صفحه 9 از 102 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 59 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 1019
Like Tree1303تشکر

موضوع: فیلتر پلاریزه

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

Exclamation پاسخ: خرید فیلتر پولاریزه

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    اول اینکه هم دهانه لنز شما و هم فیلتر ها سایز بندی دارند.اینطور نیست که برویم و یکی یکی امتحان کنیم.دهانه لنز های شما ( اگر یادم باشد لنز های کیت سونی است ) همگی 55 است.

انها احتما 49 بوده اند و یا بالاتر از 55...

بهتر است همیشه سایز فیلتر را فراموش نکنید...
    بله درسته حق با شماست، منم انتظار اینو داشتم فیلتر های قذیمی کوچک تر باشه، آخه استاندارد های ساخت لنز تغییر کرده الان دیگه معمولا دهانه های لنز هارو با سایز 55 می سازند
    ولی وقتی همین فیلتر های قذیمی رو روی دهانه لنز گذاشتم و از چشمی نگاه کردم دیدم حلقه فیلتر اصلا پیدا نیست، یعنی تنها مشکل فقط ثابت نگهداشتن فیلتر روی لنزه !

یه چیزی بگم البته بی ربطه ! به نظر من در لیران یه وب سایت فروش لوازم عکاسی نیاز داریم، من و خیلی از شهرستانی های دیگه واقعا در ضمینه مشکل داریم، برای خرید یه فیلتر ساده UV یا باید بکوبیم بیایم تهران (که نمی شه) یا باید همینجا به یه عکاسی کلی خواهش ... کنیم تا واسمون یه فیلتر تقلبی با چندین برابر قیمت بیشتر واسمون بیاره !!! :(
    من اکثر خریدام اینترنتیه، ولی در ضمینه عکاسی هیچ فروشگاه اینترنتی درست و حسابی ندیدم :confused:

كاربر جديد امیر خدامی آواتار ها
    تشکر کرده
    6

Smile پاسخ: خرید فیلتر پولاریزه

سلام
    من یه فیلتر پلاریزه برای دودبین sony h50 میخوام بخرم
    البته برای عکاسی از اسمان و ابرها
    لطفا راهنمایی کنید که چه فیلتری باید بخرم و دهنه اون باید چند باشه
    یک رینگ توی جعبه دوربین بود که فکر میکنم کاربردش نصب این فیلتر و فیلتر های دیگه باشه
    اصولا فیلتر رو روی این رینگ نصب میکنن یا روی دهانه لنز؟؟؟
    الان من برای اینکه لنزم خاکی نشه و دست نخوره از این رینگ استفاده میکنم و یک فیلتر uvهم روش نصب کردم
    :)
    SONY DSC H50

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

پیش فرض پاسخ: خرید فیلتر پولاریزه

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر خدامی نمایش پست ها
    سلام
    من یه فیلتر پلاریزه برای دودبین sony h50 میخوام بخرم
    البته برای عکاسی از اسمان و ابرها
    لطفا راهنمایی کنید که چه فیلتری باید بخرم و دهنه اون باید چند باشه
    یک رینگ توی جعبه دوربین بود که فکر میکنم کاربردش نصب این فیلتر و فیلتر های دیگه باشه
    اصولا فیلتر رو روی این رینگ نصب میکنن یا روی دهانه لنز؟؟؟
    الان من برای اینکه لنزم خاکی نشه و دست نخوره از این رینگ استفاده میکنم و یک فیلتر uvهم روش نصب کردم
    :)
    شما فیلترها و کانورتورها را همگی روی دهانه رینگ آداپتور نصب می کنید و سایز دهانه دوربین H50 هم 74 میلیمتر است. . این سایز استاندارد نیست و ظاهراً تنها خود سونی برای این سایز فیلتر و کانورتور تولید می کند. شما می توانید از فیلتر پولاریزه Sony VF-74CP استفاده کنید. قیمت آن هم در تهران بین 80 تا 90 هزار تومان است البته در سونی سنتر.
    ضمناً سایز دهانه H9 و H7 هم 74 میلیمتر است و برای استفاده از فیلترهای دیگری که سونی آنها را تولید نمی کند می توانید ببینید دارندگان این دوربین ها چه راه حل هایی را انتخاب کرده اند. مثلاً ممکن است برای عکاسی مادون قرمز بخواهید فیلتر IR تهیه کنید و سونی هم این فیلتر را تولید نمی کند پس با سرچ در مورد H9 که قدیمی تر است راحتتر می توانید راه حل مناسب را پیدا کنید.

ادامه:
    ضمناً این سایز دهانه 74 میلیمتری را هم باید به معایب H50 اضافه کرد چرا که اولاً تهیه فیلتر برایش بی دردسر نیست(به غیر از فیلتر UV و پولاریزه) و ثانیاً اگر به هر دلیلی نخواهید از این دوربین استفاده کنید مجبورید همه لوازم آن را هم کنار بگذارید...
    MMahyar تشکر می‌کند.
    آرش

Java Intelligent Network Infrastructure

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض فیلترهای ارزان

سلام فیلتر پلاریزه 15500 قیمت کردم ایا این فیلترهای ارزان قیمت کارایی دارند

كاربر آشنا MMahyar آواتار ها
    تشکر کرده
    43

سلام. من هم برام جالبه بدونم که آیا این فیلتر های ارزان قیمت (پلورایز و uv ) کارایی دارند یا خیر. و آیا سایز 74 این مدلها هم هست؟؟ سونی همیشه دوست داره ساز مخالف با بقیه بزنه!! اون از ram این هم از فیلتر هاش!!

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

من هم برام جالبه بدونم که آیا این فیلتر های ارزان قیمت (پلورایز و uv ) کارایی دارند یا خیر
    بله!

بسته به شما ممکنه براتون کاربرد داشته باشه یا خیر.

من یک فیلتر uv سونی سایز 58 خریدم 4 هزار تومن ، من برای اینکه رو لنز خاک نشینه اون رو خریدم و در مواقع خاصی اون رو باز میکنم و عکاسی میکنم

ممکنه استفاده از یه همچین فیلتری کیفیت کار رو بیاره پایین اما من نه اثرش رو عکس میفهمم و نه حاظرم اندازه قیمت لنزم (شاید هم بیشتر!) پول یه فیلتر به عنوان محافظ بدم

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

ضرب المثل معروف ايراني " هيچ ارزاني بي علت و هيچ گراني بي حكمت نيست" و يا ضرب المثل معروف انگليسي " هنوز آنقدر پولدار نشده ايم كه جنس ارزان بخريم" ، اينروزها و در اين آشفته بازار تورم و گراني افسار گسيخته ي دلالان سودجو و تاجران از خدا بي خبر كلاهبردار رفته رفته رنگ مي بازد چون مثال هاي نقض زيادي هر روزه براي آنها پيدا مي شود ( به ويژه گرانهاي بي حكمت) .

اما شايد هنوز جزو معدود رسته هايي كه اين ضرب المثل ها در آنها رنگ نباخته اند و كماكان به غير از مثال هاي اندك قابل استنادند صنعت عكاسي است.

فيلترهاي ارزان قيمت گاه شاتهاي با ارزش غير قابل تكرارتان را چنان خراب مي كنند كه با هيچ نرم افزار و ترفندي قابل بازگشت نيستند. به خصوص فيلترهاي UV و يا اصطلاحا محافظ لنز كه اغلب ما عادت نداريم هيچ گاه از روي لنز بازشان كنيم اهميت ويژه اي دارند. تفاوت قيمت يك UV متوسط خوب 58 ميليمتر ( مثل hama ي اصل) با يك فيلتر قلابي چيني بيش از 15 هزار تومان نيست كه اينروزها قيمت يك باكس سيگار است !
    Amir Mohebi، Kaveh Ghobadi، Behnam_703 و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

فرهاد عزیز مطلب را بدرستی فرمودند...

بنده فقط به فرمایشات ایشان اضافه کنم که:

ما کلی پول خرج می کنیم که فلان لنز را چون مثلا شارپنس خوبی دارد و از فلان کوتینگ نانو استفاده می کند بخریم.کلی هزینه که گاهی بیش از چند میلیون تومان است.

حالا بیاییم و یک قطعه شیشه ی بی کیفیت و احتمالا ته استکان چینی را ببیندیم جلوی لنز که چه بشود؟دلیل این کار این است که از آن محافظت کنیم/؟به چه قیمتی؟به قیمت از دست رفتن فوکوس شارپنس کنتراست افزایش Ca و ویگنتینگ؟

به نظرم به هیچ وجه عاقلانه نیست.

توصیه ام این است که یا فیلتری نخرید و یا اگر می خرید بهترین فیلتر باشد.نه فقط گران باشد.بهترین باشد.

مثلا فیلتر های اصل کانن هیچ کدام کمتر از 100 هزار تومان نیستند.یک فیلتر Uv اصل کانن حدود 140 هزار تومان است.

این روز ها زایس هم فیلترهایش را برای سونی معرفی کرده است.ارزان ترین اش Uv است که حدود 90 هزار تومان است.پلاریزه ها در کوچکترین سایز یعنی 55 مم جدود 125 هزار تومان هستند.

یقینا تفاوت بین یک پلاریزه 15 هزار تومانی با یک پلاریزه 150 هزار تومانی بیش از 10 برابر است.

فکر خرید فیلتر های مزخرف ارزان قیمت را که نمی دانم برای چه تولید شده اند را از سرتان بیرون کنید.
    Amir Mohebi، yasin-m، shabab و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Fereidoon آواتار ها
    تشکر کرده
    4405

من ی فیلتر uv مارک سیگما سایز 58 گرفتم شانزده هزار تومان ، یعنی این فیلتر هم از نظر کوتینگ و فوکوس ممکنه مشکل ساز باشه ؟ :(
    فریدون کاوندی
    Canon 7D, Canon 15-85 , Canon EF 70-200 f4 L IS , Sigma 35 f1.4 ,Manfrotto
    190XProb + 486RC2

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط fereidoon نمایش پست ها
    من ی فیلتر uv مارک سیگما سایز 58 گرفتم شانزده هزار تومان ، یعنی این فیلتر هم از نظر کوتینگ و فوکوس ممکنه مشکل ساز باشه ؟ :(
    فیلتر های سیگما ( فعلا ) نمونه تقلبی ندارند و اکثرا کیفیت به مراتب بهتری نسبت به بقیه دارند.شخصا تنها از پلاریزه های سیگما استفاده می کنم.اما یو وی هم هم بد نیستند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 9 از 102 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 59 ... آخرینآخرین