صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 38
Like Tree37تشکر

موضوع: سئوالاتی در مورد فلاش سر خود دوربین

كاربر همراه M. Ali Farajian آواتار ها
    تشکر کرده
    3145

پیش فرض پاسخ: سئوالاتی در مورد فلاش سر خود دوربین

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramin.M نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید
    دو سوال در مورد فلاش سر خود دوربینهای slr like داشتم:
    1 : من وقتی با دوربین sx10 تو فضاهای بسته(عکاسی در منزل) عکس میگیرم عکس حاصل دارای نور زرد بدی هست که در صورت کم کردن تنظیم(1- و 2-) این نور زرد تبدیل به رنگ خردلی میشه و در صورت زیاد کردن تنظیم(1+ و 2+) حالت اوراکسپوژ بوجود می اید.این مشکل به حدی جدیه که با ادیت هم درست نمیشه. البته این مشکل فقط در فضاهای بسته رخ میدهد و در فضاهای باز مشکلی ندارم
    آیا اشکال از فلاشه یا دوربین؟ و یا فلش تنظیم دقیق تری میخواد(در sx10 تنظیم زیادی برای فلاش وجود ندارد)
    من هم دقیقا مشکل شما رو با SX20 دارم و بالاخره فهمیدم که این گرم شدن رنگ ها نتیجه انتخاب وایت بالانس نامناسب توسط دوربین است که اگر از تنظیمات دستی وایت بالانس استفاده کنید مشکل حل خواهد شد.
    Ramin.M تشکر می‌کند.
    محمد علی فرجیان Canon SX20 IS
    از قضاوت کردن دست بکش تا آرامش را تجربه کنی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramin.M نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید
    دو سوال در مورد فلاش سر خود دوربینهای slr like داشتم:
    1 : من وقتی با دوربین sx10 تو فضاهای بسته(عکاسی در منزل) عکس میگیرم عکس حاصل دارای نور زرد بدی هست که در صورت کم کردن تنظیم(1- و 2-) این نور زرد تبدیل به رنگ خردلی میشه و در صورت زیاد کردن تنظیم(1+ و 2+) حالت اوراکسپوژ بوجود می اید.این مشکل به حدی جدیه که با ادیت هم درست نمیشه. البته این مشکل فقط در فضاهای بسته رخ میدهد و در فضاهای باز مشکلی ندارم
    آیا اشکال از فلاشه یا دوربین؟ و یا فلش تنظیم دقیق تری میخواد(در sx10 تنظیم زیادی برای فلاش وجود ندارد)

2 : آیا سیستم TTL در این دوربین وجود دارد؟ در 500d چطور؟
    با تشکر
    سلام
    1- مشكل از تنظيم وايت بالانسه. اگه نخوايد تنظيم وايت بالانس دستي( همانطور كه در پست قبلي عنوان كردند) انجام بديد تنظيمات پيش فرض وايت بالانس دوربين را روي حالت فلاش قرار بديد.
    2- بله
    Ramin.M تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3145

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    سلام
    1- مشكل از تنظيم وايت بالانسه. اگه نخوايد تنظيم وايت بالانس دستي( همانطور كه در پست قبلي عنوان كردند) انجام بديد تنظيمات پيش فرض وايت بالانس دوربين را روي حالت فلاش قرار بديد.
    من که دارم به این نتیجه می رسم که یا این سری از دوربین های Canon دارای یک نقص نرم افزاری است که شاید در آینده حل شود و یا نکته دیگری وجود دارد که ما از آن بی خبریم !!
    انتخاب وایت بالانس روی حالت فلاش نیز وضع رو بهبود نمی بخشه و عکس ها باز هم گرمی خاصی خواهند داشت که باعث می شود رنگ پوست صورت ها تیره تر از واقعیت ثبت شود.
    Ramin.M تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_maf نمایش پست ها
    من که دارم به این نتیجه می رسم که یا این سری از دوربین های Canon دارای یک نقص نرم افزاری است که شاید در آینده حل شود و یا نکته دیگری وجود دارد که ما از آن بی خبریم !!
    انتخاب وایت بالانس روی حالت فلاش نیز وضع رو بهبود نمی بخشه و عکس ها باز هم گرمی خاصی خواهند داشت که باعث می شود رنگ پوست صورت ها تیره تر از واقعیت ثبت شود.
    درود

دوست عزیز یکی از نمونه عکسهایی را که مشکل دارد در سایز کوچک اینجا بگذارید. که دقیقا ذهینیت درستی از آن داشته باشیم و بدانیم دارید دقیقا راجب به چی صحبت میکنید. من با خواندن مشکل شما فکر میکنم که شما اشتباه میکنید. و اگر وایت بالانس دوربین روی اتو هم که بگذاربد،خودش تخشخیص میدهد که فلاش را فعال کرده اید. و تنظیمات لازم رو بخوبی انجام میدهد.

ممکن است شما نورمیحیطی زرد و یا نارنجی دارید. که به علت سرعت پایین شاتر نور میحیط هم در نوردهی دخیل بوده.
    یک نکته را بگویم که با فلاش خود دوربین فقط از فاصله نزدیک عکس بگیرید 2 یا 3 متر. نه بیشتر. اگر میخواهید صورت ها تیره نشود. چون این فلاش برد زیادی ندارد . جاهایی که دور باشند تیره میشوند. و رنگ ها تشدید میشوند. و این طبیعی است. بهر حال با دیدن نمونه عکس شما صحیح تر میشود نظر داد و چون الان همه داریم فقط حدس میزنیم!

موفق باشید

انوش
    M. Ali Farajian و Ramin.M تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3145

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

دوست عزیز یکی از نمونه عکسهایی را که مشکل دارد در سایز کوچک اینجا بگذارید. که دقیقا ذهینیت درستی از آن داشته باشیم و بدانیم دارید دقیقا راجب به چی صحبت میکنید. من با خواندن مشکل شما فکر میکنم که شما اشتباه میکنید. و اگر وایت بالانس دوربین روی اتو هم که بگذاربد،خودش تخشخیص میدهد که فلاش را فعال کرده اید. و تنظیمات لازم رو بخوبی انجام میدهد.

ممکن است شما نورمیحیطی زرد و یا نارنجی دارید. که به علت سرعت پایین شاتر نور میحیط هم در نوردهی دخیل بوده.
    یک نکته را بگویم که با فلاش خود دوربین فقط از فاصله نزدیک عکس بگیرید 2 یا 3 متر. نه بیشتر. اگر میخواهید صورت ها تیره نشود. چون این فلاش برد زیادی ندارد . جاهایی که دور باشند تیره میشوند. و رنگ ها تشدید میشوند. و این طبیعی است. بهر حال با دیدن نمونه عکس شما صحیح تر میشود نظر داد و چون الان همه داریم فقط حدس میزنیم!

موفق باشید

انوش
    بله شما درست می فرمایید چون دوربین به طور خودکار متوجه می شود که از فلاش استفاده می شود و نیازی به تنظیم دستی وایت بالانس برای عکاسی با فلاش نیست!!
    عکس ها توی خونه و محیط بسته این مشکل رو دارند جایی که معمولا از فاصله بیش از 2-3 متر عکاسی نمی کنم و پشت سر افراد هم دیوار است.
    من دو نمونه عکس با فلاش و بدون فلاش براتون میزارم که هر دو در حالت کاملا اتومات دوربین گرفته شده است امیدوارم بتونید مشکل را تشخیص دهید (توی این اتاق فقط 2 تا مهتابی روشنه) چون من که دوربین را تنظیم می کنم و مشکلی ندارم ولی بقیه افراد خانواده عملا نمی تونند توی خونه با فلاش عکس بگیرند چون رنگ ها گرم می شوند و به همان نسبت نیز صورت ها تیره!

ممنون از شما.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Ramin.M تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    42

با تشکر از تمامی دوستان

رنگ نور محیط تاثیر گذار هست ولی آیا حتی با قرار دادن WB روی اتوماتیک دوربین از پس تنظیم آن برنمیاد؟

انتخاب وایت بالانس روی حالت فلاش را هم خیلی باهاش برخورد داشتم و هنوز علت وجود این ایکن رو در تنظیم WB نفهمیدم

من حتی WB custom رو هم امتهان کردم تا حدودی بتونم نور محیط رو کنترل کنم ولی متاسفانه نتیجه خیلی بدتر از قبل حاصل شد.عکس حاصل دارای رنگبندی بسیار cool میشه که بنظرم تحمل رنگ زرد قبل آسان تره:biggrin:

ولی دارم به این نتیجه میرسم که شاید عکاسی با نور محیط (که معمولا سرعت کمتری را لازم داره) دلچسبتر باشه و با تمام سختیش(سرعت پایین) عکسی با رنگهای طبیعی تر حاصل میشه
    M. Ali Farajian تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط setareh نمایش پست ها
    سلام دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید

من وقتی با دوربینم بصورت پرتره با فلاش خود دوربین عکس میگیرم سایه سوژه روی دیوار میفته اما وقتی دوربین رو در حالت معمولی می گیرم و از همون سوژه باز با فلاش عکس میگیرم سایه ای تشکیل نمیشه ! آیا برای رفع این مشکل باید حتما از فلاش اکسترنال استفاده کنم ؟ آیا میشه با ادیت کردن عکس این مشکل رو بر طرف کرد؟ مثل همیشه دوستان محبت کنند و پاسخ بدن
    نوع دوربینتون چیه؟

تشکر کرده
    3145

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfatehi2 نمایش پست ها
    نوع دوربینتون چیه؟
    دوست عزیز ظاهرا تاریخ این پست رو نگاه نکردید چون این پست مربوط به سال 2008 است و فکر می کنم تا حالا جواب سوالشو پیدا کرده باشه!

تشکر کرده
    3145

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_maf نمایش پست ها
    بله شما درست می فرمایید چون دوربین به طور خودکار متوجه می شود که از فلاش استفاده می شود و نیازی به تنظیم دستی وایت بالانس برای عکاسی با فلاش نیست!!
    عکس ها توی خونه و محیط بسته این مشکل رو دارند جایی که معمولا از فاصله بیش از 2-3 متر عکاسی نمی کنم و پشت سر افراد هم دیوار است.
    من دو نمونه عکس با فلاش و بدون فلاش براتون میزارم که هر دو در حالت کاملا اتومات دوربین گرفته شده است امیدوارم بتونید مشکل را تشخیص دهید (توی این اتاق فقط 2 تا مهتابی روشنه) .

ممنون از شما.
    سلام
    قرار شد من نمونه عکس بزارم تا دوستان نظر دهند و از شک و ابهام درآِیند ولی ظاهرا خبری نیست لطفا نظر خودتون رو با توجه به این مشکل بنویسید.
    <<هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم>> :biggrin:
    یک توضیحی در مورد این دو عکس بدم چون ظاهرا اگزیف عکسی که رنگ هاش گرمتره و با فلاش گرفته شده در حین آپلود از بین رفته است. دوربین برای هر دو عکس پارامتر های زیر را انتخاب کرده و فقط تفاوت دو عکس در ISO است که در عکاسی با فلاش دوربین 80 رو انتخاب کرده و بدون فلاش 400. آیا به نظر شما مشکل از وایت بالانس اشتباه است؟؟
    Shutter speed value 1/25 s
    Aperture value f/2.8
    Exposure bias value 0.00 eV
    Metering mode Pattern
    Focal length 5 mm
    White balance Auto white balance

خیلی ممنون از دوستان
    Ramin.M تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    42

درود
    در عکس با فلاش فکر کنم از حالت 2st-curtain استفاده نکردین این حالت تا حدودی مشکل عکس شما رو حل میکنه و زیاد کردن flash Exp هم برای کمک کردن به این عکس بی فایده نیست همینطور افزایش Exposure bias value .ولی مشکل من از این جنس نیست.نمونه عکس رو گذاشتم .
    من تو این یکی دو روز خیلی تلاش کردم این مشکل رو حل کنم(از تنظیمات شاتر و دیافراگم گرفته تا عکاسی زیر نورهای مختلف)
    ولی به نکته جالبی بر خوردم که این مشکل خودشو بیشتر در نورهای گرم نشون میده تا نورهای سرد به نظرم در اینجا نوعی کم کاری از جانب WB وجود داره که تلاش زیادی برای جبران کردن اون دمای رنگ نمیکنه چون این امر در نورهای سرد خیلی به چشم نمیاد (البته این مشکل در Focal length های مختلف تا جایی که رنج فلاش اجازه بده یکسان است).به همین دلیل به نظر من میشه انگشت اتهام رو به سمت خود دوربین نشانه برد
    شاد باشید
    مشخصات عکس
    ISO 200
    Shutter speed value 1/13 s
    Aperture value f/3.5
    Exposure bias value + 0.7 eV
    Metering mode Pattern
    Focal length 11 mm
    White balance Auto white balance
    flash mode : auto.red eye
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg test.jpg‏ (127.0 کیلو بایت, 161 بازدید)
    ویرایش توسط Ramin.M : Tuesday 19 January 2010 در ساعت 04:07
    M. Ali Farajian تشکر می‌کند.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین