت ببشتری براتون به ارمغان آورده.

چون هر کدوم از نیکونهایی که نام بردید با لنز18-140 فاصله چند صد هزارتومانی ( حدود 500 هزار تومان ) با رقمی که در نظر گرفتید داره.

با احتساب کیف و کارت حافظه مناسب.
    ali.phd71 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

1.برای 5500 دو لنز بود میشه بگید تفاوتشون چیه ؟ بدون لنز چطوره؟

2.من توی دیجی یه مقایسه تصویر داشت بین دوربین کنون 700 و نیکون 5500 زدم واقعا نا امید شدم از نیکون خیلی بدتر بود؟جریان چیه؟

3.در مورد همرده های کنونی کدوما بهترن؟ و نیکون ها هم امکانت خوبیمثل وایفای دارن کلا مقایسه میکردم روی کاغذ نیکون بهتر بود و امکانات بیشتری داشت...

4.برادرم که استفادش صفر کیلومتر فقط دکمه ی عکس گرفتن رو به زور میشناسه مشابه جی 7 خیلی گشتیم ولی یه چی میخوایم که بهتر از اون باشه پاناسونیک بود که اصلا ایران نیست نسل دومش هم شدیدا خواستیم نیست اصلا دوبی هم عمده بود تکی نداد

5.قیمتش هم خیلی بیشتر نیست و ارزشش 5500 بیشتره

6.در مورد عکس جی 7 واقعا عالیه فقط فوکوسش گالهی یکم اذیت میکنه.... شما که حرفه ای هستی دقیق بگو چجور تست کنم حتما انجام میدم

و اینکه چون یه مسافرت در پیش داریم بخاطر همین یکم عجله برای انتخاب و خرید دارن. دقیق هم نمیدونن dslr یا کامپکت پیشرفته؟؟
    راستی مودهای اتوامتیک این دوربینا چطورن؟ نیاز به تنطیمات خواص دارن؟

قربان شما خیلی لطف دارید ممنون از راهنمایی هاتون لطفا بیشتر مشرورت بدید
    ظاهرا خیلی عجله دارید.
    بنده هم آماتورم. مقایسه عکس ها در سایتها رو بی خیال شید.
    کنون دی 700 هم دوربین خوبیه. کیفیت عکس هر کدوم از این مدلها از دوربین داداشتون سرتره. اصلا و اصلا نگران نباشید. اگه واقعا قصد دارید دی اس ال آر بخرید. هر سه شون کاملا راضیتون می کنه.
    خودم 5300 با لنز 18-140 دارم .

حالت اتوماتشون هم در اکثر موارد بسیار خوب عمل می کنه.
    وایفای برای یک مبتدی خیلی واجب نیست. باید یک برنامه روی موبایلتون نصب کنید و نهایتا با اون برنامه میتونید با فاصله از دوربین هم عکس بگیرید یا مثلا عکسها رو به گوشی منتقل کنید. البته همون گوشی که نرم افزار روش نصبه و باز البته با کمی تغییر کیفیت عکس ها!!!

کار با کنون دی700 مطمئنا برای یک آماتور در یک سفر که قراره اولین تجربه با چنین دوربینهایی رو داشته باشه، راحت تره.

اگه قصد فیلمبرداری با دوربین هم دارید که حتما کنون رو بگیرید که با لنزهایSTM فیلمبرداریشون خیلی از معادل نیکونی راحت تره.

تفاوت دو لنز در اینه که 18-55 بزرگنمایی کمتری از 18-140 داره. قدرت زوم کردن 18-140 تقریبا دو و نیم برابره. یعنی از سوژه هایی که دورتره میشه راحت تر عکس گرفت. و یکسری تفاوتهایی که دیگه گیجتون نکنم بهتره.
    در کل18-140 برای آماتورها و عکس خانوادگی کاربردی تره.
    ali.phd71 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    32

ظاهرا خیلی عجله دارید.
    بنده هم آماتورم. مقایسه عکس ها در سایتها رو بی خیال شید.
    کنون دی 700 هم دوربین خوبیه. کیفیت عکس هر کدوم از این مدلها از دوربین داداشتون سرتره. اصلا و اصلا نگران نباشید. اگه واقعا قصد دارید دی اس ال آر بخرید. هر سه شون کاملا راضیتون می کنه.
    خودم 5300 با لنز 18-140 دارم .

حالت اتوماتشون هم در اکثر موارد بسیار خوب عمل می کنه.
    وایفای برای یک مبتدی خیلی واجب نیست. باید یک برنامه روی موبایلتون نصب کنید و نهایتا با اون برنامه میتونید با فاصله از دوربین هم عکس بگیرید یا مثلا عکسها رو به گوشی منتقل کنید. البته همون گوشی که نرم افزار روش نصبه و باز البته با کمی تغییر کیفیت عکس ها!!!

کار با کنون دی700 مطمئنا برای یک آماتور در یک سفر که قراره اولین تجربه با چنین دوربینهایی رو داشته باشه، راحت تره.

اگه قصد فیلمبرداری با دوربین هم دارید که حتما کنون رو بگیرید که با لنزهایSTM فیلمبرداریشون خیلی از معادل نیکونی راحت تره.

تفاوت دو لنز در اینه که 18-55 بزرگنمایی کمتری از 18-140 داره. قدرت زوم کردن 18-140 تقریبا دو و نیم برابره. یعنی از سوژه هایی که دورتره میشه راحت تر عکس گرفت. و یکسری تفاوتهایی که دیگه گیجتون نکنم بهتره.
    در کل18-140 برای آماتورها و عکس خانوادگی کاربردی تره.
    البته اینجا هم 2 تومن بیشتر بشه مشکلی نیست ..روی کیفیت و عمری بودن فقط تاکید دارن که یه چیز خوب بگیرن

کلا این دوربین های با توجه به سنسور APS-C خیلی از اونا بهترن اینو خونده بودم.... ( یه دوربین فوجی معرفی کرده فوقع العاده کوچیک با سنسور APS-C قیمتشم مناسبه حیف این ورا نیست )

وایفای برای انتقال عکس به گوشی فقط کاربرد داریم بنظرم هم خیلی خوب و کاربردیه واقعا.ی جا خوندم برنامه نیکون برای اندروید اذیت میکنه حالا نمیدونم چقدر درسته ( برای جی 7 ایکس به هر گوشی که وصل شد باید تنظیمات وایفای رو فرمت کرد تا به گوشی دیگه وصل بشه )

منظور از راحتی کنون نسبت به نیکون دقیق چیه؟ این مسئله چقدر جدیه و تفاوتشون چیه؟

در مورد فیلمبرداری این بهتر چقدر است؟ یه جا خوندم لنز نیکون صدا میه برای فوکوس یا زوم یادم نیست و توی فیلم هم ثبت میشه؟؟؟ البته کنون 60 پی هم نداره نیکون داره

البته یه چک کردم کنون 750 جدید تر و بهتره وایفای هم داره....

حالا بین 5500 و کنون 750 میشه مقایسه برام انجام بدید؟

البته سابز و وزن نیکون هم خیلی بهتره و واقعا کامپکته توی این سبک

با تشکر از راهنمایی های خوب شما

تشکر کرده
    32

توی مقایسات نیکون کاملا برتره:

Canon 750D vs Nikon D5500 Detailed Comparison

Canon 750D vs Nikon D5500 - Our Analysis

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

توی مقایسات نیکون کاملا برتره:

Canon 750D vs Nikon D5500 Detailed Comparison

Canon 750D vs Nikon D5500 - Our Analysis
    سلام!

در حالت اتومات و تنظیمات پیش فرض که تفاوتی ندارند. ولی برای تنظیمات دستی، دسترسی به منو ها و دکمه های مربوطه در کنون راحت تر و سریعتره.

اما نکته خیلی مهم خصوصا برای آماتورها اینه که ظاهرا در کنونهای مورد بحث، قبل از شات زدن، تغییراتی که در تنظیمات میدیم در صفحه نمایش کاملا با عکس نهایی که ثبت میشه یکیه. مثلا اگه دیافراگم رو ببندیم و نوردهی عکس کم باشه متوجه میشیم چون در صفحه نمایش دیده میشه.( این مورد رو در تبلیغات این دوربینها خوندم و مطمین نیستم که حتما با برداشتی که داشتم مطابقت داشته باشه. امیدوارم که کنونی ها این مطلب رو اصلاح یا تکمیل کنند.) ولی در نیکونهای مورد بحث تغییرات اعمال شده و تاثیرشون بر عکس نهایی رو بعد از شات زدن و بررسی عکس میبینیم و اگه مناسب نباشه باید دوباره تنظیمات رو تغییر بدیم و کسب تجربه و عادت کردن به این مساله زمان میخواد.

اما از همه اینها مهمتر اینه که اگه قصد فیلمبرداری با دوربین رو هم دارید که دیگه مطمئن باشید خرید کنون ها کاملا به نفع وقت و راحتی شماست و دیگه به اختلافات جزیی در کیفیت عکس فکر نکنید!!

زیاد خودتون رو درگیر آمار و ارقام سایتها نکنید. باور کنید اونقدر که تصور می کنید مهم نیستند.
    ویرایش توسط s.m.h.m : Sunday 31 July 2016 در ساعت 00:27
    ali.phd71 تشکر می‌کند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین