صفحه 1154 از 1201 نخستنخست ... 154 654 1054 1104 1144 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1164 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11,531 تا 11,540 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط mr.amin نمایش پست ها
    دوباره؟
    منظور از تفاوت كه فقط شارپنس نيس اينجا ب قول خودت جاش نيست دوستان گمراه ميشن
    عرض ادب

بنده یه سری تفاوت هاشون رو مثل اندازه سنسور و لنز و .. رو اطلاع دارم ؛ اما خیلی علاقه دارم بدونم تفاوت های این دو از لحاظ عملی و در اصل از دیدگاه کسی که با هر دو کار کرده ؛ چیه ؟ صرفا جهت اطلاع . مثلا ایا پردازنده های فول فریم که قوی تر هستند ؛ رنگ ها رو بهتر پردازش و ثبت میکنند؟
    بقیه تفاوت هاشون برای بنده حداقل در حال حاظر کاربردی نیست و احساس نیازی رو ایجاد نمیکنه برای خرید فول فریم.

با احترام

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    373

سلام. خدمت بزرگواران، علت تفاوت قیمت یک مدل دوربین با مشخصات و گارانتی یکسان در سایت های معتبر داخلی چیه؟

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط XoMa نمایش پست ها
    عرض ادب

بنده یه سری تفاوت هاشون رو مثل اندازه سنسور و لنز و .. رو اطلاع دارم ؛ اما خیلی علاقه دارم بدونم تفاوت های این دو از لحاظ عملی و در اصل از دیدگاه کسی که با هر دو کار کرده ؛ چیه ؟ صرفا جهت اطلاع . مثلا ایا پردازنده های فول فریم که قوی تر هستند ؛ رنگ ها رو بهتر پردازش و ثبت میکنند؟
    بقیه تفاوت هاشون برای بنده حداقل در حال حاظر کاربردی نیست و احساس نیازی رو ایجاد نمیکنه برای خرید فول فریم.

با احترام

فول فریم:
    مقداری جذب نور بیشتر
    مقداری عملکرد ISO بهتر
    مقداری شارپ تر
    مقداری بوکه ی بیشتر

کراپ:
    قیمت بدنه مناسب تر
    قمیت لنز ها مناسب تر

عکس ارزون ترین دوربین کراپ نیکون یعنی d3300 :
    http://www.imaging-resource.com/PROD...0INBI00100.JPG

عکس دوربین فول فریم نیکون d810:

همونطور که میبینید تفاوت بسیار جزئیست، من ارزون ترین کراپ رو انتخاب کردم، قطعا D7200 دیگه تفاوتش ازین هم جزئی تره
    من تا قبل ازینکه با d610 و d810 کار کنم فکر میکردم عملکرد ISO انها خیلی خیلی از دوربین های کراپ بهتره، اما بعد ازاولین تست ISO به کلی خورد تو ذوقم، فکر نمیکردم اونقدر تفاوت امتیاز DXO هم جزئی باشه.

حال شاید بپرسید وقتی انقدر تفاوت جزئی هست چرا اصلا فول فریم بخریم؟ اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم، اما تا جایی که میدونم، بدنه های فول فریم دوام و عمر بیشتری دارند، مقاوم ترند، امکانات بالاتری دارند و همینطور لنز هاشون. این میزان تفاوت عملکرد ISO برای کسایی که کارشون عکاسی از آسمان شب هست گاهی خیلی مهم میشه، نویز کمتر، کمتر اذیتشون میکنه. و همون میزان جزئی بوکه بیشتر برای بعضی حیاتی میشه. و حتی گنده منده بودن دوربین برای بعضی ها کلاس کارشون هست!
    من نمیخواستم این بحث باز اینجا راه بی افته اما خب مجدد مطرح شد.
    ویرایش توسط Aier : Monday 3 July 2017 در ساعت 16:01
    XoMa تشکر می‌کند.
    D3300 + 50mm f1.8G
    I don't call myself a photographer, I'm just enthusiastic about photography
    Telegram: @Mostazrafe

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط harrypotter2020 نمایش پست ها
    سلام. خدمت بزرگواران، علت تفاوت قیمت یک مدل دوربین با مشخصات و گارانتی یکسان در سایت های معتبر داخلی چیه؟
    سلام , سودجویی بیشتر یا رقابت در صورتی که قیمت پائین تر مشاهده کنید , برای نمونه نیکون d810 در یک فروشگاه اینترنتی که تبلیغاتش به تلوزیون هم رسیده و ضمانت ارزان ترین قیمت داره 8500 میده و یک فروشگاه دیگه هم 8440 میده , بدون ضمانت ارزان ترین قیمت و بدون بوق و کرنا ! خرید اینترنتی حتما باید با تحقیق انجام بشه
    sshot-35.jpg
    harrypotter2020 و Aier تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط Behzady نمایش پست ها
    سلام , سودجویی بیشتر یا رقابت در صورتی که قیمت پائین تر مشاهده کنید , برای نمونه نیکون d810 در یک فروشگاه اینترنتی که تبلیغاتش به تلوزیون هم رسیده و ضمانت ارزان ترین قیمت داره 8500 میده و یک فروشگاه دیگه هم 8440 میده , بدون ضمانت ارزان ترین قیمت و بدون بوق و کرنا ! خرید اینترنتی حتما باید با تحقیق انجام بشه
    حتی توی بازار کاشان این دوربین تا ده میلیون تومان هم داره فروش میره، اینجا هنوز 5d mark2 توی ویترین هاست با قیمت 5-6 میلیون تومان
    اینجا درمورد لپتاپ و سخت افزار کامپیوتر هم قیمت گذاری به همین نحوه هست جوری که همه ی دوستان و آشنایان من همه چیو از تهران سفارش میدن وهیچکس جرعت نمیکنه از شهرستان بخره! سالهای سال هست که کوچیک ترین خرید های خودمو از تهران سفارش میدم
    کاش ستادی بود و روی این قیمت گذاری ها نظارت میکرد
    harrypotter2020، E.K.Studio و amir55 تشکر می‌کنند.
    D3300 + 50mm f1.8G

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

دوستان من میخام برای ضبط ویدیوهای آموزشی از iphone 7 استفاده کنم و همینطور از پرده سبز

برای ضبط صدا هم میکروفن زیر رو دیدم که به نظرم خیلی خوب بود

https://www.digikala.com/Product/DKP...84%D8%A7%D8%B3

نمونه ویدیو های آزمایشی که با iphone و این مدل میکروفن بود دیدم به نظر خودم خوب بود و میشد ویدیوی آموزشی باهاش ساخت با کیفیت مطلوب و صدای خوب

حالا میخواستم نظر دوستان رو بدونم که آیا تجربه ای در این خصوص داشتند من رو بیشتر راهنمایی کنند چون احساس کردم بجای دوربین چند میلیونی dslr میشه روی این روش حساب باز کرد

ممنونم

تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط amir55 نمایش پست ها
    دوستان من میخام برای ضبط ویدیوهای آموزشی از iphone 7 استفاده کنم و همینطور از پرده سبز

برای ضبط صدا هم میکروفن زیر رو دیدم که به نظرم خیلی خوب بود

https://www.digikala.com/Product/DKP...84%D8%A7%D8%B3

نمونه ویدیو های آزمایشی که با iphone و این مدل میکروفن بود دیدم به نظر خودم خوب بود و میشد ویدیوی آموزشی باهاش ساخت با کیفیت مطلوب و صدای خوب

حالا میخواستم نظر دوستان رو بدونم که آیا تجربه ای در این خصوص داشتند من رو بیشتر راهنمایی کنند چون احساس کردم بجای دوربین چند میلیونی dslr میشه روی این روش حساب باز کرد

ممنونم
    دوست من به علت ضعف شدید گوشی های موبایل در عمق میدان و بوکه به علت سنسور بسیار کوچک،فیلم برداری حرفه ای با آنها ممکن نیست
    اما باز همه چی به انتظارات شما بستگی داره. اگه از خروجی گوشی راضی هستید و مشکلی باهاش ندارید و کارتون باهاش راه می افته، خب چه بهتر، هزینه کمتر
    اما اگه فیلمبرداری سینماتیک و حرفه ای میخواهید کار کنید، خوب به DSLR نیازمند خواهید شد که اون موقع در خدمتتون هستیم. اول نیاز خودرو شناسایی کنید
    D3300 + 50mm f1.8G

كاربر همراه
    تشکر کرده
    541

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    فول فریم:
    مقداری جذب نور بیشتر
    مقداری عملکرد ISO بهتر
    مقداری شارپ تر
    مقداری بوکه ی بیشتر

کراپ:
    قیمت بدنه مناسب تر
    قمیت لنز ها مناسب تر

عکس ارزون ترین دوربین کراپ نیکون یعنی d3300 :

عکس دوربین فول فریم نیکون d810:

همونطور که میبینید تفاوت بسیار جزئیست، من ارزون ترین کراپ رو انتخاب کردم، قطعا D7200 دیگه تفاوتش ازین هم جزئی تره
    من تا قبل ازینکه با d610 و d810 کار کنم فکر میکردم عملکرد ISO انها خیلی خیلی از دوربین های کراپ بهتره، اما بعد ازاولین تست ISO به کلی خورد تو ذوقم، فکر نمیکردم اونقدر تفاوت امتیاز DXO هم جزئی باشه.

حال شاید بپرسید وقتی انقدر تفاوت جزئی هست چرا اصلا فول فریم بخریم؟ اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم، اما تا جایی که میدونم، بدنه های فول فریم دوام و عمر بیشتری دارند، مقاوم ترند، امکانات بالاتری دارند و همینطور لنز هاشون. این میزان تفاوت عملکرد ISO برای کسایی که کارشون عکاسی از آسمان شب هست گاهی خیلی مهم میشه، نویز کمتر، کمتر اذیتشون میکنه. و همون میزان جزئی بوکه بیشتر برای بعضی حیاتی میشه. و حتی گنده منده بودن دوربین برای بعضی ها کلاس کارشون هست!
    من نمیخواستم این بحث باز اینجا راه بی افته اما خب مجدد مطرح شد.
    بین این دو تا عکسی که گذاشتین d3300 خیلی شارپ تره! برای مثال گردنبند سوژه رو زوم کنید معلوم میشه،
    مگه میشه اصلا..

تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط WardeN نمایش پست ها
    بین این دو تا عکسی که گذاشتین d3300 خیلی شارپ تره! برای مثال گردنبند سوژه رو زوم کنید معلوم میشه،
    مگه میشه اصلا..
    نه این به این خاطر هست که فوکس روی اون کاغذ مرکز تصویر هست
    هردو عکس در اپرچر f/4 گرفته شده اند و d3300 چون کراپ هست در 1.5 ضرب شده
    پس d3300 به خاطر بسته تر بودن اپرچر، عمق میدان عریض تری داره و موارد خارج از فوکس رو شفاف تر نشون میده و d810 بوکه ی بیشتری داره و موارد خارج از فوکس محو هستند
    اگر مرکز فوکس رو مقایسه کنید d810 میزان کمی شارپ تر هست، اما کلا هدف از خرید دوربین رده بالاتر شارپنس نیست، امکانات بیشتر، فوکس بهتر و کیفیت ساخت هست
    hobor971 و WardeN تشکر می‌کنند.
    D3300 + 50mm f1.8G

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان
    من به عکاسی علاقه مند هستم و میخوام تازه یادگیری رو شروع کنم قبل از تهیه دوربین میخواستم ببینم امکانش هست به من منابع یا کتابهایی رو معرفی کنید؟ امکان شرکت در کلاسهای عکاسی برام وجود نداره
    میدونم در جای مناسبی نپرسیدم ولی نمیدونستم کجا باید سوالم رو مطرح کنم
    ممنون