نمایش نتایج : از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
Like Tree9تشکر
  • 6 Post By MahBaz
  • 2 Post By MahBaz
  • 1 Post By sma075

موضوع: Panasonic Lumix FZ300

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

پیش فرض Panasonic Lumix FZ300

سلام

بله ، بالاخره بعد 3 سال جایگزین دوربین دوست داشتنی FZ200 معرفی شد.

و دوباره با همان لنز فوق العاده 25-600 F/2.8 شرکت لایکا
    این متشکل از 14 المان در 11 گروه هست که در اون 3 ED lenses و 5 aspherical lenses و 9 aspherical surfaces استفاده شده

مهمترین تغییرات منفی نسبت به مدل قبلی:

1- کاهش برد فلاش از 13.5 به 8.8 متر که با توجه به کاربرد فلاش سر خود دوربین خیلی مهم نیست

2- برداشتن قابلیت براکتینگ که شاید بخاطر امکان استفاده از اسمارت فون و ریموت این قابلیت رو برداشتن!!!

3- کاهش 160 شات از عمر باتری که از 540 به 380 کاهش داشته ، که فکر میکنم دلیل اصلیش اضافه شدن وای فای داخلی هست که با خاموش نگه داشتن وای فای در زمان هایی که نیاز نداریم تا حد زیادی قابل جبرانه

اما مهمترین تغییرات مثبت نسبت به مدل قبلی:

1- در مدل قبلی مهمترین مشکل سنسور دوربین و میزان نویزپذیری اون بود که با جایگزینی سنسور BSI-CMOS شرکت سونی ظاهرا باید شاهد حل این مشکل باشیم

2- پردازنده جدید Venus Engine

3- فیلم برداری 4K

4- افزایش سرعت شاتر از 1/4000 به 1/16000

5- با وجود لرزشگیر بسیار خوب در مدل قبلی ، تقویت لرزشگیر به 5axis hybrid IS in movie mode

6- تقویت کیفیت بدنه و بحث نفوذ پذیری آب به اون Water and dust resistent که تبلیغات زیادی هم روش انجام داده

7- استفاده از یک نوع جدید از موتور خطی در موتور AF

8- سه و نیم برابر سرعت بیشتر در فوکوس نسبت به مدل FZ200 که خودش جز بهترین دوربین ها از لحاظ فوکوس بود ، و این قضیه واقعا جالبه

9- اضافه شدن وای فای داخلی و امکان استفاده از اسمارت فون در کنترل دوربین

10- افزایش کیفیت مانیتور از 460,000 به 1,040,000 و اضافه شدن قابلیت مانیتور لمسی

11- افزایش کیفیت چشمی به 1,440,000

12- افزایش ایزو به 6400 با توجه به تغییر سنسور و پردازنده

13- اضافه شدن کلی مد عکاسی به مد های قبلی دوربین

14- و ....

قیمت فقط 600 دلار

نکته مهم اینکه یه سری ویژگی های خوب در دوربین قبلی در این دوربین حفظ شده ، یکی سرعت عکاسی پیاپی که 12 فریم بر ثانیه هست و با این لنز خیلی به کار میاد و یکی دیگه 12 مگاپیکسلی نگه داشتن دوربین و اینکه مثل خیلی دیگه از شرکتها برای بازاریابی مگاپیکسل رو برای این سنسور به 20 افزایش نداده .....
    amir.komeily، S_Mahdi، miladn1370 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی

تشکر کرده
    2159

اما یک لینک خیلی خوب برای این دوربین

جالبه هنوز تو سایتهای پاناسونیک ژاپن و سایر کشور ها اطلاعات و عکسهای دقیقی از دوربین منتشر نشده ولی در سایت پاناسونیک فارسی تصاویر و مطالب بسیار جذابی در مورد این دوربین بارگزاری شده....

کد:
    http://www.panasonic.com/middleeast/fa/consumer/cameras-camcorders/lumix-digital-cameras-point-shoot/dmc-fz300.html
    کد:
    http://www.dpreview.com/articles/2470823357/panasonic-introduces-lumix-dmc-fz300-splash-and-dust-proof-fz200-successor
    amir.komeily و miladn1370 تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

سلام
    کاش برای خالی نبودن عریضه کمی سنسور را بزرگتر میکرد برای مثال 1/2 حد اقل جنبه روانی داشت.
    برعکس خود پاناسونیک که ایران را تحریم کرده سایت فارسی اش مطالب و اطلاعات بسیار خوب و کاملی دارد.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط sma075 نمایش پست ها
    سلام
    کاش برای خالی نبودن عریضه کمی سنسور را بزرگتر میکرد برای مثال 1/2 حد اقل جنبه روانی داشت.
    برعکس خود پاناسونیک که ایران را تحریم کرده سایت فارسی اش مطالب و اطلاعات بسیار خوب و کاملی دارد.
    نمیدونستم پاناسونیک ایران رو تحریم کرده - تا جایی که من میدونم در ایران نمایندگی رسمی هم داره(بانیان) و اونجوری که من باهشون تلفنی تماس داشتم ، متوجه شدم دلیل اصلی نیومدن دوربین های تاپ پاناسونیک کوتاهی اونا هست .....

در مورد سنسور هم ظاهرا تصمیم پاناسونیک بر تقسیم ویژه گی های متفاوت در سری های مختلف هست

مثلا در همین سوپر زوم هاش شاید FZ70 در سطح پایین تری از fZ300 قرار داره و امکانات کمتری داره ولی در همین دوربین هم لنز 20-1200 رو گذاشته که علاقه مندای خودش رو داره

مثلا اگر سنسور FZ300 رو بزرگتر میکرد شاید تعدادی از مشتریای FZ1000 رو از دست میداد

ولی در کل افزایش امکانات در این مدل قابل تقدیره ....
    مهدی

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط MahBaz نمایش پست ها
    نمیدونستم پاناسونیک ایران رو تحریم کرده - تا جایی که من میدونم در ایران نمایندگی رسمی هم داره(بانیان) و اونجوری که من باهشون تلفنی تماس داشتم ، متوجه شدم دلیل اصلی نیومدن دوربین های تاپ پاناسونیک کوتاهی اونا هست .....

در مورد سنسور هم ظاهرا تصمیم پاناسونیک بر تقسیم ویژه گی های متفاوت در سری های مختلف هست

مثلا در همین سوپر زوم هاش شاید FZ70 در سطح پایین تری از fZ300 قرار داره و امکانات کمتری داره ولی در همین دوربین هم لنز 20-1200 رو گذاشته که علاقه مندای خودش رو داره

مثلا اگر سنسور FZ300 رو بزرگتر میکرد شاید تعدادی از مشتریای FZ1000 رو از دست میداد

ولی در کل افزایش امکانات در این مدل قابل تقدیره ....
    راستش من از یکی از فروشگاه های مشهد که تقریبا نمایندگی حساب میشد و اولین دوربینم که پاناسونیک بود از اونجا خریدم در باره لنز و دوربین پاناسونیک پرسیدم گفت ما رو تحریم کردن و فقط محصولات قدیمی داشت.
    اگر اینطور که شما میگید باشه واقعا باید برای این کوتاهی به نمایندگی خرده گرفت.
    MahBaz تشکر می‌کند.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

دوستان عزیز پاناسونیک به هیچ وجه ایران رو تحریم نکرده بلکه کلیه محصولات طبق سفارش نماینده ایران وارد بازار ایران می شوند ولی در هر صورت برای بخش دوربین عکاسی دوربین ها جدید مطابق عرضه جهانی در ایران هم عرضه می شوند و جای نگرانی نیست.

حسین زاده
    دفتر پاناسونیک ایران

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض دوربین Panasonic Lumix DMC-FZ300

سلام. کسی میدونه عکس های گرفته شده با Panasonic Lumix DMC-FZ300 در ایزوهای بالا چه کیفیتی داره...؟
    مثلاً در ایزو 800 و 1600