صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 46
Like Tree110تشکر

موضوع: Samyang 35 mm F1.4 AS UMC

كاربر فعال merdax آواتار ها
    تشکر کرده
    5013

نقل قول نوشته اصلی توسط Herati نمایش پست ها
    از چه نظر از سیگما 30 1.4 برتره؟
    من نمونه ها و تست های the-digital-picture رو در مورد سیگما 30 1.4 دیدم بسیار متفاوت از لنز من میباشد
    در تست های the-digital-picture حتی در دیاف های بسته بسیار سافت نشان داده شده که لنز من بسیار شارپ است حتی در دیاف های باز
    از سیگما 50 هم در دیاف 1.4 شارپ تر است
    حال تجربه شما با این لنز چه جوری بوده؟
    جناب هراتی من متاسفانه نمیتونم حرفهای شما رو تایید کنم
    هم به دلیل تستهایی که آنلاین دیدم،هم به دلیل تجربه ای که خودم داشتم روی دوربین خودم
    این هم که میفرمایین حتی در دیاف های باز از سیگما 50 هم در دیاف 1.4 شارپ تر است برای من عجیب نیست!
    به هر حال لنز خوبیست اما از سامیانگ عقبتر هست

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

من هم دنبال خرید یه لنز سریعم. جالبه که توی رنکینگ DxOMark این لنز از تمام لنزهای سریع امتیاز بیشتری داره. حتی از لنزهای با سه برابر قیمت خودشم امتیازش بیشتره کاش AF داشت... البته همچنان لنز جذابیه و شاید آخرش همینو بگیرم.

اینم یه ویدیو که فقط با همین لنز گرفته شده.
    ویرایش توسط soheil1986 : Monday 13 February 2012 در ساعت 16:45
    yaghoobi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5013

خب! من بعد از ده روز تلاش تقریبا موفق شدم مشکل اتوفوکوس رو حتی در اف 1.4 حل کنم برای خودم!
    چیپستی که روی ورژن نیکونِ لنز هست تقریبا با یه مقدار تمرین مشکل رو حل میکنه!(همون موردی که جواد عزیز اشاره کرده بود)
    فقط یه مقدار لِم داره! اون دستتون بیاد اتوفوکوس مال شماست! به وضوحِ روز!
    خب
    این یک نمونه، روی اف 1.8
    به کادر و تنظیمات کاری نداشته باشید، صرفا برای فوکوس کار شده:
    +
    استثنائا" این عکس Raw نیست، خروجی jpg دوربینه

عکس سایزش 1200 هست، بزرگ گذاشتم که به مقدار مکفی وضوح معلوم باشه! چند مورد عکس دیگه هم هست که الان کراپ 100% رو میزارم براتون
    yaghoobi، mh.noori و lamagra تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5013

خب، این نمونه، شامل دوتا عکسه(شرمنده به خاطر نبودن امکانات اصلی و کیفیت نامناسب خروجی کار)
    بالایی تمام کادره و پایینی کراپ100% روی نقطه فوکوس
    هیچ جور ادیت یا پروسسینگی شامل شارپ سازی یا نویزگیری یا اصلاح CA یا هر چیز دیگه روی عکس انجام نشده
    /
    نمونه های بعدی رو هم براتون حتما قرار میدم
    فقط نوید یک لنز فوق العاده رو میدم بهتون وقتی ساعت پروازتون باهاش پُر شد
    یه 6،7 ساعتی باید با رینگ فوکوسش ور برید تا سرعت دستتون و دیدتون توی هر شرایطی مساوی باشه با یک لنز اتوفوکوس! البته اگر بادی نیکون دارین!
    yaghoobi، mh.noori و aidin594 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط merdax نمایش پست ها
    خب، این نمونه، شامل دوتا عکسه(شرمنده به خاطر نبودن امکانات اصلی و کیفیت نامناسب خروجی کار)
    بالایی تمام کادره و پایینی کراپ100% روی نقطه فوکوس
    هیچ جور ادیت یا پروسسینگی شامل شارپ سازی یا نویزگیری یا اصلاح CA یا هر چیز دیگه روی عکس انجام نشده
    /
    نمونه های بعدی رو هم براتون حتما قرار میدم
    فقط نوید یک لنز فوق العاده رو میدم بهتون وقتی ساعت پروازتون باهاش پُر شد
    یه 6،7 ساعتی باید با رینگ فوکوسش ور برید تا سرعت دستتون و دیدتون توی هر شرایطی مساوی باشه با یک لنز اتوفوکوس! البته اگر بادی نیکون دارین!
    درود

در این نمونه اخیر که شما زحمت آنرا کشیدید فکر کنم فنجان کاپوچینو باشه ، یا چنین چیزی
    معمولا روی کف کاپوچینو هایی که در ایران سرو میشه ( در کافی شاپها ) چنین رنگهایی ( قرمز و سبز ، انگار که نفت در آب ریخته شده باشد! )
    با چشم هم دیده میشود که دقیقا شبیه به اثرات Ca ممکن است به نظر برسد آیا در مورد نمونه شما هم همینطور بوده یا
    واقعا این Ca لنز هست؟

با سپاس

انوش

تشکر کرده
    5013

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

در این نمونه اخیر که شما زحمت آنرا کشیدید فکر کنم فنجان کاپوچینو باشه ، یا چنین چیزی
    معمولا روی کف کاپوچینو هایی که در ایران سرو میشه ( در کافی شاپها ) چنین رنگهایی ( قرمز و سبز ، انگار که نفت در آب ریخته شده باشد! )
    با چشم هم دیده میشود که دقیقا شبیه به اثرات Ca ممکن است به نظر برسد آیا در مورد نمونه شما هم همینطور بوده یا
    واقعا این Ca لنز هست؟

با سپاس

انوش

انوش جان ظاهرا CA هست، چون لیوان کاپوچینو هست ولی نه توی کافه! دست سازه!
    البته طبق این لینک ظاهرا این لنز تازه CA قابل قبولی هم داره روی 1.4 که شما دیدین!(در قیاس با 1.4جی نیکون!)
    البته CA معمول این لنز کمتره توی بقیه نمونه هایی که آماده کردم! نمیدونم شاید به خاطر انعکاس بد نور از کاپوچینو اینطوری شده!
    yaghoobi و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.

كاربر همراه :hamid: آواتار ها
    تشکر کرده
    426

سلام
    دوستانی که این لنز رو دارند ...
    آیا راضی هستن ؟
    ارزش خرید داره ؟

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

مدتيه دنبال يك لنز فيكس با دياف باز ميگردم كه قيمت مناسبي داشته باشه ... به ٥٠ ها كه اميدي نيست ! ٨٥ ها هم كه گران است و در اخر به اين لنز رسيدم ...
    امروز در يكي از مغازه هاي خيابان جمهوري اين لنز را تست كردم ، مطلبي كه در برخورد اول نظر من و به خودش جلب كرد سايز بزرگ و وزن لنز بود و البته اطلاع دقيقي ندارم كه ديگر ٣٥ ها هم اين سايز هستند يا خير ، كيفيت بدنه هم كه بسيار عالي بود . لنز مانتي فلزي داشت و عبارت made in korea روي بدنه لنز مشاهده ميشد . ٢ نوع از اين لنز موجود داشتند ، يكي با f1.5 براي فيلمبرداري كه رينگهاي تنظيم فكوس ان عاجهاي بلندي داشتند و ديگري با f1.4 براي عكاسي ... خلاصه با توجه به ريويو ها و نظراتي كه از كاربران اين لنز خواندم و مشاهدات امروز لنز دلنشيني بود ! فقط مشكل فكوس منوال در ديافهاي باز است كه احتمال خطاي بالايي دارد ...
    ویرایش توسط iman mehr : Tuesday 5 February 2013 در ساعت 16:08
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط iman mehr نمایش پست ها
    مدتيه دنبال يك لنز فيكس با دياف باز ميگردم كه قيمت مناسبي داشته باشه ... به ٥٠ ها كه اميدي نيست ! ٨٥ ها هم كه گران است و در اخر به اين لنز رسيدم ...
    امروز در يكي از مغازه هاي خيابان جمهوري اين لنز را تست كردم ، مطلبي كه در برخورد اول نظر من و به خودش جلب كرد سايز بزرگ و وزن لنز بود و البته اطلاع دقيقي ندارم كه ديگر ٣٥ ها هم اين سايز هستند يا خير ، كيفيت بدنه هم كه بسيار عالي بود . لنز مانتي فلزي داشت و عبارت made in korea روي بدنه لنز مشاهده ميشد . ٢ نوع از اين لنز موجود داشتند ، يكي با f1.5 براي فيلمبرداري كه رينگهاي تنظيم فكوس ان عاجهاي بلندي داشتند و ديگري با f1.4 براي عكاسي ... خلاصه با توجه به ريويو ها و نظراتي كه از كاربران اين لنز خواندم و مشاهدات امروز لنز دلنشيني بود ! فقط مشكل فكوس منوال در ديافهاي باز است كه امكان خطاي بالايي دارد ...
    درود

نورسنجی توسط دوربین هم با لنز های سامیانگ امکان پذیر نیست ( به جر روی نیکون ها ) آنهم منوال میشود

کیفیت ساخت و اپتیک خیلی خوبی داره و جای هیچ حرفی نمیگذاره و قیمت بسیار مناسب ( البته در ایران خیلی گرون تر از قیمت واقعی آن عرضه میگردد ! )
    اما باید دید چند درصد میتواند در عمل این منوال بودن فوکاس در f1.4 برای شما کارایی داشته باشد.
    در رنج واید ( برای منظره ) برای دستیابی به عمق میدان بیشتر از دیافهای بسته تر استفاده میشود در نتیجه منوال فوکاس بودن چالش بر انگیز نیست
    اما رنج 35mm , استفاده از f1.4 برای پرتره( در نتیجه عمق میدان کم ) روی دست تقریبا از کارایی پرتره این لنز کم میکند.

اخیرا سیگما 35mm f1.4 جدید عرضه کرده که چالش فوکاس هم با آن نیست ، در جریان قیمتش نیستم اما نظرات مساعدی در موردش داده شده که باید بررسی گردد

موفق باشید
    yaghoobi، saeed2vfx، sh.khani و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه M.GHASSEMI آواتار ها
    تشکر کرده
    547

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

نورسنجی توسط دوربین هم با لنز های سامیانگ امکان پذیر نیست ( به جر روی نیکون ها ) آنهم منوال میشود

کیفیت ساخت و اپتیک خیلی خوبی داره و جای هیچ حرفی نمیگذاره و قیمت بسیار مناسب ( البته در ایران خیلی گرون تر از قیمت واقعی آن عرضه میگردد ! )
    اما باید دید چند درصد میتواند در عمل این منوال بودن فوکاس در f1.4 برای شما کارایی داشته باشد.
    در رنج واید ( برای منظره ) برای دستیابی به عمق میدان بیشتر از دیافهای بسته تر استفاده میشود در نتیجه منوال فوکاس بودن چالش بر انگیز نیست
    اما رنج 35mm , استفاده از f1.4 برای پرتره( در نتیجه عمق میدان کم ) روی دست تقریبا از کارایی پرتره این لنز کم میکند.

اخیرا سیگما 35mm f1.4 جدید عرضه کرده که چالش فوکاس هم با آن نیست ، در جریان قیمتش نیستم اما نظرات مساعدی در موردش داده شده که باید بررسی گردد

موفق باشید
    سلام
    من دقیقاً متوجه فرمایش شما نشدم!چطور نمیشود روی کانن نور سنجی داشت؟

صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین