صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 38
Like Tree45تشکر

موضوع: لوازم و تجهیزات مورد نیاز فقط برای عکاسی پانوراما

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

Question لوازم و تجهیزات مورد نیاز فقط برای عکاسی پانوراما

با سلام

بنده مدتی قبل به صورت آماتوری عکاسی پانوراما کرده ام اما تصمیم دارم تجهیزات و نرم افزارهای خاصی فقط برای این روش تهیه کنم. البته اندکی جستجو در اینترنت انجام دادم اما دوست دارم نظر دوستان را در مورد تجهیزات و نرم افزارهایی که مورد نیاز است را بدونم.

- دوربین و لنز از چه مارک و مدلی باشند
    - سه پایه ها
    - نرم افزارها
    - و ...

دوست دارم این روش را به صورت حرفه ای انجام بدم نه بصورت آماتوری.
    با سپاس

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

سلام
    در مورد دوربین و نرم افزارها که دوستان متخصص از من بیشتر تخصص دارند
    اما در مورد سه پایه و مخصوصا هد های اون باید تحقیق کنید.
    یه مدل که در جایی دیدم بسیار مناسب بود اما گرون هستن.
    این چند مدلش :

مدل اخری رو تجهیزات حرفه ایی داشت اما نمیدونم چه قیمتی هستش و آیا هنوز هم موجود دارند یا خیر ؟
    Daruosha، Kourosh Kahal، mreza1001 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

كاربر همراه saber.pix آواتار ها
    تشکر کرده
    736

دوست عزیز از کجا میشه اینها رو تهیه کرد ؟؟؟
    Canon EOS 5D Mark IV+Canon EF 24-70mm f/2.8L II +Metz mecablitz 64 AF-1

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

با سپاس
    بقیه دوستان نظری ندارند ؟ در مورد لنز و دوربین و ... ؟؟؟

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط SeaWolf نمایش پست ها
    با سپاس
    بقیه دوستان نظری ندارند ؟ در مورد لنز و دوربین و ... ؟؟؟
    سلام؛
    منظور شما از تجهيزات و نرم افزارهاي خاص چيست؟ شما با يك كامپكت خيلي ساده يا حتي دوربين موبايل مي توانيد عكس پانوراما بگيريد تا دوربينهاي فول فريم و مديوم فرمت. خروجي را براي چه كاري مي خواهيد ارايه كنيد؟ چقدر بودجه براي اين كار در نظر گرفته ايد؟ چقدر با اصول اوليه و فنون عكاسي پانوراما آشنايي داريد؟ چقدر با اصول ويرايش آشنايي داريد؟
    يه نظر من پاسخ اين سوالات كليدي هستند.
    اگر صرفا براي لذت عكاسي مي كنيد و خروجي شما صرفا مانيتور كامپيوتر يا چاپهاي معمولي است، انتخاب دوربين چندان سخت نيست. شما با هر دوربيني مي توانيد عكاسي كنيد و لذت ببريد. اگر تمايل به تهيه دوربين SLR داريد و يا پانوراما را براي هدف ديگري انجام مي‌دهيد، پاي انتخاب لنز مناسب با فاصله كانوني مناسب هم به ميان مي آيد. در اينجا Dynamic Range دوربين هم اهميت دارد.
    در مورد انتخاب هد مناسب هم دوستان گفتند، هدهاي پانوراماي مختلفي وجود دارد كه البته اگر در ايران تشريف داريد و قصد تهيه تجهيزات از ايران را داريد، دست شما چندان باز نيست. من بيشتر هدهاي پانوراماي مانفروتو را در بازار ديده ام كه با قيمت حدود 400 (شايد الان كمي بيشتر) قابل تهيه هستند. البته شما با دقت و محاسبه صحيح مي توانيد از هدهاي معمولي يا سه پايه هاي معمولي براي اين كار استفاده كنيد. حتي با كمي دقت مي توانيد روي دست هم عكسهاي خوبي بگيريد.
    در مورد نرم افزار هم شما مي توانيد از فتوشاپ استفاده كنيد يا نرم افزار معمول ديگر براي اين كار PTGUI است. خوب استفاده صحيح از نرم افزار و آشنايي با تنظيمات مناسب آن ضامن ايجاد خروجي نهايي مطلوب نيست. (اما لازم است) شما بايد در هنگام عكاسي با توجه به شرايط موجود، چه در تنظيمات دوربين و چه در انتخاب Focal Length مناسب، انتخاب كادر، تعداد و ميزان همپوشاني فريمها و .... كاملا هوشمندانه عمل كنيد. بعد از آن قبل از ادغام فريمها حتما احتياج به ويرايش هدفمند تك تك فرميها داريد تا مشكلاتي نظير distortion، vignetting، متناسب سازي نور تك فريمها و .... را تا حد امكان مرتفع سازيد. بعد از ادغام هم احتياج به ويرايش نهايي داريد.
    در زمينه عكاسي پانوراما كتابهايي هم هست كه دوستان قبلا در قسمت مربوطه معرفي كرده اند. مقاله هايي هم در قسمت مقاله هاي سايت موجود است كه مي توانيد آنها را هم مطالعه كنيد.

دوست عزیز از کجا میشه اینها رو تهیه کرد ؟؟؟
    قبلا در ناصر خسرو ديده ام. ضمنا شما مي توانيد با فروشگاه هاي عرضه كننده محصولات مانفروتو تماس بگيريد.
    SeaWolf، Mazy و omid mohebbi تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

ممنون
    در حقیقت همانطور که در بالا قبلا گفته شد، من تصمیم دارم این کار را بصورت حرفه ای و برای ساخت تورهای مجازی استفاده کنم. بنابراین می خواهم دوربینی باشه که ویژگیهای بهتر و سازگارتری با این شیوه عکاسی داشته باشه. مثلا لنزهای فیش آی و سه پایه های مخصوصی که دوست گرامی در بالا اشاره کردند.
    نرم افزارهای مختلفی دیده ام که خیلی از آنها ساده و تعدادی از آنها دارای آپشن های حرفه ای تر و بیشتری بودند.
    من در اینترنت چند پک مختلف دیده ام که برای عکاسی پانوراما معرفی شده بودند اما قبل از آن تصمیم گرفتم با دوستان اینجا صحبتی داشته باشم.
    برای خرید لوازمات چه در ایران و خارج از آن مشکلی وجود نداره
    من صرفا می خواهم بدانم چه تجهیزاتی بهتر و کاملتر برای عکاسی پانوراما ساخته شده یا پیشنهاد می شود. در چند تا سایت مختلف دوربینهای مختلفی پیشنهاد شده و سه پایه های مخصوص اینکار اما متاسفانه و یا خوشبختانه تنوع باعث شده که تصمیم گیری برایم سخت شود.
    با سپاس

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

ممنون
    در حقیقت همانطور که در بالا قبلا گفته شد، من تصمیم دارم این کار را بصورت حرفه ای و برای ساخت تورهای مجازی استفاده کنم. بنابراین می خواهم دوربینی باشه که ویژگیهای بهتر و سازگارتری با این شیوه عکاسی داشته باشه. مثلا لنزهای فیش آی و سه پایه های مخصوصی که دوست گرامی در بالا اشاره کردند.
    نرم افزارهای مختلفی دیده ام که خیلی از آنها ساده و تعدادی از آنها دارای آپشن های حرفه ای تر و بیشتری بودند.
    من در اینترنت چند پک مختلف دیده ام که برای عکاسی پانوراما معرفی شده بودند اما قبل از آن تصمیم گرفتم با دوستان اینجا صحبتی داشته باشم.
    برای خرید لوازمات چه در ایران و خارج از آن مشکلی وجود نداره
    من صرفا می خواهم بدانم چه تجهیزاتی بهتر و کاملتر برای عکاسی پانوراما ساخته شده یا پیشنهاد می شود. در چند تا سایت مختلف دوربینهای مختلفی پیشنهاد شده و سه پایه های مخصوص اینکار اما متاسفانه و یا خوشبختانه تنوع باعث شده که تصمیم گیری برایم سخت شود.
    با سپاس
    با سلام.
    نظر بنده حقیر اینه که اگه سه پایه و یا هد خاصی و یا دوربین و مدل خاصی رو دیدید و یا انتخاب کردید مدلها رو بگذارید تا دوستان متخصص نظر بدن.. و بتونید بهتر انتخاب کنید.
    و اینکه میفرمائید مشکلی در تهیه تجهیزات ندارید خیلی کمک میکنه .. پس مدلها رو ذکر کنید و از دوستان عزیز بخواهید مدلها رو براتون بررسی کنن.
    SeaWolf تشکر می‌کند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

با سپاس
    نظر دوستان در مورد دوربین Canon EOS Rebel T1i 500D DSLR و لنز Canon EF-S 18-55mm چیست ؟

كاربر آشنا hadigha آواتار ها
    تشکر کرده
    36

دوستان کسی می دونه نسخه کرک PTGui رو از کجا می شه گیر آورد؟
    Canon 5D MIII - 8-15L Fisheye - 24-105L- 70-300L - Speedlight580II

كاربر همراه Canon! آواتار ها
    تشکر کرده
    787

نقل قول نوشته اصلی توسط hadigha نمایش پست ها
    دوستان کسی می دونه نسخه کرک PTGui رو از کجا می شه گیر آورد؟
    از گوگل بپرسید...

"دانلود ptgui"

محمدحسن اتفاق
    Website | Instagram
    5D4|5D3|40D|11-24|16-35|24-105|70-200f4IS|50f1.4|135f2|speedlites|Ext. tube

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین