صفحه 2 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 83
Like Tree199تشکر

موضوع: سفت شدن فیلتر بر روی لنز ! چاره چیست؟

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

پیش فرض پاسخ: فیلتر UV آنقدر سفت شده که دیگر از لنز باز نمی گردد ! چاره چیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Dante نمایش پست ها
    ببخشید، این فیلتر و لنز رو در بدنه های نیکون به طرف حرکت عقربه های ساعت باید چرخاند تا باز شود دیگر؟

خیر !

برعکس جهت عقربه های ساعت باید فیلتر را بچر خانید تا باز گردد. شما سفت ترش کردید که...

ضمنا اصلا برای چی بازش کنید؟ من چندتا فیلتر داشتم و نمیخواستم آنها را روی هم ببندم.

ضمنا لنز را باید مهحک نگه دارید کجایش را؟ آن قسمتی که به فیلتر می چسبد را.. اگر زوم کنید جای دست بیشتر باز میشود.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    250

خوب اشتباه شد! یعنی در نوشتار! منظورم فیلتر و هود بود که اشتباها فیلتر و لنز قید کردم، مشکل من هم فعلا با هود هست. فعلا در جهت خلاف عقربه های ساعت تلاش باییست بکنم، می ترسم بلایی سر لنز بیاید!
    حکایت غریبی است، زیستن در این دنیای پلاسیده...

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Dante نمایش پست ها
    فعلا در جهت خلاف عقربه های ساعت تلاش باییست بکنم، می ترسم بلایی سر لنز بیاید!
    اتفاقی نمی افتد, هود بعد از قرار گرفتن در جای خودش با یک صدای کلیک قفل میشود , در مورد شما احتمالا ً به دلیل نو بودن و روان نبودن هود,کمی سفت شده و بعد از چند بار باز و بسته کردن این مشکل هم حل میشود.

فقط دقت کنید که دستتان را از روبروی لنز,دور هود بگیرید و بچرخانید (از بغل هود آن را نگیرید که فشار به دور هود باعث میشود سخت تر باز بشود, نمیدانم منظورم را رساندم یا نه)
    mreza1001 و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

راه حل بهتري هم هست. براي من قديما يك بار اين اتفاق افتاد ولي قضيه اين بود كه دوتا فيلتر روي هم بسته بودم و رويي باز نمي شد.

من يك نوار پارچه ي 2 سانتي رو با اتو حسابي داغ كردم و فتيله كردم و دور فيلتر زيري بستم و 10 ثانيه صبر كردم به راحتي باز شد.

اگر فيلتر از روي لنز باز نشد هم راه حل برعكسه يعني اون نوار پارچه رو مرطوب ( كمي نم داشته باشه فقط) كنيد و يك ساعتي درون فريزر قرار بدهيد بعد فتيله اش كنيد و دور فيلتر ببنديد. فكر كنم راحت تر از انبر قفلي و بقال قوي هيكل عمل كنه :biggrin:
    nmroshan، A_Maddah، yasin-m و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

یک نکته که در مورد پیج و مهره هایی که باز نمیشن هست و اون هم اینه که اگه اونها رو با انبر دست یا آچار بگیریم و بعد آرام آرام شروع کنیم به پیچوندن و قدرتمون زیاد باشه این امکان هست که پیچ داخل مهره بشکنه. برای این که این مشکل پیش نیاد و راحت تر و مطمئن تر باز بشه بهترین حالت استفاده از ضربه های ناگهانی هست. یعنی اینکه به جای اینکه آچار رو به آرومی بچرخونیم اون رو با چرخش های ناگهانی بچرخونیم.
    نمی‌دونم ولی شاید چرخش به صورت ناگهانی به راحت تر باز شدن فیلتر هم کمک کنه. البته شاید!
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر آشنا Hamidreza2007 آواتار ها
    تشکر کرده
    33

آقا منم این مشکل رو با لنز 18-55 و فیلتر یو وی دارم.....
    پارچه گذاشتم تو فریزر انداختم دورش نشد....
    یخ ریختم توی ظرف و فیلتر رو گذاشتم توش نشد....
    با زور هم نشد...
    یکی از دوستان میگفت باید بشکونمش....نظرتون چیه ؟
    اصلا برفرض که شیشه فیلترو هم شکوندم...حلقشو چه طوری باز کنم ؟

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

مقاله ای که در لینک زیر است را مطالعه کنید:
    کد:
    http://www.ehow.com/how_6111463_remove-stuck-lens-filter.html
    راه آخر!

من همیشه برای باز کردن پیچ و مهره های زنگ زده یا سفت شده از روغن ترمز ماشین استفاده میکنم.
    کافیه چند قطره روغن را با استفاده از پیچ گوشتی روی محل زنگ زده بریزید بعد از چند دقیقه پیچ به راحتی باز میشه.
    ولی در مورد لنز فکر نمیکنم خوب باشه، چون روغن ترمز از مواد شیمیایی ساخته شده و میتونه به شیشه لنز آسیب برسونه.
    mreza1001، F.KamranNia، Canon! و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

روغن ترمز ماده خاصی ندارد که خاصیت خورندگی داشته باشد همچنین موادی که اضافه می کنند برای بالابردن (الکی) ویسکوزیته آن خنثی هستند بنابراین شما می توانید از آن استفاده کنید و با دقت می توانید کاری کنید که روغن با سطح شیشه لنز تماس پیدا نکند (از بیرون فیلتر و به صورت قطره ای اضافه کنید).
    شما حتی از روغن های خوراکی هم می توانید استفاده کنید. مثل روغن مایع فقط بعد از روغن زدن همانطور که آقا بهنام گفتند یک مدت بگذارید تا روغن رو در لابه لای لنز و فیلتر نفوذ کند.
    امیدوارم مشکلتان حل شود
    odesa و king4 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2901

در مورد روغن ترمز دقت داشته باشید که خاصیت خورندگی رنگش بسیار بالاست، اگه محل قرار گرفتن فیلتر روی لنز رنگ داشته باشه روغن ترمز از بین میبردش.

بهتره از اسپری ناهید چرب استفاده کنید هم قدرت نفوذ کنندگی بسیار بالایی داره هم خورنده نیست. فقط مراقب باشید چون به صورت اسپری هست با فشار زیاد، قبلش روی یه سطح امتحانش کنید تا میزان فشارش دستتون بیاد، با احتیاط فقط محل مورد نظرتون رو آغشته کنید چون قدرت نفوذش زیاده و ممکنه به داخل لنز نفوذ کنه

لوبریکانت بسیار رقیقی داره که به همه جا نفوذ میکنه و احتمالا بتونه مشکلتون رو حل کنه.

نوع خشکش هم هست، میتونید اول اونو امتحان کنید.

بازم تاکید میکنم اگه خواستید استفاده کنید لنز رو زیر دوش اسپری نگیرید که فاتحه اش خوندست.

میتونید از فروشگاه هایی که قطعات الکترونیک میفروشن بخریدش، قیمتشم 1800 تومنه
    ssobhdel، Mehdi Rojaie و king4 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamidreza2007 نمایش پست ها
    آقا منم این مشکل رو با لنز 18-55 و فیلتر یو وی دارم.....
    پارچه گذاشتم تو فریزر انداختم دورش نشد....
    یخ ریختم توی ظرف و فیلتر رو گذاشتم توش نشد....
    با زور هم نشد...
    یکی از دوستان میگفت باید بشکونمش....نظرتون چیه ؟
    اصلا برفرض که شیشه فیلترو هم شکوندم...حلقشو چه طوری باز کنم ؟

درود

دوست عزیز مواظب باشید نه به لنز صدمه بزنید نه فیلتر
    من راهی سراغ دارم که بدون حتی آسیب رسیدن به فیلتر آنرا باز کنید منتها باید جزئیاتی را رعایت کنید که اتفاق بدی نیفتد

برای همین توضیح کامل آن از حوصله تایپ کردن خارج است اگر نتوانستید آنرا باز کنید شماره تماس خود را در پیغام خصوصی برای من بگذارید
    تا با شما تماس بگیرم و جزئیات را توضیح دهم

ضمنا لزومی ندارد چیزی را اره کنید !
    و اسپری کردن به لنزی که سیلینگ ندارد و عایق نیست حتما باعث وارد شدن همان چیز به داخل لنز میگردد

موفق باشید

انوش

صفحه 2 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین