صفحه 5 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 48 , از مجموع 48
Like Tree339تشکر

موضوع: Canon EF 11-24mm f/4L USM

كاربر همراه Amin Zarif آواتار ها
    تشکر کرده
    6314

سلام
    مسلما من در حدی نیستم که بخوام مقایسه DXO رو زیر سوال ببرم ، ولی درکش هم نمیتونم بکنم !
    تست های مربوط به لنز DXO بیشتر شبیه شوخی هست.این تست ها از اساس ایراد دارد.چطور شارپنس دو لنز متفاوت را با دو دوربین متفاوت با سنسورهای متفاوت مقایسه می کنند؟
    تست صحیح لنز ها با optical bench ها و ذیگر تجهیزات بسیار گران قیمت انجام می شود. به طور مثال lensrental، دستگاهی در اختیار دارد که نام آن را OLAF گذاشته(وحدود 150,000 دلار برای تهیه آن از یک شرکت آلمانی هزینه کرد) و فارغ از بدنه دوربین،لنز ها را تست می کند.
    به نظر من DXO ،بیشتر به دنبال جذب هرچه بیشتر مخاطب عامه بوده و در همین سطح نیز باید مورد توجه قرار گیرد،نه بیشتر.
    M.Mobin، lamagra، a.g g.a و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امین ظریف مهدیزاده

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

قبلا هم این رو گفتم اون قسمت DXO که به لنز ها امتیاز میده رو اصلا مد نظر قرار ندید ، کلا حساب کنید که اصلا وجود نداره ، چون در این قسمت به لنز در بهترین فوکال و آپرچر اون نمره میده و اصلا بماند که که وزن هر پارامتر در نمره دهی چه قدر هست یعنی مثلا آیا میزان تاثیر شارپنس با خطای CA یکی هست؟ وزن دیستورشن با ترنزمیشن چی؟ و ... چه طوری نمرات رو جمع کرده؟ میانگین گرفته؟ اصلا این نمره چه سودی داره؟ مگه من قراره لنز رو فقط روی یک فوکال خاص با آپرچر خاص استفاده کنم!؟
    به همین دلیل به نظر من این قسمت کلا بی اعتباره و اصلا نباید بهش اعتنایی کرد ولی قسمت های دیگه ی این سایت به نظرم معتبر هست ، در قسمت measurements میتونید نتایج دقیق شارپنس , CA و .... رو برای هر فوکال و هر آپرچر بینید در اونجا میشه به نتایج خوبی رسید. نمیشه به راحتی حکم کلی داد که DXO معتبر نیست.
    a.g g.a، Hamed Ziyaei، peacekeeper و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    شاهین بوذرجمهری

تشکر کرده
    6314

میتونید نتایج دقیق شارپنس , CA و .... رو برای هر فوکال و هر آپرچر بینید در اونجا میشه به نتایج خوبی رسید. نمیشه به راحتی حکم کلی داد که DXO معتبر نیست.
    شارپنسی که بر مبنای رزولوشن سنسور دوربین باشد،هیچ اعتباری ندارد.
    a.g g.a و Kane تشکر می‌کنند.
    امین ظریف مهدیزاده

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin Zarif نمایش پست ها
    شارپنسی که بر مبنای رزولوشن سنسور دوربین باشد،هیچ اعتباری ندارد.
    نمیشه کلی گفت ، به هر حال قرار هست ما لنزها رو روی بدنه ببندیم و استفاده کنیم . میشه گفت dxo به نوعی تستش عملی هست . البته من حرف شما رو رد نمی کنم . یعنی تست فارغ از سنسور رو هم مفید میدونم ولی دوست دارم نتایج عملی رو بدنه رو هم بدونم .
    peacekeeper تشکر می‌کند.
    شاهین بوذرجمهری

تشکر کرده
    6314

نمیشه کلی گفت ، به هر حال قرار هست ما لنزها رو روی بدنه ببندیم و استفاده کنیم . میشه گفت dxo به نوعی تستش عملی هست . البته من حرف شما رو رد نمی کنم . یعنی تست فارغ از سنسور رو هم مفید میدونم ولی دوست دارم نتایج عملی رو بدنه رو هم بدونم .
    در اینصورت باید تست ها با بدنه های جدید آپدیت شوند.ضمن اینکه با توجه به پیشرفت سریع سنسور ها و بدنه ها و همچنین امکان نصب لنز هایی با برند های مختلف روی برخی از بدنه ها،به نظر من تست های مستقل هر لنز(فارغ از سنسور و بدنه) اعتبار بسیار بیشتری دارند.
    امین ظریف مهدیزاده

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin Zarif نمایش پست ها
    در اینصورت باید تست ها با بدنه های جدید آپدیت شوند.ضمن اینکه با توجه به پیشرفت سریع سنسور ها و بدنه ها و همچنین امکان نصب لنز هایی با برند های مختلف روی برخی از بدنه ها،به نظر من تست های مستقل هر لنز(فارغ از سنسور و بدنه) اعتبار بسیار بیشتری دارند.
    البته بحث آف تاپیک شده ولی
    اتفاقا تست روی بدنه های خود برند به واقعیت نزدیک تره. چون نهایتا در دنیای واقعی به طور مثال 200-70 نیکون روی کانن استفاده نمی شود. در واقع همه لنزهای ساخته شده برای یک مانت در 99% موارد روی همان مانت اسفاده می شوند(به جز موارد خاص) تازه گیرم که این اتفاق بیفته(یعنی همه لنزها فارغ از نوع بدنه امتحان شوند) بازدلیل نمی شه که نتایج تفاوت خیلی زیادی داشته باشند.

تست های DXO هم به افراد کمک می کند که تجهیزات فعلی خود را بهتر بشناسند (مثلا فلان لنز من توی هر فوکال توی چه اپرچری ضعف دارد) و هم اینکه از بین انتخابهای موجود برای خرید تجهیزات جدید کدامیک برای شخص مناسبتر است.
    kiavash، a.g g.a و Kane تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

بحث کم کم آف تاپیک می شود....من بنا به تجربه شخصی و بر اساس تجربه ای که روی لنزهای خودم داشته ام می توانم بگویم امتیاز دهی DxO برای لنزها نه تنها کمکی به تصمیم گیری و انتخاب لنز نمی کند که گمراه کننده هم هست و اگر بخواهیم به این امتیازدهی ها بسنده کنیم بعضاً به نتایج خنده داری هم می رسیم. به نظرم نمودارهای تفصیلی DxO در هر بخش مفیدتر از امتیازدهی هایش است (هر چند در آن بخش ها هم بعضاً اشتباهاتی دیده ام). به شخصه به گزارش های توصیفی و تفصیلی و دارای نمونه عکس سایت هائی مانند The Digital Pictures و Photozone بیشتر علافمند هستم.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

تجربه شخصيم نشان داده است كه مقايسه بين دو لنز از نيكون و كنون در هيچ يك از دو سايت dxo و the digital picture جوابگو نيست. راههاي بهتري بايد يافت.
    DELL، a.g g.a و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

صفحه 5 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5