صفحه 1165 از 1201 نخستنخست ... 165 665 1065 1115 1155 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1175 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11,641 تا 11,650 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    572

نقل قول نوشته اصلی توسط paya نمایش پست ها
    سلام دوستان ...
    بعد از مدتها !

چقدر مطالب و اعضا زیاد شده ... و چقدر خوشحالم بابت این موضوع
    دوستان یه سوال، به نظرتون الان خیلی بده آدم بدنه 6D بخره ؟ یعنی خیلی قدیمی و ایناس ؟
    چون سری 2 اش هم مثل اینکه چنگی به دل نزده...

یه جورایی نظرسنجیه ... بادی 6D بخرم یا 80D ؟

مرسی
    معلومه 6D .شما دارین بادی فول فریم رو با کراپدار مقایسه میکنین عجیبه
    paya تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

سلام دوستان ...
    بعد از مدتها !

دوستان یه سوال، به نظرتون الان خیلی بده آدم بدنه 6D بخره ؟ یعنی خیلی قدیمی و ایناس ؟

مرسی
    سلام
    در این انتخاب، لنزها نقش مهمی دارند. قیمت لنزها برای این دو بدنه اختلاف زیادی با هم دارند. همچنین تجربه قبلی شما مهم است. نیازهای شما هم که بسیار مهم هست مثلا اینکه در ایزو بالا زیاد عکاسی می کنید یا خیر. و کلا چه سبک عکاسی می کنید و آیا فایلهای خامتان را ویرایش می کنید؟
    paya، SHOK53، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

سلام دوستان ...
    بعد از مدتها !

مرسی
    با سلام
    مسلما 6D
    ولی همونطور که دوستان گفتند بسته به نوع عکاسی شما داره, ولی در کل اگر اینطور فکر میکنید که نهایتا بسمت فول فریم خواهید رفت و هزینه برای شما خیلی مهم نیست بنظرم 6D رو تهیه کنید و مطمئنا از خرید آن پشیمون نخواهید شد!
    paya تشکر می‌کند.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

سلام دوستان ...
    بعد از مدتها !

مرسی
    اگه میتونید یه نیم نگاه به نیکون داشته باشید. اگر نه ببینید چه لنز هایی برای عکاسی دارید. من هردوش رو دوست دارم ولی در نهایت بین این دو 80دی رو انتخاب میکنم (به دلایل کاملا شخصی و نه علمی)
    paya و Ebif_GSM تشکر می‌کنند.

كاربر همراه paya آواتار ها
    تشکر کرده
    514

ممنون از همه دوستان :)
    پیام اکبری
    my Photos

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    36

با سلام خدمت دوستان

می خواستم نظرتون رو درباره انتخاب یک دوربین عکاسی مناسب با شرایط زیر جویا بشم:

این دوربین قرار هست در اختیار یک شرکت بازرگانی باشه که برای عکاسی از عاملیت های فروش و نمایندگی هاشون (مغازه هایی هستند اکثرا در حاشیه خیابان)
    عکاسی غیر صنعتی از محصولات
    عکاسی از همایش ها و نمایشگاه هایی که قرار هست شرکت کنند یا برگذار کنند
    فیلم برداری احتمالی از بخشی از همایش ها یا نمایشگاه

بیشترین نگرانی من هم در مورد همین بخش نمایشگاه و همایش ها هست چون اغلب این جور موقعیت ها نورپردازی مناسبی ندارند.

نیت اصلی برای خرید دوربین DSLR ایجاد تفاوت معنادار با عکاسی موبایل و افزایش کیفیت هست. البته ذکر این نکته هم ضروری هست که اغلب این عکس ها قرار هست در رسانه های اجتماعی و سایت اینترنی این شرکت استفاده یشه.

حالا با این تفاسیر به نظر شما دوستان چه بادی و چه لنزی مناسب این موقعیت هست؟ درسته که میرورلس ها در این تاپیک بحث نمیشوند اما از میون اون مدل ها هم به نظرم میشه یک مدل مناسب با این نیاز ها پیدا کرد.

مدل هایی که به نظرم مناسب اومدن:
    Nikon D7200 18-140
    Canon M5 15-45
    Canon 80D 18-55

كاربر آشنا pyan آواتار ها
    تشکر کرده
    24

حتی مدلهای پایه DSLR هم به شرط اینکه بلد باشین باهاشون کار کنید کیفیت عکس به مراتب بالاتری نسبت به دوربین موبایل به ویژه در شرایط خاص منجمله عکاسی در نور کم بخاطر سایز سنسور بسیار بزرگتر این دوربینها نسبت به سنسور موبایل بهتون میدن!
    در مورد شرایط همایش و چون معمولا تاریک هست شما دو چیز نیاز دارید یکی لنز تله یکی هم دوربینی که ایزوهای بالا رو بتونه بهتر از پسش بر بیاد و نویز کمتری داشته باشه
    لنز ۱۸-۵۵ اصلا لنز مناسبی نیست واسه شرایط عکاسی تو همایشها...بخاطر فاصله کانونی کوتاهی که داره مجبور میشید از فواصل نزدیک عکاسی کنید باهاش که خب مسلما مناسب نیست
    لنز ۱۸-۱۴۰ نیکون یا ۱۸-۱۳۵ کنون وضعیت بهتری دارن
    البته لنزهایی مثل ۵۵-۲۵۰ کنون و ۷۰-۳۰۰ یا ۵۵-۳۰۰ یا ۵۵-۲۰۰ نیکون میتونند واسه این مورد خاص بهتر باشن
    نظر من اینه که شما یه کنون 80D 18-55+55-250 بگیرین یا نیکون D7200 با ترکیبی مشابه که برای زمانهای عکاسی از بیرون یا سایر شرایط که نیاز به لنز واید هست این لنز رو ببندید و برای فواصل دورتر لنز بلندتر
    قیمتشون هم تقریبا برابر با یک لنز 18-135 یا 18-140 میشه
    برای کار شما با توجه به اینکه احتمالا فیلمبرداری هم توی کار شما هست بنده 80D رو بخاطر سیستم فکوس بسیار پیشرفته‌ترش توی فیلمبرداری با همون ۲لنزی که عرض کردم توصیه میکنم
    البته دوربینی مثل 70D هم میتونه جوابگوی نیاز شما باشه
    fantome تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط pyan نمایش پست ها
    حتی مدلهای پایه DSLR هم به شرط اینکه بلد باشین باهاشون کار کنید کیفیت عکس به مراتب بالاتری نسبت به دوربین موبایل به ویژه در شرایط خاص منجمله عکاسی در نور کم بخاطر سایز سنسور بسیار بزرگتر این دوربینها نسبت به سنسور موبایل بهتون میدن!
    در مورد شرایط همایش و چون معمولا تاریک هست شما دو چیز نیاز دارید یکی لنز تله یکی هم دوربینی که ایزوهای بالا رو بتونه بهتر از پسش بر بیاد و نویز کمتری داشته باشه
    لنز ۱۸-۵۵ اصلا لنز مناسبی نیست واسه شرایط عکاسی تو همایشها...بخاطر فاصله کانونی کوتاهی که داره مجبور میشید از فواصل نزدیک عکاسی کنید باهاش که خب مسلما مناسب نیست
    لنز ۱۸-۱۴۰ نیکون یا ۱۸-۱۳۵ کنون وضعیت بهتری دارن
    البته لنزهایی مثل ۵۵-۲۵۰ کنون و ۷۰-۳۰۰ یا ۵۵-۳۰۰ یا ۵۵-۲۰۰ نیکون میتونند واسه این مورد خاص بهتر باشن
    نظر من اینه که شما یه کنون 80D 18-55+55-250 بگیرین یا نیکون D7200 با ترکیبی مشابه که برای زمانهای عکاسی از بیرون یا سایر شرایط که نیاز به لنز واید هست این لنز رو ببندید و برای فواصل دورتر لنز بلندتر
    قیمتشون هم تقریبا برابر با یک لنز 18-135 یا 18-140 میشه
    برای کار شما با توجه به اینکه احتمالا فیلمبرداری هم توی کار شما هست بنده 80D رو بخاطر سیستم فکوس بسیار پیشرفته‌ترش توی فیلمبرداری با همون ۲لنزی که عرض کردم توصیه میکنم
    البته دوربینی مثل 70D هم میتونه جوابگوی نیاز شما باشه
    به نظر شما یه فلش اکسترنال میتونه شرایط رو بهتر کنه؟ چون به هر حال خیلی نمیشه با سرعت شاتر پایین تو یک همایش عکس برداشت! از طرفی برد فلش داخلی هم خیلی مطلوب نیست.
    من می خوام یه جوری در حد 4 تومن این سیستم بسته بشه! برای همین هم رفتم سراغ آپشن 7200 چون با توانایی های مشابه با 80دی قیمت کمتری داره
    ویرایش توسط fantome : Monday 11 September 2017 در ساعت 22:55
    EOS 80D
    18-135mm IS USM
    55-250mm IS STM
    50mm STM

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    36

فکر می کنم در محدود 4 میلیون این آپشن با ارزش ترین باشه:
    Nikon D7200 +18-140mm kit lens+External Flash
    البته در مورد فلش اکسترنال ایده ای ندارم و نمی دونم چه مدل و مارکی باید باشه تا تفاوت معناداری با فلش داخلی خود دوربین داشته باشه. اما اگر محدودیت بودجه رو بیارن پایین تر فکر می کنم بهترین جایگزین این باشه:
    Nikon D5600+18-140mm kit lens+External Flash
    ...
    با این تفاسیر با تعویض 7200 با 5600 چه چیزهایی رو از دست می دم؟؟

دلیل این که تو گزینه هام کانن نیست به خاطر این هست که در قیمت برابر نمونه های نیکون امکانات و بعضا مشخصات بهتری دارند.
    EOS 80D
    18-135mm IS USM
    55-250mm IS STM
    50mm STM

كاربر آشنا pyan آواتار ها
    تشکر کرده
    24

فلاش اکسترنال میتونه تاثیر داشته باشه ولی معجزه نمیکنه...دلیلش هم اینه که ارتباط مستقیم با فاصله از سوژه داره
    شما نمیتونی از ته سالن مثلا فلاش بزنی و تاثیرش رو حس کنی...کما اینکه خود همین فلاش زدن تو شرایط کنفرانس و... اثلا امکانپذیر نیست
    ولی خب بودنش خیلی میتونه کمک کنه بخصوص اگه لنز به اصطلاح سریع نداشته باشین و بخواین سوژه رو فریز کنید میتونه کمک کنه
    واسه فلاش هم مارکهای متنوع هست...از چینی‌های مهندسی معکوس شده! تا برندهای اصلی که همین چینیها مثل یانگنو یا Godox کهملا مناسب هستن و قیمت خوبی هم دارن
    در مورد اختلاف کنون و نیکون هم مهم نیست رو کاغذ امتیاز کی بیشتره یا سنسور کدوم تو سایت DXO امتیاز بالاتری گرفته
    شما باید متناسب با نیاز خودتون انتخاب کنید
    یکی از اینا فیلمبرداری هست که کنون به مراتب توش بهتر و قویتر از نیکون هست
    ولی خب مثلا داینامیک رنج دوربینهای نیکون رو نمیشه ازشون گذشت و سنسورهای بهترشون رو،ولی خب شایر تو مورد شما اصلا کاربردی نداشته باشه همچین چیزی
    حتی یه 760D هم میتونه نیاز شما رو کاملا برآورده کنه با توضیحاتی که دادین
    amir.komeily و fantome تشکر می‌کنند.