صفحه 22 از 23 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 211 تا 220 , از مجموع 224
Like Tree265تشکر

موضوع: راهنمای خرید دوربین برای عکاسی نجومی

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط milad.nikzad نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز و اساتید محترم

بنده یه دوربین 7D Markii دارم با لنز کیت 18-135 ، توی همه زمینه ها فعالیت داشتم با همین لنز و خب راضی هم بودم اما در زمینه عکسای نجومی تا به امروز فالیتی نداشتم و به تازگی علاقمند شدم که فعالیتی محدود انجام بدم . چون تازه دارم وارده این سبک میشم نمیخوام هزینه ی سنگینی رو دستم بزاره چون در جریا کیفیت لنزه معروفه 100-300 کانن هستم و خب قیمت شیکی هم داره . پیشنهاد کم هزینه یا کلا بدون هزینه ای دارید برای شروع مثل لنز معکوس برای ماکرو
    درود،

دوست عزیز شما می خوایید از یه لنز تله زوم برای عکاسی نجومی استفاده کنید؟ هدفتون از عکاسی نجومی، عکاسی از ماه و سیارات هست؟ اگه جواب مثبت هست،با این لنز تا حدودی فقط قادر به عکاسی از ماه خواهید بود چون این لنز در تله ترین حالت فاصله کانونی معادل 480 فول فریم بر روی دوربین شما خواهد بود که برای رسیدن به بزرگنمایی بیشتر می تونید از تله کانورتر ها استفاده کنید که مسلما روی نتیجه نهایی تاثیر مثبتی از نظر کیفیت نخواهند گذاشت. برای عکاسی از سیارات و ستاره ها مجبور به استفاده از تلسکوپ هستید. ولی اگه قصد ثبت راه شیری و رد ستارگان و کلا آسمون شب رو دارید، لنزهای اولترا واید مثل توکینا 16-11 پیشنهاد میشه.
    msh2200، obsidiyan، milad.nikzad و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

بنده یه دوربین 7D Markii دارم با لنز کیت 18-135 ، توی همه زمینه ها فعالیت داشتم با همین لنز و خب راضی هم بودم اما در زمینه عکسای نجومی تا به امروز فالیتی نداشتم و به تازگی علاقمند شدم که فعالیتی محدود انجام بدم . چون تازه دارم وارده این سبک میشم نمیخوام هزینه ی سنگینی رو دستم بزاره چون در جریا کیفیت لنزه معروفه 100-300 کانن هستم و خب قیمت شیکی هم داره . پیشنهاد کم هزینه یا کلا بدون هزینه ای دارید برای شروع مثل لنز معکوس برای ماکرو
    برای شروع عکاسی نجومی (سبک عکاسی منظره نجومی یا Landscape astrophotography)، شما تق یبا همه ابزار ابتدایی رو دارید. یک دوربین خوب و یک لنز به اندازه کافی واید. فقط کافی ست با یک سه پایه، شروع به تمرین عکاسی نجومی کنید. با همین ترکیب می توانید عکسهای قابل قبولی تهیه و کسب تجربه کنید تا بعدتر، لنزهای حرفه ای مثل توکینا 16-11 رو تهیه کنید.
    msh2200، Fereidoon، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

درود
    ببا ابزار فعلیتون به راحتی می توانید عکاسی از رد ستارگان داشته باشید که نیاز به دانش ابتدای و همین ابزار و البته همانطور که دوستان گفتند سه پایه خواهید داشت! البته داشتن ریموت کار را بسیار راحت تر و سریع تر خواهد کرد.
    1- شناخت آسمان و یافتن شمال سماوی
    2- تنظیم دوربین بر روی ISO800 و دیافراگم بر روی F/4 تا 5 و البته ترجیحا F/4.5
    3- استفاده از واید ترین حالت لنز به همراه فوکوس دستی و قرار دادن آن بر روی بینهایت (بهتره از اجرام پرنور نظیر ماه و یا ستاره ها پر نور کمک بگیرید)
    4- تنظیم سرعت شاتر بر روی 3 الی 5 دقیقه و گرفتن تعداد حداقل 20 فریم با کادر ثابت که با بستن دوربین بر روی سه پایه حاصل خواهد شد.
    5- استفاده از نرم افزار جهت ترکیب تصاویر و ایجاد یک تصویر رد ستارگان زیبا
    --
    اما در مورد استفاده از لنز تله ای مثل 400-100 و ... برای عکاسی نجومی، در این حالت هزینه زیادی برای تهیه ابزار باید انجام دهید که شامل تهیه لنز، سه پایه موتور دار مخصوص می شود و هرکدام قیمت بالایی را خواهند داشت.
    در کنار این موارد استفاده از سه پایه مخصوص عکاسی نجومی حرفه ای نیاز به دانش کار با اپتیک و ابزار نجومی را خواهد داشت که خودش داستان جدایی خواهد بود.
    شناخت آسمان و اجرام اعماق آسمان، آشنایی با روش یافتن اجرام و البته رویت آنها برای بار اول با کمک دوربین دوچشمی ساده از دیگر تمرینات این بخش می باشد.
    بنابراین همانطور که دوستان اشاره کردند، شاید تهیه یک لنز سوپر واید برای عکاسی ترکیبی مناظر و آسمان بسیار کم هزینه تر و کم دردسر تر از عکاسی اعماق آسمان باشد. مضاف بر اینکه خود عکاسی اعماق آسمان برای رسیدن به شرایط مناسب نیازمند استفاده از تلسکوپ های شکستی ای می باشد که قیمتشان به قیمت لنزهایی مثل 600 و 800 کنون بسیار نزدیک و حتی در مواردی بالاتر نیز می باشد.
    ارادتمند
    Fereidoon، Amateurism، obsidiyan و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    ببا ابزار فعلیتون به راحتی می توانید عکاسی از رد ستارگان داشته باشید که نیاز به دانش ابتدای و همین ابزار و البته همانطور که دوستان گفتند سه پایه خواهید داشت! البته داشتن ریموت کار را بسیار راحت تر و سریع تر خواهد کرد.
    1- شناخت آسمان و یافتن شمال سماوی
    2- تنظیم دوربین بر روی ISO800 و دیافراگم بر روی F/4 تا 5 و البته ترجیحا F/4.5
    3- استفاده از واید ترین حالت لنز به همراه فوکوس دستی و قرار دادن آن بر روی بینهایت (بهتره از اجرام پرنور نظیر ماه و یا ستاره ها پر نور کمک بگیرید)
    4- تنظیم سرعت شاتر بر روی 3 الی 5 دقیقه و گرفتن تعداد حداقل 20 فریم با کادر ثابت که با بستن دوربین بر روی سه پایه حاصل خواهد شد.
    5- استفاده از نرم افزار جهت ترکیب تصاویر و ایجاد یک تصویر رد ستارگان زیبا
    --
    اما در مورد استفاده از لنز تله ای مثل 400-100 و ... برای عکاسی نجومی، در این حالت هزینه زیادی برای تهیه ابزار باید انجام دهید که شامل تهیه لنز، سه پایه موتور دار مخصوص می شود و هرکدام قیمت بالایی را خواهند داشت.
    در کنار این موارد استفاده از سه پایه مخصوص عکاسی نجومی حرفه ای نیاز به دانش کار با اپتیک و ابزار نجومی را خواهد داشت که خودش داستان جدایی خواهد بود.
    شناخت آسمان و اجرام اعماق آسمان، آشنایی با روش یافتن اجرام و البته رویت آنها برای بار اول با کمک دوربین دوچشمی ساده از دیگر تمرینات این بخش می باشد.
    بنابراین همانطور که دوستان اشاره کردند، شاید تهیه یک لنز سوپر واید برای عکاسی ترکیبی مناظر و آسمان بسیار کم هزینه تر و کم دردسر تر از عکاسی اعماق آسمان باشد. مضاف بر اینکه خود عکاسی اعماق آسمان برای رسیدن به شرایط مناسب نیازمند استفاده از تلسکوپ های شکستی ای می باشد که قیمتشان به قیمت لنزهایی مثل 600 و 800 کنون بسیار نزدیک و حتی در مواردی بالاتر نیز می باشد.
    ارادتمند
    ممنون از شما و تمام دوستانی که پاسخ دادند
    در ادامه باید بگم که دکلانشوره دیجیتال و سه پایه حرفه ای رو دارم و از این نظر تکمیلم ، فقط مشکل لنز هست که خب بیشتره علاقم روی رد ستارگانی هست که اشاره فرمودید و نهایتا عکاسی از ماه که البته فکر میکنم برای شروع مناسبترین سوژه ها باشن ، اما در رابطه ترکیب یه کم سر در گم شدم ینی مثل عکاسی HDR باید عمل کرد؟ تو زمینه ی شناخت آسمان صد در صد شناختم در حده تشخیص ماه از ستاره بیشتر نیست و واقعا به منابع و کتابهایی مناسب تو این زمینه دارم که ممنون میشم معرفی کنید
    اما در رابطه با همین موضوع رد ستارگان آخرین باری که تلاشم با شکست مواجه شد یه نوردهی تقریبا دو دقیقه ای داشتم با ایزو اگه اشتباه نکنم 400 که بعد از ثبت نمیدونم چطوری اون تاریکی رو مثل روز روشن ثبت کرد که تهه تههش نقاطی ریز و درخشان با اندکی حرکت معلوم بود . اگه امکانش هست بدنه ی حقیر رو در گام نهادن در این مسیر بیشتر یاری بفرمایید

تشکر کرده
    4653

ممنون از شما و تمام دوستانی که پاسخ دادند
    در ادامه باید بگم که دکلانشوره دیجیتال و سه پایه حرفه ای رو دارم و از این نظر تکمیلم ، فقط مشکل لنز هست که خب بیشتره علاقم روی رد ستارگانی هست که اشاره فرمودید و نهایتا عکاسی از ماه که البته فکر میکنم برای شروع مناسبترین سوژه ها باشن ، اما در رابطه ترکیب یه کم سر در گم شدم ینی مثل عکاسی HDR باید عمل کرد؟
    درود
    نه! منظور ترکیب یک منظره مثلا مثل یک دریاچه، ساختمان یا بنای تاریخی با آسمان هست و ربطی به HDR نداره! البته منافاتی هم باهاش نخواهد داشت.
    کلا اگر فقط آسمان را بدون در نظر گرفتن منظره ثبت کنید، جذابیتی در تصویر وجود نخواهد داشت.

تو زمینه ی شناخت آسمان صد در صد شناختم در حده تشخیص ماه از ستاره بیشتر نیست و واقعا به منابع و کتابهایی مناسب تو این زمینه دارم که ممنون میشم معرفی کنید
    برای شروع باید صورت های فلکی را بشناسید و بتوانید موقعیت اجرام را در اسمان مشخص کنید!
    بنده کتاب صورت های فلکی مهندس دالکی، انتشارات گیتاشناسی را پیشنهاد می کنم که هم ساده است و هم قطع جیبی، برای اطلاعات تخصصی هم کتاب نجوم به زبان ساده خیلی خوبه.
    بعد از مطالعه کتاب صورتهای فلکی می توانید یک کتاب مثل آسمان شب یا یک گردانه صور فلکی تهیه کنید که برای شما آسمان شب را در ساعت خاص نمایش می دهد! البته در صورت استفاده از نرم فزارهای موبایل نیاز به این گردانه آسمان نخواهید داشت.
    در واقع مهمترین بخش آسمان شب شناخت صور فلکی و یافتن آنها در آسمان هست که مثل فن نقشه خوانی برای یک فرد طبیعت گرد الزامی می باشد.
    بعد از این مرحله می توانید به فکر شناخت سیارات و دیگر اجرام آسمان باشید.

اما در رابطه با همین موضوع رد ستارگان آخرین باری که تلاشم با شکست مواجه شد یه نوردهی تقریبا دو دقیقه ای داشتم با ایزو اگه اشتباه نکنم 400 که بعد از ثبت نمیدونم چطوری اون تاریکی رو مثل روز روشن ثبت کرد که تهه تههش نقاطی ریز و درخشان با اندکی حرکت معلوم بود . اگه امکانش هست بدنه ی حقیر رو در گام نهادن در این مسیر بیشتر یاری بفرمایید
    محلی که در آن عکاسی می کنید بسیار مهمه!
    اگر قرار باشه زیر نور نورافکن های شهری و یا چراغ های شهر عکاسی کنید، بدلیل وجود چتر آلودگی نوری این اتفاق که گفتید اجتناب ناپذیره!
    برای هر نوع فعالیت نجومی مهمترین نکته تاریک بودن آسمان هست! بطوری که حداقل بتوانید ستاره های زیادی را تشخیص دهید.
    در مرحله بعد باید زاویه مناسب و کادر مناسب را انتخاب کنید!
    اینکه رصد ستارگان در کدام بخش آسمان جلوه بصری بالاتری داره! یا اینکه ستاره قطبی در کجا قرار گرفته! البته یافتن ستاره قطبی اگر از طریق صورت های فلکی برای شما ممکن نیست می توانید از قطب نما هم کمک بگیرید و کادر دوربین را به سمت شمال ببندید. ولی نکته مهم این هست که باید در محلی که نور هست نباشید و از شهر فاصله مناسبی داشته باشید!
    مثلا در شهری مثل تهران و اطراف آن تا شعاع 30 کیلومتری شاید به جرات 10 ستاره را به سختی بشود تشخیص داد ولی با طی کردن فاصله ای نزدیک به 60 الی 100 کیلومتر در جاده ای که شهری تا فاصله 200 کیلومتری آن قرار ندارد، این مسئله کاملا متفاوت خواهد بود.
    تنظیمات همان هایی هست که خدمت شما عرض کردم ولی محل و موقعیت عکاسی خیلی مهمه!
    شما می توانید در این سایت نقاط تاریک نزدیک به شهر خودتان را پیدا کنید.
    ارادتمند
    Fereidoon، MahBaz، Amateurism و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

اگه امکانش هست بدنه ی حقیر رو در گام نهادن در این مسیر بیشتر یاری بفرمایید
    میتونین از این تاپیک شروع کنین:

خودآموز عکاسی از آسمان شب

لطفا در عنوان تاپیک ها و انتخاب سوالات مرتبط با هرتاپیک، دقیق تر باشید. سپاس
    msh2200 و milad.nikzad تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    68

سلام دوستان
    دنبال خرید یک دوربین برای عکاسی از ستارگان هستم با بودجه 1500چه دوربینی مناسب هست؟
    دوربین کنون eos 400برای عکاسی نجوم و منظره مناسبه چون کمی قدیمی هت و 10 مگا پیکسل و سرعت شاتر تا 30 ثانیه باز می مونه(که خوبه فکرکنم)
    چه لنزی نیاز میشه؟
    ممنون
    ویرایش توسط moji773 : Wednesday 10 May 2017 در ساعت 23:29

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط moji773 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دنبال خرید یک دوربین برای عکاسی از ستارگان هستم با بودجه 1500چه دوربینی مناسب هست؟
    دوربین کنون eos 400برای عکاسی نجوم و منظره مناسبه چون کمی قدیمی هت و 10 مگا پیکسل و سرعت شاتر تا 30 ثانیه باز می مونه(که خوبه فکرکنم)
    چه لنزی نیاز میشه؟
    ممنون
    درود
    اگر بنا به خرید محصول نو باشه باید در بدنه های سری D3XXX نیکون و یا 1XXXD های کنون بدنه انتخاب کنید.
    اما اگر با خرید محصول کارکرده مشکل ندارید و امکان انتخاب بدنه تمیز را دارید گزینه هایی مثل 400D, 450D,500D حتی بدنه هایی مثل 40D,50D تو این رنج قیمت قابل تهیه هستند.
    در نیکون هم D90 و بدنه هایی مثل D5000 , D5100, D5200 انتخاب های خوبی هستند.
    در خصوص لنز هم بدلیل قیمت بالا در شروع کار تنها گزینه لنز کیت دوربین هست. لنزهایی مثل 135-18 کنون و 105-18 در نیکون انتخاب خوبی هستند.
    ولی لنز ایده آل اگر قرار باشه تهیه کنید باید سراغ لنزهایی مثل 35-18 سیگما F/1.8 و یا لنزهایی مثل 55-18 کنون و نیکون با F/2.8 باشید. سیگما هم لنز 50-17 F/2.8 داره که تقریبا ارزانترین لنز برای کار شماست و قیمت نو آن حدود 1.7 تا 2 میلیون باید باشه.
    در خصوص مدت نوردهی که گفتید 30 ثانیه هست، تمام DSLR ها در صورت استفاده از ریموت کنترل می توانند خیلی بیشتر از این 30 ثانیه نوردهی انجام دهند.
    ارادتمند
    Fereidoon و moji773 تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    68

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    اگر بنا به خرید محصول نو باشه باید در بدنه های سری D3XXX نیکون و یا 1XXXD های کنون بدنه انتخاب کنید.
    اما اگر با خرید محصول کارکرده مشکل ندارید و امکان انتخاب بدنه تمیز را دارید گزینه هایی مثل 400D, 450D,500D حتی بدنه هایی مثل 40D,50D تو این رنج قیمت قابل تهیه هستند.
    در نیکون هم D90 و بدنه هایی مثل D5000 , D5100, D5200 انتخاب های خوبی هستند.
    در خصوص لنز هم بدلیل قیمت بالا در شروع کار تنها گزینه لنز کیت دوربین هست. لنزهایی مثل 135-18 کنون و 105-18 در نیکون انتخاب خوبی هستند.
    ولی لنز ایده آل اگر قرار باشه تهیه کنید باید سراغ لنزهایی مثل 35-18 سیگما F/1.8 و یا لنزهایی مثل 55-18 کنون و نیکون با F/2.8 باشید. سیگما هم لنز 50-17 F/2.8 داره که تقریبا ارزانترین لنز برای کار شماست و قیمت نو آن حدود 1.7 تا 2 میلیون باید باشه.
    در خصوص مدت نوردهی که گفتید 30 ثانیه هست، تمام DSLR ها در صورت استفاده از ریموت کنترل می توانند خیلی بیشتر از این 30 ثانیه نوردهی انجام دهند.
    ارادتمند
    ممنون از راهنمایت و وقتی که گذاشتی
    بین دوربین های زیر به نظرت کدوم بهتر هست هم برای عکاسی منظره می خوام هم برای عکاسی از اسمان شب؟(همشون از کانن هستن)
    50d
    eos m (این برام جالب بود مشخصاتش مثل 650 ی هست و digic5 بود که بروز هست)
    1200d
    450d
    1000d
    400d

ترجیع میدم کارکرد بخرم چون با این بودجه من نمیشه دوربین اک برداشت اکثرا توقف تولید شدن و کارکرد با بوجه من فکر کنم بهتر هست البته مدلEos 1300D رو میشه اک تهیه کرد
    راستی تعداد شات چه تاثیری داره؟اگر خیلی زیاد باشه مشکلی ایجاد میشه؟
    ویرایش توسط moji773 : Thursday 11 May 2017 در ساعت 21:15

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط moji773 نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایت و وقتی که گذاشتی
    بین دوربین های زیر به نظرت کدوم بهتر هست هم برای عکاسی منظره می خوام هم برای عکاسی از اسمان شب؟(همشون از کانن هستن)
    50d
    eos m (این برام جالب بود مشخصاتش مثل 650 ی هست و digic5 بود که بروز هست)
    1200d
    450d
    1000d
    400d

ترجیع میدم کارکرد بخرم چون با این بودجه من نمیشه دوربین اک برداشت اکثرا توقف تولید شدن و کارکرد با بوجه من فکر کنم بهتر هست البته مدلEos 1300D رو میشه اک تهیه کرد
    این دیگه بحث انتخاب بدنه هست و ارتباطی با تاپیک نداره!
    با این حال، بین این مدل ها بنده شخصا بدنه و تنظیمات 50D را به مراتب بیشتر از باقی دوست دارم. بدنه فلزی، کیفیت ساخت بهتر، سیلینگ بهتر و ...
    فقط باید بگردید و مدل تمیزی پیدا کنید.
    از بین این مدل ها بعد از 50D پیشنهادم 450D هست.
    یک مورد را فراموش کردم. شما به 60D هم نگاهی بندازید. قیمتش به قیمت مورد نظر شما نزدیکه و سال تولیدش هم خیلی جدیدتره
    راستی تعداد شات چه تاثیری داره؟اگر خیلی زیاد باشه مشکلی ایجاد میشه؟
    همه دوربین ها تعداد شاتی که می توانند ثبت کنند با محدودیت تعداد ساخته می شود.
    البته این مسئله به معنای محدودیت نیست!
    خاطرم هست اون اوایل که در فروم عضو شده بودم اساتید در خصوص تعداد شات های ثبت شده خیلی بحث کردند و یکی از اساتید با بدنه 350D تعداد شات زیادی گرفته بود و به قول معروف چند دفعه صفر شده بود!
    اما اصولا بعد از پایان تعداد شاتر یا به اصطلاح پایان عمر شاتر دوربین باید این بخش تعویض بشه.
    این لینک در خصوص عمر شاتر ها اطلاعاتی داره.
    ارادتمند
    moji773 تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 22 از 23 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 آخرینآخرین