صفحه 5 از 16 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 157
Like Tree445تشکر

موضوع: Tamron 24-70mm f/2.8 VC

كاربر همراه kindlinessangel آواتار ها
    تشکر کرده
    509

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    مبارک باشه
    سفت بودن زوم و بر عکس بودن جهت چرخش طبيعيه
    اينکه صدا نميده نکته بدی نيست
    لنز من ( 70-200 تامرون) کمی صدای ويز ويز ميکنه که بيشتر به ناله کردن شبيه اما حس ميکنم از لرزش گير کنون بهتره عمل ميکنه
    ممنون.... راستش چون صدا نمیداد گفتم شاید کار نمیکنه!!
    یه چیز دیگه هم متوجه شدم..... وقتی به سوژه خیلی نزدیکی در حدی که لنز نميتونه فوکوس کنه به خصوص در نور کم.... دوربین صدای فوکوس میده در صورتی که کلا تصویر تاره!! توی کار خیلی مهم نیست چون تار بودن به شدت واضحه و آدم دوباره فوکوس میکنه ولی برام سواله چرا اینجوریه!!

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

اگر منظورتون اون بيپ فکوس باشه که اولين باره چنين چيزی رو ميشنوم و نبايد اينجوری باشه
    در مورد لرزشگير سرعت شاتر رو منوال تنظيم کنيد مثلاً روی 1/10 ثانيه بزاريد تا متوجه بشيد کار ميکنه يا نه
    من با اينکه لنزم 70-200 و فوکال بلندی داره تا 1/10 بدون سخت گيری زياد ميتونم عکس خوبی بگيرم
    با لنز شما بايد کمتر از اينم براحتی بتونيد انجام بديد
    yaghoobi، kindlinessangel و mh.noori تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    509

خوب بالاخره ما از سفر برگشتیم... و لنز رو تقریبا در تمامی شرایط تست کردم
    اول از همه بگم لنز واقعا ارزش خرید داره
    کیفیت ساخت بسیار خوب
    اپتیک عالی
    لرزشگیر عالی
    روی مارک 2 بسیار خوشدست بود فقط کمی سنگین هست که در مقایسه رقیب کنونی اش باز هم بهتر است.
    من چند تا مشکل کوچیک داشتم که خیلی اذیتم نکرد اما خوشحال میشم اگه کسی از دوستان این لنز رو داره یه مقایسه ای با هم بکنیم.
    بعضی مواقع اصلا فوکوس نمیکرد.... یعنی وقتی دکمه شاتر را تا نیمه نگه میداشتم انگار نه انگار باید ول میکردم و دوباره تکرار میکردم اینبار واکنش داشت. گاها مجبور به تکرار دو یا سه باره این عمل میشدم.
    من رو خیلی اذیت نکرد اما اگه رفتار این لنز اینجوری باشه کسایی که از سوژه های متحرک عکاسی میکنند رو اذیت می کنه.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط kindlinessangel نمایش پست ها
    کیفیت ساخت بسیار خوب
    اپتیک عالی
    لرزشگیر عالی
    روی مارک 2 بسیار خوشدست بود فقط کمی سنگین هست که در مقایسه رقیب کنونی اش باز هم بهتر است.
    من چند تا مشکل کوچیک داشتم که خیلی اذیتم نکرد اما خوشحال میشم اگه کسی از دوستان این لنز رو داره یه مقایسه ای با هم بکنیم.
    بعضی مواقع اصلا فوکوس نمیکرد.... یعنی وقتی دکمه شاتر را تا نیمه نگه میداشتم انگار نه انگار باید ول میکردم و دوباره تکرار میکردم اینبار واکنش داشت. گاها مجبور به تکرار دو یا سه باره این عمل میشدم.
    من رو خیلی اذیت نکرد اما اگه رفتار این لنز اینجوری باشه کسایی که از سوژه های متحرک عکاسی میکنند رو اذیت می کنه.
    من همين مشکل رو با 5 دی 2 خودم دارم ، البته با سيگما 35 تا حالا 2-3 بار فقط اينجوری شده که همش هم دوربين رو عمودی گرفته بودم
    با همين لنز روی 5 دی قديمی اصلاً چنين چيزی نديده بودم
    فکر ميکنم مربوط به دوربينتون باشه
    kindlinessangel و SHOK53 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    509

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    من همين مشکل رو با 5 دی 2 خودم دارم ، البته با سيگما 35 تا حالا 2-3 بار فقط اينجوری شده که همش هم دوربين رو عمودی گرفته بودم
    با همين لنز روی 5 دی قديمی اصلاً چنين چيزی نديده بودم
    فکر ميکنم مربوط به دوربينتون باشه
    ممنون بابت راهنمایی
    خوب با دوربین و 70-200 مشکلی ندارم و همه چیز بسیار سریع است ..... مگر اینکه نا هماهنگی بین دوربین و این لنز باشد ..... سعی میکنم با دوربین دیگری تست کنم.
    Majix تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    348

نقل قول نوشته اصلی توسط kindlinessangel نمایش پست ها
    کیفیت ساخت بسیار خوب
    اپتیک عالی
    لرزشگیر عالی
    سلام دوست عزیز
    این لنز مبارکتون باشه
    منم قصد خرید مانت نیکونی ان را دارم امما هنوز مابین این لنز و 24-120 نیکون درگیرم
    میخواستم شرحی مفصل از بررسیهایی که بروی این لنز داشته اید اینجا درج کنید
    و اینکه این لنز را جهت عکاسی در چه ژانرهایی انتخاب نموده اید .
    و شارپنس و خروجی این لنز چگونه است و در قیاس با 24-105 کنون این لنز را چگونه دیده اید .
    متشکرم
    kindlinessangel تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    509

نقل قول نوشته اصلی توسط jamal.s نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    این لنز مبارکتون باشه
    منم قصد خرید مانت نیکونی ان را دارم امما هنوز مابین این لنز و 24-120 نیکون درگیرم
    و شارپنس و خروجی این لنز چگونه است و در قیاس با 24-105 کنون این لنز را چگونه دیده اید .
    متشکرم
    حقیقت قضیه نمیدونم قیاس این لنز با لنز کنونی بتونه مقایسه خوبی باشه در مقابل لنز مورد ذکر نیکون یا نه
    در مورد بررسی کامل و جامع هم چشم حتما در اسرع وقت اقدام به نوشتن آن خواهم کرد. البته شاید بتوان مقایسه های بسیار کامل تر و حرفه ای تر ( که صد البته در حد سواد عکاسی من نیست ) را در اینترنت و سایت های خارجی پیدا کرد.
    اما لازم میدونم چند تا دلیل رو ذکر کنم که چرا بین این لنز و 24-105 کنونی و حتی 24-70 دیافراگم 4 ساخت کنون این لنز انتخاب شد.

1-به علت در اختیار داشتن لنز 70-200 نیازی به حد فاصل 70 تا 105 میلیمتر نبود در نتیجه فاکتور فاصله کانونی بلندتر دلیلی بر انتخاب نمیتوانست باشد.
    2-برخی مشکلات کیفی در ساخت 24-105 کنون وجود داشت که کاربران در اثر استفاده طولانی مدت به آن بر می خوردند مثل سنگینی کردن سر لنز و فاصله افتادن بین دو قسمت جدا از هم در لنز (البته چون کاربران لنز کنون بیشتر هستند قطعا تعداد موارد ذکر مشکل هم بیشتر خواهد بود اما در مورد این لنز شاید این مشکل در آینده پیش بیاید شاید نه اما به علت سفت بودن رینگ زوم امیدوارم پیش نیاید)
    3-کیفیت ساخت به مراتب بهتر از 24-105 و حتی از 24-70 دیافراگم 4 کنون. (این مورد کمی سلیقه ایست اما من خوشبختانه در زمان خرید هر دو لنز رو روی دوربین بستم و از تامرون بیشتر خوشم اومد)
    4-رفتار اپتیکی بسیار بهتر از 24-105 و حتی از 24-70 دیافراگم 4 کنون بر اساس اکثر ریویو های موجود در اینترنت
    5-بازتر بودن دیافراگم 2.8 نسبت به 4 که در خیلی جاها بیشتر به درد میخوره.
    6-در دسترس تر بودن و خوش قیمت تر بودن نسبت به 24-70 دیافراگم 4 کنون که این لنز حدود 1 میلیون تومان ارزون تر است.

کاربرد من بیشتر به عنوان یک لنز Walk-around هست که مورد استفاده طبیعت ، خیابانی و در آتلیه پرتره (در کنار 70-200 ) رو داره. که به نظرم بسیار مناسب این کار هست ( روی فول فریم) اما اگر 70-200 را نداشتم با توجه به اختلاف قیمت حدودا 30 درصدی و فاصله کانونی بلندتر، و رنج مناسب تر برای پرتره احتمالا انتخابم میشد 24-105 کنون (برای فول فریم)

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط jamal.s نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    این لنز مبارکتون باشه
    متشکرم
    به نظرم باید در اولویتهای خودتان را بالا و پایین کنید . من در وضعیت مشابه شما بودم که 120-24 را گرفتم ولی به نظرم هر دو عالی هستند با مزیت های خودشان. تامرون بازه کمتری داره اما دیافراگم بازتر. شارپنس هر دو لنز در مرکز عالی است اما در گوشه ها تامرون عملکرد بهتری دارد و شارپ تر است. تامرون 845 گرم است و نیکون 707 گرم. کیفیت ساخت هر دو خوب است. نیکون بازار فروش دست دوم بهتری داره.
    yaghoobi، kindlinessangel، lamagra و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

تشکر کرده
    509

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    نیکون بازار فروش دست دوم بهتری داره.
    با این جمله بسیار زیاد موافقم در مورد کنون هم صدق میکنه
    ضمنا دوربین شما اگه فول فریم نیست با اندازه تامرون کمی مشکل پیدا میکنید . لنز بزرگی است و به نظر من روی دوربین هایی که اندازه کوچکی دارند کمی بد دست هست.
    روی همین مارک 2 در حالت عمودی بدون گریپ کمی برای دوربین بزرگ به نظر میرسد
    Persian، yaghoobi، saeed2vfx و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا moein_m آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان قصد تهیه این لنز رو دارم من تا بحال فقط لنزهای اصلی نیکون رو داشتم آنچه تا الان تو سایتها خوندم و از دوستان شنیدم تعریف این لنز هست تنها موردی که بعضی از دوستان ذکر میکنن رنگهای خاص تامرون هست میخواستم بدونم تو این لنز هم همینطور هست؟ آیا تو ادیت مسئله رنگ حل میشه؟

صفحه 5 از 16 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین