صفحه 681 از 710 نخستنخست ... 181 581 631 671 677 678 679 680 681 682 683 684 685 691 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,801 تا 6,810 , از مجموع 7092
Like Tree130327تشکر

موضوع: عکس های منظره Landscape

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    509

از راهنمایی های جنابعالی سپاسگزارم
    davoud maani تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط davoud maani نمایش پست ها

سیستم بسیار سودمند لایک در برابر لایک در اینستاگرام ، همیشه مرا یاد فیلم بسیار خاطره انگیز کلینت ایستوود به نام یک مشت دلار می اندازد
    یادم هست چند ماه پیش ، پیش یکی از همین جوان های تازه عکاس بودم . کنار من ایستاکرام را نگاه که می کرد. جاتون خالی عکس ها لود نشده تشکر زیر پای برخی عکس ها
    نقش آفرینی می کرد.
    یه دور بچرخید. هر جا پول وارد شد هنر را به صنعت تیدیل کرده و بیشتر استعدادها در آن زمینه را خانه نشین یا گوشه نشین کرده است.
    هنرهای ورزشی هر کدام برای خود صنعتی دست و پا کرده اند.
    در شیمی و فیزیک قانون بقای انرژی میگه انرژی همیشه ثابته و فقط در حال تبدیل یا انتقال هست
    در عکاسی هم لنز ها و دوربین ها در حال دست به دست شدن هست فقط تفاوتی که داره 99 درصدشون در حال خرید وفروش شدن هستند نه نه شات زدن
    چیز بیشتری که من را اذیت می کند کامنتهایی است که زیر عکسها نوشته می شود!! کامنتهایی که ۱۰۰ درصد در تمجید و تایید و پاچه خواری عکاس محترم نوشته می شود. بارها پیش آمده خواسته ام نکته ای را زیر عکسهای دوستان نزدیکم بنویسم ولی به دلیل وجود فضای عجیب مثبت در کامنتها احساس کردم خیلی حرفهایم از جمع متفاوت هست و واکنش خوبی نخواهم دید! متاسفانه در چنین فضایی معمولا فیدبکهایی که عکاس می گیرد درست نیست و کار پیشرفت او سخت تر می شود.

عکاس باید انتخاب کند عکسهایش در چه فضایی ارایه بشود تا فیدبک مورد نظر خودش را دریافت کند. تعداد تشکرهای زیر عکسها در همین تاپیک همچنان معیار ارزشمندی برای بررسی کیفیت کار عکاس است.
    Mehrdad-PL، M.Nouri، davoud maani و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط Alpha_850 نمایش پست ها
    جناب معانی هر تغییری عواملی دارد که باعث آن هستند ، اگر به صفحات قبل برگردید متوجه میشوید چند سالیست چیزی به اسم نقد عکس وجود ندارد همه حرف های گفته شده درباره ادیت هستند من اسم این نوع نقد رو نقد ادیت گذاشتم ( کم رنگ است ، پر رنگ است ، کج است ، ته رنگ دارد و.... ) چیزی در مورد خود عکس گفته نمیشه که اون پرتقال فروش بدونه عکسش صرفنظر از ادیتی که انجام داده ، چند درصد موفق بوده در خارج از انجمن هم وضع به همین شکله ، و طبیعتا کاربران فقط به فایل خام قدرتمند تر فکر میکنند تا بتوانند تغییرات را بهتر مدیریت کنند.
    به نظر من تعداد تشکرها معیار خوبی برای موفقیت عکس هست. حالا اگر عکسهای عکاس های مختلف را با هم مقایسه نکنیم و یک سری تشکرهایی که برای اسم یک کاربر زده می شود نادیده بگیریم و فقط تشکرهایی که عکسهای یک عکاس گرفته را با هم مقایسه کنیم بهترین عکس او مشخص می شود.
    در مورد نقد مناسب منظور شما را متوجه نشدم اگر امکانش هست به صورت موردی در مورد نقد مناسب منظورتان را بیان کنید. البته منظور از نقد ادیت را متوجه شدم ولی اینکه نوع بهتر آن به چه شکلی هست نیاز به توضیح دارد. به هر حال بعضی عکسها عکسهای خوبی بوده اند ولی در هنگام ویرایش خراب شده اند.
    Mehrdad-PL و Alpha_850 تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه Alpha_850 آواتار ها
    تشکر کرده
    381

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    به نظر من تعداد تشکرها معیار خوبی برای موفقیت عکس هست. حالا اگر عکسهای عکاس های مختلف را با هم مقایسه نکنیم و یک سری تشکرهایی که برای اسم یک کاربر زده می شود نادیده بگیریم و فقط تشکرهایی که عکسهای یک عکاس گرفته را با هم مقایسه کنیم بهترین عکس او مشخص می شود.
    در مورد نقد مناسب منظور شما را متوجه نشدم اگر امکانش هست به صورت موردی در مورد نقد مناسب منظورتان را بیان کنید. البته منظور از نقد ادیت را متوجه شدم ولی اینکه نوع بهتر آن به چه شکلی هست نیاز به توضیح دارد. به هر حال بعضی عکسها عکسهای خوبی بوده اند ولی در هنگام ویرایش خراب شده اند.
    با تشکر از شما ، البته در مورد نوع نقد رای با اکثریت هست و من فقط نظر شخصیم رو گفتم ، اما نقد مناسبی که منظور من بود مثالش همین سایت Dpreview هست ، در صفحه آخر بررسی بدنه ها از دو کادر با عنوان مناسب برای... نامناسب برای... استفاده میکنه که اینجا میشه همان نکات خوب و بد ، ما در نقد ها فقط به اشکالات اشاره میکنیم مثلا عکسی که 95 درصد فاکتور های لازم رو داشته ما فقط به اون 5 درصدر ضعفش اشاره میکنیم و اینطور برداشت میشه که اون عکس هیچ چیز خوبی که نداشته به کنار ، چند اشکال هم بهش وارده.

این موضوع برای کاربران حرفه ای که نکات قوت عکس هاشون رو میشناسند مشکلی نداره ، اما کاربرانی که بدنبال یادگیری هستند دچار تردید میشن چون گاهی بسیاری از نکات مثبت عکس ها اتفاقی هستند و از روی علم انجام نشده ( پتانسیل خوبی که آن محل داشته ، نور خوبی که آن روز می تابیده و...) از این جهت اشکالات یاد شده را برطرف میکنند ولی نکاتی که قبلا امتیاز عکس های اونها بحساب می آمد تبدیل به اشکالات عکس های بعدی میشه.

فکر میکنم نقد دو طرفه یعنی اشاره همزمان به خوب و بد تصاویر که باعث بشه اون کاربر محترم ابتدا نکات مثبت رو تثبیت کنه و بعد به ضعف ها بپردازه ، نه اینکه مثبت های یک عکس ، منفی های عکس دیگر باشد و یک عکس در میان جابجا شوند. من فکر نقد یک طرفه دلیل این اتفاق هست.
    soltaani، darya_s، Nima Sadigh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    509

نام: IMG_9582_1.jpg نمایش: 596 اندازه: 259.9 کیلو بایت
    Nima Sadigh، davoud maani، Adel1978 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rebwar آواتار ها
    تشکر کرده
    559

نقل قول نوشته اصلی توسط darya_s نمایش پست ها
    با سلام، اگزیف عکس رو هم می فرمایید
    عکس حاصل ترکیب 3 شات جهت دستیابی به عمق میدان مناسبه(اگزیف دقیق یادم نیست اما فکر کنم iso 250 , f8 , 1/30,11mm sec)
    شات ماه هم با لنز زوم فوکال 80mm ثبت شده

كاربر همراه rebwar آواتار ها
    تشکر کرده
    559

نقل قول نوشته اصلی توسط foroughi نمایش پست ها
    نام: IMG_9582_1.jpg نمایش: 596 اندازه: 259.9 کیلو بایت
    جناب فروغی بیشتر هدفتون نمایش زیبایی غروب بوده و پیش زمینه تون از لحاظ ترکیب بندی و ادیت یه سری مشکلات داره
    درخت سمت راست کامل در کادر جا نگرفته چون وزن بصری زیادی رو در قاب به خودش اختصاص داده چشم هر سری این کات شدگی رو میبینه
    پیشنهاد میکنم از چند شات با نوردهی متفاوت استفاده کنید تا با استفاده از ادغام کردن آنها در فتوشاپ مشکل بازیابی نقاط حاوی سایه حل بشه (در عکس شما درخت های پیش زمینه و رفلکس آنها اندر شدن)

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

سلام و وقت بخیر
    ابتدا پوزش بخاطر اف تاپیک
    دوستان عزیز منم مثل شما نسبت به شرایط فعلی فروم تاسف میخورم
    ولی بهتره که این قبیل پست ها رو در جای مناسب خودش ارسال کنید و از اف تاپیک بپرهیزید
    چون همین یکی دو تا بخش فعال فروم هم با این شرایط به خطر میافته
    خلاصه میایم ابروشو درست کنیم چششو در میاریم
    از مدیریت فروم تقاضا دارم زحمت انتقال اف تاپیک ها رو به بخش مربوطه بکشن
    ارادت
    davoud maani، amir.komeily، Amin.Zallaghi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    769

نقل قول نوشته اصلی توسط davoud maani نمایش پست ها
    سلام
    اولین حرکت را با اجازتون شروع می کنم باشد که دوستان همراهی کنند.
    فضای موجود در این عکس ، پتانسیل بالایی برای یک ترکیب بندی خوب و به دنبالش کادربندی عالی داشته است
    از دوحالت خارج نیست
    حالت اول : این عکس بهترین کادر شما از این فضا نیست
    حالت دوم : گروهی که با آن بوده اید گروه عکاسی نبوده است

اما چه کادری
    باید جلوتر می رفتید و ارتفتع دوربین را پایین می
    اوردید و رفلکسی از کوه در آب به همراه سنگ های داخل آب ایجاد می نمودید به طوری که
    منطقه ای که در وسط عکس قرار گرفته در یکی از خطوط یک سوم قرار گیرد.

اما در مورد ویرایش :
    لبه کوه با آسمان در جداسازی دچار مشکل شده
    آسمان دارای color cast هستش
    اکسپوز عکس در قسمت میانی عکس پایینه

با تشکر
    سلام
    جناب معانی واقعا متشکرم...
    davoud maani و Mohammadtaha_gh تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

نام: IMG_2042.jpg نمایش: 758 اندازه: 241.8 کیلو بایت
    ویرایش توسط Jalal Parsa : Tuesday 5 September 2017 در ساعت 13:13
    hobor971، soltaani، RF_53 و 25 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram