صفحه 12 از 15 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 142
Like Tree226تشکر

موضوع: Nikon D5500

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط mr.amin نمایش پست ها
    ۷۱۰۰ رو فراموش کن خیلی قدیمیه شاید ظاهر و دکمه های زیادش رو ببینی بگی حرفه ایه ولی تمام اون امکانات تو ۵۵۰۰ هم هست البته تو منو ست و باید پیداش کنی هرچند خیلی کاربردی نیست واسه یه consumer
    یه ۵۵۰۰ بگیر به همراه لنزی که انتخاب کردی، من باشم از دیجی کالا میگیرم ولی میل خودت
    دوست عزیز
    اطلاعات‌تون اشتباهه. در راهنمایی‌های دوستان دقت‌کنید و اگر اطلاعات درستی ندارید اونها رو دچار اشتباه نکنید.
    از نام‌بردن فروشگاه‌ها هم خودداری کنید. هرچند که فروشگاهی هم که نام بردید معتبرترین نیست:
    M.Nouri، Moty، obsidiyan و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط allii7 نمایش پست ها
    سلام

ممنون از پاسختون.
    حتی مدل های قدیمیتر این سری مثل 7100 با لنز بالای 3 میلیون در میاد که یکم زیاده واسم

ضمنا من یه گشتی تو جمهوری زدم به نظرم تقریبا همه مغازه ها میخوان یه جوری جنسو به آدم بندازن، کجا ها واسه خرید مطمئن تره؟
    بدنه سری ۷۰۰۰ بی‌شک بدنه‌های حرفه‌ای تر و مستحک‌تری هستند با ارگونومی بهتر. مقاوم در برایر نفوذ گرد و غبار و قطره‌های آب. ربطی هم به تاریخ تولید نداره. اما اگه مساله‌ی بودجه دارید و به این امکانات بیشتر نیازی ندارید، از همون سری ۵۰۰۰ تهیه‌کنید.

اگر اطلاعات بیشتری در مورد مقایسه‌ی این دو دوربین نیاز‌دارید به این پیوند مراجعه‌کنید و به رتبه‌ی هر دوربین هم توجه‌کنید:
    https://www.dpreview.com/products/co...ts=nikon_d7100
    Mehrdad-PL، Moty و allii7 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    بدنه سری ۷۰۰۰ بی‌شک بدنه‌های حرفه‌ای تر و مستحک‌تری هستند با ارگونومی بهتر. مقاوم در برایر نفوذ گرد و غبار و قطره‌های آب. ربطی هم به تاریخ تولید نداره. اما اگه مساله‌ی بودجه دارید و به این امکانات بیشتر نیازی ندارید، از همون سری ۵۰۰۰ تهیه‌کنید.

اگر اطلاعات بیشتری در مورد مقایسه‌ی این دو دوربین نیاز‌دارید به این پیوند مراجعه‌کنید و به رتبه‌ی هر دوربین هم توجه‌کنید:
    https://www.dpreview.com/products/co...ts=nikon_d7100
    ممنون از راهنماییتون

فکر میکنم سری 7000 برای شروع یکم زیاد باشه ولی بازم بیشتر بررسی میکنم.
    امکانش هست فروشگاه ها و گارانتی هایی که از نظرتون معتبر هستن در پیام خصوصی معرفی کنید؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    26

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    دوست عزیز
    اطلاعات‌تون اشتباهه. در راهنمایی‌های دوستان دقت‌کنید و اگر اطلاعات درستی ندارید اونها رو دچار اشتباه نکنید.
    از نام‌بردن فروشگاه‌ها هم خودداری کنید. هرچند که فروشگاهی هم که نام بردید معتبرترین نیست:
    بررسی های Toni Northrub عکاس و نویسنده ی کتاب های عکاسی رو ببینی متوجه میشی که اپشن های ۷۱۰۰ روی ۵۵۰۰ هم هست فرقش اینه که تو ۵۵۰۰ تو منو باید دنبالش بگردی ولی تو ۷۱۰۰ رو خود بدنه این دکمه ها هستن و یه جورایی shortcut ب حساب میاد الکی هم کسی رو به اطلاعات غلط متهم نکن واطلاعات روافزایش بده
    https://m.youtube.com/watch?v=WGNSFQXcp58

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

بررسی های Toni Northrub عکاس و نویسنده ی کتاب های عکاسی رو ببینی متوجه میشی که اپشن های ۷۱۰۰ روی ۵۵۰۰ هم هست فرقش اینه که تو ۵۵۰۰ تو منو باید دنبالش بگردی ولی تو ۷۱۰۰ رو خود بدنه این دکمه ها هستن و یه جورایی shortcut ب حساب میاد الکی هم کسی رو به اطلاعات غلط متهم نکن واطلاعات روافزایش بده
    https://m.youtube.com/watch?v=WGNSFQXcp58
    اولین نکته ای که از صحبت کوروش عزیز مشخصه و میفرماین شما اطلاعات درستی ندارین اینه:
    ۷۱۰۰ رو فراموش کن خیلی قدیمیه
    این موارد دست کم نگیریم:
    بدنه‌های حرفه‌ای تر و مستحک‌تری هستند با ارگونومی بهتر. مقاوم در برایر نفوذ گرد و غبار و قطره‌های آب. ربطی هم به تاریخ تولید نداره
    Moty، obsidiyan، کوروش و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    26

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    اولین نکته ای که از صحبت کوروش عزیز مشخصه و میفرماین شما اطلاعات درستی ندارین اینه:

این موارد دست کم نگیریم:
    این اقایی ک تازه میخواد وارد دنیای عکاسی بشه بدنه ضد آب واسه چیشه چند نقطه فوکوس بیشتر خیلی نیازش میشه؟ موتور فکوس داخلی واسه چیشه وقتی مسلما از لنزهای قدیمی نه میخواد استفاده کنه نه اطلاعاتی راجع بش داره اگر میبینی اول گفتم فراموشش کن قدیمیه چون نمیخواستم گیجش کنم و تفاوت های ریز رو بیام بگم اتفاقا ربطی به تاریخ تولید هم داره از لحاظ تکنولوژی جدیدتر. مخصوصا واسه این اقا که میخواد تازه شروع کنه صفحه لمسی خیلی بکارش میاد، و جذابیت داره براش تازه میگه بودجه ۳تومن رو نداره شما چه اصراری دارید؟
    اصلا باشه شما راست میگین

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

این اقایی ک تازه میخواد وارد دنیای عکاسی بشه بدنه ضد آب واسه چیشه چند نقطه فوکوس بیشتر خیلی نیازش میشه؟ موتور فکوس داخلی واسه چیشه وقتی مسلما از لنزهای قدیمی نه میخواد استفاده کنه نه اطلاعاتی راجع بش داره اگر میبینی اول گفتم فراموشش کن قدیمیه چون نمیخواستم گیجش کنم و تفاوت های ریز رو بیام بگم اتفاقا ربطی به تاریخ تولید هم داره از لحاظ تکنولوژی جدیدتر. مخصوصا واسه این اقا که میخواد تازه شروع کنه صفحه لمسی خیلی بکارش میاد، و جذابیت داره براش تازه میگه بودجه ۳تومن رو نداره شما چه اصراری دارید؟
    اصلا باشه شما راست میگین
    امین عزیز
    در وهله اول، بدنه ضد آب نیست. بلکه کوروش عزیز فرمودن در برابر گرد و غبار و قطره های آب مقاومه. این با ضد آب بودن فرق میکنه.
    چند نقطه فوکوس بیشتر برای چیه؟! موتور فوکوس داخلی برای چیه؟!
    وجود صفحه لمسی بله، خوبه. منم منکرش نشدم.
    نگاهی به قیمت این دو بدنه هم بندازیم بد نیست. هر دو بدنه با لنز 140 - 18 با یک قیمت در دو سه سایت وطنی به فروش میرسه. پس تفاوتی در بودجه وجود نداره.
    بنده هم هیچ اصراری ندارم. بلکه مواردی که کوروش عزیز گفتن تائید کردم همون طور که وجود صفحه لمسی که شما نام بردی تائید کردم.
    گارد هم نگیر برادر. اومدیم اینجا اطلاعاتمون زیاد شه، نه این که گارد بگیریم.
    obsidiyan، کوروش، sorena_56 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    26

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    امین عزیز
    در وهله اول، بدنه ضد آب نیست. بلکه کوروش عزیز فرمودن در برابر گرد و غبار و قطره های آب مقاومه. این با ضد آب بودن فرق میکنه.
    چند نقطه فوکوس بیشتر برای چیه؟! موتور فوکوس داخلی برای چیه؟!
    وجود صفحه لمسی بله، خوبه. منم منکرش نشدم.
    نگاهی به قیمت این دو بدنه هم بندازیم بد نیست. هر دو بدنه با لنز 140 - 18 با یک قیمت در دو سه سایت وطنی به فروش میرسه. پس تفاوتی در بودجه وجود نداره.
    بنده هم هیچ اصراری ندارم. بلکه مواردی که کوروش عزیز گفتن تائید کردم همون طور که وجود صفحه لمسی که شما نام بردی تائید کردم.
    گارد هم نگیر برادر. اومدیم اینجا اطلاعاتمون زیاد شه، نه این که گارد بگیریم.
    جناب منظورم از نقاط فوکوس و موتور داخلی فوکوس ۷۱۰۰ در قیاس با ۵۵۰۰ بود درمورد لنز چیزی نگفته بود ولی از لحاظ قیمتی بله d5500 18-140 حدودا هم قیمت d7100 18-55
    بهرحال اگر اشتباه منظورم رو رسوندم متاسفم
    amir.komeily تشکر می‌کند.

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

جناب منظورم از نقاط فوکوس و موتور داخلی فوکوس ۷۱۰۰ در قیاس با ۵۵۰۰ بود درمورد لنز چیزی نگفته بود ولی از لحاظ قیمتی بله d5500 18-140 حدودا هم قیمت d7100 18-55
    بهرحال اگر اشتباه منظورم رو رسوندم متاسفم
    مشکل بچه ها با پیشنهاد D5500 به جای D7100 نیست مشکل با جمله "تمام اون امکانات تو ۵۵۰۰ هم هست البته تو منو ست و باید پیداش کنی" است که مطلقا درست نیست.
    با منوهای D5500 شما نمی توانید
    1- سایز و نوع ویزور را تغییر دهید
    2- نمی توانید موتور فوکوس رو اضافه کنید
    3- نمی توانید قابلیت micro adjustment رو اضافی کنید
    4- نمی توانید مترینگ با لنزهای AI/AIS رو فعال کنید
    والبته قابلیتهای دیگه ای هم هست که از حوصله بحث خارجه

اتفاقا شخصی که قصد تهیه فقط یک بدنه رو داره چون بعد ها لنزهای دیگری خواهد خرید(وگر نه تهیه بدنه با قابلیت تعویض لنز منطقی نخواهد یود) به قابلیتهای بالا بیش از سنسور کمی مدرن تر و صفحه لمسی احتیاج خواهد داشت. من شخصا D7000 رو به D5500 ترجیح میدهم D7100 که جای خودش رو داره.
    M.Meghdari، obsidiyan، کوروش و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر همراه
    تشکر کرده
    541

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    مشکل بچه ها با پیشنهاد D5500 به جای D7100 نیست مشکل با جمله "تمام اون امکانات تو ۵۵۰۰ هم هست البته تو منو ست و باید پیداش کنی" است که مطلقا درست نیست.
    با منوهای D5500 شما نمی توانید
    1- سایز و نوع ویزور را تغییر دهید
    2- نمی توانید موتور فوکوس رو اضافه کنید
    3- نمی توانید قابلیت micro adjustment رو اضافی کنید
    4- نمی توانید مترینگ با لنزهای AI/AIS رو فعال کنید
    والبته قابلیتهای دیگه ای هم هست که از حوصله بحث خارجه

اتفاقا شخصی که قصد تهیه فقط یک بدنه رو داره چون بعد ها لنزهای دیگری خواهد خرید(وگر نه تهیه بدنه با قابلیت تعویض لنز منطقی نخواهد یود) به قابلیتهای بالا بیش از سنسور کمی مدرن تر و صفحه لمسی احتیاج خواهد داشت. من شخصا D7000 رو به D5500 ترجیح میدهم D7100 که جای خودش رو داره.
    اگه امکان داره یه توضیح بیشتری درباره مورد ۴ بدین، و اون قابلیت هایی که فرمودین از حوصله بحث خارجه و احتمالا زیاد بهش توجه نمیشه.
    ویزور و موتور فوکوس و micro adjust رو تقریبا همه میدونن.

با تشکر

صفحه 12 از 15 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 آخرینآخرین