صفحه 101 از 285 نخستنخست ... 51 91 97 98 99 100 101 102 103 104 105 111 151 201 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

كاربر همراه Morteza Nemati آواتار ها
    تشکر کرده
    3525

پیش فرض پاسخ: عکاسی از ماه و ستارگان

سلام دوستان
    این عکس رو ببینید
    امیدوارم خوشتون بیاد
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 1.jpg‏ (119.8 کیلو بایت, 59 بازدید)

كاربر همراه Sina.J آواتار ها
    تشکر کرده
    2930

نقل قول نوشته اصلی توسط Nader Kohansal نمایش پست ها
    جناب سینا لطفاً عکس های خود را ریسایز کرده و با ابعاد کمتر آپلود فرمایید تا سرعت لود صفحات فروم کاهش نیابد. در غیر این صورت مجبور به حذف عکس های شما خواهیم بود. ممنون
    می بخشید که رعایت حال دوستان بهره مند از اینترنت کم سرعت رو نکردم. نظرتون درمورد عکسه چیه؟لطفا راهنمایی کنید. بازهم پوزش می خواهم!
    Nader Kohansal تشکر می‌کند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

f/10
    1/80sec
    iso200
    @500mm
    comando2705 و QashQai تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

آقای مبین مواردی بنظرم میرسد ....

تنظیمات هنوز جای کار دارد. ماه علاوه بر آنکه بدور خود میچرخد بدور زمین هم چرخشی دارد. این روی لنزهای سوپر تله محسوس تر خواهد بود. ( روی تلسکوپ اگر ماه را ببینید سرعت آن محسوس است ) پس برای فریز شدن ماه سرعت شاتر را میبایست از هم اکنون بیشتر افزایش دهید( با توجه به اینکه فوکال لنت معادل این ثبت 800 است ) . بقول کاوه عزیز دیافراگم روی 5.6 ( یک پیشنهادی کاوه برای عکاسی از ماه داشت اگر اشتباه نکنم در همین تاپیک است صفحات قبل )

من فکر میکنم دیافراگم 5.6 با ایزو 100 روی سرعت 200/1 به ثبتی با وضوح خوب از ماه دست پیدا میکنید با نورسنجی خوب ترجیحا استفاده از 3 پایه لرزشگیر خاموش

ماه بنظر فریز نیست یا اندکی بنظر نقطه فکوس روی ماه جابجاست ( که در اینصورت به دلیل سرعت شاتر پایین است ) ! نمیدانم!

با توجه به اینکه بنظرم تنظیمات هنوز جای کار دارد بدرستی نمیتوان دلیلی این محوی را گفت

این یک پیشنهاد است بنظر روی این تنظیمات یک تلاش داشته باشید رنگ ماه هم اگر اشتباه نکنم ( اگر منظور ثبت آن ( بدون در نظر گرفتن سلیقه روی وایت بالانس ) است ) بگونه ایست که ماه رنگ خاکستری روشن خواهد داشت

دوستانی که به عکاسی نجومی آگاهی بیشتری دارند میتوانند راهنمایی دقیقتری داشته باشند

موفق باشید
    Saeed.gh.sh و M.Mobin تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام:

آقای مبین مواردی بنظرم میرسد ....

تنظیمات هنوز جای کار دارد. ماه علاوه بر آنکه بدور خود میچرخد بدور زمین هم چرخشی دارد. این روی لنزهای سوپر تله محسوس تر خواهد بود. ( روی تلسکوپ اگر ماه را ببینید سرعت آن محسوس است ) پس برای فریز شدن ماه سرعت شاتر را میبایست از هم اکنون بیشتر افزایش دهید( با توجه به اینکه فوکال لنت معادل این ثبت 800 است ) . بقول کاوه عزیز دیافراگم روی 5.6 ( یک پیشنهادی کاوه برای عکاسی از ماه داشت اگر اشتباه نکنم در همین تاپیک است صفحات قبل )

من فکر میکنم دیافراگم 5.6 با ایزو 100 روی سرعت 200/1 به ثبتی با وضوح خوب از ماه دست پیدا میکنید با نورسنجی خوب ترجیحا استفاده از 3 پایه لرزشگیر خاموش

ماه بنظر فریز نیست یا اندکی بنظر نقطه فکوس روی ماه جابجاست ( که در اینصورت به دلیل سرعت شاتر پایین است ) ! نمیدانم!

با توجه به اینکه بنظرم تنظیمات هنوز جای کار دارد بدرستی نمیتوان دلیلی این محوی را گفت

این یک پیشنهاد است بنظر روی این تنظیمات یک تلاش داشته باشید رنگ ماه هم اگر اشتباه نکنم ( اگر منظور ثبت آن ( بدون در نظر گرفتن سلیقه روی وایت بالانس ) است ) بگونه ایست که ماه رنگ خاکستری روشن خواهد داشت

دوستانی که به عکاسی نجومی آگاهی بیشتری دارند میتوانند راهنمایی دقیقتری داشته باشند

موفق باشید
    سلام آقای قشقایی عزیز
    با توجه به گفته های شما چند تا عکس دیگه گرفتم

تو اون فوکال لنت(800 مم) سرعت حرکت ماه خیلی زیاده
    . سریع از نقطه فوکوس خارج میشه
    مجبور شدم دوربین رو روی سه پای یه خورده تو جهتی که میخوام روی ماه فوکوس کنم نگه دارم
    و چندتا عکس با تنظیمات مختلف بگیرم
    البته ایزو 100 و f/5.6 برام قابل انتخاب نبود با اینکه روی مود M عکس میگرفتم!
    عکسها رو میذارم تا ببینید
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    13645

1/800sec

1/640sec

1/500sec

1/400sec

1/320sec
    E.Fattahi تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    13645

1/250sec

1/200sec

برای تمام عکسها
    iso200
    f/6.3
    @500mm (800mm)i
    و
    روی سه پایه و با لرزشگیر خاموش گرفته شدن.
    ادیت خاصی هم روشون انجام ندادم
    فقط شارپنس رو بردم بالا و عدد color temperature رو روی 3700 گذاشتم و کراپ!

اگه پیشنهاد دیگه ای دارید بفرمایید.
    میتونم فایل raw رو هم آپلود کنم و لینک بدم اگر خواستید.
    E.Fattahi تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

تمامی عکسهایتان را دیدم با دقت به آنها چیزی که دیده میشود اینست که روند رفتاری درستی روی سرعت های متفاوت دیده نمیشود بهر شکل از دیده من بهترین ثبت مربوط به ماه عکسی بود که شماره 7319 را داشت. یک جزیی به سلیقه دستکاری کردم.

عسکها را با اتو فکوس انجام داده اید یا فکوس دستی ؟

اگر روی فکوس اتومات بوده از فکوس دستی برای اطمینان از نتایج استفاده کنید نمیدانم سرعت جابجایی ماه روی فوکال لنت 800 چقدر است ولی برای بهترین فکوس هر زمانی که خواستید بررسی داشت باشید از لایو ویو و تایمر استفاده کنید بدین صورت که در لایو ویو با فکوس دستی لنز تا 10x زوم روی lcd دوربین به وضوح درستی که رسیدید روی تایمر شاتر را فشار دهید تا لرزش های دست و احیانا 3 پایه که این مجموعه را تحمل میکند ( دوربین و لنز ) به حداقل برسد. آنزمان میتوانید اطمینان داشته باشید در کدام سرعت شاتر توانسته اید ماه را نسبت به فوکال لنت لنز و تنظیمات دوربینتان فریز کنید. و به نورسنجی درستی رسیده باشید .

چرا ایزو 100 برایتان قابل انتخاب نبود با توجه به آنکه دوربینتان ایزو 100 دارد و اینکه چرا اندازه ماه روی این عکسها متفاوت است با اینکه روی یک فوکال لنت گرفته شده اند ؟ کراپ انجام داده اید ؟
    Saeed.gh.sh، M.Mobin و FarshadPix تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    تمامی عکسهایتان را دیدم با دقت به آنها چیزی که دیده میشود اینست که روند رفتاری درستی روی سرعت های متفاوت دیده نمیشود بهر شکل از دیده من بهترین ثبت مربوط به ماه عکسی بود که شماره 7319 را داشت. یک جزیی به سلیقه دستکاری کردم.

عسکها را با اتو فکوس انجام داده اید یا فکوس دستی ؟

اگر روی فکوس اتومات بوده از فکوس دستی برای اطمینان از نتایج استفاده کنید نمیدانم سرعت جابجایی ماه روی فوکال لنت 800 چقدر است ولی برای بهترین فکوس هر زمانی که خواستید بررسی داشت باشید از لایو ویو و تایمر استفاده کنید بدین صورت که در لایو ویو با فکوس دستی لنز تا 10x زوم روی lcd دوربین به وضوح درستی که رسیدید روی تایمر شاتر را فشار دهید تا لرزش های دست و احیانا 3 پایه که این مجموعه را تحمل میکند ( دوربین و لنز ) به حداقل برسد. آنزمان میتوانید اطمینان داشته باشید در کدام سرعت شاتر توانسته اید ماه را نسبت به فوکال لنت لنز و تنظیمات دوربینتان فریز کنید. و به نورسنجی درستی رسیده باشید .

چرا ایزو 100 برایتان قابل انتخاب نبود با توجه به آنکه دوربینتان ایزو 100 دارد و اینکه چرا اندازه ماه روی این عکسها متفاوت است با اینکه روی یک فوکال لنت گرفته شده اند ؟ کراپ انجام داده اید ؟
    فکوس اتومات بود
    سرعت جابجایی ماه هم به قدری بود که وقتی عکس میگرفتم(همین 7 تا عکس رو)عکس اولی رو که خواستم بگیرم
    دوربین رو روی ماه فیکس کردم و وقتی که عکس اول رو گرفتم تا عکس آخر دیگه نگاه نکردم که ماه توی فوکوس هست یا نه و فقط سرعت رو تغییر میدادم و عکس میگرفتم.عکس آخر رو که گرفتم و نگاه کردم دیدم ماه گوشه به سمت راست و پایین کارد حرکت کرده و از فکوس خارج شده تو همین مدت کم!مجبور شدم دوباره عکس بگیرم و دوربین رو روی سه پایه با دست سمت ماه نگه دارم!

عکس اول

عکس آخر

من معمولا ازماه به همون ترتیب که شما گفتید عکس میگیرم،یعنی روی لایو ویو و با فوکوس دستی(البته دوربین من روی لایو ویو فقط فکوس دستی داره) و سلف تایمر!
    فقط دیشب برای اینکه مطمئن بشم ماه از نقطه فکوس خارج نمیشه به همون ترتیب که گفتم عکس گرفتم!

تو اون حالت وقتی 10× روی تصیور لایو ویو زوم میکنم علاوه بر اون حرکت ماه،یه لرزش شدید هم تو تصویر دیده میشه که نمیدونم از چی هستش!!!

در مورد اندازه متفاوت هم به خاطر همون کراپ عجله ای هستش!

اما در مورد ایزو نمیدونم چرا،فقط auto ,200,400,800,1600 برام قابل انتخاب هستن!!!؟
    تمام تنظیمات دوربین رو هم ریست کردم،باز همون بود و فررقی نکرد!
    AslanAslan تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط mobinn نمایش پست ها
    یالبته دوربین من روی لایو ویو فقط فکوس دستی داره
    450 روی لایو ویو فوکوس اتوماتیک در دو حالت داره
    فقط از منو تنظیمات اولیه را انجام بده , سپس لنز رو حالت اتو فوکوس قرارده سپس دکمه AE lock (*) در گوشه سمت راست بالا را نگه دار تا تصویر فوکوس شه
    M.Mobin تشکر می‌کند.