صفحه 15 از 15 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 145 , از مجموع 145
Like Tree355تشکر

موضوع: كاربرد فلاش در عكاسي

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

دوستان عزیزی که تجربه خوبی از کار با فلاش های اکسترنال دارند، لطف می کنید یک مسئله ای رو برای من روشن کنید؟
    من میخوام اولین فلاش اکسرنالم رو تهیه کنم (تا به حال از فلاش سرخود 1100D استفاده می کردم) و اطاعات پایه ای از مفاهیم فلاش های اکسترنال دارم. اما میخوام بدونم برای من آیا تهیه فلاش اکسترنال با قابلیت TTL مهم باید باشد یا فلاش منوال هم برای من بی مسئله است؟ لازم به ذکر هستش که من کار آتلیه نمی کنم و استفاده ام شخصی و برای تجربه و پرتره های غیرحرفه ای خواهد بود. ضمن اینکه از کار با مدهای دستی هم هراسی ندارم و هیچوقت با مدهای اتو ی دوربین کار نکردم و از سر و کله زدن با لنزهای منوال هم لذت می برم. اینها رو گفتم که مشخص باشه از منوال نمی ترسم فقط میخوام بدونم محدودیت خاصی برام خواهد داشت یا نه؟

كاربر آشنا sam32 آواتار ها
    تشکر کرده
    203

من هم مثل شما خیلی تجربه ندارم اما فکر میکنم تنها فرقی که بخواد یکم اذیتتون بکنه اینه که تو حالت TTL با توجه به نورسنجی قدرت انتخابی تنظیم میشه و شما بعد یک عکس فرضا یکم با جبران فلاش نور دهی رو تغییر میدید اما در حالت منوال اگر تجربتون کم باشه تعداد این عکس های اضافیتون بیشتر میشه تا دقیقا به حد مناسب قدرت فلاش برسید
    گمان میکنم اگر زمان داشته باشید برای صحیح و خطا و انتخاب قدرت فلاش و همینطور علاقه و حوصله مشکلی نداشته باشید
    rasoul2014 تشکر می‌کند.

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط sam32 نمایش پست ها
    من هم مثل شما خیلی تجربه ندارم اما فکر میکنم تنها فرقی که بخواد یکم اذیتتون بکنه اینه که تو حالت TTL با توجه به نورسنجی قدرت انتخابی تنظیم میشه و شما بعد یک عکس فرضا یکم با جبران فلاش نور دهی رو تغییر میدید اما در حالت منوال اگر تجربتون کم باشه تعداد این عکس های اضافیتون بیشتر میشه تا دقیقا به حد مناسب قدرت فلاش برسید
    گمان میکنم اگر زمان داشته باشید برای صحیح و خطا و انتخاب قدرت فلاش و همینطور علاقه و حوصله مشکلی نداشته باشید
    با تشکر از شما، جایی دیدم که ظاهرا در مواردی مثل عکاسی ناگهانی از یک سوژه (یعنی جایی که وقت خیلی کمی برای عکاسی وجود دارد) نیاز به TTL هست، ضمن اینکه فلاش منوال بیشتر برای فضای آتلیه که عوامل محیطی آن مشخص شده و تنظیم شده هستند استفاده می شود... به هر صورت من همچنان منتظر نظرات دوستان حرفه ای هم هستم.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    دوستان عزیزی که تجربه خوبی از کار با فلاش های اکسترنال دارند، لطف می کنید یک مسئله ای رو برای من روشن کنید؟
    من میخوام اولین فلاش اکسرنالم رو تهیه کنم (تا به حال از فلاش سرخود 1100D استفاده می کردم) و اطاعات پایه ای از مفاهیم فلاش های اکسترنال دارم. اما میخوام بدونم برای من آیا تهیه فلاش اکسترنال با قابلیت TTL مهم باید باشد یا فلاش منوال هم برای من بی مسئله است؟ لازم به ذکر هستش که من کار آتلیه نمی کنم و استفاده ام شخصی و برای تجربه و پرتره های غیرحرفه ای خواهد بود. ضمن اینکه از کار با مدهای دستی هم هراسی ندارم و هیچوقت با مدهای اتو ی دوربین کار نکردم و از سر و کله زدن با لنزهای منوال هم لذت می برم. اینها رو گفتم که مشخص باشه از منوال نمی ترسم فقط میخوام بدونم محدودیت خاصی برام خواهد داشت یا نه؟
    اگر فقط از فلاش براي مصارف استوديوئي و آف كمرا استفاده مي كنيد، TLL ضرورتي ندارد ولي اگر از فلاش به عنوان فلاش روي دوربين هم استفاده مي كنيد حتماً از نوع TTL بگيريد.
    nicebluesky، Majix، rasoul2014 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    یک موردی که باید در نظر بگیرید اینه که الآن همه فلاش ها ttl دارند. مگر اینکه فلاش مورد نظر شما خیلی قدیمی باشد که خودش ممکن است مشکل زا شود.
    چه فلاشی مد نظر دارید و چه دوربینی دارید؟

صفحه 15 از 15 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15