صفحه 101 از 1201 نخستنخست ... 51 91 97 98 99 100 101 102 103 104 105 111 151 201 601 1101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر آشنا nima68 آواتار ها
    تشکر کرده
    928

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    شما كلا بايد چشمهايتان را بشوييد و جور ديگر ببينيد.

تا وقتي به درجه اي از آگاهي در مورد DSLR ها نرسيد كه متوجه شويد تفاوت اصولي بين تصاوير بدنه ها (و لنزهاي هم رده) ي اين دو برند وجود نداره و انتخاب بين اين دو برند به عوامل ديگري بستگي داره خريد DSLR اشتباهه.

شرمنده بابت صراحت لهجه.
    شما اشتباه من رو ببخشید. من تا به حال اس‌ال‌آر نداشتم و تمام دانسته‌هام هم از همین وبسایت و تست‌ها و ریویو هایی هستش که خوندم. نمی‌خوام بحث رو عوض کنم ولی خب طبق ریویو هایی که من دیدم به طور مثال لنز 24-70 نیکون رزولوشن بهتری نسبت به همتای کنونی‌ش داره و بدنه دی700 در وبسایت dxomark امتیاز بهتری نسبت به 5ی مارک ۲ گرفته (گفتم که تمام اطلاعات من از روی وبسایت‌ها و تست‌ها هستش و ممکنه این دو در زندگی واقعی چندان تفاوتی نداشته باشند) و از این مساله اطلاع دارم که معمولا تفاوت ارگونومی مشکل انتخاب بین این دو برند است. ممکنه شما این گفته من رو ندید بگیرید و کمی راهنمایی‌م کنید که از این سردرگمی دربیام...
    Amir Abdolpanah تشکر می‌کند.

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط nima68 نمایش پست ها
    شما اشتباه من رو ببخشید. من تا به حال اس‌ال‌آر نداشتم و تمام دانسته‌هام هم از همین وبسایت و تست‌ها و ریویو هایی هستش که خوندم. نمی‌خوام بحث رو عوض کنم ولی خب طبق ریویو هایی که من دیدم به طور مثال لنز 24-70 نیکون رزولوشن بهتری نسبت به همتای کنونی‌ش داره و بدنه دی700 در وبسایت dxomark امتیاز بهتری نسبت به 5ی مارک ۲ گرفته (گفتم که تمام اطلاعات من از روی وبسایت‌ها و تست‌ها هستش و ممکنه این دو در زندگی واقعی چندان تفاوتی نداشته باشند) و از این مساله اطلاع دارم که معمولا تفاوت ارگونومی مشکل انتخاب بین این دو برند است. ممکنه شما این گفته من رو ندید بگیرید و کمی راهنمایی‌م کنید که از این سردرگمی دربیام...
    دوست عزیز موضوع کلی تر از این حرفهاست. در فروم روی تک تک تفاوت ها بسیار بحث شده است. همین مسئله لنز که میفرمایید با اینکه به طور موردی و خاص درست است، اما ناقص است. به عنوان مثال کنون 4 لنز 200-70 دارد که دو تایشان واقعا عالی اند، و ما نیکونی ها آرزو به دل یک 200-70 اف 4 زیر 1 میلیون هستیم و نیکون جانمان آپدیت 400-200 7 میلیون تومانی بیرون میدهد.

تفاوتها زیاد هستند، اما جزیی اند و کیفیت تقریبا کوچکترین تفاوت است. از ارگونومی بگیرید، تا امکانات و قیمت و تعدد لنزها و کیفیت لنزها و خیلی مسائل سلیقه ای دیگر. حتی همان ارگونومی و کیفیت خروجی سنسور هم بعضا سلیقه ای است و نمیتوان گفت کدام برند بهتر است. یکی مگاپیکسل بالاتر دوست دارد (یا لازم دارد) و دیگری کیفیت و عملکرد بهتر در ایزوی بالا و Dynamic Range بیشتر.

همین فروم خودمان مرجع بسیار کامل و خوبی است، فقط حوصله خواندن و گشت و گذار میخواهد.

موفق باشید
    Persian، farhad44 و nima68 تشکر می‌کنند.
    آرش شاهکار

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

پیش فرض جمع عکسبرداری و فیلم برداری در یک دستگاه

با سلام
    ایا این گفته صحیح می باشد : دوربینی که هم عکس میگیرد وهم فیلمبرداری دارد حرفهای نیست ویا کیفیت ندارد لطفا مرا راهنمایی بفرمایید:confused:

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

پیش فرض پاسخ: جمع عکسبرداری و فیلم برداری در یک دستگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidr79 نمایش پست ها
    با سلام
    ایا این گفته صحیح می باشد : دوربینی که هم عکس میگیرد وهم فیلمبرداری دارد حرفهای نیست ویا کیفیت ندارد لطفا مرا راهنمایی بفرمایید:confused:

سلام دوست عزیز
    به فروم عکاسی خوش آمدید.

اگر جمله شما را مانند گزاره ای منطقی بخوانیم و بخواهیم آنرا بررسی کنیم ( هرچند تعبیرمان در مورد کیفیت و حرفه ای بودن را باید مشخص شود ;))

جواب من : خیر جمله شما صحیح نیست !
    مثال نقض هم Canon EOS 5D Mark II که دوربین عکاسی DSLR است ، هم دوربین در رده حرفه ای است ، هم قابلیت تصویر برداری دارد و هم کیفیت عکس و هم کیفیت تصاویر ویدیویی که ثبت میکند بسیار بسیار مناسب است.

-----------
    اما از این که بگذریم
    سعی کنید سئوال خود را دقیق و واضح بیان کنید تا دوستان و اساتید بتوانند درست تر شما را راهنمایی کنند .

شما در مورد خرید چه چیزی دودل هستید ؟
    چه دوربینی می خواهید بخرید که این سئوال برایتان بوجود آمده است.؟

پایدار باشید
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

با تشکر از توجه شما
    من می خواهم کنون7d یا نیکون d300s بخرم که دوستی به من گفت که دوربینی بخرم که یا عکس بگیرد یا فیلم.
    چون جمع این دو عمل زیاد حرفه ای نیست.

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

با تشکر از توجه شما
    من می خواهم کنون7d یا نیکون d300s بخرم که دوستی به من گفت که دوربینی بخرم که یا عکس بگیرد یا فیلم.
    خوب هر دوی اینها هم خروجی عکس و فیلم قابل قبولی دارند.
    به این تاپیک هم سر بزنید بد نیست
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...ighlight=D300s
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    مهدی روجایی

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

با تشکر از توجه شما

دوست عزیز
    دوربینهای که ذکر کردید چه کنون و چه نیکون از بهترین دوربینهای کراپ دار هر دو برند هستند.
    بسیار عالی با امکانات بسیار مناسب و ..

اگر قبلا دوربین نداشته اید شما در حال انتخاب یک سیستم عکاسی هستید و نه فقط بدنه دوربین. انشالله با مطالعه مطالب موجود در فروم خرید خوبی خواهید داشت .

موفق باشید.
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

سلام دوستان ، با توجه به اینکه می خوام اولین دوربین dslr خودمو بخرم و پس از مدت ها تحقیق تصمیم به خرید D90 گرفتم خواهش می کنم به من در انتخاب لنز کمک کنید . البته باید بگم تمام مطالب این سایت رو خوندم اما هنوزم بین این 3 تا لنز مرددم
    105-18 یا 85-16 یا 200-18 VR II
    عکس هایی هم که میگیرم بیشتر خانوادگی و در مسافرت منظره و این جور چیز هاست . تمام خواستمم از یک لنز کیفیت عالی خروجی عکسشه و یه مقدار زوم . ممنون

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط architman نمایش پست ها
    سلام دوستان ، با توجه به اینکه می خوام اولین دوربین dslr خودمو بخرم و پس از مدت ها تحقیق تصمیم به خرید D90 گرفتم خواهش می کنم به من در انتخاب لنز کمک کنید . البته باید بگم تمام مطالب این سایت رو خوندم اما هنوزم بین این 3 تا لنز مرددم
    105-18 یا 85-16 یا 200-18 VR II
    عکس هایی هم که میگیرم بیشتر خانوادگی و در مسافرت منظره و این جور چیز هاست . تمام خواستمم از یک لنز کیفیت عالی خروجی عکسشه و یه مقدار زوم . ممنون
    درود

ببنید لنز 18-200 برای کسی است که فقط میخواهد یک لنز داشته باشد و بس. حالا نسخه جدید آن آپدیت شده و مقداری کیفیت آن بهتر هم شده همینطور لرزه گیر آن ورژن جدید شده.

اما اگر میخواهید لنز هایی با شارپنس و رزولوشن بالاتری داشته باشید ، دو لنز 105-18 و 16-85 از کیفیت بیشتری برخوردار هستند البته 16-85 قدری بهتر هم هست.

حالا برای انتخاب بین این دو باید در نظر بگیرید که با انتخاب هر یک از این دو لنز آیا لنز دیگری هم خواهید خرید چه حال و چه بعدا اگر این طور است 16-85 را بردارید هم کیفیت اپتیک بهتری دارد و هم اگر عکس منظره میگرید آن فاصله کانونی واید تر لنز 16-85 در 16 میلیمتر نسبت به 18 لنز 18-105 قدری بیشتر کارتان را راه میاندازند. منتها به شرطی که بعدا قصد خرید لنزی دیگر را داشته باشید. که ادامه این رنج را کامل کند فاصله کانونی بالای 85mm را. اگر نه انتخاب 18-105 گزینه معقول تری خواهد بود.

البته اگر به فاصله کانونی بالای 85 اصلا نیاز داشته باشید.

حال این نکته را هم در نظر بگیرید که بعدا در صورت قصد تهیه لنزی که ادامه این رنج را کامل کند بالای 85 یا بالای 105 چه گزینه هایی با چه قیمت هایی دارید به ترتیب کیفیت و قیمت:

لنزVR 55-200 نیکور که فقط برای دست یافتن به آن فاصله کانونی است و بس قیمتش اگز استباه نکنم حدود 300 تومان است.

لنر Nikkor 70-300 VR که نسبت به قبلی کیفیت بهتری دارد. قیمتش 530 هزار تومان است اما کیفیت آن در حد 16-85 یا 18-105 نیست. اما قابل قبول است.

لنز NikkorAF 80-200 F2.8 بدون لرزش گیر قیمتش باید 850 هزار تومان باشند اما نور نگار آنرا 1200 دارد میفروشد ! کیفیتش خیلی خوب است. اشکلات اپتیکی آن نسبت به دو لنز قبلی به حداقل رسیده حتی کیفیتش از 16-85 هم بهتر است.

لنز Nikkor 70-200 f2.8 VR که یک لنز بسیار جذاب با کیفیت و عالیست قیمتش 1950 است. اخیرا ورژن جدید تر آن هم عرضه شده که قیمتش 2500 است.

خوب با دانستن اندک مشخصاتی راجب به لنز بعدی که ممکن است برای کامل کردن ادامه رنج لنز هایی مثل 16-85 و 18-105 تهیه کنید حالا بهتر میدانید که قدرت خریدتان برای انها چقدر است و شاید این موضوع در انتخاب همین سه لنزی که اکنون در انتخاب آنها مردد هستید کمکتان کند.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Monday 10 May 2010 در ساعت 11:47
    Rouzbeh Ehsani، Mehdi Rojaie، farhad_k و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

ممنون انوش جان
    حالا اگه فقط بخوام یه لنز بخرم و در آینده هم هزینه ای نکنم چه پیشنهادی می دید با این دید که تمام خواستم از یک لنز کیفیت عالی خروجی عکسش و یه مقدار زومش باشه .