صفحه 5 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 60
Like Tree141تشکر

موضوع: فیلتر ، بودن یا نبودن !

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    البته استفاده از فيلتر UV اين مزيت رو هم داره كه در صورت كثيف شدن، فيلتر بايستي تميز بشه و تماسي متوجه لنز نيست. در صورتي كه بدون فيلتر، ممكنه سايش هاي مكرر (حالا با هر تميزكننده اي) به منظور
    تميز كردن شيشه لنز، به مرور اثرات منفي خودش رو نشون بده. آيا اين تفسير صحيحه؟ اگه درسته كه بهترين كار ميشه استفاده از يه فيلتر UV مرغوب.
    درود
    شرکت هایی که لنز را تولید می کنند مطمئنا فکر این مسئله را هم کرده اند و لذا نوع کوتینگ مورد استفاده در این بخش عدسی ها حتما مقاومت بیشتری دارد.
    بنده شخصا به این مسئله اعتقادی ندارم! مگر چند مرتبه نیاز به تمیز کردن سطح لنز خواهید داشت؟ متوسط دو روز یکبار که در سال می شود حدود 180 بار (تازه در بدترین شرایط)
    تازه اگر فرض کنید شما در سال همیشه دوربین دستتون باشه و وسواس هم داشته باشید!
    لذا این موارد مجموعا آنقدر خاص نیست که بخواهد همه چیز را تحت تاثیر قرار دهد! بنده شخصا آخرین باری که لنز را تمیز کردم فکر کنم هفته گذشته بود آن هم بعد از 3 ماه!

ولی در برخی موارد هست که ریسک زیادی در استفاده از دوربین وجود داره و آن هم در هنگام عکاسی در محیط هایی هست که برش فلز، جوشکاری، آتشبازی، مکانهای دارای فلور و اکسید فلور و موارد مشابه وجود دارد!
    ذرات ریز بریده شده از فلزات به قدری داغ می شوند که در اثر برخورد با شیشه باعث ذوب شدن شیشه و فرو رفتن در آن می شوند! در بهترین حالت ممکن این مسئله در مورد عدسی دوربین منجر به ایجاد لک خواهد شد (تازه اگر فرض کنیم آسیب دیگری به لنز نرسد)
    از طرفی از فلور و اسیدهای مشتق از آن نیز تاثیر مخربی روی شیشه دارند که می تواند در مورد عدسی هم صادق باشد.
    ویرایش توسط msh2200 : Monday 6 October 2014 در ساعت 09:09
    Nima Sadigh، Hossein Arabi، Ali M.Rezaei و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

البته استفاده از فيلتر UV اين مزيت رو هم داره كه در صورت كثيف شدن، فيلتر بايستي تميز بشه و تماسي متوجه لنز نيست. در صورتي كه بدون فيلتر، ممكنه سايش هاي مكرر (حالا با هر تميزكننده اي) به منظور
    تميز كردن شيشه لنز، به مرور اثرات منفي خودش رو نشون بده. آيا اين تفسير صحيحه؟ اگه درسته كه بهترين كار ميشه استفاده از يه فيلتر UV مرغوب.
    با احترام به دوستان بنظرم بحث بی مورد است، اگر لنز گران باشد قطعا نیاز دارد و الا خیر.(بمنظور محافظت)
    محافظت از لنز با استفاده از فیلتر، بنظرم بسته به تشخیص فرد خیلی خوبه، ولی احتمالا آخرین مزیت استفاده از فیلتر حساب میشه و کاربرد اصلی آن چیز دیگری است.
    مشکل آنجاست که اگر این ترفند، ارزان قیمت انجام شود(فیلتر ارزان) اثرش گران میشود و اگر گران تهیه گردد، شاید ارزشش از لنز بیشتر گردد.
    من خودم فیلتر UV ندارم، چون لنز با ارزشی ندارم و اهل فیلتر 20 هزار تومانی هم نیستم!! از پارچه های مخصوص برای تمیز کردن سطح عدسی لنز استفاده میکنم.
    در مورد سوال شما بنده چه در آموزش ها و چه حضورا، ندیدم کسی از فیلتر برای این کار استفاده کند مگر حالت خاصی پیش بیاد.
    ارادتمند
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    با احترام به دوستان بنظرم بحث بی مورد است، اگر لنز گران باشد قطعا نیاز دارد و الا خیر.(بمنظور محافظت)
    محافظت از لنز با استفاده از فیلتر، بنظرم بسته به تشخیص فرد خیلی خوبه، ولی احتمالا آخرین مزیت استفاده از فیلتر حساب میشه و کاربرد اصلی آن چیز دیگری است.
    مشکل آنجاست که اگر این ترفند، ارزان قیمت انجام شود(فیلتر ارزان) اثرش گران میشود و اگر گران تهیه گردد، شاید ارزشش از لنز بیشتر گردد.
    من خودم فیلتر UV ندارم، چون لنز با ارزشی ندارم و اهل فیلتر 20 هزار تومانی هم نیستم!! از پارچه های مخصوص برای تمیز کردن سطح عدسی لنز استفاده میکنم.
    در مورد سوال شما بنده چه در آموزش ها و چه حضورا، ندیدم کسی از فیلتر برای این کار استفاده کند مگر حالت خاصی پیش بیاد.
    ارادتمند
    درود
    البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که نصب هر المان اضافی در جلوی لنز به خودی خود منجر به کاهش کیفیت تصویر می شود! لذا به نظر شخصی بنده بجز در موارد خاص و زمانهایی که استفاده از فیلتر الزامی هست بهتره استفاده نگردد.
    در خصوص صحبت فیلتر های ارزان هم با شما کاملا موافقم! در بخش راهنمایی جهت خرید فیلتر نمونه های زیادی از اثر فیلترهای بی کیفیت بر روی تصاویر گزارش شده است.
    S_Mahdi تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که نصب هر المان اضافی در جلوی لنز به خودی خود منجر به کاهش کیفیت تصویر می شود! لذا به نظر شخصی بنده بجز در موارد خاص و زمانهایی که استفاده از فیلتر الزامی هست بهتره استفاده نگردد.
    در خصوص صحبت فیلتر های ارزان هم با شما کاملا موافقم! در بخش راهنمایی جهت خرید فیلتر نمونه های زیادی از اثر فیلترهای بی کیفیت بر روی تصاویر گزارش شده است.
    پس در شرايطي كه خطري به لحاظ فيزيكي لنز رو تهديد نميكنه، از فيلتر استفاده نمي كنيد. متشكرم، پاسخ خودم رو گرفتم.
    البته به دليل حساسيتي كه روي نگهداري از تجهيزات دارم اون مساله تميزكاري مستقيم لنز رو مطرح كردم كه با توضيحات شما نگرانيم مرتفع شد.
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

پس در شرايطي كه خطري به لحاظ فيزيكي لنز رو تهديد نميكنه، از فيلتر استفاده نمي كنيد. متشكرم، پاسخ خودم رو گرفتم.
    البته به دليل حساسيتي كه روي نگهداري از تجهيزات دارم اون مساله تميزكاري مستقيم لنز رو مطرح كردم كه با توضيحات شما نگرانيم مرتفع شد.
    درود
    ببینید این مسائل چیزهای شخصی هستند! و ممکنه برای همه صادق نباشد. ولی بنده ابتدا فیلتر محافظ تهیه کرده بودم و در تست تصاویر هم اتفاقا افت کیفیت فاحش نبود ولی الان نزدیک به 3 یا 4 سال هست که بخاطر امانت دادن فیلتر مذکور به یکی از دوستان (خدا خیرش بده باعث شد از شر فیلتر راحت بشوم) دیگه از فیلتر محافظ استفاده نکردم! مگر در زمانهایی که قصد عکاسی صنعتی، یا مکانهای پر ریسک را داشتم!
    اما فیلترهای دیگر را بخصوص برای عکاسی نجومی و منظره زیاد استفاده می کنم!
    ارادتمند
    Nima Sadigh و Ali M.Rezaei تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا mohammad-q آواتار ها
    تشکر کرده
    39

اگر برای محافظت هست شما لنز رو بیمه کنید که نه عدسی جلو بلکه هر اتفاقی براش افتاد حداقل خیالتون از پس جبران خسارت راحت باشه

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad-q نمایش پست ها
    اگر برای محافظت هست شما لنز رو بیمه کنید که نه عدسی جلو بلکه هر اتفاقی براش افتاد حداقل خیالتون از پس جبران خسارت راحت باشه
    درود
    این روش خوبه ولی اگر قرار باشه یک برنامه بروید و اول برنامه لنز آسیب دید چی؟ اگر لنز بک آپ نداشته باشید باید قید برنامه را بزنید.!!!
    ولی در کل اگر خدمات شرکت های بیمه مناسب باشه شاید یکی از روش های بسیار خوب برای کاهش هزینه تعمیر و حتی حذف آن باشه!
    ارادتمند
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

حتی اگر قیمت تعویض عدسی جلوی لنز 50 تومان هم باشد من ترجیح میدهم از فیلتر محافظ 150 تومانی استفاده کنم
    و به طور کلی از لنز بدون فیلتر محافظ استفاده نمیکنم چراکه در طبیعت عکاسی میکنم و کثیف شدن لنز و تمیز کردن مکرر آن باعث از بین رفتن کوتینگ عدسی جلویی میشود.
    msh2200، ata_m3، Hossein Arabi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه sarlak آواتار ها
    تشکر کرده
    1170

به عقیده من بستن فیلتر UV کاملا صلیقه ای هست

همانطور که من سالها نتونستم کسی رو قانع کنم که ماشین روفرمونی،روکش صندلی، رو داشبردی نمیخواد.تازه بماند که بعضیها بعداز پنج سال هنوز مشما و برچسبهای ماشین و خیلی از لوازم خونشون رو هم نکندن نمیشه به کسی هم گفت که فیلتر نبد

به شخصه برای هیچ یک از لوازمی که دارم از محافظ استفاده نمیکنم و به همه دوستانی که نظر و صلیقه متفاوتی با من دارن احترام میزارم. به همین راحتی
    msh2200، Fereidoon، Nima Sadigh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط sarlak نمایش پست ها
    به عقیده من بستن فیلتر UV کاملا صلیقه ای هست

همانطور که من سالها نتونستم کسی رو قانع کنم که ماشین روفرمونی،روکش صندلی، رو داشبردی نمیخواد.تازه بماند که بعضیها بعداز پنج سال هنوز مشما و برچسبهای ماشین و خیلی از لوازم خونشون رو هم نکندن نمیشه به کسی هم گفت که فیلتر نبد

به شخصه برای هیچ یک از لوازمی که دارم از محافظ استفاده نمیکنم و به همه دوستانی که نظر و صلیقه متفاوتی با من دارن احترام میزارم. به همین راحتی
    این دو هیچ ارتباطی با هم ندارند

صفحه 5 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین