صفحه 3 از 32 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 320
Like Tree579تشکر

موضوع: كدام لنز Walk Around براي دوربين هاي نيكون ؟

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

پیش فرض پاسخ: كدام لنز Walk Around براي دوربين هاي نيكون ؟

با سلام

یک چیزی عرض کنم ، اینکه ما در بیان بعضی مطالب برای اینکه فرق ها را نشان دهیم ، گاها بعضی چیز ها را پر رنگ تر بیان میکنیم. ( خود من هم همین عادت را دارم متاسفانه )

این را در خصوص لنز 18-135 نیکون گفتم که خیلی با فلان لنز فرق دارد. بله فرق دارد ، اما نه به آن شوری..

من خودم لنز 18-135 رو به کسی توصیه نمیکم چون خودم بعدها انرا تعویض خواهم کرد با یک جانشین بسیار معقول و مرغوب تر. و عقیده دارم هیچگاه نباید دست به انتخابهای متوسط و ضعیف و موقتی زد ، باید چیزی خرید که بعدا احتیاجی به عوض بدل کردن نباشد...

اما اینکه در مورد 18-135 اینگونه صحبت شد ، من این موضوع را رد میکنم. من وقتی این لنز را انتخاب کردم عملا با سه مدل لنز دیگر خودم همانجا عکس گرفتم شارپنسش از همگی انها بیشتر بود. خصوصا از 18-105 ...

این لنز در ریویو ها در زمینه اپتیکال کوالیتی نمره جالبی را کسب نکرده اما از نظر شارپنس کلمه قافلگیر کننده رو در موردش بکار بردند.

این موارد بکنار ، هر کسی باید نیاز های اصلی خود را از اینکه یک لنز بخرد که همه محاصن یکجا در آن جمع باشد جدا کند!
    و باتوجه به نیاز های اصلیش انتخاب خودش را داشته باشد.

18-135 یک لنز ارزان با رنج خوب شارپنس خوب اما بدون لرزه گیر و کیفیت ساختی متوسط است همچون دیگر لنز های ارزان قیمت نیکون.

هر کدام از لنزهای دیگر هم مشخصات خود را دارند و برای مصارف و کاربرد های مختلفی در بعضی موارد ضعیف و در بعضی قوی تر ظاهر شده اند ، لنزی که در اکثر موارد نمره بالایی کسب کرده باشد ، مبلغ بسیار بیشتری هم می طلبد.

با عرض پوزش از اینکه در حظور اساتید
    من نظر دادم
    Persian، farhad44، climber و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

پیش فرض پاسخ: راهنمایی برای خرید لنز

با وجود سه لنز 70-18 و 135-18 و 105-18 در لیگ نیکون خرید لنز 70-17 سیگما با قیمت 400 هزار تومان چندان منطقی نیست. در مورد این لنز در فروم بیش از تمام لنزهای عالم بحث شده است و قصد وارد شدن به بحثهای گفته شده را ندارم. فکر میکنم قیمت 70-17 موتوردار برای نیکون باید حدود 450 هزار تومان باشد. سیگما 4-2.8 است و نه 2.8 ثابت.
    کاملا درسته. البته توی این رنج، 17 50 تامرون با f ثابت 2.8، نسبت به 17 70 یه انتخاب عالیتر دیگه هست.
    اصلان نورقاسمی

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

کاملا درسته. البته توی این رنج، 17 50 تامرون با f ثابت 2.8، نسبت به 17 70 یه انتخاب عالیتر دیگه هست
    لنز 50-17 تامرون و 50-18 سیگما به خاطر دیافراگم بازشان داستان دیگری هستند. به خصوص در مورد نسخه موتوردار تامرون روایتهای خوبی شنیدم.
    farhad44، Amir Tavakoli و QashQai تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    لنز 50-17 تامرون .......................... به خصوص در مورد نسخه موتوردار تامرون روایتهای خوبی شنیدم.
    این لنز تامرون هر چقدر از خروجی تصویر آن تعریف میکنند ( که با توجه به نمونه ها ظاهرا اینگونه هست ) از کیفیت ساخت پایین آن صحبتهایی هم در میان است خاطرم هست یکبار چرخی در نت زدم ..... این لینک ها مربوط به آن موقع

Tamron AF17-50mm F/2.8 Di-II LD Aspherical

بنوعی در اصل قیمت پایین این لنز نسبت به هم رده های خود خرید آنرا توجیه میکند

پ.ن : البته دقیقا نمیدانم نسخه موتور دار یا .... نیکون هم اینگونه هست یا نه؟
    rezafh تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

فکر نمیکنم کیفیت ساخت تامرون 50-17 در نسخه موتور دار آن با بی موتور آن فرقی داشته باشد.

اما در مورد کیفیت آن، یکبار در فروشگاهی فرصتی دست داد تا چند عکس با آن بگیرم (والبته صاحب آن لنز نیز 105-18 بنده را تست کردند).

جنس پلاستیک خشک و براق و ارزانی دارد، کمی احساس لقی بین استوانه های لنز داشتم، و صاحب آن نیز از سرعت فوکوس کم آن روی D300 گلایه داشت (بدون موتور بود) ولی تا دلتان بخواهد شارپ بود و بوکه زیبایی داشت.

در مقابل تنها چیزهایی که در 105-18 توجه ایشان را جلب کرد، فاصله فوکوس کمتر ، لرزشگیر ، سرعت فوکوس کمی بیشتر بود.

Hajiabadi، Amir Tavakoli، mehdiafshar و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

پیش فرض پاسخ: Nikon D60

کیفیت ساخت پایین آن صحبتهایی هم در میان است
    نمی گم فوق العاده هست ولی نمره کیفیت ساخت در سایت فوتوزان:
    17 50: 3.5
    17 85: 3
    17 40: 4.5
    با این امتیاز ها میشه تا حدی متوجه کیفیت شد.
    اصلان نورقاسمی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

پیش فرض انتخاب برای لنز زوم نرمال سریع

سلام به دوستان عزیز.
    عذر می خوام اگه نباید این موضوع رو اضافه می کردم. اگه اشتباهه کمک کنین که درستش کنم.

از دوستان عزیز خواهش دارم که اگه امکان داره منو واسه انتخب یکی‌ از این سه تا لنز راهنمایی کنند.

سیگما sigma 24-60mm f/2.8 EX DG
    nikon 35-70mm f/2.8
    nikon 24-85mm f/2.8-4

راستش من هدفم این بود که ۲۴-۷۰مم نیکون رو بگیرم که خوب گرونه واسم و ترجیح میدم پشت سر هم پشت سر هم لنز نگیرم. و شاید این لنز رو یکی‌ دو ساله دیگه اگه بودجم برسه تهیه کنم. بعد دیدم که تا اون موقع دنبال یه لنز زوم متوسط سریع باشم واسهٔ سفر یا اینکه کلا رو دوربینم باشه (walk around lens )( نمی دونم ما چی میگیم. )اینم اضافه کنم که دوربینم D80 هست اما احتمال داره که بعدا بخوام به روز کنم و نمی‌خوام لنز‌های کراپ بخرم که بعدا به کار نیاد. می‌خوام چیزی بگیرم که بعدا بشه استفاده کرد.

این سه تا لنز روی یه سایت واسه فروش قرار داده شدند. قیمت اولی‌ حدودا بین ۳۰۰-۴۵۰ تومن می‌شه. لنز دوم ۳۵۰ تومن و سومی‌ هم ۴۲۰ تومن. می‌خواستم اولا بدونم که اگه شما جای من بودین کدوم رو انتخاب میکردید و در ضمن آیا این قیمتها مناسبه یا می‌تونم توی ایران هم همین چیزا رو پیدا کنم.
    انتخاب شخصیم فعلا 35-70 هست اما روی بدنه کراپ فکر نکنم واید خوبی بهم بده. نمی دونم این لنز روی D80 چه کاربردی داره.
    پیشاپیش از راهنمایی و وقتتون ممنونم

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

الان متوجه شدم که دو مدل از لنز 24 تا 85مم اف 2.8 تا 4 وجود داره. AF IFو AF-S. اونی‌ که واسه فروش گذشته شده مدل قدیمی‌ تره AF-IF. در ضمن لنز35 تا 70 مم اف 2.8 هم نسخهٔ جدید تر و D اون واسه فروش گذشته شده.

از بین دوستان کسی‌ هست که با هر کدوم از این لنز‌ها کار کرده باشه یا در مورد این انتخاب‌ها نظری داشته باشه. تو این رنج قیمت به چه چیز دیگه ای‌ می‌شه فکر کرد؟

در ضمن از دوستی‌ که پست من رو به اینجا منتقل کردند تشکر می‌کنم.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    127

سلام دوست عزیز
    من در مورد لنز Nikkor 24-85mm f/2.8-4 تعریفهایی شنیدم و میگن که خوبه. شما برای خرید لنز اولین نکته اینه که اصلا عجله در خریدن نداشته باشین. میتونین چند review ببینین:
    کد:
    http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/114/cat/13
    شرکت nikon خوشبختانه لنزهای زیادی داره. در مورد لنز walk around بگم که لنز 18-200 انتخاب خوبی هست.
    خرید لنز بستگی به بدنه دوربین شما داره و اینکه در آینده چه دوربینی میخواهین بخرین که آیا دوربین بعدی FX هست یا همون DX هست؟
    یک خوبی که لنز 24-85 داره اینه که 9 پره در دیافراگمش هست و این باعث میشه که bokeh خوبی داشته باشه و خصوصا در عکاسی landscape در شب خودشو نشون میده که نورها رو خیلی زیبا نمایش میده. یک ویژگی دیگه هم داره که داشتن حالت Macro هست!
    اینم لینک اطلاعات این لنز:
    کد:
    http://imaging.nikon.com/products/imaging/lineup/lens/af/zoom/af_zoom24-85mmf_28-4d_if/index.htm
    ولی نمیدونم چرا خرید و فروش این لنز زیاد نیست!
    انتخاب من هم فکر کنم همین لنز باشه.
    لنزهای دیگری هم هست مثل 18-105 که خوب هستن ولی خوب همه اینها دارای 7 پره در دیافراگم هستن.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    الان متوجه شدم که دو مدل از لنز 24 تا 85مم اف 2.8 تا 4 وجود داره. AF IFو AF-S. اونی‌ که واسه فروش گذشته شده مدل قدیمی‌ تره AF-IF. در ضمن لنز35 تا 70 مم اف 2.8 هم نسخهٔ جدید تر و D اون واسه فروش گذشته شده.

از بین دوستان کسی‌ هست که با هر کدوم از این لنز‌ها کار کرده باشه یا در مورد این انتخاب‌ها نظری داشته باشه. تو این رنج قیمت به چه چیز دیگه ای‌ می‌شه فکر کرد؟

در ضمن از دوستی‌ که پست من رو به اینجا منتقل کردند تشکر می‌کنم.
    دوتا 85-24 دیافراگم متفاوتی دارند یکی AFS 24-85 3.5- 4.5 است دیگری 4 2.8 است که قدیمی تر است. 70-35 به عنوان تک لنز ازار دهنده است.
    نیکون لنزهای walk around ارزان خوبی دارد.
    jebrahim تشکر می‌کند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

صفحه 3 از 32 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین