صفحه 17 از 18 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 171
Like Tree300تشکر

موضوع: SLR ارزان قیمت یا کامپکت گران قیمت؟

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadi335 نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان

شاید سوالم کمی تکراری باشه، اما سعی می کنم همه خواسته هام رو شفاف مطرح کنم، تا بدون اگر و اما بتونین لطف کنین و کمکم کنین.

1- من علاقمند به عکاسی هستم. از اولین دوربینی که به دست گرفتم که سری A کنون بود تا بعد که برای خودم S95 گرفتم، همیشه اولین نکته برام این بود که بشه manual کار کرد و دوم این که کیفیت عکس خوب بشه گرفت.
    2- من هرگز قرار نیست عکاس حرفه ای بشم. نه زمانش رو دارم، نه انرژی اش رو و نه پولش رو.
    3- بنابراین عکاسی برام یک علاقه است، که در حد علاقه بودنش براش هزینه می کنم. در حال حاضر هزینه ای که می تونم براش فکر کنم بین 1 تا 2 میلیونه - هر چه کمتر بهتر. و این هزینه رو که بکنم تا سالها قصد ندارم هزینه زیاد دیگه ای انجام بدم.
    4- خودم رو با S95 راضی می کردم تا این که اخیرا فوکوسش مشکل دار شده. اما حالا که به فکر تعویضم، می خوام صحیح انتخاب کنم. بین S95 و G12 اون موقع به خاطر محدودیت جیب و هزینه این گزینه رو انتخاب کردم و البته به ultracompact بودنش هم علاقه داشتم.
    5- استفاده من از دوربین عبارت خواهد بود با: استفاده در طبیعت گردی (macro و منظره هر دو مهم هستن) + استفاده روزمره.
    6- مشکلاتم با دوربین قبلی و البته محاسن مهمش برام عبارات بودند از:
    - منفی: مناظر طبیعی واقعا اون طور که می خواستم قابل عکس برداری نبودند.
    - منفی: تو نور کم کیفیت عکس به شکل فاحش پایین میاد
    - منفی: زوم 3.8x واقعا کمه.
    - مثبت: خیلی حمل و نقلش راحته. تو طبیعت گردی این خیلی مهمه.
    - مثبت: سرعت عکاسی باهاش بالاست. من شکار لحظه رو دوست دارم.

پس خلاصه کنم، دنبال یک دوریین جمع و جور با کیفیت خوب می خوام برای عکاسی طبیعت هستم که بتونم تو روزمره هم ازش استفاده کنم، خیلی به فکر ارتقا نیستم، بودجه ام هم محدود به زیر 2 میلیونه. و این که به کار با دوربین و عکاسی علاقه دارم و از ور رفتن با دوربین نمی ترسم.

در واقع با این توصیفات، بگین slr، mirrorless یا compact با کیفیت، کدوم بهتره و این که مارک و مدل هم اگه پیشنهاد بدین خوبه. (البته شاید خرید من تا 6 ماه دیگه رخ بده و عجله ای برای این کار ندارم)
    ست 5 تکه EOS-M
    bf ، m.daneshpayeh، M.Nouri و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

با سلام
    هدف من از عکاسی فقط تفریح و گرفتن عکس با خانواده و دوستان هست ولی میخواهم دوربینی که میخرم دارای مشخصات زیر باشد.
    1. کیفیت بسیار بالای عکس
    2. کیفیت بالای عکس در شب مخصوصا در نور مصنوعی که اکثر گوشی ها کم میاردند
    3. فیلمبرداری با کیفیت full hd
    4. قیمتی کمتر از 1.5 میلیون

خیلی از دوستان پیشنهاد میکردند که میشه با خرید یک گوشی با قیمت 2200 مثلا note 5 به موارد بالا دست یافت ولی اگر عکس های دوربین های حرفه ای را با دوربین گوشی های موبایل مقایسه کنیم میتوان متوجه شد که دوربین های موبایل واقعا اسباب بازی (البته فعلا) هستند.
    من بین انتخاب دو گروه دوربین به شدت گیر کردم. اول تصمیم داشتم یک پست جداگانه در این رابطه بزنم ولی چون مشکل اصلی من انتخاب بین dslr و compact حرفه ای بود تصمیم گرفتم در همین جا سوالم را بپرسم. در ادامه این دو گروه را آورده ام.
    1. Canon Powershot G7X یا Canon Powershot S120 یا Fujifilm XQ1

2. Nikon D3300 Kit 18-55 VR II

این نکته را هم ذکر کنم که اگر با dslr ذکر شده در بالا به کیفیت بالاتری میرسم حاضرم که چند روز وقت برای یادگیری تنظیمات آن بگذارم. فقط تصمیم ندارم یک هزینه اضافی برای خرید لنز بکنم. (برای رفع مشکل 55-18)

با تشکر

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط ashaebani2002 نمایش پست ها
    با سلام
    هدف من از عکاسی فقط تفریح و گرفتن عکس با خانواده و دوستان هست ولی میخواهم دوربینی که میخرم دارای مشخصات زیر باشد.
    1. کیفیت بسیار بالای عکس

خیلی از دوستان پیشنهاد میکردند که میشه با خرید یک گوشی با قیمت 2200 مثلا note 5 به موارد بالا دست یافت ولی اگر عکس های دوربین های حرفه ای را با دوربین گوشی های موبایل مقایسه کنیم میتوان متوجه شد که دوربین های موبایل واقعا اسباب بازی (البته فعلا) هستند.
    من بین انتخاب دو گروه دوربین به شدت گیر کردم. اول تصمیم داشتم یک پست جداگانه در این رابطه بزنم ولی چون مشکل اصلی من انتخاب بین dslr و compact حرفه ای بود تصمیم گرفتم در همین جا سوالم را بپرسم. در ادامه این دو گروه را آورده ام.

این نکته را هم ذکر کنم که اگر با dslr ذکر شده در بالا به کیفیت بالاتری میرسم حاضرم که چند روز وقت برای یادگیری تنظیمات آن بگذارم. فقط تصمیم ندارم یک هزینه اضافی برای خرید لنز بکنم. (برای رفع مشکل 55-18)

با تشکر
    سلام
    Canon EOS-M را هم مد نظر قرار دهيد. كيفيت بالاي عكس دوربين DSLR را با اندازه كوچك و جمع و جور كامپكت همزمان خواهيد داشت.
    ارادت

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

با سلام
    1. کیفیت بسیار بالای عکس

با تشکر
    با توجه به اینکه نمی خواید لنز جدید تهیه کنید دوربین G7X

یا Canon EOS-M که جناب چگینی فرمودن به دلیل ارزان بودن وکیفیت بالا
    Dariush Chegini، amir.komeily و ashaebani2002 تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

با سلام
    1. کیفیت بسیار بالای عکس

با تشکر
    سلام بر شما

دوستان راهنمایی کردن من در تکمیل فرمایشاتشون یاداوری میکنم جنس عکس به شدت به اندازه سنسور وابسته است.اگر شما عکسی میبینید که به نظرتون خیلی با کیفیت میاد ( البته کیفیت وابسته به پارامترهای مختلفی است که نمیخوام وارد بحثش بشم ) مطمئن باشید با دوربینی با سایز سنسور مناسب گرفته شده.این قضیه در سایز کوچک عکس مثل اینستاگرام و ... شاید خیلی به چشم نیاد ولی در سایز اصلی عکس به شدت دیده میشه.عکسی که با موبایل گرفته میشه و در نمایشگر موبایل خیلی عالی دیده میشه قطعا در نمایشگر بزرگ در برابر ارزانترین SLR هم حرفی برای گفتن نداره.این قضیه در مورد کامپکت ها هم صدق میکنه.البته هستند کامپکت هایی با سایز سنسور بزرگتر و نزدیک به SLR که خوب کیفیت بهتری دارن.
    ولی به طور کلی دیدن نمونه عکسها در وب و اینستا نمیتونه به شما کمک کنه برای انتخاب ولی با قاطعیت بهتون میگم با توجه به اینکه خودم استفاده کننده کامپکت و دوربین بدون آینه و SLR فول فریم هستم ٬ هر کدام کارایی و مزایا و معایب خودشون رو دارن.هر چه دوربین بزرگتر و سنگین تر میشه حمل و نقل استفاده هم سخت تر میشه ولی عکسها در شرایط درست استفاده بهتر میشه و برعکس هرچه دوربین کوچکتر میشه شرایط استفاده راحت تر میشه ولی ممکنه در بعضی شرایط سخت عکاسی کیفیت خروجی راضی کننده نباشه.
    در نهایت نظر من SLR ارزان قیمت و یا بدون آینه هستش که در حال حاضر هم بهترینشون با توجه به قیمت EOS-M هست.
    اگر هم خیلی در تصمیم گیری مردد هستید و فکر میکنید ممکنه کامپکت نیازهاتون رو براورده کنه حتما قبل از خرید نمونه عکسها در شرایط مختلف رو در سایز اصلی مرور کنید تا بعد از خرید خدایی نکرده پشیمون نشید.

موفق باشید
    obsidiyan، amir.komeily و ashaebani2002 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    سلام بر شما

دوستان راهنمایی کردن من در تکمیل فرمایشاتشون یاداوری میکنم جنس عکس به شدت به اندازه سنسور وابسته است.اگر شما عکسی میبینید که به نظرتون خیلی با کیفیت میاد ( البته کیفیت وابسته به پارامترهای مختلفی است که نمیخوام وارد بحثش بشم ) مطمئن باشید با دوربینی با سایز سنسور مناسب گرفته شده.این قضیه در سایز کوچک عکس مثل اینستاگرام و ... شاید خیلی به چشم نیاد ولی در سایز اصلی عکس به شدت دیده میشه.عکسی که با موبایل گرفته میشه و در نمایشگر موبایل خیلی عالی دیده میشه قطعا در نمایشگر بزرگ در برابر ارزانترین SLR هم حرفی برای گفتن نداره.این قضیه در مورد کامپکت ها هم صدق میکنه.البته هستند کامپکت هایی با سایز سنسور بزرگتر و نزدیک به SLR که خوب کیفیت بهتری دارن.
    ولی به طور کلی دیدن نمونه عکسها در وب و اینستا نمیتونه به شما کمک کنه برای انتخاب ولی با قاطعیت بهتون میگم با توجه به اینکه خودم استفاده کننده کامپکت و دوربین بدون آینه و SLR فول فریم هستم ٬ هر کدام کارایی و مزایا و معایب خودشون رو دارن.هر چه دوربین بزرگتر و سنگین تر میشه حمل و نقل استفاده هم سخت تر میشه ولی عکسها در شرایط درست استفاده بهتر میشه و برعکس هرچه دوربین کوچکتر میشه شرایط استفاده راحت تر میشه ولی ممکنه در بعضی شرایط سخت عکاسی کیفیت خروجی راضی کننده نباشه.
    در نهایت نظر من SLR ارزان قیمت و یا بدون آینه هستش که در حال حاضر هم بهترینشون با توجه به قیمت EOS-M هست.
    اگر هم خیلی در تصمیم گیری مردد هستید و فکر میکنید ممکنه کامپکت نیازهاتون رو براورده کنه حتما قبل از خرید نمونه عکسها در شرایط مختلف رو در سایز اصلی مرور کنید تا بعد از خرید خدایی نکرده پشیمون نشید.

موفق باشید
    با تشکر از شما و جناب Dariush Chegini و MahBaz
    به نظر شما nikon d3300 بهتر از canon eos M نیست؟! در تمام بررسی ها امتیاز nikon بالاتر هست. canon eos M هم برای خرید خیلی کم پیدا میشود.
    با این slrهای ارزان به خاطر 55-18 بودن دیافراگم به مشکل بر نمیخورم؟
    یک سوال دیگه هم داشتم فیلمبرداری (نه خیلی طولانی) با slr مشکلی ایجاد نمیکند؟ چون یکی از دلایل من برای خرید فیلمبرداری است.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

به نظر شما nikon d3300 بهتر از canon eos M نیست؟! در تمام بررسی ها امتیاز nikon بالاتر هست. canon eos M هم برای خرید خیلی کم پیدا میشود.
    یک سوال دیگه هم داشتم فیلمبرداری (نه خیلی طولانی) با slr مشکلی ایجاد نمیکند؟ چون یکی از دلایل من برای خرید فیلمبرداری است.
    در ظاهرا شاید اما نظری که دوستان دادن با در نظر گرفتن مجموعه ای از جوانب هست....

1-با توجه به اینکه قصد هزینه های بعدی جهت خرید لوازم جانبی و لنز رو ندارید قطعا M گزینه بهتری هست.

Canon EOS M Body + 22mm + 18-55 + 90EX + EF-M Mount Adaptor Kit در مقابل D3300 + 18-55

شما با همان مبلغ یک لنز 22mm با کیفیت و یک فلاش خوب رو هم بدست میارید.

2- اندازه کوچک M مزیتی هست که بعد از مدتی استفاده به اون پی می برید.

3- از لحاظ داینامیک رنج D3300 قوی تره که بستگی به کارایی شما داره.

4- باتری D3300 بهتره ولی میتونید با تهیه یک باتری یدک مشکل رو حل کنید ، هر چند اگر استفاده عادی دارید نیاز پیدا نمی کنید.

5- در کل دو نکته دیگه هست که خیلی مهمه اول علاقه به برند خاص ، دوم از نزدیک دیدن دوربین و کار کردن با آن ، به یک مغازه بروید و تست کنید

و نهایتا من اگر باشم M رو می خرم ، موفق باشید
    obsidiyan، farshad.s، a.m.i.r. و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

ضمن تائید نظرات اقا مهدی با اینکه خودم نیکونی هستم ولی برای فیلم برداری کنون محبوب تر است و در بیشتر مدل ها فوکوس در حین فیلم برداری بهتری ارائه میدهد.پس همان نظر مهدی عزیز یعنی M فکر میکنم منطقی تر باشه.
    MahBaz و ashaebani2002 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    20782

یک سوال دیگه هم داشتم با این slrهای ارزان به خاطر 55-18 بودن دیافراگم به مشکل بر نمیخورم؟
    D3300 و EOS-M دو دوربين متفاوتند. Eos-m يك دوربين mirrorless (بدون آينه) است وD3300 يك DSLR . مزيت عمده ي EOS-M كوچك بودن اندازه آن است كه همراه داشتن و حمل آن را آسان مي كند، كيفيت نسبتاً بالاي لنزهاي آن و قيمت ارزان كه كيت 5 تكه آن شامل دوربين، 2 لنز، يك فلاش و يك تبديل لنز، قيمتي زير 1500000 تومان دارد.
    18-55 مشخصه ديافراگم لنز نيست. فواصل كانوني حداكثر و حداقل لنز را مشخص مي كند.
    obsidiyan و ashaebani2002 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط MahBaz نمایش پست ها
    در ظاهرا شاید اما نظری که دوستان دادن با در نظر گرفتن مجموعه ای از جوانب هست....

1-با توجه به اینکه قصد هزینه های بعدی جهت خرید لوازم جانبی و لنز رو ندارید قطعا M گزینه بهتری هست.

Canon EOS M Body + 22mm + 18-55 + 90EX + EF-M Mount Adaptor Kit در مقابل D3300 + 18-55

شما با همان مبلغ یک لنز 22mm با کیفیت و یک فلاش خوب رو هم بدست میارید.

2- اندازه کوچک M مزیتی هست که بعد از مدتی استفاده به اون پی می برید.

3- از لحاظ داینامیک رنج D3300 قوی تره که بستگی به کارایی شما داره.

4- باتری D3300 بهتره ولی میتونید با تهیه یک باتری یدک مشکل رو حل کنید ، هر چند اگر استفاده عادی دارید نیاز پیدا نمی کنید.

5- در کل دو نکته دیگه هست که خیلی مهمه اول علاقه به برند خاص ، دوم از نزدیک دیدن دوربین و کار کردن با آن ، به یک مغازه بروید و تست کنید

و نهایتا من اگر باشم M رو می خرم ، موفق باشید
    از همه بسیار ممنونم خیلی کمک بزرگی کردید فقط در رابطه با فیلمبرداری با این دوربین های slr مشکلی نخواهد بود؟

صفحه 17 از 18 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 آخرینآخرین