صفحه 13 از 14 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 136
Like Tree191تشکر

موضوع: مقايسه لنز ها...

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط RGB COLOR نمایش پست ها
    واقعا جالبه
    من 16-85 نیکون دارم و تو این سایت رنج 24 رو چقدر خوب نشون داده ولی تو عکسایی که من میگیرم همچین چیزی نیست، 16 که دیگه فاجعه هست
    خوب من در مورد نیکون و تست های این سایت اطلاعات دقیقی ندارم!
    ولی لنزهای کنون را تا بحال موردی ندیدم که درست بررسی نکرده باشه (البته شاید من دیدیم!!!)
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط RGB COLOR نمایش پست ها
    واقعا جالبه
    من 16-85 نیکون دارم و تو این سایت رنج 24 رو چقدر خوب نشون داده ولی تو عکسایی که من میگیرم همچین چیزی نیست، 16 که دیگه فاجعه هست
    دوست گرامی بنده هم همین لنز رو دارم و تو تمامی فواصل کانونی مشکل اعوجاج رو احساس نکردم. زیاد هم به آزمایشات سایتها توجه نکنید به عبارتی نتیجه و تست سایتها، حتی همین dxo mark، وحی منزل نیست.

تمامی لنزها، ایرادات و عیبهایی دارند که در شرایط آزمایشگاهی بیشتر خودشون رو نشون میدند. ممکنه لنز من هم به میزان کمی مثلا ca داشته باشه و بر فرض همین سایت هم بر روی همین مساله تاکید کرده باشه، اما مهم اینه که همین قدر که من تا حالا اثری از ca ندیدم و از کیفیت عکسهاش راضی هستم، برای من کافی هست.
    msh2200، RGB COLOR و saman-r تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

سخنی با دوستان و عکاسان خبره

وقت دوستان نازنین در انجمن عکاسان ایران بخیر

دوستان پیشنهاد سازنده ای خدمت شمایی دارم که در کار عکاسی خبره هستید. با انجام اینکار میتونید منشا خیر و راهنمای خوبی برای تازه واردان و حتی افراد نیمه اماتور و گاه حرفه ای باشید.

همونطوری که میدونید بازار لنز دوربین ها از بازار شام هم تنوع بیشتری داره. هر لنز برای هر دوربین و به منظور کارهای ویژه ساخته شده.
    بارها شده که خودم و اطرافیان با خرید لنزهایی که مناسب نبودن متضرر شدیم و با توجه به قیمت بالای لنز در ایران برای خانواده های متوسط این ضرر ها زیاد هم قابل جبران نیستند.

لذا از شما دوستان خواهش میکنم از تخصصتون استفاده کنید و لیست یا بخشی به این موضوع اختصاص بدید.
    اینکه چه لنزهایی برای چه کارهایی مناسب هستند و ویژگی هر کدام چیست.

این موضوع که خدمتتون عرض کردم در سایت موجوده یعنی با کندو کاو در انجمن میشه تا اندازه ای این اطلاعات رو به دست اورد اما بسیار دشوار و با صرف زمان زیاد.
    خوبه که این کار در یک بخش مستقل و بسته انجام بشه و با صرف وقت کمتر بشه به اطلاعات بیشتر دسترسی داشت.این موضوع در دراز مدت باعث کم شدن پرسش های کاربران به خاطر دسترسی ساده به اطلاعات خواهد شد.

در حقیقت بخشی که پیشنهاد میکنم به این صورت هست که یک تالار مخصوصبه خودش اختصاص میده و این تالار زیر مجموعه هایی داره مثل : لنزهای مخصوص پرتره-لنزهای مخصوص فیلمبرداری، لنزهای مخصوص عکسبرداری از فواصل دور و.... در هر بخش لنزهای مربوطه و کارایی و قیمت اونها مشخص میشه. این مساله میتونه یک مرجع خیلی خوب برای شناخت لنزها در وب فارسی باشه و این کار قبلا توسط هیچگس انجام نشده. با توجه به توان بالایی که در این انجمن با وجود افراد متخصص نهفته هست بسیار مناسب خواهد بود اگر این کار انجام بگیره.

بازم از شما دوستان ممنونم.
    و به شخصه خواهش میکنم این کار رو انجام بدین. در این راه من هم در حد توان خودم در خدمت دوستان هستم.

با سپاس پیشین
    س.ر
    msh2200، ata_m3 و Ebif_GSM تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط saman-r نمایش پست ها
    سخنی با دوستان و عکاسان خبره

وقت دوستان نازنین در انجمن عکاسان ایران بخیر

دوستان پیشنهاد سازنده ای خدمت شمایی دارم که در کار عکاسی خبره هستید. با انجام اینکار میتونید منشا خیر و راهنمای خوبی برای تازه واردان و حتی افراد نیمه اماتور و گاه حرفه ای باشید.

همونطوری که میدونید بازار لنز دوربین ها از بازار شام هم تنوع بیشتری داره. هر لنز برای هر دوربین و به منظور کارهای ویژه ساخته شده.
    بارها شده که خودم و اطرافیان با خرید لنزهایی که مناسب نبودن متضرر شدیم و با توجه به قیمت بالای لنز در ایران برای خانواده های متوسط این ضرر ها زیاد هم قابل جبران نیستند.

لذا از شما دوستان خواهش میکنم از تخصصتون استفاده کنید و لیست یا بخشی به این موضوع اختصاص بدید.
    اینکه چه لنزهایی برای چه کارهایی مناسب هستند و ویژگی هر کدام چیست.

این موضوع که خدمتتون عرض کردم در سایت موجوده یعنی با کندو کاو در انجمن میشه تا اندازه ای این اطلاعات رو به دست اورد اما بسیار دشوار و با صرف زمان زیاد.
    خوبه که این کار در یک بخش مستقل و بسته انجام بشه و با صرف وقت کمتر بشه به اطلاعات بیشتر دسترسی داشت.این موضوع در دراز مدت باعث کم شدن پرسش های کاربران به خاطر دسترسی ساده به اطلاعات خواهد شد.

در حقیقت بخشی که پیشنهاد میکنم به این صورت هست که یک تالار مخصوصبه خودش اختصاص میده و این تالار زیر مجموعه هایی داره مثل : لنزهای مخصوص پرتره-لنزهای مخصوص فیلمبرداری، لنزهای مخصوص عکسبرداری از فواصل دور و.... در هر بخش لنزهای مربوطه و کارایی و قیمت اونها مشخص میشه. این مساله میتونه یک مرجع خیلی خوب برای شناخت لنزها در وب فارسی باشه و این کار قبلا توسط هیچگس انجام نشده. با توجه به توان بالایی که در این انجمن با وجود افراد متخصص نهفته هست بسیار مناسب خواهد بود اگر این کار انجام بگیره.

بازم از شما دوستان ممنونم.
    و به شخصه خواهش میکنم این کار رو انجام بدین. در این راه من هم در حد توان خودم در خدمت دوستان هستم.

با سپاس پیشین
    س.ر
    اینها که هست ازخیلی پیش ها:
    مقایسه و مباحث عمومی لنزها
    اگه سوال به خصوصی هم باقی باشه میتونید بپرسید.
    دانشنامه هم که هست
    مقالات هم که هست
    ... هم که هست!...
    S Noora تشکر می‌کند.

كاربر همراه Hamed Ziyaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1887

درود..

عزیزانی که هم با لنز 15-85 کانن کار کردن و هم با لنز 11-16 توکینا لطفا بفرمایند که اختلاف شارپنس این دو لنز در چه حدیه؟؟ آیا شارپنس بیشتر توکینا کاملا محسوس و واضحه و یااینکه چندان تفاوتی ندارن؟؟؟ و یا حتی برعکس؟؟ آیا ارزش داره با توجه به در اختیار داشتن لنز 15-85 و برای رسیدن به شارپنس بیشتر در عکاسی منظره اقدام به خرید لنز توکینا 11-16 کنم؟؟

با تشکر
    مبر ز موی سپیدم گمان به عمر دراز
    جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی ...
    "حامد "

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط papyruus نمایش پست ها
    درود..

عزیزانی که هم با لنز 15-85 کانن کار کردن و هم با لنز 11-16 توکینا لطفا بفرمایند که اختلاف شارپنس این دو لنز در چه حدیه؟؟ آیا شارپنس بیشتر توکینا کاملا محسوس و واضحه و یااینکه چندان تفاوتی ندارن؟؟؟ و یا حتی برعکس؟؟ آیا ارزش داره با توجه به در اختیار داشتن لنز 15-85 و برای رسیدن به شارپنس بیشتر در عکاسی منظره اقدام به خرید لنز توکینا 11-16 کنم؟؟

با تشکر
    تنها تفاوت شارپ بودن نیست اساسا این دو لنز با هم اختلاف فوکال دارند که واید بودن مزیت است
    کیفیت بدنه بهتر و همچنین سریعتر است
    اساسا از نظر شارپی این دو آنچنان قابل مقایسه نیستند چون کارکرد متفاوتی دارند و همپوشانی چندانی با هم ندارد ولی به هر شکل توکینا برنده است
    اینکه میفرمائید واضح باید بگم اساسا فقط در 15mm میتوان این دو را مقایسه کرد که در این فوکال 15-85 برنده است ولی در دیگر فوکال های واید توکینا بهتر است ولی این بهتر بودن فضایی نیست
    ویرایش توسط siosha : Thursday 16 October 2014 در ساعت 14:01
    SHOK53، ata_m3، Hamed Ziyaei و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

برای شارپ بودن در عکاسی طبیعت به لنزها تیلت شیفت و فکوس استکینگ هم نگاهی بیاندازید
    Hamed Ziyaei تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام لطفا اگر کسی تجربه استفاده از لنزهای 35mm سیگما و کانن f1.4 رو داره بگه که آیا با توجه به تفاوت قیمتی که دارن کدوماش بهتره ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام خدمت همه عزیزان ببخشید اگر سوالی که میپرسم تکراری هست یا ممکنه خیلی ها قبل تر پرسیده باشن اما واقعا به دلیل اینکه وقت کمی دارم دوباره پرسیدم
    دوستان بنده مدل دوربینم 700dهست و مبتدی نیستم اما از اول با لنز 18-55 خوده دوربین عکاسی کردم اما قصد خرید لنز دارم اما واقعا دریای وسیعی است دنیای لنز ها
    فعالیت اصلی بنده موسیقی است و در هنر دیگری مشغول هستم اما عاشق عکاسی های هنری (به علت فعالیت موسیقی) دوستان عزیز بنده می خواهم نزدیک به 1تومن هزینه کنم برای لنز اما مطمئنن اگر لنز خوبی با قیمت کمتر که مناسب من باشه رو پیدا کنم بهتره
    در حسرت گرفتن یک عکس از یه فاصله با یه فوکوس خوب روی سوژه موندم کاری که این 55انجام نمیده
    دوستان این لنز هارو من دیدم میشه شما عزیزان مقایسه ای کنید ومنو راهنمایی کنید واقعا ممنون میشم
    Canon EF-S 55-250mm F/4-5.6 IS II
    Canon EF 70-300mm F/4-5.6 IS USM
    sigma 70-300mm F/4-5.6 DG Macro - Canon Mount
    Canon EF 75-300mm F/4-5.6 III
    Canon EF-S 18-135mm F/3.5-5.6 IS stm
    Canon EF-S 55-250mm F/4-5.6 IS STM

باز هم ممنون

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

درود

یک سوال از اساتید و دوستان محترم
    با وجود اینکه لنزهای dx برای دوربین های کراپ ساخته شده اند
    و لنزهای فول فرم در صورت بسته شدن روی کراپ قسمتی از نور ورودی رو به بیرون سنسور می تابانند
    خارج از بحث فوکال در مورد خروجی و کیفیت عکس برای کسی که می خواهد 50بین م م اف 1.8 یا 35 م م اف 1.8 dx بگیرد با توجه به قیمت مشابه هر کدام و بستن روی دوربین 7200
    کدام رو پیشنهاد میکنید در صورتی که قصد ارتقا بادی هم وجود ندارد
    بیشتر بحثم روی خروجی است
    که لنزهایی که برای کراپدارها ساخته میشود جدای از قیمت معقول در مورد مشابه که هردو لنز در یک بازه قیمتی وجود دارند خرید کدام معقول تر است
    چند ریویو رو بررسی کردم نتیجه ای نگرفتم
    با سپاس
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

صفحه 13 از 14 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 آخرینآخرین