صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 30
Like Tree28تشکر

موضوع: ساخت فیلم کوتاه و سردرگمی در انتخاب دوربین مناسب

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

Question ساخت فیلم کوتاه و سردرگمی در انتخاب دوربین مناسب

سلام من اول عذر می‌خواهم که ممکن هست سوالم تکراری باشه یا قبلا بحث شده باشه من تقریبا اکثر مطالب مرتبط با دوربین فیلم‌برداری و هندی کم رو توی این انجمن خوندم منتها چند تا سوال برام باقی موند که گفتم یک‌جا بپرسم و ببینم که بر اساس نیاز من و شرایط موجود در بازار چه گزینه‌ای بهتر هستش

نیازها:
    • بودجه‌ی من نهایتا 900 هزار تومان هستش
    • من دوربین رو برای ثبت خاطرات خانگی و نهایتا ساخت دو تا فیلم کوتاه نیاز دارم نه بیشتر
    • در حالت دوم که ساخت فیلم کوتاه به ممون میاد نیاز دارم که بتونم فیلمی رو که گرفتم با کامپیوتر ویرایش و تدوین کنم
    • لرزشگیر اپتیکال برام مهمه
    • اصلا کیفیت عکس‌بداری برام مهم نیست که تا چند مگ می‌گیره و ... می‌خواهم فیلم بگیرم باهاش
    ابزار ذخیره سازی: تصمیم گرفتم MINI - DV‌نگیرم یعنی می‌شه هارد یا DVD‌

سوالات:
    با توجه به این نیازها
    • توی یک تلوزیون معمولی آیا کیفیت avcHD و mpeg2 قابل تشخیص هست یا این‌که فقط روی تلوزیون‌های پلاسمای بزرگ و یا پرده‌ی سینما افت کیفیت داریم و این افت کیفیت در هر حالت (تلوزیون معمولی و بزرگ) چه حدی هستش؟
    • من احتمالا خیلی فیلم راش خواهم گرفت فرمتی که پیشنهاد می‌شه برای این کار با این دورنما که ممکنه یک یا 2 تا فیلم کوتاه ازش دربیاد چیه؟ فرمت avcHD یا همون HD چقدر برای کاری که من می‌خواهم انجام بدهم تاثیر داره (این رو برای این می‌پرسم که اگر avcHD‌زیاد برای کار من مهم نباشه گزینه‌های دیگری مثل jvc و canon وجود داره در صورتیکه برای avcHD فقط سونی و پاناسونیک استادند :) )
    • برای گرفتن یک فیلم مثلا یک ساعته با فرمت‌های avcHD و mepg2 و DHV هر کدام چه میزان حجم اشغال می‌کند؟
    • آبا با خرید دوربین‌هایی که پورت USB‌دارند و خودشون یا mpeg2 و یا avcHD ذخیره می‌کنند من برای تدوین و ویرایش نیاز دارم به کپچر کردن یا نه (ممکنه سوال احمقانه‌ای باشه ولی من خیلی مبتدی هستم)
    • آیا نرم‌افزارهایی قابل اتکایی برای تدوین فیلم و یا ویرایش فیلم برای فرمت‌های avcHD و hdv وجود داره؟ با توجه به این‌که برای mpeg2‌که همون فرمت dvd‌خودمونه نرم‌افزار وجود داره
    • خیلی معذرت می‌خواهم که این و دوباره می‌پرسم فرق دقیق hdv‌و avcHD چیه؟ و کارکرد هر کدومشون تو کجاهاست معمولا؟ این 1080i چیه؟!
    • با توجه به اینکه من از صحنه‌های نزدیکی فیلم می‌گیرم و نهایت فاصله‌ام 20 متر هستش چه مقدار زوم اپتیکال لازم دارم که کیفیت تصویر رو پایین نیاره (نخندید لطفا :))
    • با توجه به همه‌ی این موارد خرید دوربین DVD دار پیشنهاد می‌شود یا هارد دار (الان سونی دوربینی داره که روی dvd هم HD میزنه)
    • آقا اصلا وجود داره دوربینی که هم هارد داشته باشه هم DVD؟ :P

و در نهایت شما چه مئل‌ةایی رو پیشنهاد می‌کنید؟
    سونی:
    Hdr-sr7 که بالای یک تومنه پس هیچی
    HDR-HC7 و HDR-HC5 هر دو HDV ظبط می‌کنند ولی HDR-HC5‌ دالبی 5 کاناله هستش
    HDR-UX5 و HDR-SR5 هر دو AVCHD‌هستند ولی HDR-SR5 روی هارد 40 گیگ می‌زنه اون یکی روی DVD
    ==================
    MPEG2 ها
    DCR-SR200 چطور؟ هارد 40 داره با لنز کارل زایس واریو سونار T مثل بالای‌ها ولی فرمتش MPEG2 هست
    DCR-SR82 چطور؟

در مورد دوربین‌های پاناسونیک کاتالوگی گیر نیاوردم، که قیمتهاش رو داشته باشم تو ایران:

با توجه به این‌که JVC‌کلا روی MEPEG2 کار می‌کنه تا الان و نیازهای من (در صورتیکه AVCHD رو پیشنهاد نمی‌دهید) کدوم دوربین رو پیشنهاد می‌دهید؟
    آیا بهتره هست که توی همین کلاس JVC به دنبال سونی یا پاناسونیک با همین کلاس بروم؟

گزینه‌ی دیگر هم CANON هستش که فقط روی DVD می‌زنه و روی MINI DV چه پیشنهادی رو توی دوربین‌های کنون می‌دهید؟

DC40
    DC30
    DC22
    DC 210
    DC 100

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

پیش فرض پاسخ: ساخت فیلم کوتاه و سردرگمی در انتخاب دوربین مناسب

اضافه کنم که برای کمک کردنتون پیشاپیش تشکر می‌کنم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

نقل قول نوشته اصلی توسط mazdakam نمایش پست ها
    سلام من اول عذر می‌خواهم که ممکن هست سوالم تکراری باشه یا قبلا بحث شده باشه من تقریبا اکثر مطالب مرتبط با دوربین فیلم‌برداری و هندی کم رو توی این انجمن خوندم منتها چند تا سوال برام باقی موند که گفتم یک‌جا بپرسم و ببینم که بر اساس نیاز من و شرایط موجود در بازار چه گزینه‌ای بهتر هستش

نیازها:
    • بودجه‌ی من نهایتا 900 هزار تومان هستش
    • من دوربین رو برای ثبت خاطرات خانگی و نهایتا ساخت دو تا فیلم کوتاه نیاز دارم نه بیشتر
    • در حالت دوم که ساخت فیلم کوتاه به ممون میاد نیاز دارم که بتونم فیلمی رو که گرفتم با کامپیوتر ویرایش و تدوین کنم
    • لرزشگیر اپتیکال برام مهمه
    • اصلا کیفیت عکس‌بداری برام مهم نیست که تا چند مگ می‌گیره و ... می‌خواهم فیلم بگیرم باهاش
    ابزار ذخیره سازی: تصمیم گرفتم MINI - DV‌نگیرم یعنی می‌شه هارد یا DVD‌

سوالات:
    با توجه به این نیازها
    • توی یک تلوزیون معمولی آیا کیفیت avcHD و mpeg2 قابل تشخیص هست یا این‌که فقط روی تلوزیون‌های پلاسمای بزرگ و یا پرده‌ی سینما افت کیفیت داریم و این افت کیفیت در هر حالت (تلوزیون معمولی و بزرگ) چه حدی هستش؟
    • من احتمالا خیلی فیلم راش خواهم گرفت فرمتی که پیشنهاد می‌شه برای این کار با این دورنما که ممکنه یک یا 2 تا فیلم کوتاه ازش دربیاد چیه؟ فرمت avcHD یا همون HD چقدر برای کاری که من می‌خواهم انجام بدهم تاثیر داره (این رو برای این می‌پرسم که اگر avcHD‌زیاد برای کار من مهم نباشه گزینه‌های دیگری مثل jvc و canon وجود داره در صورتیکه برای avcHD فقط سونی و پاناسونیک استادند :) )
    • برای گرفتن یک فیلم مثلا یک ساعته با فرمت‌های avcHD و mepg2 و DHV هر کدام چه میزان حجم اشغال می‌کند؟
    • آبا با خرید دوربین‌هایی که پورت USB‌دارند و خودشون یا mpeg2 و یا avcHD ذخیره می‌کنند من برای تدوین و ویرایش نیاز دارم به کپچر کردن یا نه (ممکنه سوال احمقانه‌ای باشه ولی من خیلی مبتدی هستم)
    • آیا نرم‌افزارهایی قابل اتکایی برای تدوین فیلم و یا ویرایش فیلم برای فرمت‌های avcHD و hdv وجود داره؟ با توجه به این‌که برای mpeg2‌که همون فرمت dvd‌خودمونه نرم‌افزار وجود داره
    • خیلی معذرت می‌خواهم که این و دوباره می‌پرسم فرق دقیق hdv‌و avcHD چیه؟ و کارکرد هر کدومشون تو کجاهاست معمولا؟ این 1080i چیه؟!
    • با توجه به اینکه من از صحنه‌های نزدیکی فیلم می‌گیرم و نهایت فاصله‌ام 20 متر هستش چه مقدار زوم اپتیکال لازم دارم که کیفیت تصویر رو پایین نیاره (نخندید لطفا :))
    • با توجه به همه‌ی این موارد خرید دوربین DVD دار پیشنهاد می‌شود یا هارد دار (الان سونی دوربینی داره که روی dvd هم HD میزنه)
    • آقا اصلا وجود داره دوربینی که هم هارد داشته باشه هم DVD؟ :P

و در نهایت شما چه مئل‌ةایی رو پیشنهاد می‌کنید؟
    سونی:
    Hdr-sr7 که بالای یک تومنه پس هیچی
    HDR-HC7 و HDR-HC5 هر دو HDV ظبط می‌کنند ولی HDR-HC5‌ دالبی 5 کاناله هستش
    HDR-UX5 و HDR-SR5 هر دو AVCHD‌هستند ولی HDR-SR5 روی هارد 40 گیگ می‌زنه اون یکی روی DVD
    ==================
    MPEG2 ها
    DCR-SR200 چطور؟ هارد 40 داره با لنز کارل زایس واریو سونار T مثل بالای‌ها ولی فرمتش MPEG2 هست
    DCR-SR82 چطور؟

در مورد دوربین‌های پاناسونیک کاتالوگی گیر نیاوردم، که قیمتهاش رو داشته باشم تو ایران:

با توجه به این‌که JVC‌کلا روی MEPEG2 کار می‌کنه تا الان و نیازهای من (در صورتیکه AVCHD رو پیشنهاد نمی‌دهید) کدوم دوربین رو پیشنهاد می‌دهید؟
    آیا بهتره هست که توی همین کلاس JVC به دنبال سونی یا پاناسونیک با همین کلاس بروم؟

گزینه‌ی دیگر هم CANON هستش که فقط روی DVD می‌زنه و روی MINI DV چه پیشنهادی رو توی دوربین‌های کنون می‌دهید؟

DC40
    DC30
    DC22
    DC 210
    DC 100
    سلام
    مزدک عزیز
    خوش آمدید
    از سوال کردن خجالت نکشید ما اینجا همه (بجز تعداد انگشت شماری از دوستان) هم در زمینه عکاسی و هم در زمینه ویدئو آماتوریم.که خوب البته بعید نیست اگر جوابهای آماتوری هم بدهیم.
    عامل مهم انتخاب برای شما فیلم کوتاه است( وگرنه فیلم خانوادگی را با هرچه بگیرید ، گرفته اید) لطفاً توضیح دهید این فیلم کوتاهی که میخواهید بگیید چیست؟(مستند، داستانی سینمای جوان،....) و ضمناً در کجا و با چه وسیله ای قرار است پخش بشود.
    بودجه شما برای خریدن دوربین خانگی کافی است که در این رده هم تفاوت چشمگیری بین اچ دی وی و دی وی مشاهده نخواهید كرد. اساساَ دوربین های خانگی اسباب بازی هستند و حكایت اچ دی وی آنها همان حكایت مگاپیكسل فریب دهنده كامپكت های عكاسی است . از آن مسخره تر دالبی پرو لاجیك برای این دوربینها است
    فیلم تمامی دوربینهای فیلمبرداری دیجیتال با كامپیوتر قابل تدوین است. ضمناَ نرم افزار های حرفه ای با فرمت كمپرس نشده كار میكنند و كاری با فرمت انكد شما ندارند(بحث فشرده سازی جدا است هرچند نرم افزارهای خانگی مثل گروه یولید از فرمت فشرده استفاده میكنند برای همین سرعت بهتری دارند و كیفیت پائینتر).
    1080i Trueیعنی هر فریم فیلم شما 1 مگاپیکسل رزولوشن دارد.
    زوم اپتیکال کیفیت تصویر رو پائین نمیاره::::
    توی کشور ما توی کاتلوگ قیمت نمیزنند برادر من:)
    دوربین های جی وی سی در نور کم نتایج تاسف باری به همراه دارند.
    ببخشید انقدر پرسیدید که نفهمیدم کدومو جواب دادم کدومو جواب ندادم
    mazdakam تشکر می‌کند.
    فرزام

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

سلام به به چه زود جواب دادید ممنون
    عامل مهم انتخاب برای شما فیلم کوتاه است( وگرنه فیلم خانوادگی را با هرچه بگیرید ، گرفته اید) لطفاً توضیح دهید این فیلم کوتاهی که میخواهید بگیید چیست؟(مستند، داستانی سینمای جوان،....) و ضمناً در کجا و با چه وسیله ای قرار است پخش بشود.
    فیلم کلا توی خونه گرفته می‌شه و نهایتا روی پرده خیلی اگر هنر کرده باشم پخش بشه، فیلم مستند هست از یک پیرمرد و یک پیرزن توی خونه‌اشون

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

فیلم تمامی دوربینهای فیلمبرداری دیجیتال با كامپیوتر قابل تدوین است. ضمناَ نرم افزار های حرفه ای با فرمت كمپرس نشده كار میكنند و كاری با فرمت انكد شما ندارند
    یک سوالی داشتم که یادم رفته بود تو نوشته‌ی قبلی بپرسم؛ یعنی برای تدوین حرفه‌ای روی avi بدون encoding کار می‌کنند؟ پس با این حساب من که روی dvd و hdd گرفتن حساب باز کرده بودم اگر بخواهد کارم با کیفیت تر باشه باید روی چکار کنم؟
    ون من چیزی که فهمیدم این بوده که روی dvd‌و hdd نهایت کیفیتی که ظبط می‌شود AVCHD هستش که خودش یک جور ENCODING هست و روی نوار MINI-DV هم می‌ٱوان با کیفیت HDV ظبط کرد که در هر سه حالت به هر حال فیلم ENCODE شده

در حقیقت من می‌دونم که کیفیت MIN-DVها بهتره و قیمت‌هاش رو هم که نگاه کردم خیلی ارزون‌تر بودند،
    من کلا با خودم این‌جوری حساب کردم که اگر قرار هست که MINI-DV رو بیارم روی کامپیوتر و کپچر کنم، آخر سر یک ENCODING‌داره و به هر حال وقتی دیجیتالی شد کیفیتش میاد پایین، بنابراین چه بهتر که این مرحله رو با گرفتن دوربینی که روی هارد بریزه یا روی DVD‌ حذف کنم، ENCODING اشون هم که MPEG2 یا AVCHD هستش که بهترین هست
    این استدلال درسته یا یک چیزهایی رو در نظر نگرفتم؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

ببخشید انقدر پرسیدید که نفهمیدم کدومو جواب دادم کدومو جواب ندادم
    الان دونه دونه می‌پرسم ممنون :)
    توی یک تلوزیون معمولی آیا کیفیت avcHD و mpeg2 قابل تشخیص هست یا این‌که فقط روی تلوزیون‌های پلاسمای بزرگ و یا پرده‌ی سینما افت کیفیت داریم و این افت کیفیت در هر حالت (تلوزیون معمولی و بزرگ) چه حدی هستش؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

من احتمالا خیلی فیلم راش خواهم گرفت فرمتی که پیشنهاد می‌شه برای این کار با این دورنما که ممکنه یک یا 2 تا فیلم کوتاه ازش دربیاد چیه؟ فرمت avcHD یا همون HD چقدر برای کاری که من می‌خواهم انجام بدهم تاثیر داره (این رو برای این می‌پرسم که اگر avcHD‌زیاد برای کار من مهم نباشه گزینه‌های دیگری مثل jvc و canon وجود داره در صورتیکه برای avcHD فقط سونی و پاناسونیک استادند )

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

دوربین های جی وی سی در نور کم نتایج تاسف باری به همراه دارند.
    همه‌ی دوربین‌های jvc یک چیزی به نام پروژکتور دارند با این وجود شما توصیه‌اشون نمی‌کنید؟ چون بقیه‌ی مدل‌های سونی اصلا همچین چیزی ندارند و کنون هم فقط 3 تا مدلش لامپ داره
    یعنی از گزینه‌هام حذفش کنم؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

توی کشور ما توی کاتلوگ قیمت نمیزنند برادر من
    می‌دونم منظورم این بود که نتونستم چیزی پیدا کنم مثل کاتالوگ که بدونم چه مدل‌هایی توی ایران الان موجود هست از پاناسونیک

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

سوال خیلی مهم: یک سوال دیگه لرزشگیر اپتیکال دقیقا با لرزش گیر الکترونیک چه فرقی داره و کدومش موثرترند؟ و چقدر این امکان اهمیت داره؟ بیشتر برای فیلم‌های اکشن هست یا نه مثلا برای فیلم برداری از داخل ماشین که هی بالا و پایین می‌ره هم هستش؟

چون من دستم لرزش داره و می‌ترسم خراب کاری کنه به خاطر نداشتم این امکان واسه همین این قابلیت لرزش گیر موثر (اپتیکال یا الکترونیک هر کدوم که بهتره) برام خیلی مهمه و کمک می‌کنه سریع یک‌سری مدل‌ها رو بگذارم کنار

می‌دونم سه پایه و ... کمک مثری هستش ولی یک جاهایی نیاز دارم که دوربین رو دستم بگیرم

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین