صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16
Like Tree54تشکر

موضوع: FUJINON XF16mm F1.4 R WR

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

پیش فرض FUJINON XF16mm F1.4 R WR

Fujinon XF16mm F1.4 R WR

اولین لنز پرایم ضد آب و ضد گردغبار از سری XF فوچی امروز معرفی شد.
    دارای 13 المان در 11 گروه
    دیافراگم F1.4
    9 تیغه ی دایره ای.
    وزن 375 گرم

قیمت: 999 دلار (MSRP)

اطلاعات بیشتر و نمونه عکس:

کد:
    http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/x/fujinon_lens_xf16mmf14_r_wr
    Mashhadi Vahid، Amin Zarif، Nima Sadigh و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نمونه عکسهایی با این لنز که معادل لنز 24میلیمتر 1.4 می شود.

9AE79B7F9E3441C487885D63FB5276C2.jpg

Fujifilm XF 16mm f/1.4 R WR Samples Gallery: dpreview review samples: Galleries: Digital Photography Review
    yaghoobi، Navid7h، Moty و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    233

سلام دوستان..چرا این لنز لینقدر مهجوره؟!کسی نیست دربارش صحبت کنه؟من اخیرا یه X-T10 بهمراه 56 رو خریدم.برای تکمیل دنبال این لنز بودم.کسی هست از کاربرای فوجی که اینو تهیه کرده باشه یا بتونه درباره کاربردش صحبت کنه؟

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed.fathi نمایش پست ها
    سلام دوستان..چرا این لنز لینقدر مهجوره؟!کسی نیست دربارش صحبت کنه؟من اخیرا یه X-T10 بهمراه 56 رو خریدم.برای تکمیل دنبال این لنز بودم.کسی هست از کاربرای فوجی که اینو تهیه کرده باشه یا بتونه درباره کاربردش صحبت کنه؟
    این لنز معادل 24 f/1.4 می شود. استقبال از لنز 24 1.4 در برندهایی همچون کنون و نیکون هم به شدت کمتر از 50 و 35 مشابهشان است.
    نه آنقدر واید هست که با آن از منظره و آسمان و ... عکاسی کرد و نه آنقدر کادر بسته می دهد که بتوان سوژه انسانی در آن قرار داد. برای عکاسی از انسان با این لنز باید خیلی به سوژه نزدیک شد بنابراین انسان کج و معوج خواهد شد. برای عکاسی از جمعیت زیاد لنز مناسبی است.
    به نظر من این لنز برای عکاسی از صحنه های پر تحرکت و کم نور مناسب است(هم فضاهای داخلی که وسیع هستند وهم فضاهای بیرونی). چیزی که در ذهن دارم صحنه هایی از جشواره ها است که در غروب برگزار می شوند. یا مسابقات ورزشی خاص. به طور کلی به نظر می آید با عکاسان سبک فتوژورنالیسم بیشتر جور در می آید.

نکته مهم دیگر این هست که این لنز در ابتدای اکثر لنزهای زوم خوب همراه دوربینها پوشش داده می شود(مثلا 24-70 برای فول فریمها یا 16-55 برای فوجی ایکس). و تعداد خیلی کمی از کاربران هستند که به فاصله کانونی 16 با سرعت بالا روی دوربینهای فوجی شان نیاز دارند.

شرایط شما به چه شکل هست؟ کاربردتان برای این لنز سریع چیست؟ قبلا تجربه چه لنزهایی را داشته اید؟
    bf ، yaghoobi، Mehrdad-PL و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    233

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    این لنز معادل 24 f/1.4 می شود. استقبال از لنز 24 1.4 در برندهایی همچون کنون و نیکون هم به شدت کمتر از 50 و 35 مشابهشان است.
    نه آنقدر واید هست که با آن از منظره و آسمان و ... عکاسی کرد و نه آنقدر کادر بسته می دهد که بتوان سوژه انسانی در آن قرار داد. برای عکاسی از انسان با این لنز باید خیلی به سوژه نزدیک شد بنابراین انسان کج و معوج خواهد شد. برای عکاسی از جمعیت زیاد لنز مناسبی است.
    به نظر من این لنز برای عکاسی از صحنه های پر تحرکت و کم نور مناسب است(هم فضاهای داخلی که وسیع هستند وهم فضاهای بیرونی). چیزی که در ذهن دارم صحنه هایی از جشواره ها است که در غروب برگزار می شوند. یا مسابقات ورزشی خاص. به طور کلی به نظر می آید با عکاسان سبک فتوژورنالیسم بیشتر جور در می آید.

نکته مهم دیگر این هست که این لنز در ابتدای اکثر لنزهای زوم خوب همراه دوربینها پوشش داده می شود(مثلا 24-70 برای فول فریمها یا 16-55 برای فوجی ایکس). و تعداد خیلی کمی از کاربران هستند که به فاصله کانونی 16 با سرعت بالا روی دوربینهای فوجی شان نیاز دارند.

شرایط شما به چه شکل هست؟ کاربردتان برای این لنز سریع چیست؟ قبلا تجربه چه لنزهایی را داشته اید؟
    ضمن تشکر....قبل روی نیکون فقط با 1.4 50 و فعلا روی فوجی فقط 56 رو دارم.بنظرم با ۵۰ بهتر از ۸۵ دستم باز بود بعنوان تک لنز..اما چون پرتره خیلی دوست دارم این ۵۶ رو گرفتم ولی از ابتدا هم نیدونستم خیلی محدودم میکنه..برای کاربرد عمومی موندن با چی ترکیبم رو کامل کنم..این ۲۴ رو که گزینه خوبیه همیشه دیده بودم که خیلی فدکال مورد علاقه افراد زیادی حداقل در بین ایرانیا نیست(سایتها و فروم های خارجی مملو از عشاق ۲۴ میلیمتریه )..قصد ندارم بیش از ۲ یا ۳ لنز خوب داشته باشم و تله هم بکارم نمیاد..فکر کرم این لنز هم برای لند اسکیپ و هم پرتره و ..مفید باشه اما دو دل شدم برای تکمیل نسبی بسنده میکنه یا نه..شما نظرتون چیه؟(یا سایر دوستان )

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed.fathi نمایش پست ها
    ضمن تشکر....قبل روی نیکون فقط با 1.4 50 و فعلا روی فوجی فقط 56 رو دارم.بنظرم با ۵۰ بهتر از ۸۵ دستم باز بود بعنوان تک لنز..اما چون پرتره خیلی دوست دارم این ۵۶ رو گرفتم ولی از ابتدا هم نیدونستم خیلی محدودم میکنه..برای کاربرد عمومی موندن با چی ترکیبم رو کامل کنم..این ۲۴ رو که گزینه خوبیه همیشه دیده بودم که خیلی فدکال مورد علاقه افراد زیادی حداقل در بین ایرانیا نیست(سایتها و فروم های خارجی مملو از عشاق ۲۴ میلیمتریه )..قصد ندارم بیش از ۲ یا ۳ لنز خوب داشته باشم و تله هم بکارم نمیاد..فکر کرم این لنز هم برای لند اسکیپ و هم پرتره و ..مفید باشه اما دو دل شدم برای تکمیل نسبی بسنده میکنه یا نه..شما نظرتون چیه؟(یا سایر دوستان )
    حرفهای آقای نیما کاملا درسته و اضافه میکنم که لنز 16mm f/1.4 برای نوعی از عکاسی واید انگل با بوکه زیاد و طبیعتا به خاطر weather proof بودن برای عکاسان Outdoor مناسب است .لنزی که میفرمایید که برای پرتره و لند اسکیپ مناسب باشد به نظرم 23mm f/1.4 براتون مناسب باشه که تا جایی که من دیدم بسیار مورد توجه عکاسان قوم نگار مثل آقای غفاری (با XT1) میباشد که از نوع عکاسی پرتره در طبیعت بسیار دارند ، برای واید انگل خود من 24-10 mm رو خریده ام که راضی هستم ولی مدتها بر سر 14mm f/2.8 و این لنز مانده بودم و هنوز هم با تستهایی که از ۱۴ میبینم چشمم دنبالش است !
    Nima Sadigh و Saeed.fathi تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    این لنز معادل 24 f/1.4 می شود. برای عکاسی از جمعیت زیاد لنز مناسبی است.
    کاملأ موافقم.

یادمه پارسال اربعین پس از سه روز عکاسی پیاپی با لنز 24-70 از مسیر پیاده روی و حدود سه هزار شات، وقتی برگشتم خونه و عکس ها رو بر اساس فوکال بررسی کردم، حدود 1500 عکس با فوکال 24 گرفته شده بود که برام خیلی جالب بود. فوکال 35 و 50 هر کدام حدود 300 عکس و بقیه هم فوکال های دیگه.

پس همونطور که نیما جان نوشتن برای به تصویر کشیدن جمعیت زیاد فوکال 24 مناسب هستش. اما برای کارهای خیابانی، فوکال های 35 و 50 بهتر جواب میدن.

ارادت
    yaghoobi، Nima Sadigh، zarfam و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

این فاصله کانونی برای عکاسی خیابانی مناسب است. همچنین برای عکاسی در شب. انتخابهای دیگری که ممکن است مطرح شوند لنزهای وایدتر (8 تا 14) مم هستند که شاید برخی آن ها را ترجیح دهند. مورد دیگر وجود لنزهای منویال ارزان در رنج واید مانند محصولات سامیانگ است. خصوصا که در این لنزها عمق میدان بسیار زیاد است و نیاز کمتری به فکوس اتوماتیک است.
    yaghoobi، Nima Sadigh و Saeed.fathi تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    26

دوستان برای خرید از میان لنز های XF14 و XF16 نیازمند راهنمایی شما عزیزان هستم. من حرفه ای نیستم و مدت یک سالی هست که با X-E2 عکاسی میکنم. الویت برام شارپنس و کیفیت بهتر تصاویر هست و ضمن اینکه شاید این تنها لنز پرایم من باشه... ایا با انتخاب یکی از این دو لنز بجز عکاسی طبیعت و فضای باز میتونم توی خونه هم با نزدیک کردن دوربین به سوژه عکاسی کنم.
    ویرایش توسط Java : Monday 16 April 2018 در ساعت 21:03

كاربر همراه saber.pix آواتار ها
    تشکر کرده
    736

نقل قول نوشته اصلی توسط Java نمایش پست ها
    دوستان برای خرید از میان لنز های XF14 و XF16 نیازمند راهنمایی شما عزیزان هستم. من حرفه ای نیستم و مدت یک سالی هست که با X-E2 عکاسی میکنم. الویت برام شارپنس و کیفیت بهتر تصاویر هست و ضمن اینکه شاید این تنها لنز پرایم من باشه... ایا با انتخاب یکی از این دو لنز بجز عکاسی طبیعت و فضای باز میتونم توی خونه هم با نزدیک کردن دوربین به سوژه عکاسی کنم.
    سلام هر دو لنز بسیار لنزهای خوبی هستند اما لنز 14 عملا لنز بسیار وایدی هست و استفاده از اون کمی متفاوت تر از لنز 16 هست در کل بنظرم به لنز 18 اف 2 هم فکر کنید لنز بسبار خوب و نسبت به قیمتش کیفیت قابل قبولی داره و روی دوربین شما هم فاصله کانونی 28 رو به شما میده که بسیار کاربردی هست.
    yaghoobi و Java تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 5D Mark IV+Canon EF 24-70mm f/2.8L II +Metz mecablitz 64 AF-1

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین