صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17
Like Tree59تشکر

موضوع: Tamron SP 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD G2

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

پیش فرض Tamron SP 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD G2

لنز جدید تامرون به نام Tamron SP 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD G2 معرفی شده.
    این لنز قیمتی حدود 1400 دلار در فروشگاه های اینترنتی آمریکایی پیش فروش میشه.
    در معرفی این لنز آمده که تغییراتی در طراحی عدسی ها صورت گرفته به ترتیبی که 3 تا عدسی LD استفاده شده به میزان بسیار زیادی CA رو کاهش میدن.
    از eBand coating که نوع خاصی از پوشش دهی برای لنزهای تمرون هست استفاده شده که تا حد بسیار بالایی قادر به حذف flare و ghosting هست.
    کمینه ی فاصله ی focus در این لنز بهبود یافته و از 102 اینچ یا 2.7 متر به 86 اینچ یا 2.2 متر کاهش یافته.
    این لنز به موتور USD مجهز شده که سرعت فوکوس رو بسیار سریعتر و بی صداتر کرده مخصوصاً برای اجسام در حال حرکت.
    سیستم کنترل لرزش در 3 حالت تأمین شده تا برای هر موقعیت بهترین حالت قابل انتخاب برای کاربر باشه و در بیشترین مقدار 4.5 استاپ لرزشگیری صورت خواهد گرفت.
    سیستم جدید FLEX ZOOM LOCK اجازه ی قفل نمودن رینگ focus رو به کاربر میده.
    و موارد دیگر.
    5-6.3-Di-VC-USD-G2-lens-2-270x270.jpg5-6.3-Di-VC-USD-G2-lens-1-270x270.jpg5-6.3-Di-VC-USD-G2-lens-2-270x270.jpg5-6.3-Di-VC-USD-G2-lens-3-270x270.jpg5-6.3-Di-VC-USD-G2-lens-4-270x270.jpgTamron-SP-150-600mm-f5-6.3-Di-VC-USD-G2-lens-design-550x383.jpg
    علاوه بر این دو مدل تله کانورتر جدید هم برای لنزهای جدید تمرون بهبود و توسعه یافتن که به همراه لنز فوق معرفی شدن.
    Tamron Teleconverter 1.4x (Model TC-X14)
    Tamron Teleconverter 2.0x (Model TC-X20)

Tamron-Teleconverter-1.4x-Model-TC-X14.jpg

متأسفانه نتونستم چارت های MTF رو پیوست کنم، تو چارت ها که کیفیت بسیار عالیست، باید منتظر ماند و دید تمرون باز چه سپرایزی تو کیفیت برای عکاسا داره.
    ویرایش توسط Iman.sh : Friday 2 September 2016 در ساعت 14:30
    yaghoobi، usef، Fereidoon و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مرگ آدم لحظه ای فرا می رسه که چیزی یاد نگیره.

My Arsenal

كاربر فعال NASSIRI4080 آواتار ها
    تشکر کرده
    7010

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها

متأسفانه نتونستم چارت های MTF رو پیوست کنم، تو چارت ها که کیفیت بسیار عالیست، باید منتظر ماند و دید تمرون باز چه سپرایزی تو کیفیت برای عکاسا داره.
    اينم از چارت MTF اين لنز

tamron-sp-150-600mm-model-a022_mtf-chart (1).jpg

كسي خبر نداره اين لنز اومده ايران يا نه ؟ و چه قيمتي داره ؟
    amir.komeily و Mehrdad azad تشکر می‌کنند.

محمدرضا نصیری
    Instagram: nassiri4080

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

باتوجه به شرایط بنظر می رسه از نظر اپتیکی خیلی تفاوتی با نسخه قبلی از نظر خروجی نداره!
    بیشتر تفاوت این لنز در قابلیت های افزوده شده جدید مثل سیستم لرزشگیر، سیستم قفل فوکوس، قابلیت اتصال Dock هست که بنظر بنده در لنز سری C سیگما این قابلیت ها عینا موجوده!
    بنابراین برای دوستانی که به دنبال خرید لنز این چنین هستند شاید تهیه سیگما سری C باتوجه به موجود بودن در بازار و افت قیمت به صرفه تر باشه.
    این هم تست اولیه انجام شده از لنز
    ارادتمند
    yaghoobi، M-Yousefi، M.Nouri و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه HM6699 آواتار ها
    تشکر کرده
    339

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    باتوجه به شرایط بنظر می رسه از نظر اپتیکی خیلی تفاوتی با نسخه قبلی از نظر خروجی نداره!
    بیشتر تفاوت این لنز در قابلیت های افزوده شده جدید مثل سیستم لرزشگیر، سیستم قفل فوکوس، قابلیت اتصال Dock هست که بنظر بنده در لنز سری C سیگما این قابلیت ها عینا موجوده!
    بنابراین برای دوستانی که به دنبال خرید لنز این چنین هستند شاید تهیه سیگما سری C باتوجه به موجود بودن در بازار و افت قیمت به صرفه تر باشه.
    این هم تست اولیه انجام شده از لنز
    ارادتمند
    لنزهای 150 600 سیگما و مخصوصا سری C به شدت روی فوکال 600 بر روی دوربینهای کراپ مشکل فوکوس دارند، اگر سوژه نزدیک باشه خیلی سخت فوکوس میکنند.
    فیلمهای این مشکل در یوتیوب فراوان است.
    msh2200، amir.komeily، filtrmiltr و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    « حامد محمدی »
    اینستاگرام

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

دوستان میشه برتری های این لنز را نسبت به سری c سیگما مقایسه کنند؟
    Mehrdad Dehkordi
    Nikon D750+Sigma Art 85mm , Nikkor 24-120G ED

كاربر همراه hosein60 آواتار ها
    تشکر کرده
    948

این لنز مقام بهترین لنز زوم DSLR جشنواره‌ی EISA در سال ۲۰۱۷ رو بدست اورد .
    yaghoobi، filtrmiltr و HM6699 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    339

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    دوستان میشه برتری های این لنز را نسبت به سری c سیگما مقایسه کنند؟
    سیلینگ
    شارپنس

این ریویو مفصل مقایسه کرده:
    https://www.youtube.com/watch?v=7_msTFAmwWY
    MEHRDAD.D تشکر می‌کند.
    « حامد محمدی »
    اینستاگرام

كاربر همراه scorpion8 آواتار ها
    تشکر کرده
    136

نقل قول نوشته اصلی توسط HM6699 نمایش پست ها
    سیلینگ
    شارپنس

این ریویو مفصل مقایسه کرده:
    https://www.youtube.com/watch?v=7_msTFAmwWY
    دوست عزیز سوالی داشتم من میخواستم یه لنز تله داشته باشم در کنار واید 15-30 البته یه 85 هم دارم که بعضی اوقات به عنوان تله در عکاسی طبیعت استفاده میکنم ولی خب یه جاهایی نیاز به تله زیاد دارم جواب گو نیست سوالم اینه بین خرید این لنز و لنز 70-200 کدوم رو پیشنهاد میکنید اصلا کاربرد این 150-600 چی هست و اینکه من بررسی کردم از نظر شارپنس خیلی پایین از لنز های دیگس یکم در مورد این لنز توضیح میدید و منو راهنمایی کنید
    filtrmiltr تشکر می‌کند.
    CANON 5D MARK IV / TAMRON 85MM 1.8 SP VC / TAMRON 15-30MM 2.8 SP VC
    GODOX AD600B / NISI ND 1000 150×150 / NISI ND GRAD 0.9 150×70/ LOWEPRO WHISTLER 450
    Kupo C stand 40

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion8 نمایش پست ها
    دوست عزیز سوالی داشتم من میخواستم یه لنز تله داشته باشم در کنار واید 15-30 البته یه 85 هم دارم که بعضی اوقات به عنوان تله در عکاسی طبیعت استفاده میکنم ولی خب یه جاهایی نیاز به تله زیاد دارم جواب گو نیست سوالم اینه بین خرید این لنز و لنز 70-200 کدوم رو پیشنهاد میکنید اصلا کاربرد این 150-600 چی هست و اینکه من بررسی کردم از نظر شارپنس خیلی پایین از لنز های دیگس یکم در مورد این لنز توضیح میدید و منو راهنمایی کنید
    سلام از شما بعیده این سوال رو میپرسی . کاربرد این لنز مشخصه حیات وحش و یا کنار زمین فوتبال
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    339

نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion8 نمایش پست ها
    در ابتدا باید ببینید از چه چیزی قصد دارید عکس بگیرید تا مشخص بشه به چه چیزی احتیاج دارید.
    تقریبا 90 درصد استفاده کلاس 150 600ها در حیات وحش است، سوژه نسبتا کوچک در فاصله دور. 70 200 و 150 600 اصلا هم کلاس نیستند که بخوایم مقایسه کنید.

برای مقایسه هم همیشه ریویوهایی را ببینید که بصورت side by side عکسها را مقایسه کردند، در لینکی که در پست قبلی دادم بصورت مفصل نسخه G2 تامرون را با نسخه C سیگما مقایسه شده.
    در کلاس 150 600 چهار نسخه وجود داره:
    Sigma 150-600 S
    Sigma 150-600 C
    Tamron 150-600
    Tamron 150-600 G2

این لنزها چون همیشه در outdoor و در شرایط جوی بد(باران، رطوبت، گرد و خاک و...) استفاده میشود، خیلی مهمه که سیلینگ داشته باشه در لیست بالا تنها S و G2 سیلینگ دارند.

- من با همه این 4 لنز عکاسی کردم. شارپنس s از همه بهتره، اما فوق العاده سنگینه(تقریبا 900 گرم از بقیه سنگینتره) و پنینگ روی دست رو عملا غیر ممکن کرده. چون وقتی شما چند ثانیه پنینگ کنی بازو خسته میشه و دست خود به خود شروع به لرزیدن میکنه و عملا تمام عکسها فلو خواهد شد.
    - شارپنس نسخه G2 در مرکز با S برابره اما در 20 درصد کورنر، نسخه S شارپتره(در فوکال بالای 400).
    - نسخه G2 در همه فوکالهای از C شارپتره(هم خودم تست کردم و هم میتونید ریویوی پست قبلی را ببینید که این دو لنز را مقایسه کرده).
    - چندتا از دوستانم با سرعت فوکوس نسخه های سیگمایی بر روی کراپه ها مشکل دارند(در اینترنت هم گزارش شده) با آپگرید کردن کمی بهتر شد اما همچنان کندی محسوس است مخصوصا در فوکالهای بالای 450، اما بر روی فول فریم ها فوکوس هیچ مشکلی ندارد.
    - بر روی فول فریم، سرعت فوکوس نسخه های تامرونی(چه نسخه قدیمی و چه G2)کمی در حد 10 درصد از نسخه های سیگمایی بهتره.
    - لنزهای S و C و G2 بوسیله داکت قابل بروزرسانی و شخصی سازی و نیز ادجاست کردن فوکوس در فواصل و فوکالهای مختلف هستند.

- الان قیمت نسخه S حدود 6400 نسخه C حدود 3800 و نسخه G2 حدود 5200 است(نسخه G2 در بازار 5200 است اما بنده مستقیما از وارد کننده میتوانم به قیمت 4300 بخرم، خواستی این لنز را تهیه کنی به من پیام بده تا ارزانتر برات تهیه کنم).
    ویرایش توسط HM6699 : Tuesday 22 August 2017 در ساعت 12:19
    yaghoobi، کوروش، Hamed Ziyaei و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    « حامد محمدی »
    اینستاگرام

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین