صفحه 722 از 735 نخستنخست ... 222 622 672 712 718 719 720 721 722 723 724 725 726 732 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,211 تا 7,220 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه ahmad_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    814

نقل قول نوشته اصلی توسط naghli نمایش پست ها
    دوستان چرا اتوفوکوس از طریق ویزور فرانت ویا بک فوکوس میشه ولی تو لایوویو همیشه فکوس درسته؟
    کدوم دوربین فوکوس از طریق ویزور کمترین مشکل رو با لنزها داره؟
    دوست گرامی سیستم فکس در حالت ویزور و در حالت لایو ویو متفاوت هستش
    در حالت لایوویو ( Contrast detection ) سیستم فکس کنتراست پیکسل هارو روی سنسور آنالیز میکنه بر این اساس که اگر سوژه در فکس قرار گرفته باشه بیشترین کنتراست فراهم میشه
    اما در حالت ویزور ( phase detection ) یک سنسور جداگانه برای فکس وجود داره که بر اساس منطبق شدن تصویر روی سنسور کار میکنه

هر وقت تصویر هر دو سنسور یکسان بشه یا خیلی به هم نزدیک باشه یعنی عکس فکس شده این روش خیلی سریعتر از روش قبلی اما دقت کمتری داره

در مورد اینکه کدوم دوربین کمترین مشکل رو داره یه سوال کلیه و جواب مشخصی نداره چون به عوامل مختلفی مثل لنز مورد استفاده و شرایط نوری و نوع سوژه بستگی داره
    naghli تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

دوستان سلام.
    سوالی داشتم در مورد قیمت و دستمزد کار امیدوارم دوستان بهم کمک بکنند.

میانگین دستمزد عکاس برای عکاسی از همایش ها چقدره معمولا؟!

تشکر کرده
    814

دوستان با توجه به وجود پلاگین های مختلف برای فتوشاپ مثلا برای رتوش پوست یا شارپنینگ و ... اما همچنان خیلی از ادیتورها از خود فتوشاپ استفاده میکنند که هم زحمت بیشتر و هم زمان بیشتری رو لازم داره ! خب چرا ؟ استفاده از پلاگین ها امری حرفه ای بحساب نمیاد ؟ مگر بنا نیست در زمان کمتر به نتیجه مطلوب رسید ؟ مایلم نظر شما رو در مورد استفاده از پلاگین ها بدونم

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad_sh نمایش پست ها
    دوستان با توجه به وجود پلاگین های مختلف برای فتوشاپ مثلا برای رتوش پوست یا شارپنینگ و ... اما همچنان خیلی از ادیتورها از خود فتوشاپ استفاده میکنند که هم زحمت بیشتر و هم زمان بیشتری رو لازم داره ! خب چرا ؟ استفاده از پلاگین ها امری حرفه ای بحساب نمیاد ؟ مگر بنا نیست در زمان کمتر به نتیجه مطلوب رسید ؟ مایلم نظر شما رو در مورد استفاده از پلاگین ها بدونم
    پلاگین ها خیلی ضعف دارند
    یکی از مشکلاتشون توی تصاویر با تفکیک پذیری بالاست
    کلا نتیجه ی اتوماتیک خب مشخصا هیچوقت مثل نتیجه ی دستی نمیشه!
    از پنل هم چرا اتفاقا خیلی وقت ها که دقت کار زیاد مطرح نیست و زمان ویرایش مطرحه استفاده میشه به وقتش
    خصوصا به شدت به درد عکس های دور همی و عکسایی که خوب هستن اما نه اونقدر عالی میخورن
    چه پنلی میتونه ریتاچ رو درحد داج اند برن دستی انجام بده؟ بنده که ندیدم چنین موردی
    ahmad_sh تشکر می‌کند.
    D3300 + 50mm f1.8G
    I don't call myself a photographer, I'm just enthusiastic about photography
    Telegram: @Mostazrafe

تشکر کرده
    814

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    پلاگین ها خیلی ضعف دارند
    یکی از مشکلاتشون توی تصاویر با تفکیک پذیری بالاست
    کلا نتیجه ی اتوماتیک خب مشخصا هیچوقت مثل نتیجه ی دستی نمیشه!
    از پنل هم چرا اتفاقا خیلی وقت ها که دقت کار زیاد مطرح نیست و زمان ویرایش مطرحه استفاده میشه به وقتش
    خصوصا به شدت به درد عکس های دور همی و عکسایی که خوب هستن اما نه اونقدر عالی میخورن
    چه پنلی میتونه ریتاچ رو درحد داج اند برن دستی انجام بده؟ بنده که ندیدم چنین موردی
    نه منظورم نتیجه اتوماتیک نیست . پلاگین هایی که تنظیماتشون رو باید بصورت دستی انجام داد مثلا nik
    برنامه هایی که بطور اتوماتیک کاری انجام میدن که به نظر من اصلا نتیجه قابل قبولی ندارند به قول شما فقط برای عکسهای دورهمی میشه استفاده کرد .
    به نظر شما اگر ادیتوری یک پلاگین رو به عنوان بخش جدانشدنی از ورک فلو خودش بدونه اشتباهه ؟!
    اگر موضوع فقط مربوط به بحث محدودیتهای پلاگین ها باشه که کاملا درسته ، نمیشه انتظار زیادی از پلاگینها داشت

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad_sh نمایش پست ها
    اگه چاپ بزرگ ندارین استفاده از پلاگین ها هیچ مشکلی نداره مخصوصا در سایز وب و چاپ کوچک واقعا تفاوتی احساس نمیشه. اما اگه چاپ بزرگ می کنین قطعا و حتما فرق می کنه
    ahmad_sh تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام من تازه به جمع شما پیوستم.من تو خود انجمن ها امکان ساخت تاپیک جداگونه نداشتم سوالمو اینجا میذارم....
    .
    دوربینم Nikon 3400
    مشکلی که باهاش دارم اینه که با کیفیت raw عکاسی میکنم موقعیکه میخام عکس ها رو تو فتوشاپ یا ادبی لایت روم import کنم به شدت از درخشندگی و شفافیت وکیفیت و رنگ و کنتراست عکس به شدت کم میشه. همونطور که گفم زمانیکه عکس رو import داخل فوشاپ میکنم نه اینکه Save کنم به jpg.خیر. هنگامیکه عکس رو تو فتوشاپ باز میکنم کلا فاکتور های کیفیت عکس نزول پیدا میکنه اصن انگاری یه عکس با فرمت jpg خیلی بدکیفیت داخل فتوشاپ باز کردم.
    نسخه فتوشاپم هم photoshop cc 2017
    مشکل از چیه؟ چرا زمان import عکس raw عکسها کیفیتش به شدت افت پیدا میکنه؟؟؟؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    148

پیش فرض سوالات عمومي عكاسي

سلام. در این مورد توی سایت سرچ کردم اما چیزی پیدا نکردم. چطور میشه از روی فاصله کانونی زاویه دید لنزو بدست اورد؟ همچین رابطه ای داریم؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    131

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamb نمایش پست ها
    سلام. در این مورد توی سایت سرچ کردم اما چیزی پیدا نکردم. چطور میشه از روی فاصله کانونی زاویه دید لنزو بدست اورد؟ همچین رابطه ای داریم؟
    https://www.usa.canon.com/internet/p...ange-angleview
    BRAD تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    814

عرض ادب خدمت دوستان گرامی
    در مورد رابطه افزایش مگاپیکسل و احتمال بیشتر تار شدن عکس یا ثبت بیشتر لرزشها مطالب زیادی خوندم ! اما اختلاف نظر در مورد این موضوع خیلی زیاده خیلیها اعتقاد دارند بیشتر شدن مگاپیکسل و کاهش فاصله فتوسایتهای سنسور تاثیری بر این موضوع نداره چون با افزایش رزولوشن جزئیات هم افزایش پیدا میکنن و در کل باعث افزایش کیفیت تصویر میشه یه عده هم کاملا نظر مخالفی دارند میگن وقتی فتوسایت ها بزرگتر باشند نور بیشتری دریافت میشه و S/N بهتری داریم در واقع سیگنال بیشتر و نویز کمتری داریم که این موضوع باعث افزایش کیفیت تصویر میشه !
    نظر شما در این مورد چیه ؟
    مثلا دو دوربین D700 و D810 رو در نظر بگیرید !
    D700 با 12.1 مگاپیکسل و مساحت فتوسایت 70.9 µm² و D810 با 36 مگاپیکسل و مساحت فتوسایت 23.72 µm² !!! من عکسهای D700 رو ندیدم اما اگر اندازه فتوسایت تو کیفیت تصویر تاثیر زیادی داشته باشه قاعدتا باید دوربین قدیمی D700 عکسهای بهتری نسبت به D810 بگیره ! از طرفی اگر بصورت هندهلد عکاسی کنیم D700 باید عکسهای واضحتری ثبت کنه چون کمتر به لرزش دست حساس تا D810 با اون رزولوشن !
    از طرف دیگه اگر فتوسایت بزرگتر باشه و نور بیشتری دریافت کنه ما میتونیم لنز ارزونتری که Tstop بیشتری هم داره انتخاب کنیم ولی اگر مگاپیکسل بره بالا اندازه فتوسایتها کوچیکتر بشه مجبور میشیم بریم سراغ لنزهای حرفه ای و گرونتر با Tstop کمتر ! میتونیم نتیجه بگیریم که کمپانی سازنده دوربینها با کاهش فتوسایتها مارو به سمت خرید لنزهای گرونتر وادار میکنن ؟
    و در آخر میتونیم این هم نتیجه بگیریم اگر با افزایش مگاپیکسل دوربین به لرزش دست حساستر میشه پس خرید و استفاده بیشتر از 3پایه هم به دنبال داره ؟!
    من در این موارد خیلی اطلاعات دقیقی ندارم اگر در مورد مقایسه اشتباه کردم رو حساب ناآگاهی من بذارید
    خیلی ممنون میشم دوستان در این مورد نظرشون رو بیان کنند
    amir.komeily، BRAD و kato تشکر می‌کنند.