صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
Like Tree33تشکر

موضوع: Nikon D3400

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

پیش فرض Nikon D3400

شرکت نیکون به طور رسمی مدل D3400 را به عنوان جانشین مدل D3300 معرفی کرد.این دوربین که آخرین مدل از سری 3000 که سری مبتدی دی اس ال آر های نیکون است در قیاس با مدل قبل دارای نرم افزار Snapbridge است که با استفاده از بلوتوث کم مصرف به عنوان جایگزین وای فای امکان ارسال عکس به گوشی های هوشمند و تبلت و کامپیوتر و پرینتر و... را میدهد.
    وزن این بدنه 395 گرم است که در قیاس با مدل قبل سبک تر شده اما از نظر سنسور و پردازشگر هیچ تغییری در قیاس با نسل قبل صورت نگرفته همان سنسور 24 مگاپیکسلی و پردازشگر Expeed 4 .
    به گفته نیکون قدرت باتری در این مدل افزایش یافته و تقریبا دو برابر نسل قبل امکان ثبت عکس وجود خواهد داشت عدد اعلام شده 120 شات است که در قیاس با 700 شات نسل قبل افزایش چشمگیریست. دامنه ایزو هم با افزایش به 25600 رسیده.قیمت این مدل بدون در نظر گرفتن لنز کیت 599 دلار در نظر گرفته شده و در صورت همراه بودن لنز کیت 18-55 سری جدید و با فوکوس سریع و بی صدا این مبلغ به 649 دلار افزایش می یابد. امکان سفارش با تله فوتو جدید 70-300 هم وجود دارد. در صورت سفارش این لنز قیمت بدنه و لنز به 999 دلار افزایش می یابد.
    در کل بیشتر یک ارتقای معمولیست تا یک نسل جدید
    در انتها چند تصویر از این بدنه :
    D3400_BK_front_0.jpg
    D3400_RD_back_0.jpg
    D3400_BK_18_55_VR_top_0.jpg
    D3400_BK_18_55_VR_right_0.jpg
    D3400_BK_18_55_VR_left_0.jpg
    AFP_DX_70_300_ED_VR_0.jpg
    yaghoobi، as2005، reza-ngg و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

کمترین انتظاری که ازین دوربین میرفت پردازشگر تصویر e5 بود که ازش دریغ شد
    با قیمتی که برای این دوربین درنظر گرفتن با توجه به موجودی d5300 تو بازار اونم به قیمت ارزونتر ازین اصلا معقول در نمیاد خریدش
    ارتقای ISO فقط مربوط به 25600 میشه یا کلا ISO این دوربین ارتقا یافته و تو هر مرحله بهتر کار میکنه ؟

به نظرتون چقدر طول میکشه قیمتش به d3300 برسه که ارزش خرید داشته باشه ؟
    MohammadRanjbar تشکر می‌کند.

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    با قیمتی که برای این دوربین درنظر گرفتن با توجه به موجودی d5300 تو بازار اونم به قیمت ارزونتر ازین اصلا معقول در نمیاد خریدش
    ارتقای ISO فقط مربوط به 25600 میشه یا کلا ISO این دوربین ارتقا یافته و تو هر مرحله بهتر کار میکنه ؟

سلام
    در مورد ایزو چیزی که من از مطلب اصلی برداشت کردم این بود که کلا بهبود پیدا کرده
    من آخر نوشته ها گفتم که این مدل بیشتر یه ارتقای سادست تا تغییر نسل به خاطر اینکه تو این چند سال هر مدل از سری 3000 معادلی تو سری 5000 داشته 3100 با 5100 3200 با 5200 و 3300 با 5300 ولی نیکون 5400 رو کنار گذاشت و 5500 رو معرفی کرد حالا هم 3400
    به نظر میاد میخواد اختلاف بین سری ها رو بیشتر کنه مثلا برای سری جدید 5000 یقینا پردازشگر تغییر پیدا میکنه و یه مدل بالاتر از 3000 هم نام گذاری میشه یعنی 5600 با اکسپید 5 میاد در حالی که هنوز 3400 با اکسپید 4 تو بازار هست از نظر ذهنی هم برای خریدار یه بار روانی + داره ( البت این حدس منه و الزامی به درست بودنش نیست )
    در مورد اینکه قیمتش کی متعادل میشه فکر نمیکنم این اتفاق فعلا بیفته من چند سال پیش 3200 خریدم 1400 الان 3200 قیمتش 1150 ! یا 7100 رو 2100 خریدم الان 7100 2200 قیمتشه!
    به نظر خودم با توجه به اینکه آنچنان تفاوتی مابین این دو مدل نیست ارزش خرید 3300 بالاتره اما اگه کاربر سری 3000 باشین در حال حاضر به هیچ عنوان منطقی نیست که منتظر 3400 باشین حداقل ارتقا به سری 5000 پیشنهاد میشه
    as2005، sorena_56، MohammadRanjbar و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر همراه Kavian آواتار ها
    تشکر کرده
    80

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها

-----------
    دوست عزيز سلام
    با توجه به آماري كه در ساير dpreview از 5300 ديدم، چيز خاصي نسبت به 3400 نداره جز فوكوس 39 نقطه اي در مقابل 11 نقطه اي و WB Bracketing , AE Bracketing در عوض قراردادن بلوتوس، عمر باتري بيشتر و سبك بودن 3400 ساير موارد همگي يكيست. به نظر من 3400 حتي از رقيب كنوني خودش هم برتر است چه از نظر مگاپيكسل و اندكي بزرگي سنسور و آپشن هاي فوق العاده اي كه دارد. در سايت dpreview هم در بسياري از مقايسه ها، برتري با 3400 بود. درسته كه 3400 در مد مبتديان DSLR رده بندي شده اما با سري 5000 اختلاف بسيار بسيار ناچيزي داره و حتي با دوربين هاي بزرگ و سنگين سري 7000 هم مي تونه رقابت كنه! قيمت 3400 در اين تاريخي كه اين مطلب رو مي نويسم يعني ششم دي سال 95 به قيمت يك ميليون و هفتصد هزار تومان مي باشد با لنز كيت 18 - 55 و با لنز 18 - 140 قيمتش 2450 (از پاساژ بزرگمهر) مي باشد كه نمي دانم با اين لنز آيا تفاوتي در كيفيت عكس مشاهده خواهيم كرد يا خير.
    as2005 تشکر می‌کند.
    D7200

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavian نمایش پست ها
    -----------
    دوست عزيز سلام
    با توجه به آماري كه در ساير dpreview از 5300 ديدم، چيز خاصي نسبت به 3400 نداره جز فوكوس 39 نقطه اي در مقابل 11 نقطه اي و WB Bracketing , AE Bracketing در عوض قراردادن بلوتوس، عمر باتري بيشتر و سبك بودن 3400 ساير موارد همگي يكيست. به نظر من 3400 حتي از رقيب كنوني خودش هم برتر است چه از نظر مگاپيكسل و اندكي بزرگي سنسور و آپشن هاي فوق العاده اي كه دارد. در سايت dpreview هم در بسياري از مقايسه ها، برتري با 3400 بود. درسته كه 3400 در مد مبتديان DSLR رده بندي شده اما با سري 5000 اختلاف بسيار بسيار ناچيزي داره و حتي با دوربين هاي بزرگ و سنگين سري 7000 هم مي تونه رقابت كنه! قيمت 3400 در اين تاريخي كه اين مطلب رو مي نويسم يعني ششم دي سال 95 به قيمت يك ميليون و هفتصد هزار تومان مي باشد با لنز كيت 18 - 55 و با لنز 18 - 140 قيمتش 2450 (از پاساژ بزرگمهر) مي باشد كه نمي دانم با اين لنز آيا تفاوتي در كيفيت عكس مشاهده خواهيم كرد يا خير.
    مهمترین مزیت همون سیستم فوکوس پیشرفته تر هست.
    هر چند به جز امکاناتی که گفتید وجود GPS و قابلیت تایم لپس ، سایز و کیفیت بهتر مانیتور هم اضافه کنید.

و از همه مهمتر مانیتور چرخان که مزیت واقعا خوبی هست ، الان D5300 و D7100 رو دارم واقعا کمبود مانیتور چرخان رو در 7100 احساس میکنم که باید برای D3400 هم در نظر گرفت.

اما در مورد مقایسه D3400 با سری 7000 ، فکر میکنم مقایسه صحیحی نیست.
    من هم تا موقعی که D5300 رو داشتم چنین فکری میکردم اما پس از خرید D7100 تازه در عمل دیدم که دوربین فقط سنسور نیست.
    as2005، Kavian، Aier و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavian نمایش پست ها
    -----------
    دوست عزيز سلام
    نه دوست من اینجوری که فکر میکنید نیست، بنده هم اوایل که درمورد دوربین ها تحقیق میکردم فکر میکردم تفاوت بین سری 3 و 5 و 7 خیلی ناچیزه و همه چی سنسوره
    تفاوت کیفیت عکس های d3300 و دوربین هایی مثل d610 رو میدیدم و میگفتم به به! خروجی دوربین یک میلیونی مثل دوربین چهار میلیونیه و فلانو بهمان
    اما اصلا اینجوری نیست، توضیحات لازم رو Mahbaz عزیز دادن که بنده بهش کیفیت ساخت رو هم اضافه میکنم
    کیفیت ساخت توی دراز مدت واقعا احساس میشه تفاوت کیفیت ساخت سری 3 و 5که دقیقا مشاهده دارم میکنم چون خودم و دوستم هردوش رو داریم و واقعا فرق داره
    توی این یک سال فهمیدم که مهم ترین آپشن عکاسی فوکس پیشرفته تر و دقیق تره، به خاطر کم بودن فوکس پوینت ها و کراس تایپ های d3300 تاحالا سوژه های بسیار زیادی رو از دست دادم و عکس های زیادی اشتباه فوکس شدن... بگذریم که لنز 35م م هم خریدم و با 3300 جور در نیومد و مجبور به فروشش شدم در صورتی که روی 5300 مشکلی نداشت.

اگه قرار باشه همه چی سنسور باشه سایت معتبر DxO امتیازی که به D3400 داده از امتیازی که به کنون 1dx ده میلیون تومانی داده بیشتره، پس عایا d3400 از 1dx بهتره ؟
    as2005، Kavian، MahBaz و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Kavian آواتار ها
    تشکر کرده
    80

دوستان سلام
    امروز به نكته بسيار جالبي رسيدم! ظاهرا اين دوربين قابليت عكاسي با اسمارت فون بصورت live view رو نداره! چون با بلوتوث كار مي كنه و بلوتوث هم پهناي باند خوبي نداره كه بتونه تصوير رو بصورت live view به اسمارت فون بده! علي رغم چيزي كه در dpreview نوشته شده، اين دوربين فقط مي تونه از طريق بلوتوث عكس ها رو با سرعت كم بفرسته روي گوشي در سايت نيكون هم چنين چيزي نديدم و اشارش فقط به انتقال عكس به گوشي بوده! سايت dpreview چنين نوشته:
    Wireless notes SnapBridge (Bluetooth only)
    Remote control Yes (via smartphone or wireless remote)
    اگر بپذيريم كه dpreview درست نوشته، احتمالا منظورش فقط يك سري دستور هست كه از گوشي بشه به دوربين داد.
    و جالب تر اينكه اين نكته رو فقط rivew سايت نورنگار گفته بود و اتفاقا من از مطالعه همون مطلب شك كردم و رفتم دنبال قضيه و ته و توش رو درآوردم...
    به هر حال كسي از دوستان اگر اين دوربين رو داره ممنون ميشيم در اين مورد توضيحاتي بفرمايند.
    ویرایش توسط Kavian : Wednesday 28 December 2016 در ساعت 14:09 دلیل: تكميل
    as2005 و MahBaz تشکر می‌کنند.
    D7200

كاربر همراه Hoda Zaeimi آواتار ها
    تشکر کرده
    2372

سلام

میشه لطفا راهنمایی کنید که در این مدل دوربین وقتی عکسی رو میگیریم چطور میشه بعدش ببینیم که تنظیمات اصلی ما چی بوده؟ منظورم همن نشون دادن اطلاعات عکس هست زمانی که عکسی رو در ال سی دی play میکنیم؟

و اینکه این حالت در مدل های مختلف نیکون آیا متفاوت هست؟
    برقی از منزل لیلی بدرخشید سحر ، وه که با خرمن مجنون دل افگار چه کرد

instagram: hoda.zaeimi

كاربر همراه
    تشکر کرده
    243

نقل قول نوشته اصلی توسط Hoda Zaeimi نمایش پست ها
    سلام

میشه لطفا راهنمایی کنید که در این مدل دوربین وقتی عکسی رو میگیریم چطور میشه بعدش ببینیم که تنظیمات اصلی ما چی بوده؟ منظورم همن نشون دادن اطلاعات عکس هست زمانی که عکسی رو در ال سی دی play میکنیم؟

و اینکه این حالت در مدل های مختلف نیکون آیا متفاوت هست؟
    سلام
    زمانی که عکس را میبینید چرخه انتخاب که دور دکمه ok است را به بالا یا پایین فشار دهید انواع مختلف اطلاعات را خواهید داشت

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

یا سلام خدمت دوستان عزیز
    من به تازگی بعد از کلی تحقیق دوربین نیکون d3400 را خریدم / اما دفترچه راهنمای فارسی نداره و سرچ کردم تو اینترنت هم نبود گفتم ببینم دوستان کسی داره دفترچه فارسی این دوربین را یا دفترچه مدل قبلیش یعنی d3300 / ممنون میشم کمکم کنید

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین