صفحه 364 از 366 نخستنخست ... 264 314 354 360 361 362 363 364 365 366 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,631 تا 3,640 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط mammoth نمایش پست ها
    دوربین احتمالا black magic با حدود ۳ کیلو وزن هست
    کلا کار حرفه ای مد نظرم هست ولی میخوام هوشمندانه هزینه کنم ...
    درود
    اگر قراره حرفه ای دنبال کار باشید و هوشمندانه هزینه کنید، باید سه پایه عکاسی از فیلم برداریتون جدا باشه. مگر اینکه مثلا قرار باشه فیلم برداری safari بکنید و پیاده روی داشته باشید.
    در این مورد و برای فیلم برداری حرفه ای، هد حرفه ای هیدرولیک و ... مطرح می شه که بنده شخصا خیلی سر رشته ازش ندارم و فقط می دونم در برند هایی مثل ساچلر و ... چیزهایی برای حرفه فیلم برداری وجود داره و قیمت هم بسیار بالاست.

اما اگر شرایط بالا نیست، و راحتی حمل و نقل براتون مهمه، سه پایه هایی که گفتم مناسب هستند. اگر واقعا می خواهید یک بار هزینه کنید و چیز عمرانه بگیرید باید به فکر سری کربن گیتزو باشید که قیمت سه پایه کمتر از 3 میلیون نباید باشه.

منظور برای فیلم برداری هد جدا نیاز دارم ؟
    برای فیلم برداری درست و مناسب نمی شود از بال هد استفاده کرد و در بدترین حالت ممکنه باید حداقل یک 3w هد داشته باشید. در حالت اصولی هم یک pan head حالا از چه برندی بحث جداست، باید مورد توجه قرار بگیره

یعنی برای ماکرو و عکاسی غذا هد جدا می خواد
    اصولا عکاسی ماکرو سه پایه ای می خواد که قابلیت نزدیک شدن بدون درد سر به سوژه را داشته باشه و نیاز به ریل مدرج برای تنظیم دقیق فوکوس داره. بنابراین این ابزار حتما باید در کنار ابزار دیگه با هم تهیه شود تا بشه گفت قرار کسی بصورت حرفه ای عکاسی ماکرو کنه. به این ترکیب باید لنزهای ماکرو و فیلترهای مربوطه را هم اضافه کرد

برای مدلینگ و فشن هد جدا ؟
    شما با یک هد فیلم برداری می توانید همه این کارها را انجام بدید ولی زمانی که حمل و نقل ابزار براتون مهم باشه مشکلات زیادی با یک هد سنگین فیلم برداری خواهید داشت.
    من پیشنهادم به این شرایط شما هد های هیدرلیکی 3w مانفرتو هست و یا اگر نخواسته باشید زیاد هزینه کنید mhxpro 3w
    ارادتمند
    Nima Sadigh، amir.komeily، filtrmiltr و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    اگر قراره حرفه ای دنبال کار باشید و هوشمندانه هزینه کنید، باید سه پایه عکاسی از فیلم برداریتون جدا باشه. مگر اینکه مثلا قرار باشه فیلم برداری safari بکنید و پیاده روی داشته باشید.
    در این مورد و برای فیلم برداری حرفه ای، هد حرفه ای هیدرولیک و ... مطرح می شه که بنده شخصا خیلی سر رشته ازش ندارم و فقط می دونم در برند هایی مثل ساچلر و ... چیزهایی برای حرفه فیلم برداری وجود داره و قیمت هم بسیار بالاست.

اما اگر شرایط بالا نیست، و راحتی حمل و نقل براتون مهمه، سه پایه هایی که گفتم مناسب هستند. اگر واقعا می خواهید یک بار هزینه کنید و چیز عمرانه بگیرید باید به فکر سری کربن گیتزو باشید که قیمت سه پایه کمتر از 3 میلیون نباید باشه.

برای فیلم برداری درست و مناسب نمی شود از بال هد استفاده کرد و در بدترین حالت ممکنه باید حداقل یک 3w هد داشته باشید. در حالت اصولی هم یک pan head حالا از چه برندی بحث جداست، باید مورد توجه قرار بگیره

اصولا عکاسی ماکرو سه پایه ای می خواد که قابلیت نزدیک شدن بدون درد سر به سوژه را داشته باشه و نیاز به ریل مدرج برای تنظیم دقیق فوکوس داره. بنابراین این ابزار حتما باید در کنار ابزار دیگه با هم تهیه شود تا بشه گفت قرار کسی بصورت حرفه ای عکاسی ماکرو کنه. به این ترکیب باید لنزهای ماکرو و فیلترهای مربوطه را هم اضافه کرد

شما با یک هد فیلم برداری می توانید همه این کارها را انجام بدید ولی زمانی که حمل و نقل ابزار براتون مهم باشه مشکلات زیادی با یک هد سنگین فیلم برداری خواهید داشت.
    من پیشنهادم به این شرایط شما هد های هیدرلیکی 3w مانفرتو هست و یا اگر نخواسته باشید زیاد هزینه کنید mhxpro 3w
    ارادتمند
    سلامی دوباره
    من بر اساس فرمایشات شما و بررسی فروم های خارجی به دو تا هد زیر رسیدم :
    یکی هد MHXPRO-3W که شما فرمودید
    و بعدی هم هد Manfrotto 410 Junior Geared Head ( که ظاهرا بیشتر برای ماکروگرافی پیشنهاد میشه )
    و
    سه پایه هم Mk190XPRO4

البته خودم متمایل به خرید هد MHXPRO-3W هستم چون ظاهرا وزن بیشتری رو تحمل میکنه ولی در نهایت به نظر اساتید کدام مورد معقول تر است ؟
    body : Canon 6D
    lens : Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط mammoth نمایش پست ها
    سلامی دوباره
    من بر اساس فرمایشات شما و بررسی فروم های خارجی به دو تا هد زیر رسیدم :
    یکی هد MHXPRO-3W که شما فرمودید
    و بعدی هم هد Manfrotto 410 Junior Geared Head ( که ظاهرا بیشتر برای ماکروگرافی پیشنهاد میشه )
    درود
    به کاربرد شما مربوطه. اما یک راه ساده تر و پیشنهادی این هست که به فکر هد ارزانتر باشید که فکر کنم mhxpro 3w مناسب تره باشه. دلیلش هم این هست که شما با خرید اون زمینه اینکه در آینده یک هد حرفه ای برای کار حرفه ای فراهم کنید را حفظ خواهید کرد.
    هد 410 صد البته برای وزن دوربین شما مناسبه ولی عموما برای فیلم برداری (اگر دقت کنید) دستگیره های هد بلند هستند و این خاصیت در mhxpro بیشتر تامین خواهد شد.
    سه پایه هم Mk190XPRO4
    این ترکیب یعنی هد و سه پایه!
    شما باید یا mt190Xpro4 تهیه کنید و یا MT190GOA4TB
    عبارت MK برای زمانی هست که شما قراره یک سه پایه با هد تهیه کنید.
    مثلا ست سه پایه با هد Manfrotto MK190XPRO4-3W و یا Manfrotto MK190GOA4-3WXUS خواهد بود. البته این ترکیب ها برای شما ایده ال تر هستند البته به شرطی که انتخابتون همین هد باشه. ولی اگر قراره سه پایه را جدا تهیه کنید باید مراقب باشید تا بیهوده اقدام به خرید هد نکنید.
    ارادتمند
    mammoth تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    به کاربرد شما مربوطه. اما یک راه ساده تر و پیشنهادی این هست که به فکر هد ارزانتر باشید که فکر کنم mhxpro 3w مناسب تره باشه. دلیلش هم این هست که شما با خرید اون زمینه اینکه در آینده یک هد حرفه ای برای کار حرفه ای فراهم کنید را حفظ خواهید کرد.
    هد 410 صد البته برای وزن دوربین شما مناسبه ولی عموما برای فیلم برداری (اگر دقت کنید) دستگیره های هد بلند هستند و این خاصیت در mhxpro بیشتر تامین خواهد شد.

این ترکیب یعنی هد و سه پایه!
    شما باید یا mt190Xpro4 تهیه کنید و یا MT190GOA4TB
    عبارت MK برای زمانی هست که شما قراره یک سه پایه با هد تهیه کنید.
    مثلا ست سه پایه با هد Manfrotto MK190XPRO4-3W و یا Manfrotto MK190GOA4-3WXUS خواهد بود. البته این ترکیب ها برای شما ایده ال تر هستند البته به شرطی که انتخابتون همین هد باشه. ولی اگر قراره سه پایه را جدا تهیه کنید باید مراقب باشید تا بیهوده اقدام به خرید هد نکنید.
    ارادتمند
    در نتیجه : با توجه به راهنمایی آقا مصطفی عزیز تصمیم به خرید این ست Manfrotto Mk190XPRO4 with MHXPRO-3W 3-Way Pan/Tilt Head Kit به نظر بهترین گزینه هست .
    و اگر کسی میدونه با بهترین قیمت کجا میشه خرید یا دست دوم تمیز سراغ دارید محبت کنید معرفی کنید .
    msh2200 تشکر می‌کند.
    body : Canon 6D
    lens : Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM

تشکر کرده
    4653

درود
    باتوجه به اینکه اخیرا سه پایه های SIRUI با استقبال بیشتر در ایران مواجه شده و از طرفی نظر به اینکه واردکننده و اکثر فروشنده ها در خصوص مدل ها و تفاوت آنها اطلاعات دقیقی ندارند تصمیم گرفتم در این پست اطلاعات کاملی در اختیار دوستان قرار بدم.
    اسم مدل سه پایه های sirui بیانگر اطلاعات جالبی هست که بد نیست در موردش صحبت بشه.
    به تصویر دقت کنیدطبق اعلام خود شرکت sirui
    حرف اول بیانگر سری محصول هست.
    انواع سری های شامل T,W,N هستند
    TSH سری مناسب برای گوشی های هوشمند (همان مونوپاد ها هستند)
    3T سری رو میزی
    T سری Traveler
    W سری WaterProof
    N سری Universal
    R سری Reporter
    BCT سری BroadCast

از این مجموعه شما از سری 3T و T را به راحتی می توانید بعنوان سه پایه همراه استفاده کنید.
    سری های W,N,R,RX برای افرادی مناسب هستند که نیاز به سه پایه های قوی و محکم دارند. با این سری می شود بصورت ترکیبی عنوان سه پایه عکاسی هم استفاده کرد
    سری B کاربری فیلم برداری داره و بنابراین برای افراد این حرفه مناسب خواهد بود.
    خوب!
    در این بین شما ممکنه با عباراتی مثل ET,XL,X هم به انظمام موارد مذکور روبرو شوید.
    عموما ET سری قفل باز شونده یا کلیپس هستند.
    X معولا برای بیان قابلیت جدید و ویژه در کنار هر سری کاربرد داره.
    مثلا سری های TX قالبیت کار در هر شرایط آب و هوایی را دارند.
    سری های RX قابلیت استفاده بصورت ترکیبی در استادیو و محیط باز و بعضا ارتفاع بالا را دارند
    سری های TXL برای افرادی طراحی می شوند که نیاز به ارتفاع بالاتری در سری Travel دارند.

بعد از خط تیره، اولین عدد بیانگر سایز (بنظر بنده باید سایز قطر تیوپ ها باشد) می باشد که بین 1 و 2 در هر سری متغیر هستند.
    بعنوان مثال سایز یک سه پایه از علائم استاندارد TX-1XXX و TX-2XXX می توان فهمید سه پایه اول در سری TX دارای قطر تیوپ نازکتری از دومی هستند.
    لازم بذکره که این تفاوت در هر سری مختص خودش هست و الزاما نباید سایز تیوپ سری TX و W در سری X-2XXX یکی باشد. بلکه صرفا نشان دهند این هست که در سری که شما سه پایه تهیه کردید قطر تیوپ بزرگتر تهیه شده یا نازکتر

عدد دوم بعد از خط تیره نمایشگر جنس و مواد به کار رفته در سه پایه است.
    اگر عدد 0 باشد، مواد به کار رفته آلومینیوم می باشند
    اگر عدد 2 باشد مواد سازنده کربن هستند.

عدد سوم ظاهرا عدد رزور هست که فعلا همیشه 0 می باشد.

عدد چهارم بیانگر تعداد Section یا قطعات سازنده سه پایه می باشد.
    این عدد در Sirui در موارد محدود 3 و بیشتر بین 4 و 5 می باشد.

با این اوصاف، می برای مثال دو سه پایه از این شرکت را که از نظر اسمی خیلی به هم نزدیک هستند مقایسه می کنم
    1- T-1205X
    2- ET-2004
    در نگاه اول باید بدونیم که هر دو در رده Travel قرار دارند که دلیلش وجود عبارت T در سری هست
    اولی بدلیل وجود عبارت X در انتهای نام مدل، برای هر نوع شرایط آب و هوایی طراحی شده
    دومی بدلیل داشتن عبارت E دارای قفل های کلیپسی می باشد. در حالی که اولی دارای قفل های پیچی است.
    اما دعدد اول بعد از خط تیره
    در مورد اول، این سه به دلیل وجود عدد 1 پایه از سایز کوچکتر رده TX ها می باشد.
    در مورد دوم، عدد 2 نمایشگر این هست که بزرگترین قطر از سری ET انتخاب شده است.
    عدد سوم که 0 و بی تاثیر می باشد
    عدد 5 در مورد اول بیانگر 5 تکه بودن
    عدد 4 در مورد دوم بیانگر 4 تکه بودن سه پایه است.

تذکر1: این تقسیم بندی در سری های T,N,R,W,BCT بیشتر رایج می باشد.
    تذکر2: دسته بندی مانند A که یک مدل از آن در ایران مشاهده شده است، بنظر می رسد یک سری جدید باشد و تولید آن صرفا به سفارش مشتری و یا برای یک منطقه خاص بوده باشد.

در مورد هد هم که متاسفانه در ایران به شدت تنوع محصول کم هست و خریدار محکوم به منفعت طلبی وارد کننده خواهد بود. ولی بنده خودم در ست خریداری شده 1205x یک هد از سری k-20x تهیه کردم که بسیار محکم، مطمئن و مقاوم هست و شاید بتوانم به جرات با هد های سری PRO در مانفرتو این هد را مقایسه کنم
    ارادتمند

پ.ن: نمی دونم من زیاد حرف می زنم یا اینکه مطالب زیاده ولی قصد نداشتم به این طولانی مطلب بزنم که متاسفانه نشد. از همه دوستان عذرخوامی می کنم.
    ویرایش توسط msh2200 : Sunday 4 March 2018 در ساعت 10:32
    Nima Sadigh، Behzad43، amir.komeily و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1717

با سلام و تبريك سال نو، منم اين تركيب رو انتخاب كردم اگر کسی فروشنده ای رو میشناسه معرفی کنه Manfrotto Mk190XPRO4 with MHXPRO-3W 3-Way Pan/Tilt Head Kit

كاربر جديد
    تشکر کرده
    949

Vanguard Espod CX 204AP

با سلام.
    دوستان من ترایپاد مدل بالا رو برای عکاسی طبیعت، و عکاسی در شب گرفتم. کار به صورت حرفه‌ای نیست و چند وقت یه بار تفریحی عکس میگیرم. چون علاقه زیادی به عکاسی در شب و امثالهم دارم، نیاز دارم ترایپاد پایدار باشه. از طرفی مشخصات این ترایپاد به نظر خوب هست، و از طرفی قیمتش من رو نگران میکنه.
    به نظرتون این ترایپاد کیفیت لازم برای عکاسی با شاتر باز برای چند ثانیه رو داره؟؟

الومینیومی، ۱.۵ کیلو وزن خودش و اهرمی که بشه بهش وزن اضافه کرد رو هم داره در وسط.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    373

Smile

با سلام . خدمت اساتید بزرگوار ، اینجانب قصد خرید سه پایه و هد مناسب جهت دوربین D7200 دارم . در مدل های انتخابی من گزینه های زیر می باشد . از اساتید درخواست دارم از لحاظ کیفیت و ارزش ساخت در برابر قیمت سه پایه ، بهترین گزینه از سه پایه ها را در مدل های معرفی شده یا خارج از این مدل ها در زمینه عکاسی طبیعت ، خانوادگی ، پرتره معرفی کنند. در صورت امکان یک هد مناسب هم معرفی کنند ممنون میشم .

1- Sirui W-2004 Waterproof
    2- Manfrotto MT190XPRO4 Aluminum
    3- Manfrotto MT055XPRO3
    4- Sirui T-2004XL Aluminum
    5-نظر اساتید بزرگوار
    6-نظر اساتید بزرگوار
    ویرایش توسط harrypotter2020 : Saturday 12 May 2018 در ساعت 10:30 دلیل: اصحیح
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط harrypotter2020 نمایش پست ها
    با سلام . خدمت اساتید بزرگوار ، اینجانب قصد خرید سه پایه و هد مناسب جهت دوربین D7200 دارم . در مدل های انتخابی من گزینه های زیر می باشد . از اساتید درخواست دارم از لحاظ کیفیت و ارزش ساخت در برابر قیمت سه پایه ، بهترین گزینه از سه پایه ها را در مدل های معرفی شده یا خارج از این مدل ها در زمینه عکاسی طبیعت ، خانوادگی ، پرتره معرفی کنند. در صورت امکان یک هد مناسب هم معرفی کنند ممنون میشم .

3- Manfrotto MT055XPRO3
    5-نظر اساتید بزرگوار
    6-نظر اساتید بزرگوار
    سلام بدون شک مانفروتو . گزینه 3 جزو پرفروش ترین ها بوده و هست
    harrypotter2020 تشکر می‌کند.
    nikon d750 + nikon 70-200 fl ed vr +godox v860 2 +sirui t-2004 xl

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط harrypotter2020 نمایش پست ها

3- Manfrotto MT055XPRO3
    5-نظر اساتید بزرگوار
    6-نظر اساتید بزرگوار
    درود
    مقایسه این مدل ها با هم اصلا امکانپذیر نیست!
    شما سری w شرکت Sirui را با 055 باید مقایسه کنید و سری 190 را با سری های N یا R و برخی سری های T
    ولی بین این مدلها و باتوجه به قیمت های بازار، من دیگه خرید مانفرتو را به صرقه نمی بینم!
    درسته که محصول ساخت ایتالیاست و هزار داستان دیگه که توسط فروشنده ها ارائه می شه ولی از نظر کارایی و سطح هزینه، برندی مثل Sirui باتوجه به کارایی شما شاید قیمت منطقی تری داشته باشه.
    از دید ارزش افزوده اگر بخواهیم حساب کنیم، فروش مانفرتو در آینده مطمئن سهولت بیشتری از sirui خواهد داشت.
    اما در نهایت، ردیف 1 و 3 سه پایه های سنگینی هستند و بنظرم برای کار شما دست و پاگیر باشند. مگر اینکه قصدتون حمل و نقل این سه پایه ها با خودرو باشه.
    ردیف 2 همانطور که دوستمون اشاره کردند یکی از انتخاب های خوب بازار هست ولی با این وضعیت نباید زیر 1.5 دستتون را بگیره.
    ردویف 3 هم که قبلا عرض کردم، بنظرم سه پایه سنگینی هست
    ردیف 4 جزو سه پایه های خوب شرکت sirui و از سری Traveler می باشد که تقریبا هم رده 190 خواهد بود.
    بنابراین از بین گزینه های خودتان پیشنهاد بنده انتخاب از بین ردیف 4 یا 2 می باشد.
    از نظر قیمت هم فکر کنم ردیف 4 خیلی خوش قیمت تر باشه.اگر هم قصد انجام فعالیت گردشگری داشته باشید، یک گزینه خوب دیگه هست که قابلیت تک پایه شدن هم داره! مدل A1005 شرکت Sirui که قیمتش زمانی حدود 450 بود و البته تحمل وزن خوبی هم داشت.

در خصوص هد هم اگر انتخاب شما Sirui باشه که همون هد E20 پاسخ نیازتون را خواهد داد.
    اگر هم مانفرتو 190 باشه بهترین گزینه mhxpro BH گزینه خوبی هست.

ارادتمند
    Nima Sadigh، کوروش، amir.komeily و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات