صفحه 2 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 92
Like Tree226تشکر

موضوع: تعرفه عکسهای تبلیغاتی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    سلام
    به نظر خیلی بالا می آید. واقعا برای مشتری می صرفد این چنین خرجی بکند برای جاسوییچی؟!! شاید شما برداشت عکس های تبلیغاتی با ایده های ناب را کردید تا یک عکس ساده با زمینه سفید!
    ایده های ناب برای عکاسی تبلیغاتی، گاه از 1.5 میلیون تومان در هر شات به بالا برای کارفرما هزینه برمیدارد بعضاً با رضا و رقبت هم چنین هزینه هائی را تقبل میکنند.
    ویرایش توسط Ali Bayati : Saturday 4 August 2012 در ساعت 21:29
    Nima Sadigh، M. Beyrami، shahbazi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد rezvan آواتار ها
    تشکر کرده
    27

تاپيك خوبيه. ممنون از ايجادش. :)
    shahbazi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط ali759 نمایش پست ها
    با سلام

درست زمانيكه داشتم فكر مي كردم سوالم رو كجا مطرح كنم اين تاپيك رو ديدم
    براي عكاسي از ميز و مبلمان اداري يك كارخانه،‌ پيشنهادي به من شده ،‌ حدود 10 تا 15 فريم در داخل شركت هستش.
    البته من تابحال عكاسي صنعتي و تبليغاتي نكردم و فقط از طرف يكي از دوستان معرفي شدم،‌ بنابراين اصلا قيمت ها رو نمي دونم،‌ دوستان ميتونند راهنمايي بفرماييد؟

با تشكر
    با سلام
    من يه شيوه ديگه دارم براي قيمت اينجور كار. براي كارهاي سري كاري همانطور كه اقاي قبادي گفتن. من براي فريمهاي كمتر از 10 تا يك قيمت و براي بيش از اون قيمت رو مناسب با تعداد كار.
    اما براي كارهايي مثل كار شما كه مستلزم بردن تجهيزات و كار بيرون هستش من يك مبلغ ثابت بابت اجرت يك روز كاري مي گيرم و بابت هر فريم يك مبلغ توافقي. مثلا اگر يك كار نياز به مدل داشته باشه فرق داره. براي كار معماري و معماري داخلي بدون مدل براي هر روز كاري بدون هزينه هاي اياب و ذهاب و اقامت و غيره ( كه در قراردادم به عهده كارفرماست ) 250 تومان و براي هر فريم عكس زير 10 تا مبلغ 100 تومان و بيش از 10 تا مبلغ 75 تومان. باز هم بستگي به سختي و آسوني كار داره. معمولا جلسه رو با كارفرما در محل پروژه ميذارم كه ببينم چقدر كار ميبره. بعد قرارداد رو فكس يا ايميل مي كنم بعد كار.
    M. Beyrami، saadi126، ali759 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Hoda Zaeimi آواتار ها
    تشکر کرده
    2372

سلام

شاید به نظر سوالم تکراری باشه اما می خواستم ببینم برای عکاسی از طلا و جواهرات چه مبلغی مناسب هست؟
    و تفاوتی داره برای عکاسی جواهرات رو تو آتلیه بیاریم و یا در محلی مثل مغازه و یا شرکت عکاسی بشه؟!
    shahbazi تشکر می‌کند.
    برقی از منزل لیلی بدرخشید سحر ، وه که با خرمن مجنون دل افگار چه کرد

instagram: hoda.zaeimi

تشکر کرده
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط hoda نمایش پست ها
    سلام

شاید به نظر سوالم تکراری باشه اما می خواستم ببینم برای عکاسی از طلا و جواهرات چه مبلغی مناسب هست؟
    و تفاوتی داره برای عکاسی جواهرات رو تو آتلیه بیاریم و یا در محلی مثل مغازه و یا شرکت عکاسی بشه؟!
    عكاسي از طلا و جواهر يك دردسر نسبت به ساير سوژه ها داره و اون هم امنيت هستش. اگر كارفرما ترجيح بده در محل عكاسي بشه كه مستلزم انتقال تجهيزاته و اگر هم به اتليه بياد كه معمولا خودش و همراهانش بخش بخش كارا رو ميارن و دائما هم بيخ ريش عكاس نشستن و اذهار نظر ميكنن. جداي از رفلكت اشيا براق و يا صحنه آرايي براي طلا ، قيمتش هر فريمش بايد از كار هاي ديگه بيشتر باشه. چون به تجربه برام ثابت شده دردسرش بيشتره.
    Nima Sadigh، Hoda Zaeimi، M. Beyrami و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Hoda Zaeimi آواتار ها
    تشکر کرده
    2372

بله من هم متوجه دردسرهایی که گفتید هستم و این هم که محل عکاسی رو سوال کردم دقیقا به همین دلیل بود، یعنی فکر میکنم برای جابجایی و حمل تجهیزات به محلی به غیر از آتلیه هم باید مبلغی در نظر گرفته بشه که اون رو نمی دونم چه مبلغی مناسب هست؟!
    برقی از منزل لیلی بدرخشید سحر ، وه که با خرمن مجنون دل افگار چه کرد

instagram: hoda.zaeimi

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    سلام ، زیر 30 تومن دیگه اصلاً نمیصرفه ! فقط بحث عکس گرفتن نیست که،ادیت رو هم در نظر بگیرید .
    بهرحال کسی که ترجیح میده عکس‌های جاسوییچی‌اش رو یکنفر عکاس با دوربین DSLR و تجهیزات نور بگیره،باید هزینه‌اش رو هم متحمل بشه دیگه
    وگرنه که میتونه با موبایلش عکس بگیره یا با دوربین کامپکت خونگی‌اش .

ایده ناب قیمتش 30 تا 50 هزار تومنه؟؟؟بفرمایید 3 تا 5 میلیون یا 13 تا 15 میلیون یا...
    خوشبختانه ایده‌پردازی تعرفه نداره اما کسانی که در زمینه عکاسی تبلیغاتی ایده ناب دارند قیمتشون چندین میلیون تومنه نه چندین هزار تومن .

انشالله ایده‌های ما هم خریدار پیدا کنه
    بیشتر منظورم 250 هزار تومان برای یک فریم عکس کاتالوگی از یک جاسوییچی معمولی بود.

تو پرانتز: احتمالا فراخوان یکی از بانک ها را دیده اید که برای یک فریم عکس خلاقانه برای استفاده در تبلیغاتش 200 هزار تومان به برنده اعطا خواهد کرد!
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر آشنا Ali_Reza آواتار ها
    تشکر کرده
    32

من معمولا به طور کلی (نه در موارد خاص مثل ایده ناب) از فرمول زیر برای محاسبه قیمت کار استفاده میکنم.

هزینه لازم برای زندگی در یک روز + هزینه پروژه در روز + سود برای یک روز عکاسی = X تومان

این X تومان میشه هزینه یک روز عکاسی برای من٬ حالا من در روز ۸ تا ۱۰ ساعت عکاسی میکنم. و چون در ایران اگه بگیم من روزی X تومان پول میگیرم به طور پیش فرض فکر میکنن که من دارم سرشون کلاه میزارم که مثلا ساعت های بیشتر (یا روزهای بیشتری رو حساب کنم) با خودم برآورد میکنم که مثلا هر عکس (با توجه به نوع عکاسی) چقدر زمان میبره تقسیم بر تعداد ساعات کاری میکنم و هزینه هر فریم در میاد (ولی به هر حال با هزینه زیر ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان مخالف هستم به جز موارد خواص ! مثلا برای دختر عمو - شکلک چشمک)

اما توضیح فرمول:
    هزینه لازم برای زندگی در روز به نظر من برای هر فردی وجود داره و متفاوت هست و هر کسی که کار میکنه (منظور من اینه که بیزینس خودش رو داره و نه حقوق بگیر هست) باید حتما این هزینه رو بدونه. مثلا من برای یک ماه زندگی ام یک میلیون تومان نیاز دارم (اعداد فرضی هستن) که این رقم شامل قبوض پرداختی. هزینه خورد و خوراک. رفت و آمدهای روزانه. پوشاک. کرایه ها و .... هست حالا میام حساب میکنم مثلا من ۲۵ روز کاری میتونم کار کنم پس هزینه لازم زندگی من روزانه ۴۰ هزار تومان میشه ولی آیا من ۲۵ روز رو حتما کار دارم ؟ مثلا اگر فردی ۱۰ روز در ماه کار داشته باشه هزینه روزانه اش میشه ۱۰۰ هزار تومان ! این حساب و کتابی هست که هر فردی باید با خودش انجام بده

هزینه پروژه: شامل استهلاک تجهیزاتی که دارم و کرایه تجهیزات (حتی اگر تمام تجهیزات هم برای خودم باشه یه حداقل کرایه ای براش درنظر میگیرم) رفت و آمد برای پروژه. هزینه های جانبی مثل دستیار اگر لازم باشه. حمل و نقل تجهیزات. سفر و هر کاری که برای پروژه انجام بشه
    ویرایش: حتما سختی کار هم در این قسمت مورد توجه باید قرار بگیره. مثلا عکاسی از یه جسم استیل خیلی با عکاسی از کتاب کاغذی فرق داره !!

سود: من برای بهبود تجهیزاتم. برای خرید کتاب و مجله برای افزایش دانش ام. برای سفر ام. برای بهتر کردن محل زندگی ام. برای تعویض ماشینم و ... نیاز به پولی بیشتر از حداقل هزینه روزانه + هزینه پروژه دارم. چون اون دو مبلغ فقط برای این هستن که من چیزی از جیب برای یک کار عکاسی هزینه نکرده باشم. این بخش سود هست که هر کسی با توجه به دید خودش باید حساب کنه و به مبلغ قرارداد اضافه کنه

یه نکته: ما در ایران همچین چیزی نداریم ولی در خارج از کشور که بحث کپی رایت مطرح هست. هر عکاسی تبلیغاتی یه مبلغی هم به عنوان حق کپی رایت از کارفرما میگیره که این موضوع هم بستگی به محل تبلیغ و گستره تبلیغ و یک سری فاکتور های دیگه داره.
    ویرایش توسط Ali_Reza : Sunday 5 August 2012 در ساعت 10:57
    rezvan، Nima Sadigh، M.Meghdari و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا اکرمی
    5D II|24-105L|70-200 f/2.8L IS II|100 Macro f/2.8L IS
    Canon F1|50mm f/1.4 FD|Flash Hanimex TZ2500 | Vanguard Arlen 58 Backpack|055PROXB+804RC2

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    ...

تو پرانتز: احتمالا فراخوان یکی از بانک ها را دیده اید که برای یک فریم عکس خلاقانه برای استفاده در تبلیغاتش 200 هزار تومان به برنده اعطا خواهد کرد!
    توضیح: سطور زیر، نظرات شخصی نگارنده ی آن است.

اون بانک هم ماشالله زرنگ تشریف دارند ... فرض کنید بطور متوسط، 500 نفر در کل مملکت به فکر شرکت در این مسابقه بیافتند ... 500 دوربین بکار گرفته شود و هر نفر یک هفته برای عکاسی و ویرایش وقت بگذارد ... نهایتاً 5 عکس را انتخاب میکنند و یک میلیون تومان به این 5 عکس پرداخت میکنند (اگر بکنند! ... تجربه ی پرداخت نشدن ها را دوستانی در همین فروم دارند!) ... اگر قرار باشد همین 5 عکس را به یک عکاس حرفه ای (یعنی کسی که شغلش عکاسی است) یا موسسه عکاسی بدهند و مطمئن باشند که حداقل در حد همین 5 عکس به آنها تحویل میدهند، بنظر بنده باید برای هر فریم آن، حداقل 3 الی 5 میلیون هزینه بدهند !

کاسبی هم یعنی همین ! استفاده از امکانات، تجهیزات و وقت مردم علاقه مند و نهایتاً رسیدن به هدف با مثلاً حدود یک بیستم هزینه ی متعارف ... (و بموازات آن، نان عکاس یا موسسه حرفه ای عکاسی را آجر کردن ! و نهایتاً قمپز فرهنگی هم در کردن! ) ... آن 200 تومن هم برای برنده اش، در خوشبینانه ترین حالت، تبدیل به یک مموری کارت یا امثالهم میشود و ...

كاربر آشنا lind آواتار ها
    تشکر کرده
    158

از نظر دوستانی که تو این زمینه فعالیت میکنند اجرت دستیار(عمومی)عکاس به چه صورت محاسبه بشه بهتره؟(درصدی یا مبلغی خاص)
    به عنوان مثال برای پروژه ی صنعتی به ارزش 1تومن که 2 روز کاری هم طول میکشه این مبلغ چقدر باشه منصفانه هست؟
    با تشکر
    مهدی بیگمرادی

صفحه 2 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین