صفحه 643 از 755 نخستنخست ... 143 543 593 633 639 640 641 642 643 644 645 646 647 653 693 743 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,421 تا 6,430 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه scorpion8 آواتار ها
    تشکر کرده
    136

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان و عزیزان
    یه مدت کم فعالیت میکنم ولی گه گاهی میام و میخونم الان دو سه صفحه ی آخرو خوندم
    قصد طرفداری از هیچ کس رو ندارم فقط دید شخصی خودم رو بیان میکنم
    دوستان بزرگوار ایراداتی رو گرفتن از عکس آقا سهراب چون دانش من در حد فهم این موارد نیست هیچ نظری نمیدم اما به عنوان کسی که از گرفتن عکس پرتره بیزار بوده ولی با دیدن عکس های همین دوستان مثل آقا سهراب و آقا پدرام و .... به این نوع عکاسی علاقه پیدا کرده و هنوز اول یادگیریه نظر شخصیمو میدم
    خیلی از مواقع عکس هایی میگیرم که کلی ایراد دارن از دید خودم همش فکر میکنم چجوری باید یه مرحله بالاتر برم هی تو عکاسی و تنظیمات دقت میکنم رفلکتور و بالا پایین میکنم با فلش گرون قیمتم ( لامپ کم مصرف ) نور پردازی میکنم و باز میبینم که نه خوب نشده یا پرتره محیطی اصلا دل نشین نیست
    ولی همین عکس آقا سهراب که دوستان نقد دارن نباید تو این قسمت قرار بگیره و مناسب تاپیک نیست به من به عنوان یه تازه کار یاد داد اهمیت ادیت ( هرچند به گفته آقای معانی ادیت دارای ضعف ) چطور میتونه یه عکس معمولی رو تبدیل به عکسی بهتر بکنه الان دوست دارم برسم خونه برم پای سیستم و رو یه سری عکس ها کار کنم و ادیتمو تقویت کنم سوای تجهیزات و تاثیرشون فکر میکنم من چیزای زیادی از همین عکس یاد گرفتم حداقل از دید من شاید مابقی دوستان هم اینطور بهش نگاه کنن قابل قبول باشه براشون
    دوست عزیز حرف شما درسته من هم ممکنه با دیدن کار بغضی دوستان ایده بگیرم ولی یه چیزی روفراموش نکنید اون شخصی که عکس میندازه باید انتقاد پذیر باشه توجیه کردن ایرادات اصلا رفتار درستی نیست ایشون همیشه ایراداتی که ازش میگیرن رو توجیح میکنه و سعی داره شخص منتقد رو بکوبه که کار من درست دوست داشتم اینطوری کردم ضمن اینکه واقعا ادیت ها در حد خیلی شاخصی نیستند که بخوایم بگیم ادیت خاصی شده که جنبه آموزشی داشته باشه جنبه آموزش زمانیه که شما فیلمی از نحوه ادیت کردنت تهیه کنی و برای بقیه بزاری اینکه ضمنا فکر کنم تاپیک با عنوان روش های ویرایش عکس درست بشه که اینجا فقط جنبه گذاشتن و نقد عکس باشه نه آموزشی من خودم ممکنه یه عکس رو ادیت کنم به نظر خودم خیلی شاهکار کرده باشم ولی ممکنه اصلا اصول ادیت درش رعایت نشده باشه اینکه من بیام عکس بزارم فکر کنم اینقدر کارم درست بوده که بخوام الگوی بقیه باشم اصلا درست نیست باید اول ایراد کارمو برطرف کنم بعد به بقیه آموزش بدم ضمن اینکه هیچ هنرمندی اگه بخوای این روش رو پی بگیره که عکس بگیره و فکر کنه کارش درسته و بقیه نمیفهمن به هیچ جایی نمیرسه
    nautilus_214، ashkan 78، ehsaniran و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    دوستان و اساتید زیادی در همین تالار قصد آموزش داشته اند ولی کمی در کار خود عجله نکرده اند و با صبر و تحمل در موقعیت مناسب مطالب خود را ارایه کرده اند و از بحث روی مطالب خودشون بسیار استقبال کردند چون می دانند که با بحث روی مطالب آموزشی، مطالب جدید، پایه ای و عمیقتری را یاد خواهد گرفت. معمولا در همه ی رشته ها از جمله مهندسی، پزشکی و ... استادهای دانشگاه به روزترین ها و کم خطاترین ها در رشته خودشان هستند. دلیلش هم در تعامل بودن با دانشجوها و شنیدن سوالات و نظرات گوناگون آنها است.
    اجازه بدید با شما مخالفت بکنم نیما جان.
    تمام اون اساتیدی که فرمودید از سایت متواری شدند! اون هم به خاطر روحیه بت شکنی و انقلابی و متخصص همه چیز بودن یک عده از اعضای فرومه.
    به نظرم جناب قابزلو دیگه نباید در این فروم فعالیت بکنند و توصیه من اینه که همین الان از اکانتشون بیرون بیان و دیگه به این سایت سر نزنند.اینطور خیلی سنگینترند.
    روحیه نقد و بحث باید دو طرفه باشه.توی این تالار هر کسی یک انتقادی به کار کسی میکنه و دفاع میشنوه به سرعت دل شکسته میشه و شروع میکنه به قضاوت کردن شخصیت طرف مقابل و بر چسب متعصب و بی جنبه و...زدن.روحیه پروانه ای خودش رو هم نمیبینه که با اولین جواب مخالف با نظرش به کلی از کوره در رفته و بحث رو شخصی کرده.
    اگر روحیه تون اینقدر کمه و ظرفیتتون اینقدر پایینه که تحمل شنیدن جواب و دفاع و مخالفت ندارید در مورد کار کسی چیزی ننویسید.چون اون چیزی که دارید دیگری بهش متهم میکنید خودتون هم ازش بی بهره نیستید(البته منظورم از اینها شما نیستید)
    M.Meghdari، illidan، naghli و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

scorpion8 عزیز، من فکر میکنم اگر قصد دارین از روی تعداد تشکر کاربران، متوجه بشین کارتون قوی بوده و مورد توجه دوستان قرار گرفته یانه، به جای ارسال چند عکس به صورت یکجا و در یک زمان، اقدام به ارسال تک عکس در فواصل زمانی متفاوت کنین. فکر میکنم نتیجه بهتری نصیبتون بشه. خصوصا اگه عکسها از یک سوژه و با حال و هوای تقریبا مشابه باشه.
    ارادتمند
    Nima Sadigh، M.Nouri و I.Givili تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام
    به نظرم دليل اينكه در بعضي موارد، مباحث فني به مجادله مي انجامد شايد اين باشد كه در فضاي مجازي لحن واقعي گوينده به مخاطب منتقل نمي شود و باعث آزردگي و سوء تفاهم دو طرف مي شود. شايد همين بحث ها در يك جمع حضوري با خوشي و تفاهم به نتيجه برسد.
    به شخصه اميدوارم سهراب قابزلوي عزيز به حضور و همكاري در فروم عكاسي ادامه دهند. به شخصه هم از ديدن پرتره هاي ايشان لذت برده ام و هم از نكات آموزشي استفاده كرده ام.
    به نظرم هم سهراب عزيز با حسن نيت تجربياتشان را در فروم به اشتراك گذاشته اند و هم ساير دوستان نقدها و نظراتشان را با حسن نيت بيان كرده اند ولي لازم است همه ي ما رواداري و تساهل را بيشتر مد نظر قرار دهيم بدين معني كه در هنگام مواجهه با نظر مخالف، همه حق را متعلق به خودمان ندانيم و احتمال بدهيم طرف مقابل هم محق باشد. همه ي ما هم به ياد داشته باشيم كه يكي از كاركرد هاي اين فروم تبادل آرا و بالا بردن سطح دانش و مهارت همه ي دوستان است و مهمتر از همه، فروم محملي براي ايجاد محيطي دوستانه براي علاقمندان به عكاسي است و دوستي و دوستانه بودن روابط به نظرم بسيار مهم است.
    به نظرم بد نيست كه تاپيكي تحت عنوان نكات آموزشي در نورپردازي و اديت پرتره درست كنيم و سهراب خان و ساير دوستان صاحب نظر و علاقمند به بيان نكات آموزشي، نكات آموزشي را در آن تاپيك مطرح كنند. نقدها و نظرات دوستان بر روي مطالب آموزشي هم در همان تاپيك مطرح شود.

ارادتمند
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Tuesday 15 March 2016 در ساعت 14:41
    NASSIRI4080، shabab، Kourosh Kahal و 22 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    136

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    scorpion8 عزیز، من فکر میکنم اگر قصد دارین از روی تعداد تشکر کاربران، متوجه بشین کارتون قوی بوده و مورد توجه دوستان قرار گرفته یانه، به جای ارسال چند عکس به صورت یکجا و در یک زمان، اقدام به ارسال تک عکس در فواصل زمانی متفاوت کنین. فکر میکنم نتیجه بهتری نصیبتون بشه. خصوصا اگه عکسها از یک سوژه و با حال و هوای تقریبا مشابه باشه.
    ارادتمند
    آیا من گفتم منتظر تشکر دوستان هستم ؟؟ شما احتمالا فکر کردید بنده تازه وارد دنیا عکاسی شدم و کمبود لایک دارم ؟ اگه بنا به تشکر دوستان باشه که من از همشون ممنونم چه تشکر ها چه نقد ها بنده به اندازه کافی در پیج شخصیم لایک میخورم و احساس کمبود لایک ندارم فکر کنم منو با یکی دیگه اشتباه گرفتید فکر نمیکنم چند تا عکس مشکلی برای پیج ایجاد کنه این همه عکس از دوستان چند تا هم از من به نظرم به جای اینکه در مورد علت گذاشتن عکس ها قضاوت کنید نظر و نقدتون رو بفرمایید بیشتر به پیج مربوط باشه با تشکر
    davoud maani، obsidiyan، amir.komeily و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion8 نمایش پست ها
    آیا من گفتم منتظر تشکر دوستان هستم ؟؟ فکر کنم منو با یکی دیگه اشتباه گرفتید فکر نمیکنم چند تا عکس مشکلی برای پیج ایجاد کنه این همه عکس از دوستان چند تا هم از من به نظرم به جای اینکه در مورد علت گذاشتن عکس ها قضاوت کنید نظر و نقدتون رو بفرمایید بیشتر به پیج مربوط باشه با تشکر
    من در مورد خود عکسها ایراد نگرفتم scorpion8 عزیز که ضعیف هستن یا قوی. نظرم این بود که قرار دادن چندین عکس با هم، احتمال بازخورد های کاربران که کمترینش دکمه تشکر باشه، کمتر میکنه. و البته ایرادهایی دیگه ای هم به این کار وارده که فکر میکنم منطقی ترینش این باشه:
    در صفحه اصلی فروم، با این ترتیب عکس گذاشتن، باکس " عکس های مدیریت شده " کاملا به یک تاپیک و کارهای یک نفر محدود میشه و فرصت و شانس دیده شدن بقیه آثار کاربران دیگه در تاپیک های دیگه کمتر.
    بنده هم با قرار دادن عکسهای شما و سایر دوستان هیچ مشکلی ندارم در مورد شما هم هیچ قضاوتی نکردم هیچ نقد و نظری که عکسها مشکل دارن یا نه هم ندارم و تشکر هم میکنم از شما و سایر دوستانی که عکس آپلود میکنین و فرصت بیشتر عکس دیدن به ما میدین.
    ارادتمند
    NASSIRI4080، shabab، Nima Sadigh و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    تمام اون اساتیدی که فرمودید از سایت متواری شدند! اون هم به خاطر روحیه بت شکنی و انقلابی و متخصص همه چیز بودن یک عده از اعضای فرومه.
    به نظرم جناب قابزلو دیگه نباید در این فروم فعالیت بکنند و توصیه من اینه که همین الان از اکانتشون بیرون بیان و دیگه به این سایت سر نزنند.اینطور خیلی سنگینترند.
    روحیه نقد و بحث باید دو طرفه باشه.توی این تالار هر کسی یک انتقادی به کار کسی میکنه و دفاع میشنوه به سرعت دل شکسته میشه و شروع میکنه به قضاوت کردن شخصیت طرف مقابل و بر چسب متعصب و بی جنبه و...زدن.روحیه پروانه ای خودش رو هم نمیبینه که با اولین جواب مخالف با نظرش به کلی از کوره در رفته و بحث رو شخصی کرده.
    اگر روحیه تون اینقدر کمه و ظرفیتتون اینقدر پایینه که تحمل شنیدن جواب و دفاع و مخالفت ندارید در مورد کار کسی چیزی ننویسید.چون اون چیزی که دارید دیگری بهش متهم میکنید خودتون هم ازش بی بهره نیستید(البته منظورم از اینها شما نیستید)
    عقیل جان فکر می کنم شناختی از رفتار من در این فروم داشته باشید. شخصا از بحث های حاشیه ای متنفرم و تا حد ممکن از این بحثها دوری می کنم و سعی می کنم در برابر پستهای تحریک آمیز سکوت اختیار کنم و از بحثهای فنی در زمینه عکاسی لذت می برم.

برچسب "خارج تاپیک بودن" به یک پست مرتبط در این تاپیک خیلی جالب نیست. مخصوصا اینکه دومین بار باشد این رفتار عجیب را ببینم.
    اگر هم بحثی هست باید روی این مورد شود که آیا فلان پست خارج از تاپیک بوده یا خیر؟

در آخر باز هم یادآوری می کنم شخصا به کارهای سهراب و آموزشهایش علاقه دارم. مخصوصا عکسی که در آن مدل با پیراهن آبی جلوی بکگراند سبز ایستاده است. علاقه خاصی به آن عکس پیدا کرده ام.
    MohammadH تشکر می‌کند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion8 نمایش پست ها
    آیا من گفتم منتظر تشکر دوستان هستم ؟؟ شما احتمالا فکر کردید بنده تازه وارد دنیا عکاسی شدم و کمبود لایک دارم ؟ اگه بنا به تشکر دوستان باشه که من از همشون ممنونم چه تشکر ها چه نقد ها بنده به اندازه کافی در پیج شخصیم لایک میخورم و احساس کمبود لایک ندارم فکر کنم منو با یکی دیگه اشتباه گرفتید فکر نمیکنم چند تا عکس مشکلی برای پیج ایجاد کنه این همه عکس از دوستان چند تا هم از من به نظرم به جای اینکه در مورد علت گذاشتن عکس ها قضاوت کنید نظر و نقدتون رو بفرمایید بیشتر به پیج مربوط باشه با تشکر
    ضمن عرض سلام و خسته نباشید
    با توجه به فرمایش شما بابت اینکه فرمودید وقت بسیار ناچیز بوده و با پوزهای مختلف سوژه هم نمیتوانستید بخوبی ارتباط برقرار کنید و ساعات نوری سخت، مطالبی بنظرم آمد که بیانش خالی از لطف نیست:
    بخاطر شرایط قطعا شما دیگه فرصت فکر کردن و امتحان پوزهای مختلف را نداشتید که کاملا هم معقول بنظر می رسد.
    یه نکته کلی که در عکسهای شما دیدم عدم توجه به پیروی از یک الگوی نوری خاص یا چند الگو با توجه به حالات و روحیه سوژه می باشد که میتوانست بسیار بهتر جلوه کند، در بعضی از عکسهای شما پاها از جای خوبی برش نخورده اند و گاها باعث منحرف شدن چشم می شوند، توجه و استفاده بلقوه از المانهای محیط میتونست بسیار کمک کننده باشه ( امتحان کردن ) ، در بعضی از کادرها برش پاها میتونست انجام نشه و کادر بازتری انتخاب کنید ( کمی بازتر ) ، سعی کنید توی همین مدت کم و نور خراب محیط بهترین ابتکارها را پیاده کنید و بهره بگیرید، سوژه فتوژنیک چیزی نیست که همیشه پیدا بشه و وقتی که شد یعنی گلدن تایم پرتره یعنی همه تکنیکها و نور یه طرف سوژه فتوژنیک یه طرف دیگه، گاهی باید به بدن و صورت سوژه دقت کنیم و ببینیم چه نقاط قوت و ضعفی می توان پیدا کرد و از آنها به نفع ثبتمان استفاده کنیم، صحبت کردن قبل از کار با سوژه و پرسیدن سوالاتی که به او آرامش میدهند و شوخی هایی گهگاه میتواند در ریلکس شدن و پوزهای طبیعی تر سوژه هنگام عکاسی کمک کننده باشد، رعایت همه اینها و استفاده مطلوب از شرایط سخت و تایم کم و فکر کردن 100% به پروژه حین انجام کار میتونه منجربه کارهایی بسیار مطلوب بشه که خودش باعث جذب مشتری های بهتر و بعدی خواهد شد، سوژه داره پول میده به این امید که شما بهترین کارو بهش ارائه کنید، اون از نور و مسائل فنی درگیر کار اطلاعی نداره و قطعا عکسشو می خواد ( یه کار منحصر به فرد )، امیدوارم تونسته باشم فقط جهت یادآوری نکاتی را گفته باشم هرچند که شما و همه عزیزان به این نکات اشراف کامل دارید ولی گاهی تکرارشون خالی از لطف نیست و حتی برای دوستانی که تجربه کمتری دارند میتونه مسمر ثمر باشه، درکل دیدن عکسهای خوبتون حس خوبی به من داد، ممنون
    شاد و موفق باشید
    illidan، amir.komeily و scorpion8 تشکر می‌کنند.
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

تشکر کرده
    136

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    ضمن عرض سلام و خسته نباشید
    با توجه به فرمایش شما بابت اینکه فرمودید وقت بسیار ناچیز بوده و با پوزهای مختلف سوژه هم نمیتوانستید بخوبی ارتباط برقرار کنید و ساعات نوری سخت، مطالبی بنظرم آمد که بیانش خالی از لطف نیست:
    بخاطر شرایط قطعا شما دیگه فرصت فکر کردن و امتحان پوزهای مختلف را نداشتید که کاملا هم معقول بنظر می رسد.
    یه نکته کلی که در عکسهای شما دیدم عدم توجه به پیروی از یک الگوی نوری خاص یا چند الگو با توجه به حالات و روحیه سوژه می باشد که میتوانست بسیار بهتر جلوه کند، در بعضی از عکسهای شما پاها از جای خوبی برش نخورده اند و گاها باعث منحرف شدن چشم می شوند، توجه و استفاده بلقوه از المانهای محیط میتونست بسیار کمک کننده باشه ( امتحان کردن ) ، در بعضی از کادرها برش پاها میتونست انجام نشه و کادر بازتری انتخاب کنید ( کمی بازتر ) ، سعی کنید توی همین مدت کم و نور خراب محیط بهترین ابتکارها را پیاده کنید و بهره بگیرید، سوژه فتوژنیک چیزی نیست که همیشه پیدا بشه و وقتی که شد یعنی گلدن تایم پرتره یعنی همه تکنیکها و نور یه طرف سوژه فتوژنیک یه طرف دیگه، گاهی باید به بدن و صورت سوژه دقت کنیم و ببینیم چه نقاط قوت و ضعفی می توان پیدا کرد و از آنها به نفع ثبتمان استفاده کنیم، صحبت کردن قبل از کار با سوژه و پرسیدن سوالاتی که به او آرامش میدهند و شوخی هایی گهگاه میتواند در ریلکس شدن و پوزهای طبیعی تر سوژه هنگام عکاسی کمک کننده باشد، رعایت همه اینها و استفاده مطلوب از شرایط سخت و تایم کم و فکر کردن 100% به پروژه حین انجام کار میتونه منجربه کارهایی بسیار مطلوب بشه که خودش باعث جذب مشتری های بهتر و بعدی خواهد شد، سوژه داره پول میده به این امید که شما بهترین کارو بهش ارائه کنید، اون از نور و مسائل فنی درگیر کار اطلاعی نداره و قطعا عکسشو می خواد ( یه کار منحصر به فرد )، امیدوارم تونسته باشم فقط جهت یادآوری نکاتی را گفته باشم هرچند که شما و همه عزیزان به این نکات اشراف کامل دارید ولی گاهی تکرارشون خالی از لطف نیست و حتی برای دوستانی که تجربه کمتری دارند میتونه مسمر ثمر باشه، درکل دیدن عکسهای خوبتون حس خوبی به من داد، ممنون
    شاد و موفق باشید

دوست عزیزو گرامی ممنون که وقت گذاشتی و راهنمایی کردی بله حرفاتونتو کاملا قبول دارم مشکلاتی که من سر این کار داشتم یکی همین چیزی بود که شما بهش اشاره کردی ولی من رعایت نکردم همین ارتباطه با سوژه ببینید چون آشنایی قبلی با سوژه داشتم اونم در حد چند دقیقه در هفته خب واقعا نمیشد زیر و بم سوژه رو در آورد مثلا به پز دادن ها اشاره کردید بله من عکس های بیشتری از ایشون گرفتم که پاها کراپ نشده ولی مشکلی جای دیگه بود که انتخاب نشد بزرگتری مشکل من ساعت خیلی بد عکاسی بود به حدی که خودم هم اذیت شد و بدتر از اون اینکه مشتری اینقدر عجله داشت که پول بیشتری بابت زمان بیشتر برای باغ نپردازه اتفاقا من بهش متذکر شدم که کارت ممکنه خراب بشه ولی گوش نکرد و اینکه حتی 2 لباس داشت که خوبم بود ولی بازم به خاطر وقت نشد تعویض کنیم حتی زمانی که من اومدم خونه و کارهارو بررسی کردم گفتم ای کاش این عجله نبود و کنترل نور بهتری داشتم روی کار دیدم بعضی جاها نور واقعا روی سوژه پوست رو خراب کرده بعلاوه اینها نداشتم دستار درست حسابی رو هم اضافه کنید و اینکه مثلا پز رو بهش میدی ولی رعایت نمیکنه یا میگه اینجوری دوسن ندارم اونجوری دوست دارم به هر حال خدا رو شکر از کارش راضی بود ولی خب بلاخره اول کار پرتره هستم و تجربه خیلی به آدم کمک میکنه هر زمان بهتر از قبل بازم ممنون بابت راهنمایی
    amir.komeily و hosseinhmj تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    عقیل جان شما حرفه ای هستید بنابراین نباید زیر هر عکسی تشکر بزنید در حالی که من
    هر جور عکسی هم از جناب قابزلو دیدم تشکر شما زیر عکسش وجود داشت

باید اندکی ظرفیت خود را بالا ببرید.
    دوستمان بهترین عبارت را نوشتند :

من خودم ممکنه یه عکس رو ادیت کنم به نظر خودم خیلی شاهکار کرده باشم ولی ممکنه اصلا اصول ادیت درش رعایت نشده باشه اینکه من بیام عکس بزارم فکر کنم اینقدر کارم درست بوده که بخوام الگوی بقیه باشم اصلا درست نیست باید اول ایراد کارمو برطرف کنم بعد به بقیه آموزش بدم

ببینید عکس های جناب قابزلو در حدی نیستن که بخواهند آموزش بدهند
    به نظرم ایشان دارای توهم از جایگاه یاد دهنده هستند و فکر کنم این شائبه به خاطر سابقه فعالیت در عکاسی و نیز اندکی
    در سایت های همسایه باشد. اما باور کنید اینجا فضای مجازیست و هیچکس ذاتا از کسی بدش نمی آید. من خودم عکس میزارم تا ایرادات رو دوستان به من بگویند چون ممکن است
    هزاران دلیل مانند تعصب به عکسم ، دانش کمتر و ..... باعث شود تا برخی ایرادات را نبینم. پس به سراغ خرد جمعی می آیم و از نظرات دوستان استفاده می کنم
    پس وقتی عکس را آلو می کنم باید منتظر شنیدن هر نوع نقدی باشم
    عکسی هم که بیشترین تشکر را میگیره سرلوحه کارم قرار مید هم و حتی وقتی دوستی نقدی به عکس من می نویسد و آن نقد تشکر زیادی دریافت می کند یعنی آن دوستان نیز همان نقد را به عکس من داشته اند.

مثال بزنم
    جناب قابزلو پستی میزند و زیرش می نویسد تمرین ویرایشی امروز
    این تمرین برای خودش بوده یا برای کاربران
    اگر برای خودش بوده که باید ببیند ایراد کارش کجاست و چه عکسی را ادیت کرده است و چگونه انجام داده است.
    اگر برای استفاده کاربران بوده باید توضیحی زیرش بنویسد که برای مثال من این کارها را انجام دادم تا نقاط قوت عکس را تقویت کنم
    حالا اگر کاربری نظری زیرش نوشت نباید ناراحت شود.
    ولی متاسفانه ایشان با اولین انتقاد شروع به توجیه می کنند.

مثلا نقدی که ایشان به عکس شما نوشتند کاملا مشخص است که در جهت توصیف و ستایش تمام و کمال عکس شماست. هر ایرادی هم این عکس داشت گفتند عیبی ندارد مشکلی ایجاد نمی کند و ما هم به خیال خودشان قبول کردیم.

اما من توصیه ام به جناب قابزلو این است که اگر می خواهند پیشرفت کنند به جای اینکه سعی در یاددادن باشند تمرکزشان را روی یادگیری بگذارند
    همه چیز را همگان ندانند. این دوستانی که ما در این فروم داریم گنجینه ای از تجربیات هستند که می توان از آن ها استفاده کرد. همه ما هم به همین دلیل اینجا حضور داریم.
    ویرایش توسط davoud maani : Tuesday 15 March 2016 در ساعت 18:28
    DELL، nautilus_214، ashkan 78 و 26 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی